środa, 23 lipca 2014

Koniec z różnymi loginami w rodzinie Getin czyli tata wprowadza nowe rządy


Bliźniaki wkrótce utracą swoją odrębność, tata zabiera im klucze i pozwoli im wejść tylko przez własną furtkę. Innymi słowy nie będziemy się już logować się do Getin online oraz Open online. Nie trzeba będzie pamiętać haseł bo staną się nieważne.

Tata przysłał już w ubiegłym tygodniu taką wiadomość w długim mailu.


Tracą ważność hasła do bliźniaków

Pytanie co to oznacza dla nas? Jakby nie patrzeć Getin bank posiada najlepsze konta na rynku i wielu z nas posiada konta tak u bliźniaków jak i u taty. Czy skończą się niezależne promocje we wszystkich trzech bankach i będą odtąd tylko w jednym?


Ilekroć pytałem w stacjonarnym oddziale o cokolwiek co dotyczyło Getin online odpowiedź była zawsze jedna. To nie nasz bank, to odrębna jednostka. I nikogo to nie martwiło, można było bowiem niezależnie korzystać z fajnych promocji, których w stajni Czarneckiego nie brakuje.

Sam posiadam konta w tak u taty jak i u jego synka i obojętne mi jest czy loguję się do banku z zielonymi napisami na białym tle czy na odwrót. Tymczasem zmiana już zaszła. Oba banki mają już tylko białe napisy na zielonym tle, a od 15 września ważny będzie już tylko login taty.


Aha, czyli strony będą istniały niezależnie nadal

Co ciekawe, jak widzimy wyżej można się będzie logować zarówno u taty jak i u synka. Nawyk to potężna siła, więc błąd logowania w przypadku getinonline murowany. Kto będzie uporczywie literka po literce wpisywał tutaj ponownie swoje stare hasło będzie mieć zablokowane konto przy bodaj trzecim czy czwartym kolejnym logowaniu. 

Kto nie dostał powyższej wiadomości na maila może o zmianach przeczytać tutaj. Jest tutaj istotna informacja której nie ma w mailu. Że to samo dotyczy dziadka. Dowiedziałem się także dlaczego niektórzy czytelnicy piszą o nim Nobel zamiast Noble bank:) Odpowiedź niżej.


Getin daje sobie sam Nobla Źródło: getinbank.pl


Zmiany są nieistotne. Ot kosmetyka. Pytanie zasadnicze to te czy wpłynie to jakoś na same promocje? Jak rozumiem będziemy mieć 2-4 konta osobiste w jednej bankowości internetowej. Przestało mnie to dziwić z chwilą założenia dwóch kont osobistych w Millennnium.

Ale czy dalej będzie można niezależnie mieć 10% cashback w Getin online, Open online i Getin bank? Wygląda na to że tak, skoro będziemy mogli się logować za pośrednictwem strony taty lub synka. Czyli strony będą nadal niezależnie prowadziły swoje akcje marketingowe, a ujednolici się jedynie bankowość elektroniczna.

A w takim przypadku te zmiany są praktycznie rzecz biorąc nieistotne. Poczekajmy jednak na szczegóły, które już niebawem tata poda do wiadomości. Czy w podobny sposób połączy się BGŻ z Optimą, PKO z Inteligo czy Alior z Usługami T-Moblie? Nowy regulamin bankowości dla dociekliwych tu.

Od tej pory nie będziemy już mówić o trojaczkach. Idea bank w dalszym ciągu ma starą dobrą bankowość internetową. I właściwie już w niczym nie naśladuje tego co wyrabia rodzinka.

6 komentarzy:

 1. Oby promocje zostały???

  OdpowiedzUsuń
 2. mam konto w getin online ( tanie zakupy = 40zł) a zona ma w getin up ( 5 transakcji =50zł). zastanawiam się czy czasem dodatkowo nie założyć póki jeszcze można konta dla siebie w getin up ( 5 transakcji 50zł) oraz dla zony w getin online...
  Bo od wrzesnia moze byc blokada, dla bylych klientów ogólnie pojętego systemu bankowego wspólnego Getin Noble Banku....
  co myślicie drodzy czytelnicy ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. promocja aktywna karta, tj.50zł przez 6 msc za 5 transkacji kartą objęta jest teraz dodatkowym ograniczeniem - konto musi zostać utrzymane 2 lata. Chyba te 300zł to teraz słaba pokusa, pamiętając, że 2,99zł za kartę jest obligatoryjne.

   Usuń
 3. Jestem jeszcze bez żadnego konta w Getinie....jaki polecacie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Integracja kont musi doprowadzić do integracji promocji , a potem do cięć systemowych - nie ma bata. Jaki jest zresztą sens utrzymywania oddzielnych usług bankowych w takim Open Finance? Przecież i tak wykonuje je getin bank. Ror w Openie to nieporozumienie, mam go tylko dlatego, że musiałem to założyć przy jakiejś tam promocji. Chyba wreszcie dostrzegli, że dotychczasowa polityka mnożenia klonów generuje całą masę martwych kont i niepotrzebnych kosztów obsługi. Jak sądzę, u zarania tych działań stała myśl o szybkim tuczeniu i opychaniu wyodrębnionych części imperium z zyskiem (stara szkoła Czarneckiego). Teraz pewnie uznał, że lepiej wszystko skonsolidować.
  Ps. Podobno to getin online ma być systemem docelowym, tak mi kiedyś powiedzieli na infolinii.

  z17 (z17@gazeta.pl)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja obstawiam że jest to związane z przywróceniem szybkich płatności payu. Bo od jakiegoś czasu tego już nie ma, a nawet jak było, to i tak kulało.
  Nie była to czynność automatyczna, a dostawało się dane do przelewu i trzeba było się samodzielnie logować i wpisywać w swoim systemie.

  Oczywiście w związku z tym powinni coś zrobić z przelewami, żeby szły wewnętrznie, a nie w jakiś pokrętny sposób:
  synek - tata - co godzinę w tygodniu, w łekendy brak
  idea - getin - elixir - to pewnie tak zostanie, choć powinni to zmienić.
  jakoś z dawnego mbanku do multi się dało żeby wychodziły w czasie rzeczywstym.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...