piątek, 25 lipca 2014

240 zł premii za płatności kartą w CA Saver


Dziś na PP3 opisuję w jaki sposób otrzymać 50 zł na start w nowej promocji w Credit Agricole. To dość nietypowe 'na start', i gdyby promocja ograniczała się tylko do zgarnięcia 50 zł dopiero po roku byłaby mało ciekawa.

Co prawda można polemizować, w końcu mamy powtórkę z genialnej oferty Deutsche bank. Credit Agricole daje nam konto oprocentowane na ponad 12% i to przez okres jednego roku! Jest super, więc o co chodzi?

No tak ale dla kwoty zaledwie 500 zł. Sytuację nieco polepsza fakt, że dodatkowo można zgarnąć tytułowe 240 zł. A to już czyni ofertę znacznie bardziej atrakcyjną. Dodatkowy bonus nie wydłuża bowiem wymaganych 12 miesięcy tylko nagradza za płatności kartą.


Jak wyglądają szczegóły? Uczestnik korzystający ze słynnego CA Saver musi dokonać zakupów na kwotę 100 zł każdego miesiąca. Niewiele patrząc na konkurencję. I co dziwne tym razem brany jest pod uwagę miesiąc kalendarzowy.

Źródło: credit-agricole.pl

Gdy założyłem konto w CA trudno było mi przywyknąć do zmiennego miesiąca w Credit Agricole. Mój miesiąc trwa od 16 danego miesiąca do 15 kolejnego tylko z tego powodu, że założyłem konto 16 października. W nowej promocji jak widać CA wraca do normalnego miesiąca.

W jaki sposób następuje zgarnianie owych 20 zł co miesiąc, które po roku dadzą tytułowe 240 zł? Regulamin dość pokrętnie to tłumaczy w paragrafie 6. 

Wartość Premii promocyjnej wynosi 100% dla transakcji zrealizowanych w ramach usługi „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”), co oznacza, że Uczestnik otrzyma podwojenie środków (PLN) odłożonych w ramach korzystania z usługi „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”).

Dla przypomnienia jak działa owe 100% czyli odsyłam do artykułu Podwajam na okrągło czyli mSaver który się odpłaci. Tam omówiliśmy sobie szczegółowo w jaki sposób łatwo i przyjemnie najszybciej nazbierać bonus.

Wszystko byłoby ładnie i pięknie gdyby nie jeden istotny szczegół. Promocja dotyczy konta o nazwie 1Konto. A to konto jak poinformowałem w pierwszej części artykułu jest zarezerwowane dla osób w wieku 18-27 lat.

Co więcej, jak pamiętamy ze szczegółowego opisu czterech kont jakie CA ma w ofercie, wcale nie jest to optymalne konto. A szkoda. O tym jak różnią się te 4 konta opisałem w poście Wybór optymalnego konta do cashback sięgającego 100%.

Za informację o promocji kolejny raz dziękuję Rafałowi. Regulamin jak zwykle dla zainteresowanych na koniec.

11 komentarzy:

 1. Informacja bardziej dla starych wyjadaczy, przeczytałem i nie do końca zrozumiałem o co chodzi i czy polecasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj do artykułów do których odsyłam, gdyż tam opisałem na czym polega usługa podwajam na okrągło w której najlepiej wybrać opcję zaokrąglania do 5 zł.

   A czy warto? Na pewno jedna z ciekawszych ofert. Minusem jest konieczność przekazywania wynagrodzenia, ale dziś nie ma już bezkonkurencyjnego BGŻ, więc oferta jest na pewno godna uwagi. A te prawie 300 zł jest łatwe do zdobycia.

   Usuń
  2. Chyba wcale nie trzeba przelewać wynagrodzenia (zresztą osoby w wieku którego konto dotyczy często go nie mają lub mają nie zawsze). Wystarczy deklaracja zasilania konta odpowiednią kwotą czyli 500 zł.
   A czy można to robić z innegi konta własnego to nie wiem. W październiku też w CA wchodzi nowa tabela opłat i prowizji, jakie różnice w stosunku do obecnej przy 1Koncie nie wiem nie zgłębiłem.
   CA ma chyba najbardziej zamotane zasady promocji

   Usuń
  3. Jak widać jest to bardzo okrojona wersja niedawnej promocji z 1000 zł premii. Można przelewać sobie samemu 500 zł, w nowej TOiP w 1Koncie chyba nic nie zmieniają.

   A przy okazji zachęcam do skorzystania ze świetnej i bardzo prostej promocji Inteligo - za otwarcie konta z polecenia zyskujemy 100 zł. jedynym warunkiem jest wydanie 200 zł kartą debetową. Bardzo łatwy i przyjemny sposób na zdobycie stówki.

   Piszcie na: pws@onet.pl

   Usuń
 2. Na wstępie, należy wspomnieć o ograniczeniu wiekowym. Konto dla osób w wieku od 18-27 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Dodałem odpowiedni fragment do artykułu.

   Usuń
 3. Promocję jeszcze dałoby się przełknąć o ile wszystko dało by się otworzyć i ustawić bez telefonów i placówki (a czuję, że tak nie będzie). Co wiesz polcan?

  Upraszczając wpłać 500 na rok, przelewaj 500 i cofaj 400, wydawaj 100 w tym 6-8x po ok. 2zł. Największy problem z tymi pozostałymi ok. 90zł. Jeśli się wyda na głupoty 1200zł to bez sensu starać się o 300zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się bez placówki. Sam to przerabiałem i potwierdzam. Otwarcie konta w CA jest upierdliwe, ale za to potem nie ma praktycznie problemów.

   Bank widać zorientował się, że klienci kupują po złotówce by zgarnąć 4 zł za darmo z banku i wprowadził owe przymusowe 100 zł. Czy to się opłaca? Zawsze można patrzeć na to jak na 20% cashback, bo dostajesz 20 zł ze stówy, a to całkiem dobra oferta..

   Usuń
  2. Nie trzeba trzymać tych 500 zł cały rok, przecież to dokładnie taka sama premia za pierwsze zasilenie, jak w "Jesteśmy Gotowi".

   Usuń
 4. Polcan zaczynasz pisać coraz bardziej reklamiarsko. Ta oferta to paździerz i wiesz o tym doskonale, ale żeby się o tym przekonać, trzeba przeczytać Twój wpis aż do samego końca. Bo dopiero na końcu notki jest o syfilitycznych ograniczeniach, które kładą ten produkt. Twój tekst o tym samym badziewiu na PP2 jest jeszcze gorszy - po prostu chwali tę beznadziejną ofertę. Ja wiem że chodzi o klikalność załączonego baneru, ale miarkuj się trochę, bo powoli zaczynasz wprowadzać w błąd. Zdanie o tym, że to b. cienka oferta wyłącznie dla 18-27 latków powinno być pierwszym zdaniem wpisu, a nie piątym od końca. W nadziei na utrzymanie wysokiego poziomu bloga - pozdrawiam

  z17 (z17@gazeta.pl)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie wynik tego, że CA ma obok Eurobanku najwyższy wskaźnik zaufania. Gdybym miał 18-27 lat pewnie bym założył to konto, a fakt że jest takie ograniczenie wskazał dopiero anonimowy, więc dodałem to do artykułu.

   Gdy badałem dostępne 4 konta, od razu zauważyłem, że warto założyć tylko jedno, to najbardziej wymagające, gdyż reszta wiązała się z opłatami, więc odpadły z marszu. Teraz klienci nie mają wyboru i to największy minus oferty.

   Ale porównując ofertę do Alioru, Raiffeisen czy jakiegokolwiek innego konta oferta jest na pewno lepsza. Inna sprawa, że to oferta jednookiego, który w królestwie ślepych jest królem...

   Co do baneru, to nie jest klikalny, jak zresztą wszystkie na każdym moich blogach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...