wtorek, 28 lipca 2015

Do 500 zł za kod czyli rabaty wedle własnej woli


Na blogu często opisuję różnego rodzaju promocje jaki oferują banki. mBank ma swoje mOkazje, Alior swoją Mapę Okazji. Praktycznie każdy bank ma swoją stronę, na której chwali się jakie to niebywałe zniżki i rabaty dostaje ich klient.

Większość z nich stosuje mało wygodny trick stopniowania napięcia. Jak cashback to 50 zł na miesiąc, jak rabat to w tym miesiącu tylko w tym sklepie, a w następnym miesiącu w innym, ale wybranym przez bank. Widzieliśmy to ostatnio w najnowszej promocji 55 zł na mobilni mają więcej.

Nie każdy z nas jednak ma akurat konto w danym banku, gdzie są takowe promocje. A nawet jeśli ma, to ma ochotę akurat na wybrane przez bank rabaty. Niektórzy z nas dają się skusić na nie i zostają nowym klientem banku. A gdyby tak zamienić role i zamiast brać tylko te promocje, które w okrojonej wersji wybiera bank, brać wszystko co jest na rynku i na co my mamy ochotę?

Wcale nie trzeba bankowych promocji by znaleźć większy wybór bez wymogów

Jest taka możliwość. Wcale nie musimy być niewolnikami bankowych promocji i wyczekiwać na to, który da nam tablet za spełnienie warunków, czy nową kartę z ekstra bonusami. 

Jedną z nich jest korzystanie z wybranych przez siebie kodów rabatowych. Niektóre są ograniczone czasowo, więc jeśli coś nas interesuje musimy się sprężyć, aby zdążyć w terminie, ale są też i takie, które są dostępne non stop. 

Jako przykład weźmy popularny sklep Euro RTV AGD, choć mógłby to oczywiście być dowolny inny jak Komputronik, Media Expert itd. Wybrałem do opisu jednak Euro, gdyż tutaj dodatkowo możemy liczyć na całkowicie darmowe raty za zero procent z czego skorzystałem już nieraz. Jak to wygląda w praktyce opisywałem na PP3.

Wybór odpowiedniej oferty przekierowuje nas na stronę z promocjami

Wróćmy jednak do samych rabatów. Na dedykowanej stronie poświęconej owym rabatom widzimy, że dostępne są tutaj zniżki od 30 zł na popularne tablety przy zakupie od 500 zł, do nawet 500 zł w zależności od tego co zamierzamy kupić.

Wystarczy wybrać to co nas interesuje i kliknąć w napis Odkryj kod widoczny na czerwonym tle. Przetestowałem to na przykładzie promocji tabletem. Dostałem wówczas kod TAB30 oraz zestaw dostępnych modeli, dla których cena zakupu będzie niższa:) Było ich w sumie niemało, bo aż 62.


Teraz można przystąpić do wyboru naszego modelu który nas interesuje

W promocjach bankowych jesteśmy ograniczeni do modelu, który nam bank wybierze. Tutaj nie mamy tego ograniczenia, rabat mamy gwarantowany a model wybieramy według własnych preferencji.

Możemy także ściągnąć sobie odpowiednią aplikację, która ułatwi nam wybór odpowiedniego modelu. Dostępne są oczywiście apki na androida, ale także dla posiadaczy jabłek czyli na iOS.
Powyższy przykład nie ogranicza nas oczywiście do sklepu Euro RTV AGD. Dostępne są także inne kody rabatowe w innych sklepach jak McDonald, Sephora, KFC itd. Powyższy screen prezentuje jak to wygląda na apce. Podana jest odległość od danego sklepu, zaś po wybraniu odpowiedniej pozycji widzimy co dokładnie jest w promocji.

2 komentarze:

  1. Opisywałeś może ostatnio nową edycję programu aktywna karta w Getin Banku? Warto z niej twoim zdaniem skorzystać?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...