wtorek, 12 grudnia 2017

50 zł za założenie lokaty z premią na 3,50% w Optimie


Dziś rusza ciekawa promocja jednej z najlepszych lokat na rynku. Nie dość, że daje bardzo dobrą stawkę 3,50% to na dodatek można zgarnąć dodatkowe 50 zł za jej założenie. Dotyczy co prawda lokaty bezkarnej, ale to lokata nietypowa.

Nietypowa, bo niby dla nowych klientów, ale w przeciwieństwie do innych banków oferujących lokaty wabiki można ją zakładać wielokrotnie. Warunkiem podstawowym jest zamknięcie konta i powrót po 12 miesiącach.


Warto to zrobić, bo konto choć przyjazne oferuje średnio ciekawe stawki. Tym bardziej, że przy powrocie można liczyć na gwarantowane 3,50%. Za szczęściarzy mogą uważać się ci, którym właśnie mija rok odsiadki, lub oczywiście nigdy nie byli klientami Optimy. 

Tutaj zarejestrujesz się po lokatę bezkarną na 3,50% z premią 50 zł

Oferta potrwa tylko do końca roku a więc do 31 grudnia 2017. Warunkiem otrzymania premii jest założenie jej do 7 stycznia 2018 wraz z rachunkiem SMART.

Parametry są znane od dawna i tutaj się nie zmieniają: trwa 3 miesiące i można ulokować jak zwykle do 20.000 zł. Jedno się jednak zmieniło: chociaż lokata bezkarna nosi taką nazwę ze względu na bezkarność jej zerwania, tutaj jest inaczej.

Zwykle bezkarną można zerwać w dowolnym momencie trwania, bank zaś mimo to gwarantuje wypłatę odsetek za każdy dzień jej trwania. Tutaj aby otrzymać dodatkowy bonus należy utrzymać lokatę do końca jej trwania.


Jest jeszcze drugi dodatkowy warunek: na koncie indywidualnym Rachunku SMART musimy do 15 kwietnia 2018 utrzymać saldo nie mniejsze niż pierwotna wysokość lokaty bezkarnej. Innymi słowy jak wpakujemy 20.000 zł na bezkarnej, to tyle samo musi być na koncie do połowy kwietnia.

Oznacza to, że lokatę musimy przetrzymać do końca, a po zerwaniu przez kilka dni przetrzymać kasę na koncie. Jak ktoś założy ją 7 stycznia, temu skończy się ona w okolicach 7 kwietnia, więc przez następne 8 dni będzie ją musiał przetrzymać na koncie.

Tutaj zarejestrujesz się po lokatę bezkarną na 3,50% z premią 50 zł

Zazdroszczę tym, którym trafił się koniec odsiadki, ja bowiem muszę jeszcze poczekać do połowy przyszłego roku i polować na podobną okazję. Nikt raczej nie zrywa tej lokaty bo jest zbyt dobrze oprocentowana, a kilka dni warto poczekać dla dodatkowej premii, więc dodatkowe warunki dla 50 zł są do zaakceptowania.

Regulamin promocji Lokata na 3,50% z Premią 50 zł w Optimie

11 komentarzy:

 1. Czyli konto mogę założyć dziś, a lokatę do 7.01.
  Czy jest może jakiś czas od założenia konta do założenia lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe tylko jak będzie z oprocentowaniem konta SMART przez większość tego okresu. Gdybym miał pewność, że 2.5% jak aktualnie, to w porządku, biorę. Tak to raczej szkoda prądu, gdy trzeba mrozić środki na koncie niczym na idealnym w idea, tyle że tu aż fifty-fifty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przecież w Optimie nie ma konta ror na 0%. Masz konto oszczędnościowe, które promocyjnie ma 2,50% a poza promocją niewiele poniżej 2%. Trzymanie na zaniżonej stawce przez kilka dni i tak będzie opłacalne dla premii 50 zł.

   Usuń
  2. Widzę to tak po szybkiej analizie skrajnych wariantów. Zakładałem, że oprocentowanie na SMART będzie od końca stycznia wraz z końcem promocji 1% (formalnie 0.7%).

   I WARIANT - 1 000 zł na bezkarną (wtedy też 1 000 zł leży na SMART)
   Z odsetek 10zł, z bonusu 50zł, razem 60zł. Gdyby środki leżały sobie cały ten czas spokojnie na koncie 2.5%, jakich nie brakuje, to wygenerowałyby też te ok. 10zł, więc zysk to w tym wypadku ok. 50zł.


   II WARIANT - 20 000 zł na bezkarną (wtedy też 20 000 zł leży na SMART)
   Z odsetek 200zł, z bonusu 50zł, razem 250zł. Gdyby środki leżały sobie cały ten czas spokojnie na koncie 2.5%, jakich nie brakuje, to wygenerowałyby ok. 100zł, więc zysk to w tym wypadku ok. 150zł.

   Minusy: ceregiele, zgody na przetwarzanie danych.

   Plusy: zysk taki jak wyżej.

   Jak kto woli.

   Usuń
  3. No nie do końca....
   Z odsetek z lokaty 20000 (3,5%) - 173 zł
   Z odsetek ze środków z lokaty na konto smart - 44 zł
   Z odsetek z konta smart (2,5%) do końca stycznia - 66 zł
   Z odsetek do 15 kwietnia na koncie smart (0,7%) - 28 zł
   bonus - 50 zł
   RAZEM - 361 ZŁ
   Gdyby całe 40000 ulokować na 2,5% odsetki wynoszą - 334 zł
   Wniosek: zyskujmy 26 zł po 4 miesiącach

   Usuń
  4. Tu Anonimowy z 13 grudnia 2017 12:13

   przepraszam bo źle zinterpretowałem warunki, być może ty również - to co będzie na bezkarnej nie musi być równolegle przez cały jej czas trwania na smart, a dopiero jak polcan pisał po jej zakończeniu, a więc w najbardziej optymalnym ułożeniu środki na smart będą musiały spędzić tylko około tygodnia

   a więc jeszcze raz, dla 20 000 na bezkarnej:
   odsetki z samej bezkarnej 141.75zł
   odsetki z trzymania na koncie kolejne kilka dni marne grosze
   razem przyjmijmy 150zł
   plus jeszcze bonus 50zł
   razem 200zł

   a gdy 20 000 cały ten czas bez ceregieli np. na 2.5% w ing lub millenium - 100zł

   czyli opłacalność na poziomie stówki

   Usuń
 3. będzie nadal opłacalne ale mało opłacalne

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak kombinują aby klient na tych kombinacjach się wyłożył. Bawcie się dobrze, beze mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z innej beczki. W artykule (link poniżej) napisano: "Przeprowadzenie i zakończenie transakcji nie wiąże się z dodatkowymi aktywnościami ze strony klientów w tym zakresie, a numery przenoszonych rachunków klientów zostaną zachowane." Czy jest to technicznie możliwe? Przecież po 2 pierwszych cyfrach w nr rachunków są 4 identyfikujące dany bank. Jak one mogą się nie zmienić? WBK Bank będzie działał ze swoimi i tymi z DB?
  https://prnews.pl/bank-zachodni-wbk-kupuje-deutsche-bank-432030

  OdpowiedzUsuń
 6. Z podanego linka już niestety nieaktualna oferta. Jest coś podobnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, dostępna pula promocji wyczerpała się rano 22 grudnia.
   Jak będzie coś podobnego od razu pojawi się na blogu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...