piątek, 17 lipca 2015

4,00% na lokacie w Toyota bank


Jedną z najciekawszych nowości jakie wczoraj można było zauważyć w aktualizacji rankingu lokat na lipiec była bez wątpienia oferta nowej lokaty w Toyota bank. Najciekawsza, bo dająca stare dobre 4.00%, które dziś należą do rzadkości.

Depozyt ten zapowiadano już od kilku dni, wolałem jednak wstrzymać się z jego opisem, gdyż Toyota nie należy do banków w których zapowiedzi pokrywają się z faktyczną ofertą. Marketingowcy zmieniają często plany i nieraz opisywałem coś, co w ostatniej chwili zostało wycofane.

Tym razem jednak oferta jest już dostępna, a co więcej jest dokładnie zapowiedziane kiedy się zakończy. Na stronie banku mamy licznik dni, niczym na grouponie, informujący ile dni zostało do końca miesiąca.
Ostatniego lipca bowiem oferta  się zakończy, ale niestety nie jest dla każdego. Bank dał tutaj dość restrykcyjne ograniczenie, co do nowej klienteli. Wykluczeni są bowiem wszyscy ci, co mieli tutaj konto przez ostatnie dwa lata.

Gwoli ścisłości chodzi o datę od 16 lipca 2013. Z czystej ciekawości sprawdziłem kiedy tutaj pojawiła się pamiętna lokata na dzień dobry z 7,00%. Wtedy bowiem zaczął się run na Toyotę, siedem procent znikało wówczas niczym śnieg wiosną. 

Wystarczy użyć wyszukiwarki blogowej, która wskazuje datę: 19 lutego. Kto więc używał tej lokaty tylko przez kilka miesięcy, ale zdążył zamknąć konto przed 16 czerwca 2013 teraz będzie się mógł załapać na nową promocję.

Lokata jak każda inna w Toyocie wymaga konta i znów jak to było w przypadku lokaty 80-dniowej musi to być konto jedyne. W zamian można liczyć na 4% przez pół roku do kwoty 30.000 zł. Więc nie jest tak źle jak na wabika, skoro mamy tu trzy razy większą dopuszczalną kwotę do ulokowania.

Należy jednak pamiętać, że karta do konta jest niestety płatna i trzeba się liczyć z kosztem rzędu 2,49 zł. To oznacza, że przez pół roku trzeba będzie zapłacić około 15 zł za niepotrzebną kartę.

Z informacji jakie zostawił wczoraj anonimowy wynika, że nie można założyć jednej lokaty, lecz trzy po 10.000 zł. To podobne do Toyoty, który zwykle ma swoje dziwne ograniczenia co do dzielenia lokat na paczki.

Jednocześnie z wprowadzeniem nowej lokaty do oferty, kolejny raz obniżono stawki na 80 dniówce. Teraz oferuje ona już 3,00% i też wymaga posiadania tego samego Konta Jedynego. Tutaj limit wynosi 7 tys, zaś paczki zostały podzielone na siedem sztuk.

Toyota to od tego roku jeden z najbardziej aktywnych banków walczących o nowego klienta. Niedawno dawał bonusa do jednej lokaty, potem zaś jeszcze większego do dwóch lokat. I raczej to nie ostatnia dobra oferta Japończyków.

12 komentarzy:

 1. Byłem klientem tego banku przez wiele lat do grudnia ubiegłego roku. Dobre zabezpieczenia tokenem i to wszystko. Oferta mizerna, a promocje tak skrojone, aby nie można było z nich skorzystać. Karty kredytowe drogie. Niczym się nie wyróżniają. To nie jest bank dla lokatowców. To raczej bank dla tych, którzy mało rozumieją finanse i gotowi są płacić 2,5 zł. za to, co w innych bankach dostaną za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Toyocie wkurza mnie ten token bez którego nie masz dostępu do konta. Jak go nie weźmiesz na urlop czy na jakikolwiek wyjazd poza dom to nic nie zdziałasz ... Zabezpieczenie super ale czasami aż za dobre... I nie ma innej opcji żeby przejść np na autoryzację SMS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. W Optimie było święto jak zrezygnowali z tokena, a Toyota jak wracasz to przysyła nowy token.

   Usuń
 3. Niewiem czemu takie negatywne nastawienie do tokena:(
  Bardzo dobre zabezpieczenie. Powiem więcej miałem włamanie do komputera hacker zalogował się do wszystkich kont oprócz tych które miały tokena:) Także nie narzekać bo bezpieczeństwo docenicie jak Wam ktoś konto wyczyści. Pozdrawiam i miłego weekendu. Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba używać KeyScramblera na stałe.

   Usuń
 4. Czy można zlikwidować rachunek bezpośrednio po wypłaceniu lokaty, czy też jest jakiś wymóg określający minimalny okres utrzymania go?
  Jeśli nie i, jeżeli przyjąć, że otwieramy Konto Jedyne tylko na potrzeby założenia lokaty na 30tys, to po uwzględnieniu kosztu utrzymania rachunku przez pół roku (6x2,49) otrzymujemy oprocentowanie lokaty w wysokości 3,9%.
  (faktyczny zysk trzeba oczywiście pomniejszyć jeszcze o "belkę")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy aby konto generuje koszty tylko przez 6 miesięcy? Zapewne jest 30 dni wypowiedzenia, a zakładając, że składam wniosek w lipcu, zakładam konto i lokatę pod koniec lipca, lokata zapadnie pod koniec stycznia i ja wtedy wypowiem umowę konta, które zostanie zamknięte już w lutym i bank zapewne chapnie opłatę. Czyli konto trzeba utrzymać i opłacić od lipca do lutego 2016 włącznie, przez 8 miesięcy, a więc koszt to 20 złotych. Czy ktoś już to przerobił w poprzednich promocjach? Poprawcie mnie, jeśli nie mam racji.

   Usuń
 5. Czy za token w Toyocie trzeba płacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie trzeba.

   Usuń
  2. W przypadku zgubienia/zniszczenia tokena Toyota pobiera opłatę 65 zł. za wydanie nowego urządzenia.

   Usuń
 6. Token za darmo, można też zostawić go komuś z rodziny na czas wyjazdu z kim mamy kontakt telefoniczny jeśli nie chcemy zabierać go ze sobą.
  Opłata za kartę zwracana po wykonaniu operacji 1000zł miesięcznie co może być wysoką kwotą dla niektórych jak sądzę.
  Trzy wypłaty w miesiące bez opłat ze wszystkich bankomatów, za dalsze płacimy.
  Konto osobiste już tylko 0.10% a na dołączonym Oszczędnościowym do 2% max.
  Przelewy, operacje na osobistym darmowe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie jest mowa o opłacie za kartę do tego konta? Ja widzę tylko opłatę miesięczną na prowadzenie konta 2,49 zł.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...