czwartek, 9 lipca 2015

Lokata Klasyczna na 3,10% lub 3,35% czyli Noble bankiem dla każdego


Lipiec jest jakoś przyjazny dla fanów lokat. Wydawało się, że ciągnący się już od kilku lat  serial z obniżkami oprocentowania będzie kontynuowany. Tymczasem kilka ciekawych stawek jak na obecne czasy się pojawiło.

Zdecydowana większość ofert określanych jako atrakcyjne jest dziś poniżej 3,00%. Tutaj jednak od pewnego czasu uznajemy tę stawkę za minimum godne omówienia. I od lipca Expander na Lato daje 4.50%, Aviva do lokaty na 4,40% gratisowo dokłada zaś bonusy:)

Pojawiła się także ostatnio podobna oferta w Noble banku. Rzadko omawiamy tutaj ten bank, bowiem wymagania jakie stawiał dziadek są dla większości czytelników były zaporowe. Tym razem jednak wygląda to o wiele ciekawiej niż zwykle.Oczywiście lokata nie wymaga żadnych dodatkowych produktów. Nikomu nie są potrzebne żadne struktury, fundusze czy inne bankowe twory wprowadzane by pomnażać korzyści banksterów, a niekoniecznie dla zwykłego fana lokat.

Sam depozyt potrwa pół roku i nie ma tutaj żadnych ograniczeń co do kwoty. Oczywiście wiadomo, że w jednym banku nie warto trzymać więcej aniżeli wynosi limit  BFG czyli 100 tysięcy euro. Niby u nas banki są bezpieczne, ale świat finansów rządzi się swoimi prawami i nigdy nie wiadomo co się stanie w przyszłości.

Lokata jest przeznaczona na nowe środki i o dziwo minimalna kwota to... zaledwie 500 zł. Jest to więc kopia Lokaty słonecznej znanej z Getin banku:) Do tej pory Noble miał niebywałe wymagania co do minimalnej kwoty a para Getin-Noble była odpowiednikiem pary Idea-Lions. Czyli innymi słowy była to para: bank dla mas-bank dla bogaczy.

Lokatę podobnie jak w przypadku Getin można podkręcić do 3,35% jeśli zdecydujemy się na założenie konta.  Noble wymagania co do kont miał do niedawna dość zaporowe. Ale o dziwo i to się zmieniło:)

Wymagania są identyczne jak w przypadku lokaty słonecznej: wystarczy przelew na 1000 zł oraz płatności kartą na 300 zł by mieć podwyższoną stawkę o 0,25 pp. Ale uwaga, lokatę klasyczną można mieć na dowolną kwotę, zaś podwyższenie stawki dotyczy tylko kwoty do 50.000 zł.

Link do założenia klasycznej lokaty na 3,10% bez konta w Noble bank.

Noble to po angielsku wielmoża, magnat. I pewnie dlatego wymyślono dlań taką nazwę, by sugerowała do kogo jest adresowana oferta. Minimalne wymagania kapitałowe były do niedawna dość zaporowe. W końcu lokata na start wymagała aż 200.000 zł, co było swoistym rekordem wśród wabików.

Teraz się to jak widać zmieniło i Noble staje się powoli bankiem dla każdego. To dobrze, bowiem kto nie może liczyć na dobrą stawkę w Getin ze względu na wymóg nowych środków, może założyć taką lokatę u dziadka:)

12 komentarzy:

 1. Witam żeby załozyć tą lokatę w noblebanku i podkręcić do 3,25% trzeba mieć konto? Jakie są warunki założenia konta bo widzę w tabeli opłat i prowizjize jeśli na koncie bedzie 200 tyś to dopiero wtedy jest darmowe a tak 99 zł kosztuje...

  OdpowiedzUsuń
 2. Marcin,
  Czy można ją założyć całkowicie online ? Jeśli tak to czy wiąże się to z dostępem do bankowości internetowej z hasłem i loginem ?
  Czy w trakcie zakładania jest możliwość wyboru na nieodnawialną żeby środki w dniu zapadalności wróciły na konto z którego lokata została zasilona ?
  Dziękuję,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie mam stałego dostępu do internetu, więc nie mam możliwości ani pisania artykułów ani udzielania kompetentnych odpowiedzi. Jak tylko operator sieci upora się ze skutkami wczorajszej burzy, będę mógł rozeznać sprawę.

   Usuń
 3. Polcan,
  wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest obowiązkowe ?

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,To dobrze, bowiem kto nie może liczyć na dobrą stawkę w Getin ze względu na wymóg nowych środków, może założyć taką lokatę u dziadka:) ''
  Polcan, a nie jest przypadkiem tak, że to jest ten sam bank GNB i te środki nie będą potraktowane jako nowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ten sam bank, ale przypuszczam, że jest tak samo jak w przypadku Getin i Open, gdzie lokaty można mieć niezależnie. W końcu tu i tu jest wymóg przelewu i płatności kartą, a to się musi bankowi opłacać.

   Usuń
  2. To ten sam bank, ale przypuszczam, że jest tak samo jak w przypadku Getin i Open, gdzie lokaty można mieć niezależnie. W końcu tu i tu jest wymóg przelewu i płatności kartą, a to się musi bankowi opłacać.

   Usuń
 5. Jak dlugo jest wazny wniosek na lokate? Wlasnie 3-go sieprnia koncza mi sie lokaty w Getin Banku.

  OdpowiedzUsuń
 6. W regulaminie jest zapis że środki muszą pochodzić z poza grupy Getin Noble bank..

  OdpowiedzUsuń
 7. 3,1% za sprzedanie swoich danych osobowych, dziękuje postoję :) Wolę trzymać na 3% w optimie, przynajmniej dostępne w każdej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 8. W Idea Bank dziś pojawiła się znowu Lokata Bezkonkurencyjna na 3,15% na 4 m-ce (nie muszą to być nowe środki).

  OdpowiedzUsuń
 9. Getin bank od dłuższego czasu udowadnia, że jest nastawiony na klienta i potrafi mu wyjść na przeciw

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...