wtorek, 12 grudnia 2017

Nowy cashback na karcie kredytowej w Eurobanku jako uzupełnienie programu Rodzina i Przyjaciele


W ubiegłym tygodniu w Poradniku dla zagubionych omówiliśmy szczegółowo zalety płacenia kartami kredytowymi. Popularne karty debetowe zwykle tylko zwalniają z opłat za konto lub czasami oferują cashback.

Kredytówki mają więcej zalet: każda z nich przede wszystkim nie pozwala marnować środków na koncie osobistym ze stawką 0%, mają darmowy okres bezodsetkowym. Jeśli dodatkowo jest za darmo i oferuje cashback to warto ją omówić.

Najlepsza jest bez wątpienia karta z T-mobile którą omawiałem w ubiegłym tygodniu. Jest darmowa i daje 5% cashback, ale tylko do 500 zł. Miesięcznie wydaję więcej, a powyżej tej kwoty płacić nie warto, bo nie będzie już cashbacku. Po przekroczeniu tej bariery warto więc płacić inną kredytówką.

Do tej pory jako drugiej używałem kredytówki z Millennium, która dawała 3% cashback. Niestety promocja kończy mi się w tym roku i od nowego roku będę musiał poszukać nowej kredytówki, spełniającej powyższe warunki.


Taka promocja pojawiła się w Eurobanku, gdzie mamy zwrot za zakupy w kraju i za granicą. Szału nie ma, bo cashback jest do 1%, ale za to można kupować w supermarketach i na stacjach benzynowych, a tutaj wydaje się zwykle najwięcej kasy.

Karta Gold jest darmowa przy 5 płatnościach
Chociaż Eurobank ma w ofercie obecnie 4 karty, opisywana tutaj promocja dotyczy tylko jednej z nich. Chodzi o Visa Gold Perfect. Słowo Gold zwykle słono kosztuje i faktycznie karta może wynieść 150 zł, ale wykonanie zaledwie 5 transakcji anuluję tę opłatę więc nie stanowi ona w zasadzie żadnego problemu.

Tutaj założysz kartę kredytową w Eurobanku z cashback w supermarketach

Co ciekawe na tej karcie nie ma szczególnych wymagań co do nowego klienta, więc może o nią zawnioskować każdy. Nie ma też podanych dat, więc oferta będzie ważna do odwołania.

Problem z cashbackiem na kredytówkach zwykle dotyczy właśnie punktów gdzie honorowany jest zwrot. Banki zwykle mają swoich partnerów i cashback może być atrakcyjny, ale jest do niczego, jeśli nie kupujemy w wymienionych sklepach. Przykład wybranych partnerów znajdziecie poniżej.


Fajny cashback ale w mało popularnych sklepach
W supermarketach kupuje jednak każdy, zaś na stacjach paliw każdy kto posiada jakiś pojazd, więc tutaj faktycznie oferta jest dla każdego. Jest jednak pewien problem związany z dodatkowymi warunkami dotyczącymi widełek cenowych.

Widełki cenowe dla zwrotu za zakupy
Bank wymyślił sobie bowiem, że zwrotu za zakupy nie będzie, jeśli nie zrobimy obrotu na kwotę minimum 300 zł. Jeśli wydamy kwoty z przedziału 300-899,99 zł dostajemy tylko 0,5% cashback. Dopiero wydanie kwoty od 900 zł wzwyż da nam zwrot 1%, który widzimy na reklamie.

To duży minus przez który trudno traktować tę kartę jako uzupełnienie karty z T-mobile. Ta karta ma sens tylko wtedy, jeśli jest to karta główna i na pewno wydamy nią minimum 300 zł oraz często płacimy w supermarketach oraz na stacjach paliw.

Tutaj założysz kartę kredytową w Eurobanku z cashback w supermarketach

Omawiana karta może być dobrym uzupełnieniem karty debetowej w Eurobanku z programem Rodzina i Przyjaciele. Tam mamy lepszy bo 5% cashback, ale na inne kategorie, rozszerza zatem płatności kredytówki. Jakie to kategorie przypominam niżej.


Dobre uzupełnienie kredytówki bo na inne kategorie
Dla przypomnienia program Rodzina i Przyjaciele daje możliwość zwrotu do 720 zł z czego łatwo wyliczyć, że miesięczny zwrot wynosi do 60 zł. Dotyczy to posiadaczy kont Active i Prestige. 

Połączenie obu kart nie jest złym pomysłem, jeśli ktoś woli być tylko w jednym banku i nie zaprzątać sobie głowy posiadaniem kont w różnych bankach. Nie od dziś jednak wiadomo, że zawsze więcej zgarniają ci, co korzystają z promocji z różnych banków, a w tej kombinacji kredytówka Eurobanku raczej się nie sprawdzi.

Regulamin bonusu dla kart kredytowych Visa Gold Perfect z cashback w Eurobanku

9 komentarzy:

 1. Polcan mam pytanie. Czy warto założyć konto w credit agricole 1 konto. Spotkałem na mieście nagabywczy z banku creditagricole którzy mowią, że jak się u nich załozy konto to będzię się potraktowanym jako osoba polecona i dostanie się 50 zł oprócz tego dają kalendarz i pudełko śniadoniowe. (nie mam zdolności kredytowej)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałem o tym, rozważ jednak czy nie opłaci ci się bardziej skorzystać z promocji w której można zgarnąć 200 zł? Opisałem ją pod poniższym linkiem.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2017/11/czy-atwo-jest-zgarnac-200-z-premii-w.html

   Oferta jest ważna do końca roku.

   Usuń
 2. Nie mam w credit agricole konta od 2013 roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy czasem niedawno Eurobank nie zaczął liczyć 9zł za prowadzenie konta przy braku wpływów? Bo od 2 miesięcy mam tak naliczone, a poza bankowością Internetową nie mam informacji o zmianie taryfy. A wg UOKIKu takie powiadomienie przez bank (w serwisie transakcyjnym) nie jest skuteczne. Pisać reklamacje i wniosek o zamknięcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarówno konto Active jak i Prestige wymagają wpływów na konto. Ja posiadam od lat Prestige, które początkowo wymagało przelewu na 3000 zł, ostatnio chyba 4000 zł. Mam dużo przelewów do Eurobanku więc nie sprawdzam jakie tam są wymagania, ale o przelewy dbam zawsze.
   Napisać reklamację zawsze można, ale trzeba dobrze ją udokumentować by była pozytywnie rozpatrzona. Powołaj się zatem na konkretny zapis UOKiK.

   Usuń
 4. I po chyba ostatniej lokacie na 3%. Neobank obniżył właśnie do 2,9%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po 13 założyłem jeszcze na 2 kontach lokaty na 3% :).
   Może jutro nest bank coś rzuci jak się okaże, że im sporo kasy odpłynęło w ostatnich dniach.

   Usuń
 5. Wydaje mi sie żę karta kredytowa w BZWBK 123 ma ciekawszą ofertę:
  Możliwość otrzymania nawet 760 zł nagrody w postaci zwrotów za transakcje dokonywane na terenie Polski.
  1% za transakcje we wszystkich supermarketach spożywczych.
  2% za transakcje na wszystkich stacjach paliw lub 4% gdy płacisz na stacjach Circle K i Statoil - w ramach promocji do 30.09.2018.
  3% za transakcje we wszystkich restauracjach i fast foodach

  OdpowiedzUsuń
 6. @Ulisses karta kredytowa 123 ma bardzo ciekawa ofertę, obecnie trwa także promocja na wszystkie karty. Polecamy uwadze >> https://www.bzwbk.pl/ms/karty-kredytowe-do-konta-jakie-chce/index.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...