wtorek, 22 lipca 2014

Jak zamknąć konto w BGŻOptima czyli Paribas ostrzy zęby na BGŻ


Polcan, 18 lipca dostałem premię 100 zł za założenie lokaty bezkarnej w BGŻ Optmia (przez Grupon), czy planujesz jakiś artykuł o tym jak się stamtąd ulotnić i zamknąć konto?

No właśnie. Konto w Optimie jest już całkowicie niepotrzebne. 3,50% które oferuje klon BGŻ można dostać przecież w dowolnym Getin do kwoty 100 tys złotych i to bez konieczności poruszania się po smyczy prowadzącej do konta powiązanego. Nie mówiąc już o lepszych ofertach w Smart bank, Millennium czy Idea gdzie mamy przecież 4%.

Jak zatem zlikwidować to zbędne konto? Tutaj należy pochwalić Optimę, gdyż gdybym miał ułożyć ranking łatwości likwidacji konta bankowego, Optima zajęłaby bez wątpienia 1 miejsce. Nie trzeba jak w przypadku toyota bank wysyłać pism tradycyjną pocztą. Co więc należy zrobić?


Wystarczy po prostu zalogować się do Optimy i zostawić wiadomość, w bankowości elektronicznej. Ja napisałem lakonicznie: Niniejszym wypowiadam umowę konta w BGŻOptima. Bez podawanie jakichkolwiek wyjaśnień.

W odpowiedzi dostałem taką notatkę:
Prosto łatwo i przyjemnie. Bez dodatkowych kosztów za pocztę, czy niepotrzebnej wizyty w oddziale.

Optima należy do najbardziej liberalnych banków i powroty są tutaj mile widziane. Niestety od pewnego czasu robi się głośno o przejęciu BGŻ przez BNP Paribas. O tym fakcie dowiedzieliśmy się już w grudniu ubiegłego roku.

Kilka dni temu pojawiła się dodatkowa informacja o zgodzie jaką dała Komisja Europejska na kupno 98% akcji BGŻ za 4,2 mld złotych. Jak podano planowana transakcja nie budzi obaw konkurencji.

Wszystko zależy jednak od punktu siedzenia. Konkurencja bankowa będzie się cieszyć, gdyż oferta Paribasa woła o pomstę do nieba. A nam zapewne skończą się takie fajne promocje, które już pretendują do okazji roku.

Pytanie zatem czy warto zamykać konto licząc na dotychczasowe bonusy? Banki przejmujące mniejsze jeszcze przez jakiś czas pozwalają na lepszy procent i ulgi jakie oferował mniejszy konkurent. Fuzja nie jest przeprowadzona z dnia na dzień. 

A może Optima jeszcze raz zawalczy o klienta i zaskoczy nas nowym wspaniałym światem promocji, nagradzając kolejny raz starych klientów za powrót? W końcu o zakusach Paribasa wiedzieliśmy już w roku ubiegłym, a rozdawanie 100 zł na prawo i lewo mieliśmy wiosną tego roku.

14 komentarzy:

 1. "A może Optima jeszcze raz zawalczy o klienta i zaskoczy nas nowym wspaniałym światem promocji, nagradzając kolejny raz starych klientów za powrót? W końcu o zakusach Paribasa wiedzieliśmy już w roku ubiegłym, a rozdawanie 100 zł na prawo i lewo mieliśmy wiosną tego roku."

  Chodziło o zbudowanie bazy klientów, by podnieść wycenę banku przy jego sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu klientów wróciło do Optimy i już zrezygnowali z konta. Figurowałem już zatem w bazie, a za kilka dni konto będzie już nieaktywne.
   Ale faktycznie nowy narybek się zjawił. Sam pomogłem założyć konto dla kilku nowych osób.

   Usuń
 2. polcan a dzwonią przy zamykaniu konta? Nie lubię wdawać się w zbędne dyskusje z banksterami więc pytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widzisz po zrzucie ekranowym złożyłem dyspozycje zamknięcia 27 czerwca. Do dziś nikt nie dzwonił, ale zostało im jeszcze kilka dni.
   Gdy zamykałem tutaj konto przed 2 laty, nikt z Optimy nie nękał niepotrzebnymi telefonami.

   Usuń
 3. polcan a planujesz zrobic zestawienie lokat w obcych walutach?

  Bo czy opłaca się założenie lokaty w euro na 6m-cy za oprocentowanie 1,65% lub na 12m-cy 2,05%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie planuję. Lokaty walutowe są obarczone ryzykiem kursu wymiany co czyni je ryzykownymi.

   Chyba, że wielu czytelników będzie chciało bym coś takiego przygotował.

   Usuń
  2. Bardziej się opłaca 12m-cy na 2.05%.
   Gdzie znajdziesz tak wysokie oprocentowanie na EUR?
   Ja znalazłem co najwyżej 1.45% na 12-m-cy.

   Usuń
 4. słyszał ktoś o podatku od depozytów w hiszpanii 0.03%? od takich kwot się zaczyna a potem pewnie im podniosą..

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie osobiście bardziej interesowałby ranking kont walutowych z oprocentowaniem i opłatami za nie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam , próbuje zamknąc konto w Optimie, i cos tu w regulaminie pisze , że trzeba poświadczenie notarialne mieć, ?? Jak to zamknąć, zalogowałam sie tam, ale nie widzę nigdzie możliwości pozostawienia wiadomości, możesz to jakoś czytelniej wyjaśnić? Chodzi o formularz kontaktowy , tam napisać tą informację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dzisiaj rano zabrałem się za zamknięcie Optimy. Wysłałem zgłoszenie wewnętrzną pocztą konta, zaznaczając opcję: odpowiedź na e-mail.
   Na tą chwilę odpowiedzi jeszcze nie mam.
   MD

   Usuń
 7. Hej,

  i jak z zamykaniem Optimy? Udało się?
  DS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek wysłałem 14-01-2015, potwierdzenie odesłali 16-01-2015 również pocztą wewnętrzną (na e-mail nic nie przyszło do dziś).
   Treść w skrócie taka:
   "(...) Pana Wypowiedzenie Umowy Ramowej zostało zarejestrowane w systemie BGŻOptima. Zgodnie z Regulaminem konto zostanie zamknięte po upływie jednego miesiąca.(...)
   Informuję, że potwierdzenie zamknięcia Konta i wypowiedzenia umowy ramowej uzyska Pan telefonicznie, kontaktując się z naszym Centrum Obsługi Klienta pod nr: (...)"
   Na konto zalogować się nie mogę, więc chyba zamknęli ;)
   MD

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...