czwartek, 2 lipca 2015

3,35% na lokacie słonecznej w Getin dla chętnych na podkręcenie zysku


Mamy obecnie tydzień w którym temperatura za oknem rośnie z dnia na dzień. W bankach też zaświeciło słońce, bowiem w Getin bank nieoczekiwanie pojawiła się lokata słoneczna oprocentowaniem przekraczającym 3,00%.

Stawka powyżej 3,00% to dziś rzadkość. Chodzi rzecz jasna o zwykłe lokaty bez wymogów posiadania konta, płatności kartą czy innych wymaganych cudów. W końcu każdy chce założyć najnormalniejszą w świecie lokatę.

No to mamy lokatę bez tego typu udziwnień. Bez posiadania niepotrzebnego konta z minimalny wkładem rzędu 500 zł, słowem lokata praktycznie dla każdego. Stawka podstawowa to 3,10% na pół roku, ale jak się okazuje można ją podnieść.

 
Dawno takiej lokaty w Getin nie było

Jest jeszcze jeden warunek, ale raczej niegroźny i do zaakceptowania. Jest nim wymaganie nowych środków, a ściślej chodzi o nadwyżkę powyżej salda jakie mieliśmy w Getin w dniu 26 czerwca 2015.

A co z tytułowym 3,35%? Bank pozwala podnieść stawkę bazową o 0,25 pp dla aktywnych klientów, którym nie straszne spełnianie dodatkowych warunków. Większość banków stosuje takie zagrywki, a głodnych lepszego zysku u nas nie brakuje.

Mamy 7 dni na opłacenie tej lokaty

Cóż to więc za warunki trzeba spełnić? W tym przypadku trzeba posiadać konto osobiste i wykonywać na nim standardowe czynności typu przelew wynagrodzenia + płatności kartą. I tak:
 • przelew powinien być na 1000 zł, a więc niewielki
 • transakcje kartą powinny wynieść 300 zł
Co ciekawe nie musi to trwać przez pełne 6 miesięcy trwania lokaty. Wystarczą 4 podokresy w postaci pełnych lub nawet niepełnych miesięcy kalendarzowych. To niewątpliwie ukłon w stronę klienta.

Tutaj założysz lokatę słoneczną na 3,10% w Getin.

Warunki zatem nie są zbyt wygórowane. Kto już posiada konto, ma prezent od banku, kto nie ma może sobie konto założyć by podwyższyć stawkę na koncie.Tym bardziej, że teraz wykonanie transakcji na 300 zł kartą wreszcie zwalnia z opłaty:)

Tutaj założysz konto w Getin do podwyższenia oprocentowania lokaty.

12 komentarzy:

 1. chyba im konta polikwidowali (wśród nich ja razem z żoną której to nie chcą z łap wypuścić i mam z nimi przepychankę) bo wg mnie to wabik na założenie konta co by se 0,20 podnieść. Jak zwykle chytry traci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odradzam zakładanie tej lokaty z kontem. Ostatnio też mam z nimi przepychankę, albo raczej bujanie się w oparach absurdu. Chodzi o zwykłą rezygnację z karty, żeby uniknąć nowo wprowadzonej opłaty. W skrócie jest coś jak połączenie "Computer says no" z Little Britain z "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? z Misia. Nie będę się rozpisywał w komentarzu.
  Tu jest opisana może trochę inna sytuacja, ale problem ten sam czyli bałagan, brak kompetencji, dezinformacja, nieudolność, brak odpowiedzialności i przede wszystkim ignorowanie wydawanych przez bank pisemnych potwierdzeń.
  http://polakcandwa.blogspot.com/2015/02/getin-bank-zamyka-konto-i-nalicza.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech, ciągłe narzekania na Getin Bank. Na szczęście nie mogę dołączyć się do tego chóru. Od dwóch lat mam u nich konto i nadal co miesiąc dostaję prawie 50 zł w ramach moneyback. Przy okazji robienia obrotów kartami spełniam warunki Pakietu korzyści i mogę skorzystać z bonusów jak 4% na koncie oszczędnościowym czy z tej lokaty, o której pisze Polcan.

  Niestety nie ma banku, który byłby idealny. Wśród kilkunastu banków, w których miałem konta w ostatnich latach, chyba nie zdarzył się taki, w którym nie składałem reklamacji. Getin nie był wyjątkiem, ale korzyści przeważają w nim nad wadami, więc trzymam konto, póki to Bank mnie dopłaca, a nie ja jemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witamy przedstawiciela Getin Banku na naszym blogu :)
   zamknijcie konta u pana Leszka to istna golgota,
   troszkę tu, ale net huczy
   https://www.mbank.pl/forum/watek,999110,zamykanie-konta-w-getinie,1.html

   Usuń
 4. Czy ta lokata dotyczy również getin online?

  OdpowiedzUsuń
 5. Na ile % pracują "stare" środki na tej lokacie?

  W GetinBanku na dzień 26-06-2015 na koncie oszczędnościowym miałem kwotę 10 000 PLN. Zakładam tę lokatę słoneczną na 3,1% w kwocie 50 000 PLN. Podział środków na nowe i stare jest taki: 40 000 PLN to nowe środki, 10 000 PLN to stare środki. Mam więc:

  40 000 PLN na 3,1% (lub 3,25% po spełnieniu warunków)
  to
  10 000 PLN na ???

  Podpowie ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu wynika, że do założenia lokaty możesz użyć tylko nowych środków (w twoim przypadku 40000 PLN) czyli musisz posiadać / odtworzyć saldo środków z 26-06-2015 (na kontach oszczędnościowych, innych lokatach itp.), a później dopiero możesz użyć nadwyżki do założenia lokaty. Poza tym lokata jest zakładana jako odnawialna z oprocentowaniem w następnym okresie równym stopie referencyjnej NBP obowiązującej w dniu odnowienia lokaty (aktualnie 1,5%).

   Usuń
 6. Getin Bank unurzony jest w kredyty we franku. Nie wiadomo kto będzie na jesieni u steru, a nuż PIS obarczy bank stratami klientów. Lokata jest na 6 m-cy; akurat wyklaruje się sytuacja. Ilość środków w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym maleje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłem zakładać w czwartek to bankier nawet nie wiedział o ofercie.
  Potem wciskał, że tylko przez internet, wreszcie uwierzył jak kazałem mu wejść na stronę banku.
  Następnie podniecony wiadomością o ofercie informował koleżanki i pytał czy one wiedział...
  Parodia!
  Koniec końców założyć się udało.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze mozna zerwac przed terminem tracac tylko odsetki

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pewna watpliwosc i prosze o pomoc. Do mojego taty zadzwonił konsultant, ktory po przekazaniu informacji na temat lokaty powiedzial ze przesle mu później numer konta, na które należy przelać pieniądze w celu otwarcia lokaty. Dlaczego pieniadze należy przelać na jakies inne konto? Tata oczywiscie ma konto w Getin.

  OdpowiedzUsuń
 10. 3 sierpnia br. Getin Bank wprowadził na rynek e-Lokatę Słoneczną II, kolejną ze słonecznej serii. Obecnie jej oprocentowanie na okres 3-miesięczny wynosi 2,75%. Można ją założyć przez Internet, co znacznie ułatwia ten proces. Plusem jest też niska kwota minimalna (500 złotych) oraz brak ograniczeń, jeżeli chodzi o kwotę maksymalna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...