poniedziałek, 27 lipca 2015

4% na lokacie do nowego ZEROzłotowego konta internetowego u melonikaLokaty czteroprocentowe jeszcze nie wyginęły. Kto wie czy znów nie zaczną się rozmnażać, póki co jednak rychło to raczej nie nastąpi. Fani czwórek zaś są zmuszeni do spełniania nowych warunków jaki banksterzy sobie wymyślą.

No i wymyślili. Tym razem padło na czarodziejów z melonikiem, którzy w ofercie mają lokatę wabik o której pisałem już w poprzednim miesiącu, jak tylko pojawiła się na rynku. W czerwcu jednak była podpięta do dwóch różnych kont, a teraz dochodzi trzecie możliwe konto.

Przypomnijmy krótko parametry wabika. Mamy do czynienia z lokatą na 2 miesiące z oprocentowaniem zaledwie 1%, które może zostać podniesione do fajnych 4%. Może, ale wiąże się to z założeniem konta internetowego.


Na założenie lokaty mamy czas tylko przez 30 dni od momentu założenia konta. Każdy jednak założy ją raczej od razu w końcu po to założy się nowy ror, jeśli ten nie będzie miał wygórowanych warunków. Na lokatę można przeznaczyć tyle ile na typowego wabika czyli 10k.

Niestety nie będziemy widzieli oprocentowania 4%, na to trzeba będzie poczekać tak samo jak w przypadku BOŚ, co denerwowało wielu z nas. W końcu jednak czwórka się pojawiła, więc warto było założyć konto u zielonych.

A purpurowi? Meloniki zapewniają, że odsetki zostaną potrojone do 10 roboczego każdego dnia miesiąca następującego po miesiącu założenia lokaty. Ale warunkiem tego podniesienia nie są aż tak fajne jak w BOŚ, gdzie wystarczy jeden najzwyklejszy w świecie przelew na tysiąc złotych.

Lokatę założysz dopiero po założeniu konta

Link do założenia lokaty na 4% w Alior banku z kontem internetowym.

W końcu melonik ma niby to wyższą kulturę. Na czym ona polega? W tym przypadku na wyrobieniu sobie karty do konta i dokonywaniu nią zakupów. Na szczęście w porównaniu do innych banków, wymagana kwota jest praktycznie najniższa z możliwych i wynosi 100 zł.

Na duży plus trzeba zapisać fakt, że karta jest bezpłatna do końca tego roku:) Dopiero od nowego roku Alior chce wprowadzić opłatę za kartę w wysokości 4 zł. Sama karta jakoś super nie jest bowiem darmowe wypłaty są tylko z bankomatów Euronet, Planet Cash i za granicą. Ale wypłat dokonujemy zwykle tą kartą, na której nie ma żadnych ograniczeń, bez kombinowania czy wypłata z pobliskiego bankomatu jest karalna czy też nie.

Ale uwaga, melonik jak to melonik ma swój świat. I lepiej z tym dziwnym światem być zaznajomiony by nie być zaskoczony co oznacza wyższa kultura. A do niej zalicza się... pobieranie opłaty od karty nie tylko ze statusem do aktywacji oraz aktywna, ale także... zablokowana!

O tym że karta może być płatna, jeśli nie jest jeszcze aktywna dowiedziałem się niedawno. Zdaniem banków, to klient sam sobie winien, że nie aktywuje jeszcze karty, co należy do jego obowiązków. Bank i tak pobiera opłatę od momentu jej wydania.

Ok to jeszcze od biedy można zrozumieć, choć logika i tak podpowiada, że to bankowa chciwość a nie uczciwość. Nieaktywna to w końcu taka z której nie da się korzystać, a banki same wciskają nam karty na siłę. 

Niestety trudniej jakoś zrozumieć pobieranie opłat za karty zablokowane. Zablokowałem już wiele kart i jak dotąd było to równoznaczne z jej likwidacją. Być może banki dochodzą do wniosku, że bardziej im się opłaci taką kartę odblokować by dalej zmusić klienta do opłat.

12 komentarzy:

 1. dla jakiej kwoty jest owe 4% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest o tym info w artykule. Skrót 10k oznacza 10.000 zł.

   Usuń
 2. Panie Polcan, pisze pan wyraźnie, że aby nie obudzić się za dwa miesiące z lokatą na 1%, trzeba wyrobić sobie kartę do konta i dokonywać nią zakupów. Ale w tabeli lokat aliora napisane jest że wystraczy tylko mieć żywy ROR, czyli niezamknięty. "Oprocentowanie lokaty 2 miesięcznej wynosi 4% dla klientów, którzy założą lokatę w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w wariancie Konto Rozsądne lub Konto Wyższej Jakości lub Konto Internetowe oraz nowo otwarty rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy w tym wariancie będzie aktywny do dnia dokonywania aktualizacji oprocentowania. Oprocentowanie zostanie podniesione z 1% do 4%, a ods etki s korygowane, do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu założenia lokaty, w przypadku spełnienia powyższych warunków . Łączna suma lokat 2M nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych. Promocja dotyczy rachunków oszczędnościowo - rozliczeniowych otwartych od 2.06.2015.
  WIĘC, gdzie pan wyczytał ten dodatkowy warunek, że bez karty i zakupów nie da rady? Jest jakiś nieujawniony regulamin lub coś w tym stylu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oparte są na informacji aliora:
   "...w przypadku spełnienia powyższych warunków".
   Jeśli ów fragment odnieść tylko do akapitu w którym się znajduje, to masz rację. Dla bezpieczeństwa wziąłem jednak pod uwagę całą informację:

   Do końca 2015 r. opłata za korzystanie z Karty do konta wynosi 0 zł / mies. Od 1 stycznia 2016 r. opłata wynosi 4 zł / mies., ale nie jest pobierana w miesiącu, w którym została wydana Karta lub pod warunkiem, że w danym miesiącu na rachunku zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane Kartą na łączną kwotę minimum 100 zł, liczone dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidualnie. Opłata jest pobierana od Kart ze statusem 'Do aktywacji', 'Aktywna', 'Zablokowana'.
   Oprocentowanie lokaty 2-miesięcznej wynosi 4% dla klientów, którzy założą lokatę w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w wariancie Konto Internetowe oraz nowo otwarty rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w tym wariancie będzie aktywny do dnia dokonywania aktualizacji oprocentowania. Oprocentowanie zostanie podniesione z 1% do 4%, a odsetki skorygowane, do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu założenia lokaty, w przypadku spełnienia powyższych warunków.

   Usuń
  2. Jeszcze raz o samą lokatę 4%. Gdzie znajduje się zapis, że aby mieć prawo do poczworzonych odsetek z promocyjnej lokaty to muszę założyć konto koniecznie z kartą? Jak bez karty założę, to już nie mam szans na wabik? Karty z takimi ograniczeniami nie potrzebuję, zwłaszcza na parę miesięcy.

   Usuń
  3. Disclaimer o opłacie o kartę odnosi się do 0 zł za prowadzenie konta, a nie do lokaty, tak więc anonimowy ma rację. Drugi błąd, jeśli Pan Polcan nie chciał ponosić opłaty za kartę to należy ją nie zablokować (bo ta jest cały czas w systemie banku i dlatego nalicza się opłata) tylko wybrać w bankowości opcję ZAMKNIJ, karta wtedy znika z systemu banku i opłata się nie nalicza. Było to opisywane na forach, wtedy kiedy po roku działalności melonik poleciał pierwszy raz w ptaka z klientami :)

   Usuń
  4. I bardzo dobrze, że ma rację:)
   Opisywałem już tyle przekrętów ze strony banków, że zwykle biorę najgorszą możliwość, jeśli interpretacja jest dowolna. Lepiej być ostrożnym ale pewnym swego, niż się sparzyć i nie dostać nic.

   Usuń
 3. Czy jak zablokuje kartę w millenium (konto 360) to nie będę ponosił opłaty za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta jest wymagana, ale z drugiej strony warunek jednej transakcji choćby na złotówkę jest tak banalny, że warto ją mieć.

   Usuń
  2. Karta nie jest wymagana, ale w Millennium opłata jest za konto, a nie kartę. Tak, więc możesz nie mieć karty, ale wtedy nie masz możliwości uniknięcia opłaty za KONTO (tj. zasilenie 1000 zł i 1x transakcja bezgotówkowa). Podobnie jest w Toyota Bank (tam też opłata jest za KONTO, a nie kartę - transakcję kartą natomiast zwalniają z opłaty za konto). W większości pozostałych banków - opłata jest za kartę, więc tam brak karty równa się brak opłaty za nią.

   Usuń
  3. w Toyota Bank karta jest OBOWIĄZKOWA, wciskają ją chyba tylko po to aby bulić nią 400 zł co miesiąc w celu uniknięcia opłaty za konto w wysokości 2,49 zł

   Usuń
 4. Dziękuję za odpowiedzi!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...