poniedziałek, 21 lipca 2014

Nowa Lokata na Piątkę w SKOK Wołomin oferuje do 5,50%!


Po dłuższym czasie oczekiwań wreszcie doczekaliśmy się nowej oferty lokaty w najpopularniejszym SKOK Wołomin. SKOKi słyną z tego, że w przeciwieństwie do banków komercyjnych oferta depozytowa nie zmienia się przez długi czas.

SKOK w Wołominie w tym roku zaprezentował tylko jedną nową lokatę zwaną 10-latka, gdzie mieliśmy do 4,50%. Nie była może zbyt atrakcyjna, ale w porównaniu z popularnymi bankami i tak była ciekawszą alternatywą.

Tym razem mamy jednak o wiele ciekawszą lokatę o nazwie Na Piątkę. Już sama nazwa sugeruje, że oprocentowanie będzie w granicach 5%. I tak jest faktycznie, przy czym oprocentowanie jest uzależnione od wysokości wkładu.


Po pierwsze minimalna kwota wpłaty na lokatę wynosi 10.000 zł. Mamy tutaj więc odwrotny przypadek do lokat wabików, gdzie wyższy procent jest oferowany zwykle do podanej wyżej kwoty. Wołomin nie tylko pozwala na lokowanie wyższych kwot, bowiem na dodatek premiuje większość ilość środków.

Wraca do łask Źródło: skok.wolomin.pl

Oprocentowanie nowej lokaty wygląda następująco:
10 000 - 99 999 zł     - 5,00%
100 000 - 299 999 zł  - 5,20%
300 000 - 499 999 zł  - 5,30%
500 000 - no limit     - 5,50%


Warto tutaj przypomnieć, że w żadnym banku czy SKOKu nie warto lokować większej kwoty aniżeli równowartość 100 tysięcy euro, czyli jakieś 420 tys. Tyle bowiem gwarantuje fundusz BFG. Przekonali się o tym w piątek na własnej skórze członkowie Kasy Wspólnota, o czym dziś na PP3.

Z tego wniosek, że ostatnia stawka 5,50% należy już do ryzykownych. Z drugiej strony ryzyko nie jest znów tak duże jeśli weźmie się pod uwagę bardzo krótki okres trwania lokaty. Lokata na Piątkę trwa bowiem tylko miesiąc i, jak się można domyślić, jest lokatą nieodnawialną. Po tym czasie środki wrócą na ror, który w tym przypadku jest wymagany.

Jest jeszcze jeden warunek, środki muszą być nowe. Jeśli zatem ktoś założył w ubiegłym tygodniu jakąś lokatę w Wołominie, a teraz dojdzie do wniosku, że warto ją zerwać by założyć lepszą nie dostanie tak dobrego oprocentowania, gdyż nie będą to środki nowe.

Jak widać po fali krytyki jaka przetoczyła się na wołomińską Kasę, za cztery obniżki w pierwszych dwóch miesiącach tego roku, nie jest tak źle. Wciąż mamy tutaj ofertę, która na krótki termin jest lepsza od oferty Zwierzaka, gdzie 5% jest oferowane od 200 tysięcy.

16 komentarzy:

 1. Polcan, 18 lipca dostałem premię 100 zł za założenie lokaty bezkarnej w BGŻ Optmia (przez Grupon), czy planujesz jakiś artykuł o tym jak się stamtąd ulotnić i zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest już rozpoczęty, ale jest też kilka innych. Zobaczymy może się uda w tym tygodniu:)

   Usuń
  2. Sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:
   - Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
   - Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
   - Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia

   Usuń
  3. A do wczoraj chyba trzeba było utrzymać lokatę z tej nowej 80 złotowej edycji. Wiadomo co dalej z tym zrobić? Zasady te same co przy 100?

   Usuń
 2. No w końcu coś ruszyło :) Szkoda tylko że na 1 M - tak 3M były by optymalne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem dobra krótkoterminowa oferta ze świetnym oprocentowaniem. Szkoda że suma minimalna jest dość wysoka bo 10000 zł zamknąć na lokacie to nie każdy może sobie pozwolić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie zysk z 10tys to marne 33,75zł. Nie wiem czy warto nawet przelew robić. Z 5tys by było 16,88zł. Z taką małą kasę to lepiej w inwestowanie alternatywne iść lub giełdę czy forex. Bo nawet jeśli kapitał uda się podwoić w 10lat to co to jest 20tys majątku? nic

   Co innego jak masz np. 100tys, wtedy po 10latach jest 200, następne 10lat i 400, następne 10 lat i 800, następne 10lat i 1,6mln. Wtedy taki 27latek ze 100tys na koncie może na emeryturę uzbierać ponad 1,5mln zł wykorzystując tylko lokaty. A do 100tys to bardziej liczy się odkładanie niż 4 czy 5%...

   Usuń
 4. Nie boisz się polecań ofert SKOK'ów gdy ostatnio mówi sę o upadku SKOK Wspólnota i o nagonce, która powstała?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro jest tutaj przymusowo wprowadzone nieszczęsne BFG, to o co się martwić?

   Usuń
  2. bo ludzie stracą swoje udziały i wkłady członkowskie

   Usuń
 5. A ja nadal mam w Wołominie roczną lokatę rienterską na 6% - już dwa kupony skasowalem

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale jednak skok to nie bank i dalej moim liderem jest lokata na 5% w idea banku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wczoraj cieszyłem się z lokaty na 5%. Okazuje się, że Wołominek coś kombinuje. Po przejrzeniu ofert widzę, że usunięto 10-cio latkę na 4,5% i zastąpiono ją identyczną lokatą Zyskowną zmienną na 4M ale ... No właśnie to ale to "Lokata przeznaczona jest dla tzw "nowych środków" . Czyli albo dokładamy kasę z innych źródeł albo mamy lokaty na poziomie max 4,2% na 6M ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wczoraj przedłużałam lokatę w SKOKu Wołomin i pracownica sama zaproponowała mi lokatę zyskowną na 4,5% więc nie wiem o co chodzi z tymi nowymi środkami ponieważ z ich oferty korzystam już prawie 3 lata

   Usuń
 8. w SKOKu aktualnie znajdziesz lokaty:
  4% na 4 msc z oproc stałym
  4,5% na 4 msc z oproc zmiennym
  5% na 1 msc z oproc stałym - nowe środki

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja mam dalej na rentierskiej rocznej z wypłatami co 3 miechy 6,2%. Zaczynałem od 6,7% ale zimą obniżyli o 0,5%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...