wtorek, 21 lipca 2015

Ranking kont osobistych lato 2015


Gdy w poprzednich latach publikowałem rankingi kont osobistych, do zestawienia wybierałem najlepsze konta spośród tych, których byłem posiadaczem. Był to zatem raczej prywatny ranking kont, aniżeli przydatny dla każdego.

Od tego roku stało się to jednak bezcelowe, gdyż liczba posiadanych przeze mnie kont nie jest już dwucyfrowa. Zamknąłem większość z nich, w związku z czym robienie takiego zestawienia mija się z celem. Zabrakłoby kont do zbudowania najlepszej dziesiątki jaką zwykle prezentowałem.

Konta omawiam jednak dalej na blogach, więc ma jednak sens zrobienie zestawienia najlepszych kont dla każdego. W przeciwieństwie do poprzedniego zestawienia tutaj można zgłaszać swoje propozycje. W końcu każdy oczekuje czegoś innego od konta i stworzenie optymalnego jest raczej niemożliwe.


W zestawieniu bierzemy pod uwagę przede wszystkim bezproblemowość oraz fakt podstawowy: konto ma dać nam zarobić. W końcu po to zakładamy wiele kont, by zgarniać bonusy. Jak zwykle tytuł zawiera link do artykułu w którym omawiałem dane konto, więc po kliknięciu w niego można poznać szczegóły dotyczące danego konta.


1. Millennium - Konto 360 stopni: 360 zł do zgarnięcia
Konto w Millennium od lat jest bezproblemowe: banalny wymóg jednego przelewu na 1000 zł i jednej płatności kartą nie zmienił się od lat. Na dodatek niedawno pojawił się tutaj cashback na poziomie 3% co pozwala na cashback na poziomie 60 zł na miesiąc. Dodatkowo konto oszczędnościowe znów od wczoraj daje 3% do kwoty 100.000 zł, a więc kolejny raz bank przedłużył fajną promocję:)

Tutaj założysz konto w Millennium z 360 cashback w pół roku. 


2. Getin bank - Konto Getin up: 300 zł do zgarnięcia
Jeśli dwie poprzednie oferty są chwilowe, to w Getin cashback jest od zarania dziejów. Cały czas jest tutaj do zgarnięcia 300 zł za zakupy w popularniej sieci Biedronka. Tutaj właściwie o zwrot jest najłatwiej, gdyż cashback jest na poziomie 10%.

Tutaj założysz konto Getin Up z 300 zł cashback na zakupy.


3. mBank - eKonto mobilne plus: 300 zł do zgarnięcia
mBank daje nieco niższy cashback, gdyż miesięcznie pozwala na standardowe 50 zł. Znalazł się jednak wysoko w zestawieniu z jednego podstawowego powodu. Nie ma tutaj już okresu karencji, konto można zamykać i otwierać znów po nową promocję, a to się chwali:) Co więcej edycja lipcowa jest lepsza od poprzedniej, ze względu na nowe bonusy.

Tutaj założysz konto mobilne plus w mBank z 300 zł cashback.


4.  Eurobank - Konto Active: 200 zł bonusu na start
Mój zdecydowany lider od wielu lat tym razem znalazł się tuż za podium. Oferuje także 4%, choć tylko do kwoty 3000 zł oraz różne warianty lokat z oprocentowaniem dochodzącym nawet do 5%. Tutaj też można znaleźć najdłuższy darmowy limit w koncie trwający 10 dni. 

Tutaj założysz konto Active w Eurobanku na grouponie


5.  BZ WBK - Konto Godne Polecenia: 150 zł
Popularna promocja KGP o nazwie zewsząd dostępne 150 zł została przedłużona do końca wakacji. Tutaj promocja jest dość rozbudowana o cały pakiet korzyści, które omówiłem szczegółowo w kilku artykułach. W podanym wyżej zrobiłem kumulację wszystkich dostępnych promocji w WBK.


Tutaj założysz konto w Banku Zachodnim WBK w promocji ze 150 zł 


6. Inteligo - konto ror: 100 zł do zgarnięcia
Od ubiegłego tygodnia pojawiła się znów kolejna edycja programu poleceń, w którym za wydanie 200 zł kartą oraz 10 zł aplikacją IKO można zgarnąć 100 zł, jeśli konto założy się przez polecenie. Osoba polecająca przy okazji zgarnie 50 zł. Stary dobry sposób:)

Kod polecający dostępny na marszr1@gmail.com


7. BOŚ - EKOkonto bez kosztów standard: 4%
W BOŚ warto mieć dwa konta: jedno da 4% na koncie oszczędnościowym dostępne za jeden przelew na 1000 zł, drugie sławetne konto bez kantów premiuje jeszcze przelewy przychodzące, oraz ma kilka innych metod na zarabianie omówione w osobnym artykule.

Tutaj założysz EKOkonto w wersji standard oferujące 4% do kwoty 10.000 zł


8. Paribas - Konto Aktywna Pensja: 4%
To drugie konto, które wymaga przelewu od pracodawcy w zamian za 4,00%. Niestety w przeciwieństwie do Eurobanku tutaj nie ma gwarancji stałej kwoty, która będzie objęta tym oprocentowaniem. Zależy ona od tego ile dostajemy wypłaty na konto.

Tutaj założysz konto Aktywna Pensja w BGŻ BNP Paribas.

 
9 Orange Finanse: 660 zł cashback + 3,50% na koncie
Wysokość cashback sugeruje, aby to konto właśnie znalazło się na fotelu lidera. Niestety warunkiem takiego zwrotu jest opłacenie z konta osobistego co najmniej jednej faktury na rzecz Orange Polska. A to oznacza, że oferta już nie jest dla każdego, nawet jeśli cashback wynosi 5% i może wynieść 100 zł na miesiąc

Tutaj założysz konto w Orange Finanse.


10 Alior bank - konto rozsądne lub wyższej jakości: 4% na lokacie
Listę najciekawszych kont zamyka Alior, który do dwóch kont oferuje 4% na dwumiesięcznej lokacie. Pierwsze z nich daje zwrot za zakupy w wysokości 3%, zaś drugie gwarancję niezmienności przez 5 lat. Niestety bank ten to lider wśród wrogów wisienkowiczów. Od zarania dziejów nie wolno tutaj wrócić, bowiem wszelkie promocje są tylko jednorazowe. mBank mógłby wiele tutaj nauczyć melonika.

Tutaj założysz konto rozsądne z 3% oraz lokatę na 4%.
lub
Tutaj założysz konto Wyższej Jakości z lokatą na 4%.W rankingu pominąłem konta, które promują może nagrody do wygrania, ale nie są one gwarantowane. Przykładem może być Raiffeisen, omawiany w ubiegłym tygodniu. Owszem tutaj można zgarnąć torbę typu nerka, ale nie wydaje się to wystarczającą zachętą by założyć tutaj konto, które wcale Wymarzone nie jest.


 Konta innego typu 
Do powyższej dziesiątki warto także dodać dwa innego rodzaju konta, jedno jest dedykowane dla firm, drugie dla osób pracujących poza granicami:

1. mBank - 600 zł zwrotu za płatności ZUS
Tutaj mamy dwa rodzaje kont, adresowane do firm w zależności od tego jak długo dana firma działa na rynku. Warunkiem zwrotu 50 zł na miesiąc jest dokonywanie płatności do ZUS na minimum 250 zł. Jeśli staż firmy jest krótszy niż rok, oferuje mu się konto na start.

Tutaj założysz konto Na Start w mBanku ze zwrotem 600 zł za ZUS.

Jeśli zaś firma istnieje na rynku powyżej jednego roku, wówczas rekomenduje się konto komfort. W obu przypadkach zwrot za ZUS wynosi 600 zł. 

Tutaj założysz konto Komfort w mBanku ze zwrotem 600 zł na ZUS.


Bank Smart - Smart Konto EU
Na zakończenie warto dodać kilka słów na temat konta, które może być pomocne dla podróżujących lub pracujących za granicą. Omówiłem je szczegółowo w artykule konto walutowe smart EU dla pracujących. Nie daje może zarobić tak jak inne konta, ale w konkretnych przypadkach może być przydatne.

Tutaj założysz konto smart konto EU z rzekomo najlepszym kursem euro.

Oczywiście możecie jak zwykle także zgłaszać wasze propozycje rankingowe.  W końcu niemal każdy czytelnik posiada po kilka, jeśli nie kilkanaście kont i może sam powiedzieć, które są najciekawsze. Z pewnością jednak nie należy się sugerować zestawieniem, który pokazują największe banki, prezentowane dziś na PP3.

Ciąg dalszy: Ranking kont osobistych, który nikomu się nie przyda


Aktualizacja:
Od dziś znów jest dostępna lokata na Lato z 4,50% w Expander:) Kto się spóźnił z jej założeniem ma jeszcze możliwość zrobić to dziś.

Tutaj założysz lokatę na Lato z 4,50% w Expander.

17 komentarzy:

 1. Czy do konta Orange Finanse wystarczy faktura z NjuMobile?

  OdpowiedzUsuń
 2. Eurobank - 200 zł bonusu na start - nie ma słowa o wymogu przelewu od pracodawcy:
  "zapewnić wpływ na Konto o łącznej wartości co najmniej 1500 zł oraz"

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem, że to konta, które można obecnie założyć?
  Bo inaczej dla mnie numer jeden to BPH z cashbackiem 3% do 50zł miesięcznie przez 12 miesięcy.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Gdybym publikował ten artykuł w czerwcu na 1 miejscu byłby BPH. Tak lajtowego konta nie pamiętam, nic nie jest wymagane, a można tylko zyskać.

   Kiedyś pisałem rankingi kont, które posiadam i tam na dziś BPH jest liderem. Ale dla czytelników taki ranking ma małą wartość, bo nie można już założyć konta z 3% cashback na co tylko chcesz.

   Usuń
 4. Polcan, chyba się pogubiłem i BARDZO proszę o pomoc. Mam konto 360 i promocyjne ko ważne do 22.07.2015 (czyli do jutra). Rozmawiałem z konsultantką na infolinii Millenium i ona powiedziała, że żadem cashback mi nie przysługuje a środki, które mam na ko od pojutrza będą oprocentowane na jakiś śmieszny procent typu 0.8. ewentualnie lokata 1.6%. Nie wiem, co z tym zrobić?
  Gdzie mógłbym ulokować te środki z Millenium - rozumiem, że stamtąd muszę uciekać ! mam w BOŚ z ROR bez kosztów + więcej za mniej i konto w GB z cashbackiem za zakupy i KO. Nie chcę w chodzić w konta mobilne ! Nie chcę wchodzić w SKOK-i.
  Gdzie mógłbym mieć dobre konto oszczędnościowe. Dobrze by było znaleźć gdzieś jakiś fajny cashback.
  Proszę o odpowiedź. Pozdrówka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ta promocja z cashback jest od niedawna i też by nie przysługiwała. Zresztą i tak zamknąłem niedawno konto w Millennium.
   Nie radze słuchać konsultantów. Po prostu sam sobie sprawdź kiedy po raz pierwszy wpłaciłeś środki na konto i od tej daty policz sobie 92 dni, bo tyle ci przysługuje oprocentowanie promocyjne. A przy okazji pilnuj terminów jakie wyznacza bank i dzień przed końcem wypłać środki do innego banku a potem wpłać z powrotem, tak jak to opisywałem na PP3.

   Gdzie uciekać? Ja zwykle przelewałem do Optimy, bo tam była podobna stawka. BOŚ oferuje lepszą stawkę tylko do 10k a to mało. Zajrzyj do najnowszego rankingu kont oszczędnościowych za lipiec:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/07/ranking-kont-oszczednosciowych-lipiec.html

   Usuń
 5. Cześć, możesz w przyszłości, nie wiem dokładnie kiedy, napisać artykuł np. na PP1 że czas wycofać środki z Millenium KO?
  Nie musi być jakiś oszałamiająco długi. Wydaje mi się że będzie to gdzieś pod koniec sierpnia, tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok postaram się na PP1 zrobić przypominajkę, Teraz czas powoli na ewakuację z Optimy, bo za tydzień kończy się 3%.

   Usuń
 6. Zamykał ktoś może telefonicznie konto w Raiffeisenie? Jeśli tak to jak długo trwała likwidacja? Robili jakieś problemy albo namawiali aby nie zamykać i kusili jakimiś promocjami? I czy dostaliście jakieś potwierdzenie zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykałem x2 Bez wiekszych problemów ale... tu cię połączą tam przekierują a wcześniej musisz powbijać wszelkie cyfry celem weryfikacji. Potem Panie będzie Cię przekonywać że; Trartatatatata. Kiedy ostatecznie powiesz NIE ! (radzę to zrobić stanowczo i zdecydowanie, dzięki temu nieco zaoszczędzisz na połączeniu) odczytają Ci dokument po czym powiesz Tak zamykam i finito. Potwierdzenia nie dostaniesz ale jest na to sposób Polcana czyli przelewasz 1 gr jak wróci - zamknięte. chyba że będziesz miał to szczęście co ja i zadzwonią do cibie z super promocją i wtedy obwieścisz , ale konto mam zamknięte; chwileczkę sprawdzam rzeczywiście zatem przepraszam i wtedy już jesteś całkowicie pewny :)

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
 7. Małe ale pozycji 2: W przypadku rozwiązania Umowy Rachunku w okresie 24 miesięcy od dnia jej zawarcia Uczestnik zobowiązany będzie do zwrotu części równowartości wypłaconych Nagród.

  Oferta jest malo atrakcyjna...

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy 19:51 o jakim koncie piszesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin bank - Konto Getin up: 300 zł do zgarnięcia.
   Tam jest lolajka na 24 miesiące.

   Usuń
 9. Konto Getin Up

  OdpowiedzUsuń
 10. dzięki za zestawienie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...