piątek, 4 lipca 2014

Do 3% cashback na darmowej karcie kredytowej BZ WBK oraz cola gratis


Kończące się promocje zmuszają do szukania nowych. Karty kredytowe zwykle są darmowe przez pierwszy rok użytkowania, zaś w drugim automatycznie zostaje naliczona opłata.

Co prawda jest na to sposób. Zwykle wystarczy zadzwonić na infolinię i poinformować o zamiarze zamknięcia kredytówki. Konsultanci w takich przypadkach z reguły oferują zwolnienie z opłat na następny rok, nie jest to jednak regułą. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dawny Polbank bez problemu tak zrobił, BGŻ już nie.

Dlatego warto rozejrzeć się za alternatywą. Kończy mi się powoli darmowy pierwszy rok użytkowania karty w Citi Handlowy, a jak się okazuje w lipcu mamy promocję nowej karty w BZ WBK, która daje do 3% cashback. Warto się temu przyjrzeć bliżej.


Promocja trwa przez cały lipiec, jest jednak istotna różnica o której warto pamiętać. Darmowe będzie tyko pierwsze pół roku, a nie rok! Nawyki są często szkodliwe, więc po zamówieniu takiej karty warto sobie na komórce ustawić w kalendarzu alarm w dniu, kiedy trzeba będzie zadzwonić na infolinię by zastrzec kartę.

MasterCard nie zapłacisz wszędzie

W tym przypadku chodzi o kartę, którą już opisywałem tutaj, kiedyś przy okazji omawiania konta 1|2|3. Jak pamiętamy wtedy koszt używania karty wynosił 10 zł miesięcznie, teraz nie ma tego wymogu. Co więcej posiadanie konta nie jest wymagane, więc sama oferta staje się ciekawa. 

Jak w przypadku każdej karty kredytowej będziemy poddani weryfikacji naszej zdolności kredytowej. I tutaj jest wszytko jasne, osoby które posiadają dochody poniżej 2000 zł będą mieć problemy z otrzymaniem tej karty, gdyż jest to minimalny dochód wymagany by kredytówka została przyznana.

Kto nie spełnia tego warunku ma inne wyjście. Posiadanie konta 1|2|3 obniża minimalny dochodu do kwoty zaledwie 650 zł. Za to zyskuje się cashback, którego wysokość uzależniony jest od miejsca w którym dokonujemy zakupu. I tak można liczyć na:
  • 1% zwrotu wydatków we wszystkich supermarketach w Polsce
  • 2% zwrotu wydatków na wszystkich stacjach paliw w Polsce
  • 3% zwrotu wydatków 'we wszystkich' restauracjach i fastfoodach w Polsce
Taka informacja jest na stronie banku, ale w trzecim przypadku wziąłem pogrubione słowa w cudzysłów, gdyż uważni czytelnicy bloga wiedzą, że nie jest to prawda. Wystarczy zajrzeć do artykułu Gotówka albo spadaj. Skoro BZ WBK wydaje kartę MasterCard, wiemy już z góry, że nie zapłacimy taką kartą w wielu restauracjach, które akceptują tylko Visa. Warto o tym pamiętać, by na randce nie być skonsternowanym, gdy kelner odmówi przyjęcia karty.

Karta nie jest jakoś super atrakcyjna. 1% można mieć co prawda bez problemu przy karcie Eurobanku, ale w tamtym przypadku musimy dbać by konto nie było wyzerowane, gdyż uzyskanie limitu w koncie jest praktycznie niemożliwe. 2% zwrotu za paliwo nie jest najwyższą stawką, w końcu Toyota bank daje 8%. 3% też nie jest jakoś super atrakcyjne, w końcu niejeden bank daje 5% za restauracje. Warto zresztą zajrzeć tutaj po inne promocje na kartach.Dla zachęty BZ WBK dodaje jeszcze więcej promocji dla kart płatniczych. Jeśli będziemy kartą kredytową płacić w Żabce lub Freshmarket za minimum 25 zł, wówczas będziemy uprawnieni do odbioru kuponu na darmową colę. Niedużą bo pół litra, ale zawsze coś. A promocja potrwa trochę bo aż do 2 września.

Co ciekawe okazuje się, że coś ostatnia promocja szwankuje, bo jak czytamy w komentarzach, czytelnicy żalą się, że płacą nawet po 300 zł, a żadnego bonu na colę nie dostają...

Na koniec do wglądu regulamin promocji Karta kredytowa 1!2!3 na start.

2 komentarze:

  1. Czy opisywany dzisiaj cashback do 3% na karcie BZWBK z wpłatą 2000 zł bez konta to jest ten sam zwrot (opisany wyżej) 1%, 2% 3% na określone zakupy czy na wszystkie zakupy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłaby to świetna promocja gdyby była to karta visa na pewno bym się skusił

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...