wtorek, 15 lipca 2014

Zmiany w koncie bez kantów oraz koncie za zero


Od sierpnia zmienia się niestety Tabela Opłat i Prowizji w BOŚ banku. I co gorsza dotyczy to między innymi, a właściwie przede wszystkim, najbardziej popularnego Konta bez kantów, które pozwalało nam zarobić na przelewach.

Dla przypomnienia wspomniane konto do tej pory kosztowało nas 10 zł, ale dokonywanie przelewów z innego banku na kwotę 10.000 zł oraz zwrot tej kwoty w 10 pakietach pozwalało na bycie 10 zł do przodu. W zasadzie bank reklamuje zarobek na poziomie 700 zł, ale inne sposoby są dość problematyczne i mało praktyczne.

Od przyszłego miesiąca konto to podrożeje o 2 złote. W dalszym ciągu będzie pozwalać na to byśmy byli na plusie. Ale kolejny raz zysk zostaje uszczuplony. Ostatnim razem zlikwidowano premię za wypłaty z bankomatu, teraz drożeje utrzymanie konta.


Konto bez kantów teraz będzie kosztować 12 zł


Zmiany zapowiada także PKO, chociaż te są nieco bardziej odległe. Od października znane konto za zero praktycznie przestaje być za zero. Co prawda do tej pory też nie było ono całkowicie za zero, wymagało bowiem przelewu bądź wpłaty w kasie na kwotę 1500 zł. 

Problem to jednak żaden, wystarczyło chociażby wypłacić kartą z innego banku wymaganą kwotę, wpłacić w kasie i zrobić przelew. Dzięki temu zyskiwaliśmy bank do cashflow w przypadku, gdy w naszej miejscowości nie ma innego banku.

PKO do odstrzału

Od października przelew lub wpłata to za mało by konto było za zero. Dodatkowo trzeba będzie posiadać kartę i co gorsza dokonywać nią transakcji na kwotę 100 zł. A to już nie jest tak fajna sprawa jak dokonanie przelewu. 

Co ciekawe bank idzie niejako na ustępstwo i obniża wymóg przelewu do 1000 zł. To jednak bardzo nierozsądne podejście, gdyż kwota przelewu czy wpłaty praktycznie nie gra roli. 

Bank tłumaczy to drastyczną zmianą opłaty za interchange czyli opłaty za płatności kartą, które drastycznie się zmniejszyły o ponad połowę od lipca tego roku i ograniczyły nam cashbacki. 

Co ciekawe PKO zapowiada wycofanie Konta za zero z oferty i nie zdradza jeszcze co pojawi się w zamian. Posiadacze tego konta pewnie będą z niego korzystać nadal, jeśli zaakceptują niekorzystne zmiany. 

Nowa tabela opłat i prowizji w BOŚ obowiązująca od sierpnia do wglądu tutaj
Nowa tabela opłat i prowizji w PKO obowiązująca od października do wglądu tutaj.

4 komentarze:

 1. No to czas pożegnać PKO. Z Pocztowym też miało być pięknie i bez opłat skończyło się po czterech miesiącach mojego pobytu u nich. Z PKO jest podobnie czyżbym miał taki wpływ na bankowe opłaty hehe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie masz wpływu. Każdy bank na początku daje na chwilę marchewkę, a gdy uzna że czas zamykać zastawioną sieć, wraca do "normalnosci" czyli dojenia klienta na czym się da. Strategia odnosi skutek bowiem zawsze będzie część klientów, która nie zorientuje się w porę lub z lenistwa pozwoli na dojenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. To było do przewidzenia. Trzeba powoli szukać nowego banku

  OdpowiedzUsuń
 4. PKO robi ciągle pod górkę. Kiedyś pobierali 6,90 za konto już nie pamiętam jak się nazywało, potem zaproponowali konto za zero ale z zachowaniem nr rachunku kosztowało to 50zł - założyłem ale z nowym numerem 50 zł zostało w kieszeni. Po roku wymyślili opłaty za kartę- aby konto było za zero zrezygnowałem z karty. Teraz znów kombinują więc się pożegnamy definitywnie bez urazu z mojej strony. 6,90 nie dostaną choćby się zes....ć mieli.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...