czwartek, 23 lipca 2015

3,50% na lokacie wakacyjnej w Idea bank


W ubiegły wtorek opisywałem lokatę bezkonkurencyjną w Idea bank, gdzie bank oferował 3,15%. Zastanawiałem się wówczas ile dni taka lokata będzie w ofercie. Bank gwarantował zaledwie dwa dni, dając sobie furtkę, że zakończy sobie ofertę kiedy sobie będzie chciał.

Z czystej ciekawości zaglądałem sobie na stronę banku co drugi dzień, by sprawdzić jak długo ta oferta będzie przedłużana, bowiem 3,15% to mimo wszystko nieco więcej niż 3,10% jakie oferują Getin czy Noble bank. 

Lokata bezkonkurencyjna nieoczekiwanie była w ofercie cały ubiegły tydzień. Ba, jest tam do dziś i wcale nie znika. Co więcej wczoraj pojawiła się nowa, jeszcze lepsza lokata na wakacje:)


Nowa oferta jest co prawda krótsza bo tylko na dwa miesiące, ale za to daje aż 3,50% co dziś należy do rarytasów. Tym bardziej że nie wymaga żadnego, niepotrzebnego nikomu konta, które inne banki przy takich stawkach ochoczo nam lubią wciskać.

Mało tego, nie ma tutaj także żadnych limitów co do kwoty jaką chcemy ulokować. Bank co prawda podaje jak zwykle milion złotych jako limit, ale i tak każdy lokatowiec wie, że w jednym banku więcej niż sto tysięcy euro nie warto trzymać, więc praktycznie rozsądny limit jest ponad dwukrotnie mniejszy.

Warto tutaj przypomnieć, że od niedawna mamy tylko 5 dni na dokonanie wpłaty od momentu złożenia wniosku. Trudno się przestawić na nowy termin, bowiem przez wiele lat było to 14 dni.

Dziwny to rok dla Idea banku. Zapowiadano wielkie zmiany, odejście od dobrych lokat, zmianę funkcjonowania i oferty. Wszystko miało się zacząć od debiutu giełdowego który opisywałem tutaj.

Niestety debiut okazał się raczej fiaskiem, a wielkie plany ulegają teraz korekcie. Dla łowców dobrych lokat to dobra wiadomość, bo jak widać bo dobrej ofercie przychodzi bardzo dobra:)


Jeżeli czytelniku nigdy jeszcze nie byłeś klientem Idea banku, lepiej zacząć od lokaty jednorazówki, gdzie możesz zgarnąć 4,00% na lokacie kwartalnej. Tutaj jednak limitów aż nadto: tylko 10.000 zł i tylko dla nowych klientów.

Tutaj założysz Lokatę Happy na 4,00% ale tylko jeden jedyny raz.

Całą resztę środków można wpakować na lokatę wakacyjną. Co ciekawe oferta pojawiła się w dniu, w którym ogłoszono, że giełdowy majątek Czarneckiego skurczył się o... 239 milionów zł, co stanowi aż 5% jego majątku. Więcej o tym dziś na PP3.

Ciąg dalszy: Lipcowy bankogeddon winduje lokaty w górę

26 komentarzy:

 1. Odradzam Idea bank. Nie przedłużyli mi lokat, pieniądze zniknęły z konta. Musiałem wydzwaniać, prosić się żeby łaskawie oddali. Bałem się że gdzieś wyparowały do Grecji, a teraz może wyparowałyby na giełdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zakładać przez bankowość elektroniczną i po kłopocie.
   I tak każdy najpierw założy lokatę "Happy" bo daje lepszy procent, więc od razu zgarnie dostęp, a później z poziomu strony www ma się cały czas obraz lokaty.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 2. NeoBank czy jak tutaj nazywa autor NeoGang daje 3,4% na Energolokacie dla nowych na 3 miesiące , a więc miesiąc dłużej niż w Idea.
  Nie pamiętam dokładnie, co oznacza u nich "nowy" - zainteresowani muszą doczytać.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy ma tutaj aliorowskie znaczenie, czyli najgorsze z możliwych.

   Usuń
  2. Kiedyś kazali mi na ofertę dla "nowych" odczekać rok.
   Może coś się zmieniło bo ostatnio bardzo dawno z niczego u nich nie korzystałem.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  3. Serio? Mi od razu w 2012 roku jak pojawił się neoBANK dali do zrozumienia, że nowym jest się tylko raz.
   I to widać w warunkach lokaty, nie można tu mieć od zarania dziejów ani ror, ani KO, ani lokaty ani nawet kredytu, pożyczki czy karty kredytowej, by móc założyć nową promocyjną lokatę.

   Usuń
  4. Wiesz Polcanie jak to jest z tymi bankowcami...
   Na 100% ręki nie dam sobie uciąć, bo powiedzieli mi, że okres karencji minął, ale w międzyczasie ktoś przebił ich ofertę i do niczego po raz drugi nie doszło ;)
   Nie chciałbym wprowadzić w błąd.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 3. Polcan,
  opisałbyś aktualną lokatę na 7% ze strukturą w Expanderze ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miał był dziś, bo posiadam bardzo szczegółowe informacje na ten temat, że powstały z tego nawet dwa artykułu, ale pojawiła się ta oferta na 3,50% w Idea.
   Jeśli będzie opis jutro to raczej na obu polakach.

   Usuń
 4. Tak się zastanawiam... przez te zawirowania u Pana Leszka lepiej się od jego dzieci trzymać z daleka, czy jednak można tam pakować kasę?
  Z drugiej strony może pojawi się na Getinku albo noble coś powyżej 3.5? Z drugiej strony danie za dużo byłoby w sumie trochę podejrzane chyba...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej trzymać się z daleka. Już wkrótce będzie zachęcał 4%. Ale czy warto ryzykować?

   Usuń
  2. Do 400k nie ryzykujesz bo środki są gwarantowane przez BFG, który działa, bo przetestowali klienci Wołomina.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 5. Masz gwarancje MFW do 100 tys euro więc do tej kwoty nie ma co się bać

  OdpowiedzUsuń
 6. Gwarancję MFW to chyba Grecy mają. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może ktoś wie , od kiedy promocyjne oprocentowanie konta zyskownego w Idea Banku zmieniło się z 4% na 3% ? Dzisiaj sprawdzałam w szczegółach konta i u mnie jest 3%

  OdpowiedzUsuń
 8. BFG ma pienidze na ratowanie SKOK-ow ale to za malo aby uratowac jakikolwiek bank w Polsce. Poprostu wartosci finansowe najmniejszego banku w Polsce/ chodzi o te najbardziej znane a nie jaki z Pcimia/ sa wysze niz kasa zgromadzona w BFG i nie wystracza na pokrycie ew. strat.O tym trzeba pamietac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy będą ciągnąć z budżetu.
   Jest w ustawie zapisane, że mogą się na ten cel zadłużyć.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  2. Mogą nie tylko z budżetu. Omawiałem sprawę szczegółowo rok temu w poniższym artykule:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/07/ile-srodkow-ma-bfg-na-wypaty-czyli-jak.html

   Usuń
  3. Przy okazji jak już trochę odbiegliśmy od tematu, to dalej rzekomo kiepska sytuacja SKOKów:
   http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/mf-i-knf-skok-i-maja-nadal-fundusze-wlasne-ujemne-i-wykazuja-straty,562762.html

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 9. Ciekawie do kiedy ta lokata będzie trwała, czy jeszcze w przyszłym tygodniu jeszcze będzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan zwracam się do Ciebie z pytaniem - Czy gwarancja BFG w przypadku Idea Banku i Getin banku nie obejmuje tych podmiotów łącznie tzn suma depozytów z obu banków do 100 tys EUR ?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie dla fanów BFG, ja nie trzymam w banku większej gotówki, bowiem przeznaczam je na inwestycje.

   Usuń
  2. Nie. To są 2 odrębne banki - patrz tabela na stronie BFG: http://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami

   Usuń
 11. no i już po lokacie :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, mam taką sytuację: dzisiaj upływa termin ważności mojego wniosku o omawianą lokatę i z uwagi na brak wcześniej takiej możliwości chciałem dzisiaj dokonać przelewu do Idei z mojego konta w Banku Smart. Na stronie banku widzę datę wykonania przelewu 28.07.2015, ale jednocześnie jest informacja, że następna sesja wychodząca dopiero jutro o 8:00, w związku z tym pytanie, czy pieniądze trafią do Idei dzisiaj, jutro czy w ogóle bo termin ważności wniosku upływa dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...