poniedziałek, 4 grudnia 2017

2,50% na koncie w ING oraz podwyżka premii za konto w wersji light i hard


A to niespodzianka. ING zaliczam do najbardziej konserwatywnych banków na naszym rynku i tutaj jakakolwiek zmiana to istna rewolucja. Odkąd sięgam pamięcią wszelakie promocje u Lwa dawały zawsze 100 zł i ani mniej, ani więcej.

Lew leniwym zwierzęciem jest i tylko patrzy jak Idea bank, Citi czy Paribas śmigają ze swoimi zmiennymi z dnia na dzień ofertami, które ledwo nadążam opisywać. Mija rok, drugi, trzeci a u Lwa dalej stówa. Aż tu nagle bum - podwyżka na premii za otwarcie konta, a na deser podniesienie stawki na koncie oszczędnościowym o całe 0,50pp:)


No proszę. Podniesiono tutaj stawkę o 40 zł, a na reklamie mamy hasło możesz zyskać nawet 140 zł. No tak, gdy inne banki dają kilkaset i mierzą coraz bardziej w przekraczanie bariery 1000 zł za konto jak w najnowszej promocji mBanku, Lew daje nawet 40 zł więcej.

Kto może mierzyć w 140 zł premii? Bank adresuje promocję dla dwóch grup: młodych w wieku 18-25 lat oraz powyżej 26 roku życia. Mimo tego podziału mamy wspólną datę dla definicji nowego klienta: Musi to być osoba która nie miała tutaj konta od 1 czerwca 2016.

Tutaj założysz konto w ING Bank Śląski z bonusem do 140 zł

Nowa promocja będzie dość krótka jak na pomarańczowych. Powyższy link będzie aktywny do 31 stycznia 2018 i mimo podwyższenia premii nie sądzę by skończyła się wcześniej. Nie przypominam sobie by kiedykolwiek tak było w BŚ.

1 Łatwe warunki dla młodych
Chociaż bank pisze o przedziale wiekowym 18-25, to o łatwiejszą wersję dla premii mogą ubiegać się osoby które mają już prawie 26 lat. Ważne, by na dzień otwarcie konta nie ukończyć 26 lat.

Młodzi zgarną premię szybko i co ważniejsze bardzo łatwo. Nie trzeba się zbytnio wysilać, okazuje się bowiem, że bank przyzna:
 • 100 zł za 8 płatności kartą/BLIKiem
 • 20 zł za 3 płatności w internecie BLIKiem
 • 20 zł za przelew pensji od pracodawcy
Powyższe czynności trzeba zrobić do 31 marca 2018. W efekcie 120 zł mamy praktycznie za darmo, bowiem płatności ilościowe to żaden warunek. Dodatkowe 20 zł też jest łatwe, ale omawiam szerzej niżej.

2,50% przez 4 miesiące dla każdego nowego klienta
ING można pochwalić też za podwyżkę oprocentowania na koncie oszczędnościowym i to dość spora jak na tak konserwatywny bank. Już nie ma tutaj tylko 2%, bank podniósł oprocentowanie o 0,50 pp czyli znacznie więcej aniżeli Optima. W ING 2,50% jest teraz dłużej niż w Millennium czy Optimie bo przez 4 miesiące dla kwoty do 100.000 zł


Ale niestety jest to jednorazowy prezent, od piątego miesiąca będzie już tylko marne 0,70%. To potwierdza znany od lat fakt, że ING zalicza się do banków, gdzie warto zgarnąć premię i znikać, lub poczekać do zgarnięcia następnej premii. Z tym może być trudniej, bowiem starsi będą mieć już trudniejsze warunki o czym niżej.

 Tutaj założysz konto w ING Bank Śląski z bonusem do 140 zł


Do 26 lat jest fajnie w ING, powyżej nieciekawie :(
2. Trudne warunki dla osób powyżej 26 lat
Kto ukończył 26 lat musi się zmierzyć ze zacznie trudniejszymi warunkami. Tutaj bank dalej tkwi w jaskiniach, bo od zarania dziejów wymaga nie płatności ilościowych lecz kwotowych:
 • 100 zł za wydanie 1000 zł kartą/BLIKiem
 • 20 zł za 3 płatności w internecie BLIKiem
 • 20 zł za przelew pensji od pracodawcy
Jak widać zamiast łatwych 8 płatności mamy wymóg wydania 1000 zł i musimy to wykonać do 31 maja 2018. Musimy więc utrzymywać konto w mało ciekawym banku przez dwa miesiące dłużej.

Warto przypomnieć o hardcorowej karcie ING, która kosztuje 7 zł, zaś zwolnienie z tej opłaty zapewnia tylko wydanie 300 zł w miesiącu. To oznacza, że musimy mądrze rozplanować wydanie owych 1000 zł tak by nie płacić nic dla głodnego lwa.

Warunek dla dodatkowych 40 zł jest identyczny jak dla młodych osób. Więc dodatkowe 20 zł za 3 płatności BLIKiem w internecie każdy zgarnie bez problemu. Gorzej z premią 20 zł od pracodawcy, moim zdaniem za taki przywilej bank powinien zapłacić dużo więcej.

Przelewanie kasy od pracodawcy to marzenie każdego banku. Niestety ludzie jakoś tego nie rozumieją i nie przywiązują do tego wagi łatwo sprzedając swoją skórę. Warto jednak przypomnieć, że Credit Agricole płaci za to nie 20 zł lecz 10 razy więcej - wystarczy zajrzeć tutaj

Podsumowując mamy dwie oferty w jednym. Młodzi mogą zakładać konto bez problemu póki są młodzi i mają łatwą kasę do zgarnięcia. Starsi muszą bardziej namęczyć, chociaż też mogą być do przodu za otwarcie konta na kilka miesięcy. 

Za to zamknięcie konta jest tutaj całkowicie bezproblemowe. Co więcej to jedyny znany mi bank, w którym wszytko jest zamykane od razu. Może to i lepiej...

1, Regulamin dla osób które mają 18-25 lat
2. Regulamin dla osób powyżej 26 roku życia

10 komentarzy:

 1. Jak wynika z komentarzy na innym blogu, z ko w ING można korzystać wielokrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak od jakiegoś czasu co planuję zamknąć konto to bank daję jakąś dodatkową promocję. Najpierw było 100 zł za przelew "wynagrodzenia", aktualnie na 3 miesiące mam oko oprocentowane na 3%.
  Z innej beczki pytanie dla posiadaczy konta w Eurobanku. Jak robię zakupy przez internet przy użyciu karty to jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie np. kod sms?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezproblemowe zamykanie konta??? Jak ostatnio zamykałem, to musiałem jechać do innego miasta, bo miejscowa placówka nie miała takich możliwości. Coś się zmieniło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi już kilkakrotnie zamknięto konto z marszu, bez czekania na miesiąc wypowiedzenia. Był to jednak oddział główny (mam trzy banki w mieście), być może nie udałoby się to w pozostałych oddziałach - nie testowałem.

   Usuń
 4. Na waszą prośbę dziś na PP3 wzór reklamacji na obniżki stawek na kontach w Idea bank:
  http://polakcandwa.blogspot.com/2017/12/brudne-gierki-idea-bank-czyli-wzor.html

  OdpowiedzUsuń
 5. kasa odplynela to podnosza ,ale chyba zapozno troche...

  OdpowiedzUsuń
 6. muszę mieć kartę u nich? wolałbym się nie martwić o te kilka złotych co mi zabiorą jak nie wydam iluś tam w miesiącu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiscie mialem na mysli czy trzeba miec nadal karte po zerwaniu wisienki 100zł, odpowiadam sam sobie ze mozan zrezygnowac co pozwoli na unikniecie koniecznosci wydawania 200/300zl miesiecznie by nie placic 7zl
   ponadto warto odnotowac ze u nich jest przy kapitalizacji co miesiac oprocentowanie 0.7 bodaj procent, a dopiero po 4 miesiacach 'dopełniają' do tych 2.5%, tak zeby wyszlo tak realnei w skali roku po tych 4 miesiacach

   Usuń
 7. A gdzie masz w ing to 3 procent na koncie oszczędnościowym

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...