środa, 2 lipca 2014

Lokata na czas w Meritum czyli zdążyć na lokatę mobilną z 4%


We wczorajszym rankingu lokat nie uwzględniłem jednej dość atrakcyjnej lokaty jak na współczesne realia bankowe. W dalszym ciągu przyjmujemy zasadę, że to co poniżej 4% jest mało interesujące, ale od 4% w górę godne uwagi.

I co ciekawe od pewnego czasu a ściślej od 25 czerwca pojawiła się lokata na 4% w ofercie Meritum banku, której nie omawialiśmy jeszcze na blogu. Meritum dość znacząco poprawił swoją ofertę depozytową i do całej kolekcji dołożył jeszcze jedną.

Nosi ona nazwę Lokata na czas. Nie jest to typowa lokata, którą można założyć sobie kiedy nam się podoba. Tym razem Meritum zastosował dość nietypowy trick, którego działanie zdradza sama nazwa. O co chodzi?


Lokata na czas to depozyt, który można założyć tyko o... określonych godzinach! Na stronie Meritum znajduje się obecnie informacja, że ostatnia lokata na czas została uruchomiona 25 czerwca i to w godzinach 9:30-11:30, a więc było tylko raptem tylko dwie godziny czasu na jej założenie.

Polowanie na lokatę Źródło: meritumbank.pl

Mamy więc polowanie na dobrą lokatę. Aby ją założyć trzeba śledzić informacje na stronie banku i wyłapać ją w momencie gdy się pojawi, lub otrzymać sms z banku o jej chwilowej dostępności.

Jeżeli chodzi o jej parametry, to niczym się ona nie różni od lokat mobilnych. Zresztą de facto to jest lokata mobilna, gdyż można ją założyć jeśli korzysta się z aplikacji Meritum Bank Mobilny. Można ją założyć na 3 miesiące, ale maksymalnie bank pozwoli nam ulokować jedynie 10.000 zł.

Co ciekawe nie każdy polujący na tę lokatę może z niej skorzystać. Oferowana jest dla posiadaczy Prostego Konta Osobistego lub Meritum Konta Zarabiającego i rzecz jasna korzystających z aplikacji mobilnej. Skoro widzimy ograniczenie do 10.000 zł możemy przypuszczać, że to lokata wabik.

I tak jest faktycznie. Można założyć tylko jedną taką lokatę, lub po prostu wykorzystać wszystkich krewnych i znajomych królika. Pozostaje zadać pytanie czy taką lokatę widmo, która niby jest, ale jej faktycznie nie ma, warto dodać do rankingu lokat?

12 komentarzy:

 1. Po co się gimnastykować skoro w Smarcie mamy 4% na koncie oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakim Smarcie?

   Usuń
  2. Tym tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/06/4-na-koncie-oszczednosciowym-w-nowym.html

   Usuń
 2. Zdecydowanie - NIE.

  OdpowiedzUsuń
 3. BGŻ ma tera dużą lepszą ofertę

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja od lat lokaty zakładam w tym samym idea bank, ostatnio miałam 3,7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio nie było takiej lokaty. Może chodzi o limitowaną 3,6, a może mistrzowska lub pro na 3,75. Dobrych kilka miesięcy nie widziałem tam 3,7.

   Usuń
 5. A w Openfinance Lokata Doradcy 4% (stałe) na 2 m-ce max 20000, bez dodatkowych warunków , ale trzeba się spotkać z doradcą:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie,

   z naszym doradcą finansowym można spotkać się o dowolnej, dogodnej Panu porze dnia. Proponuję wybrać porę lunchu, która sprzyja rozmowom o interesach. Spotkanie będzie wtedy rzeczowe i efetywne. I kawa dla Pana na nasz koszt :)

   Pozdrawiam, Piotr Szymański
   Online Ekspert Open Financea

   Usuń
 6. Ja tam postawiłem na lokatę w Open Finance "Mój zysk" - 12000zł na 3,4% na pół roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mam lokatę Mój Zysk i jestem zadowolona z efektów jakie widzę na koncie. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...