piątek, 18 lipca 2014

50 zł za założenie konta w Alior banku za pośrednictwem groupona


Zakupy grupowe albo przez długi czas nie oferują nic, albo zasypują nas ofertami jedna po drugiej. Tym razem mamy drugi przypadek, bowiem w dzień po opisywanej wczoraj ofercie z karty tabletem Samsunga mamy ofertę w której można zgarnąć 50 zł za założenie konta w Alior banku.

Tym razem oferta jest na grouponie i kupić groupon można do końca lipca. Tak, trzeba go kupić, gdyż kosztuje 2 zł. Pytanie podstawowe to kto może skorzystać z takiej promocji, to bowiem często wyklucza wyjadaczy wisienek jak niniejsza?

Nie ma się co czarować, pod tym kątem jest fatalnie. Jeżeli wczoraj marudziliśmy, że Citi wyklucza klientów, którzy mieli kartę od 2012, to Alior nie podaje żadnej daty. Wykluczeni są wszyscy ci, co posiadali kiedykolwiek konto ror w tym banku.


Na domiar złego wykluczeni są także klienci T-Mobile Usługi Bankowe! Znając 'wyższą kulturę' oznacza to także wykluczenie dawnych klientów Synka Aliora. To dość zaskakujące skoro Getin online nie wchodzi w drogę Getin bankowi, BGŻ nie koliduje z Optimą. Alior jest jednak inny.


Tylko dla całkiem nowych Źródło: groupon.pl


Wróćmy jednak do obecnej oferty w której można zgarnąć 48 zł za założenie konta. Samo konto omówiłem w osobnym artykule Konto Wyższej Jakości w Alior bank czyli przez 5 lat konto za darmo. Nie jest zbyt ciekawe, ale blisko 50 zł piechotą nie chodzi.

Co należy zrobić? Do 7 września należy zawrzeć umowę o konto i kartę debetową oraz dokonać nią tylko jedną płatność! Koniec kropka. Warunki zatem praktycznie żadne, a kasa właściwie darmowa.

Błąd daty na grouponie


Warto tutaj zwrócić uwagę na pewną nieścisłość. Jak widzimy na powyższym obrazku Groupon podaje ostateczny termin 9 września, ale regulamin wyraźnie informuje o 7 września. Kto zwleka z wszystkim na ostatni moment może się niemile zaskoczyć, jeśli premii nie dostanie.

Obstawiałbym na regulamin, w końcu pochodzi on bezpośrednio od Alior banku, zaś groupon jest pośrednikiem i może mieć pewne niedociągnięcia.


Można to zresztą sprawdzić samemu w regulaminie promocji.

22 komentarze:

 1. Bez sensu że wyklucza się klientów usług bankowych T-mobile...
  Czytam sobie ucieszona że mogę zarobić 48 zł a to jednak nie dla mnie ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie będziesz się śmiał bo działa BFG... Póki co śmieją się z tych co mają w bankach na 3% lokaty a my mamy średnio 2% więcej (w moim przypadku jest nadal 5,7%).

  OdpowiedzUsuń
 3. w tamtym roku było o tym SKOKu i jej problemach:
  http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,14380104,Zarzadca_komisaryczny_w_SKOK_Wspolnota.html
  jeśli ktoś od tamtej wiadomosci nadal trzymał kasę w tym SKOku to jego problem

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie biegnijcie do Skoków i wypłacajcie pieniądze bo ich nie będziecie mieli, niech jeszcze smacik na swoim blogu o tym napiszę to zacznie się panika.ehm...........

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli co? Banki przez tyle lat łożyły na BFG, a teraz zyskają na tym skokowcy?

  A co do tego konta. Jak jest z tą 5letnią gwarancją. Alior przyzwyczaił już do tego że ich pojęcie kultury wygląda trochę inaczej niż takie szeroko rozumiane.
  Może np. po roku zmienić zdanie i jednak dać jakieś opłaty? W końcu kto im zabroni? Jest w regulaminie jakaś kara dla aliora za zmianę zasad? :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę się śmiał, bo BFG zwraca pieniądze przez 20 dni roboczych i nie chroni odsetek. A jakby doszło do runu na skoki to pieniędzy by się dłużej nie zobaczyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli nie zobaczę odsetek to i tak wyjdę na swoje... Łapałem u nich oferty pod 7 % :p w ubiegłych latach.

   Usuń
  2. No to jesteś w błędzie. BFG oprócz kapitału zwraca odsetki od lokat. Osobiście wolałbym być klientem upadłego SKOK-u i za 20 dni mieć kapitał plus odsetki, niż klientem np. Getinu i odzyskać 10% z kapitału nie wspominając o odsetkach. Poczytaj np. o Pareto II Getinu.
   ww.

   Usuń
  3. Faktycznie, zwracają razem z odsetkami :-) Czyli opłaca się być klientem Wołominu. W sumie nie byłem tego pewien ale sięgnąłem do źródeł: http://pelna.bfg.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania#7._Czy_gwarancjami_Funduszu_obj_te_s__tak_e_odsetki_od__rodk_w_zgromadzonych_na_rachunkach___

   Usuń
 7. całe szczęście że jest BFG

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli posiadałem lokatę w Alior Sync to nie mogę założyć tego konta?

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawe czy to nie początek lawiny :(, ktoś ma tam lokaty??

  OdpowiedzUsuń
 10. Żałuję, że nie mogę skorzystać z tej oferty no ale cóż, nie zawsze można mieć to co by się chciało a większość promocji banków ma za zadanie przyciągnąć wyłącznie nowych klientów. Trudno.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nie długo zacznie się połączenie BZ WBK z Santander Consumer Bank, już logo na facebooku trochę zmienili (dolny mniejszy pasek Grupa Santander był zawsze mniejszy teraz jest większy)
  Santander Consumer Bank stanie się spółką zależną BZ WBK.

  OdpowiedzUsuń
 12. W których skok-ach będzie odwołany zarząd i do których KNF wyśle komisarzów?

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokaty generalnie słabo zarabiają, więc żadne to wielkie wisienki. Jednak dla większości ludzi liczy się bardziej bezpieczeństwo niż wysokość zysku. Poza tym brak edukacji finansowej w PL powoduje brak wiedzy na temat inwestowania i dostępnych instrumentów inwestycyjnych na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam, polecam założenie konta Inteligo. Do zgarnięcia 100 zł za wydanie kartą 200zł w ciągu 30 dni od założenia konta. Jestem zarejestrowanym użytkownikiem mam Inteligo, w rubryce kod promocyjny należy wpisać nr tel. osoby polecającej. Po szczegóły zapraszam na nikodemdyzma88@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Szkoda, że szanowny autor nie wspomina o opłatach jakie wiążą się z posiadaniem tego wspaniałego konta Wyższej Jakości. Opłata miesięczna to 12 zł chyba, że zapewnimy wpływy wysokości 2500zł miesięcznie bądź obrót kartą conajmniej 700zł. I jak to się ma do tych nędznych 50zł ? Chyba słabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że wspomniałem o tej opłacie. W artykule jest link do artykułu omawiającego konto szczegółowo. Tam przestrzegam o tej specyficznej "wyższej kulturze".

   Po to zostawiam linki do wcześniejszych artykułów, by zainteresowani tematem głębiej mogli zapoznać się z tego typu haczykami.

   Usuń
 16. Faktycznie oferta jest wyłącznie dla nowych klientów, a premia 50 zł nie powala. Ale równolegle jest też możliwość uzyskania bonów do Empiku i voucherów do wykorzystania w biurze podróży. Piszę o tym u mnie na blogu. Co ważne ta promocja jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów Aliora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak szybko po otwarciu można się tego cudownego konta pozbyć? Czyli ile po otwarciu można powiedzieć: żegnam Państwa proszę Państwa?

  OdpowiedzUsuń
 18. W Idea Banku kuszą darmową księgowością dla firmy, okazuje się że trzeba założyć tam konto firmowe, a co jeśli okaże się ta księgowość to lipa? Konto już zostanie...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...