środa, 22 lipca 2015

Czas ruszyć w drogę czyli jak zminimalizować koszty podróży


Zamiast zajmować się mało ciekawymi rankingami, które cieszą tylko topowych banksterów, lepiej poszukać czegoś bardziej praktycznego. Które banki mają największą liczbę klientów interesuje tylko maniaków bankowości, a nas interesuje tutaj coś co się może każdemu przydać.

Mamy lato, a więc czas urlopów, wyjazdów i rozlicznych wojaży. Można oczywiście korzystać z tradycyjnych form komunikacji, ale w życiu warto próbować zawsze czegoś nowego. W końcu wakacje to też przygoda i szukanie nowych wrażeń i poznawanie nowych ludzi.

Alternatywą do podróży na dłuższą trasę czy to pociągiem czy autokarem jest skorzystanie z serwisu społecznościowego, łączącego kierowców z pasażerami. Zarobić może tu każdy tak kierowca jak i pasażer:)


Kierowca wybierający się w długą podróż sam, musi liczyć się z kosztami przejazdu. W końcu za paliwo musi i tak zapłacić. Jeśli jednak ma wolne miejsca, może zaprosić do przejazdu pasażerów, którzy wybierają się do tego samego miasta. Z drugiej strony pasażerowie też mają możliwość wyboru odpowiedniej trasy przejazdu i znaleźć tańszą alternatywę do przejazdu tam, gdzie się właśnie wybierają. Wystarczy wpisać miejscowość z której mają rozpocząć podróż i dokąd chcemy dojechać. W efekcie dostaniemy cały szereg ofert z których można skorzystać. Wyżej widzimy fragment listy na trasie Katowice-Warszawa. Kolory cen przypominają kolory świateł drogowych: oznaczone na czerwono oznaczają drogo, trzymać się z daleka, żółte to średnio drogie, zaś zielone światło oznacza optymalne. 

Co ciekawe można tutaj nawet rejestrować się na ostatnią chwilę. Dostajemy bowiem całą listę przejazdów dostępnych dziś praktycznie o dowolnej porze, wraz liczbą wolnych miejsc oraz marką samochodu, którą pojedziemy. 

Link dla osób, które chciałyby się zarejestrować w portalu, zalogować przez facebook lub dostać info na maila.

Chociaż w życiu podróżowałem już na wiele sposobów, to wcale amerykański sen nie był Holiday of a lifetime jak zapewniali amerykanie. O wiele lepsze były podróże autostopem po Europie, kiedy na drodze szybkiego ruchu można było trzymać kartkę z napisem miejscowości, gdzie chciało się jechać.

Dziś autostop nie jest tak popularny jak kiedyś. Czasy się w końcu zmieniają i nigdy nie wiadomo kto się zatrzyma. W bla bla car, wiemy dokładnie kto będzie kierowcą, ile ma lat i jakie oceny zebrał od swoich pasażerów, więc i zaufanie jest większe. 

Ale przecież nie musimy być pasażerem. Jeśli jedziemy gdzieś sami, możemy też zminimalizować koszta przejazdu zabierając ze sobą inne osoby. Ciekaw jestem czy wśród czytelników jest ktoś, kto skorzystał już z tej formy podróżowania.

9 komentarzy:

 1. "Dziś autostop nie jest tak popularny jak kiedyś. Czasy się w końcu zmieniają i nigdy nie wiadomo kto się zatrzyma."
  Z punktu widzenia kierowcy powiem odwrotnie, strach kogoś wziąć, bo nie wiadomo kim się okaże :)
  Zawsze jeżdżąc w piątek do Auchan w Łomiankach wylotówką na Gdańsk podziwiam ludzi stojącymi na poboczu z tekturą z napisem wskazującym na chęć podrózy nad morze, w dobie polskiegobusa, promocji pendolino i lotów nad morze Ryanair za kilkanaście złoty.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za studenta w Polsce nie jeździłem autostopem tylko za granicą. Kierowcy byli tak zdziwieni, że ktoś jeździ stopem, że zabierali autostopowiczów nawet do restauracji i fundując posiłek, a nawet zostawiali wizytówki:)

   Usuń
 2. Zabierałam już nie raz pasażeròw. Zainteresowanie olbrzymie, ale dla swojego bezpieczeństwa zabieram tylko podròżujące Panie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. 3,5% dla każdego na 2 miesiące w Idea Banku.
  Standardowo od 1k.
  Polecam zainteresowanym
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki właśnie szukałem okazji :))))

   Usuń
 4. hahah, dzięki za info, fajne procenty, cos zaczyna si dziać No to IDEA zgarnie resztę całej kasy z Optimy :) Ja właśnie swoja Optime opróżniłem.

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja opróżniłem SMARTa

  OdpowiedzUsuń
 6. LUDZIE! Potrzymajcie Ideę na głodzie jeszcze kilkanaście dni i wreszcie zaczną płacić za depozyty po 4% BEZ ŁASKI! Są połączeni kapitałowo z idącym już dziś na dno na giełdzie getinem (za franki, ha ha) i będą niebawem żebrać o każdy grosz... Panie Polcan, jak będzie z BFG? Drugi Wołomin? Starczy forsy z BFG czy lepiej nie być zbyt pazernym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko za franki. Jutro na ten temat będzie artykuł na PP3, na giełdzie bowiem istny bankogeddon się zrobił w wakacje...
   Forsy musi starczyć, tak jest skonstruowany BFG o czym pisałem w osobnym artykule. Jak kasy braknie to i tak się znajdzie. Według zapowiedzi rzecz jasna.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...