niedziela, 3 grudnia 2017

Aukcja lokat: Po 3,15% mamy 3,20% na neoLokacie - kto da więcej?


Zrobił nam się ciekawy koniec roku na rynku lokat. Niemal codziennie mamy nową informację o wyższym oprocentowaniu lokat, zaczęło to ostatnio przypominać popularne niegdyś aukcje lokat.

Było, i wciąż zresztą jest, 3,15% na lokacie noworocznej w Idea bank, to w kolejnej ripoście pojawiła się lokata na 3,20%. Wygląda więc na to, że rok zakończy nam się na wyższych stawkach niż się zaczynał:)

Lokata jest dostępna przez 5 dni od złożenia wniosku

Nest bank niestety wycofał swoją lokatę na 3% tuż przed publikacją rankingu, więc nie znajdziecie już go w grudniowym zestawieniu. Z drugiej strony neoBANK podniósł stawki od wczoraj tak dla nowych jak i dla stałych klientów na swoich sztandarowych lokatach kwartalnych.

Nowi jak zwykle mają lepiej. Od 2 grudnia mamy tutaj rekordową stawkę 3,20% dla kapitału praktycznie bez limitu. Do tej pory nowi mieli właściwie do wyboru tylko energoLOKATĘ GWARANTOWANĄ, gdzie górną granicą było 400k.


Od teraz mamy dodatkowo energoLOKATĘ 3M PLUS z taką samą stawką 3,20% dla nowych klientów. Tutaj górna granica jest jeszcze wyższa i wynosi milion złotych. Trudno tutaj nie dostrzegać inspiracji niebieskich, którzy lubią plusować sobie nazwy i dawać limit ponad dwukrotnie przewyższający gwarancję BFG.

A co stali klienci, którzy masowo na początku roku zakładali sobie portfel depozytowy dla lokat zamiast niepotrzebnego konta. Pamiętamy, że u progu 2017 neoBANK jako jedyny oferował 3%, ale niestety wystawił klientów do wiatru, bo nim zdążyliśmy przelać kasę na portfel by zasilić lokatę, depozyty zniknęły z oferty.


Po roku czasu znów mamy owe 3% na neoLOKACIE ZYSK, gdzie limit także przekracza dwukrotnie gwarancję BFG. Mój portfel depozytowy, założony na początku roku, przez cały rok 2017 leży pusty i niestety nie zasilę go już w tym roku.

Skusiłem się bowiem na lokatę ze stawką 3,15%. Początkowo miałem jej nie zakładać, ale w końcu wziąłem pożyczkę by ją założyć, bo stawka była zbyt kusząca by z niej zrezygnować. 

Licytacja na coraz lepsze lokaty trwa. Przypomnijmy wydarzenia z końcówki listopada:
 • Optima jako pierwsza powiedziała 2,70% na 6 urodziny
 • Nest bank dał nieco więcej bo 2,80% na nowe środki
 • Nest bank zaś po kilku dniach podniósł stawkę do 3%
 • Idea bank dał identyczne 3% dla nowych środków 
 • Idea bank następnego dnia dał 3,15% na noworocznej
 • neoBANK od soboty daje 3,20% dla nowych
Przypomina to aukcje lokat znane z Millennium. Tyle, że w Millennium 3% to maksymalna możliwa stawka, a tutaj już ją przekroczono.

3,20% po raz pierwszy! Kto da więcej?

25 komentarzy:

 1. Przy inflacji w listopadzie rdr 2,50%, lokaty poniżej 3,09% przynoszą realną stratę naszym środkom. Jeśli chcemy utrzymać ich realną wartość niżej jak 3.10%, nie powinno nas interesować. Banki i tak robią na depozytariuszach świetny interes.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację.Tylko nie rozumiem jak chcesz być do przodu skoro na mniej jak 3,09 % nie inwestujesz?Czyli według Ciebie mamy być stratni 3% niż 0,5% robiąc na złość bankom?

   Usuń
  2. Nie będziesz traktowany jako nowy klient.

   Usuń
 2. "...ale w końcu wziąłem pożyczkę by ją założyć, bo stawka była zbyt kusząca by z niej zrezygnować"
  Możesz to rozwinąć? Gdzie pożyczyłeś pieniądze że opłaca ci się założyć lokatę?

  Przy okazji to zdanie też jest dla mnie enigmatyczne: " Mój portfel depozytowy, założony na początku roku, przez cały rok 2017 leży pusty i niestety nie zasilę go już w tym roku."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo dużo możliwości darmowych pożyczek od limitów w koncie po pożyczki PKZP, gdzie jak się w tym roku dowiedziałem po jej przyznaniu pierwsza rata spłaty jest dopiero w drugim miesiącu. Ważne by pożyczki były za zero.

   Drugie zdanie powinno być oczywiste. Przecież jak chcesz założyć lokatę w neo to najpierw zasilasz portfel depozytowy.
   Portfel depozytowy leży pusty znaczy, że mimo wielu ofert neo w tym roku nie skorzystałem z żadnej z nich. Nie skorzystam też z obecnej. Nie ma pożyczek darmowych aż przez 3 miesiące, a przynajmniej ja takowej nie znam (poza odroczeniem płatności przez x miesięcy według umowy).

   Usuń
  2. Polcan szczerze mówiąc sam nie spotkałem się z ofertą darmowej pożyczki, darmowym przelewem z rachunku karty kredytowej czy bezpłatnym limitem. Mógłbyś podać przykłady takich ofert? Być może to pomysł na nowy wpis.

   Usuń
  3. Poświęciłem dziesiątki artykułów na temat bezpłatnej kasy, jak ją zdobywać, jak optymalizować i ku memu ogromnemu zdziwieniu nikogo to nie interesuje.
   Rozmawiałem nawem telefonicznie i mailowo z wybranymi stałymi czytelnikami, nikogo ta tematyka nie interesuje.
   Dałem sobie więc spokój z dalszym opisem, chociaż od tego roku operuję niemal w całości na kredytach, limitach i pożyczkach.

   Usuń
  4. Zrobiłem też z ciekawości test jak w pracy moi kumple używają pożyczki. Nikt, dosłownie nikt nie korzysta z niej na własną korzyść. Każdy tyle samo pożycza od zakładu, ile pożycza dla zakładu.
   To dla mnie jeszcze większy szok. Jeżeli mała część społeczeństwa wyjada wisienki jak my tutaj, to wręcz znikoma korzysta z darmowej kasy.
   Na dobrą sprawę chyba o to chodzi, bo gdyby wszyscy wyjadali wisienki to by ich nie było. Podobnie z darmową kasą:-)

   Usuń
  5. Dzięki za rozwinięcie :)
   PKZP - z tego co wiem to jest to już coraz rzadziej spotykana praktyka (ale jest - ok).
   Limity w koncie - jak dobrze pamiętam to opisywałeś kiedyś taką opcję, ale trwała ona do 7 dni, więc stosunkowo mało.

   Rozumiem czemu nie ma tutaj aż tak dużego zainteresowania powyższym tematem. Chodzi zapewne o ryzyko. Czytelnicy tego bloga to w większości osoby które minimalizują sytuację ryzykowne. A granie na pożyczkach jednak pewne ryzyko zwiększa. Nie mniej ja osobiście podpisuje się pod a) jednym zbiorczym artykułem w której opisałbyś jak w tym roku operujesz: "niemal w całości na kredytach, limitach i pożyczkach".
   b) wskazał "dziesiątki artykułów na temat bezpłatnej kasy" - bo albo ja je przeoczyłem, albo piszesz o nich na innym blogu (pytanie na ile są aktualne).

   Stały, aczkolwiek pasywny czytelnik :)

   Usuń
  6. Ja się podpisuję pod powyższą prośbą. Też kojarzę tylko wzmiankę o darmowych limitach w koncie przez okres kilku dni. Chętnie bym się temu tematowi przypatrzył.

   Usuń
 3. Kto jest traktowany jako nowy klient Banku. Parę lat temu założyłem portfel depozytowy i jakąś lokatę na 3 miesiące, następnie wszystko zamknąłem. Będę traktowany jako nowy klient?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy klient dla neo to klient który nigdy nie miał żadnego produktu w tym banku. krótko i na temat - żadnej alternatywy dla tego warunku nie ma
   Natomiast co do inflacji - nawet odsetki 1.5% są lepsze niż 0%. Niestety polityka RPP zmierza do tego żeby stóp nie podnosić jeszcze długo co paradoksalnie skończy się jeszcze gorzej niżby teraz podnieśli tłumiąc trochę wzrost gospodarczy. Jak nie podniosą to kłopot będzie podwójny - przegrzeją gospodarkę i rozpędzą inflację a wtedy nie będzie już otoczenia dla podwyżek stóp przy spadającym PKB. Pocieszające jest to ze w POlsce oprocentowanie lokat pochodne jest bardziej od WIBOR a nie od stóp referencyjnych RPP. Z drugiej strony jak ktoś nie chce lokat to są obligacje ze zmienną stopą i one będą wcześniej wyceniać przyszły wzrost stóp. Tyle że obligacje to już jest ryzyko.
   Natomiast bujdy jakoby inflacja miała spadać to juz słyszeliśmy od Glapińskiego we wrześniu. Jak jest - każdy widzi. Dobrze ze są banki pozwalające przynajmniej pokrywać inflację wiec dramatu nie ma - ale i zarobku też
   MM

   Usuń
 4. Male pytanko jak zrealizowac bon do empik z moneynania, jako kod rabatowy to nie wchodzi. Ktos kupowal tym bonem? Gdzie to wpisac?

  OdpowiedzUsuń
 5. Na liście lokat w bankowości internetowej neobank24 nie widzę tej lokaty, więc nie mogę jej założyć. Czy u kogoś też tak jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jest tam wyraźnie napisane że lokaty są widoczne w systemie, gdy wpłyną nowe środki.

   Usuń
  2. Otóż to. Nowe środki wpłynęły na konto a lokaty jak nie było tak nadal nie widać.

   Usuń
  3. Ta lokata jest zapewne zakladana tylko przez infolinie

   Usuń
  4. Niestety nie. Lokata zakładana jest tylko przez serwis neobank24. Taki zapis widnieje przy lokacie na stronie banku.

   Usuń
  5. Czy można nadal założyć lokatę w neogangu na 3%? I czy rzeczywiście pojawi się opcja jej założenia w systemie po wpłynięciu środków? Mam portfel dawno nie używany i w tej chwili z tego co widzę, to jedyna opcja z "3" z przodu. Myślicie, że ktoś w najbliższym czasie zaoferuje coś powyżej 3%?

   Usuń
  6. dajcie linka do energoLOKATY 3M PLUS z taką samą stawką 3,20% dla nowych klientów.

   Usuń
 6. nie ma już lokaty na 3,15 % w IB, niestety

  OdpowiedzUsuń
 7. no i mamy, lokata noworoczna w Idea Bank z Noworocznej 3,15 % zmieniła się na ....lokatę Noworoczną ale z oprocentowaniem 2,5 %

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma już 3,20% w Neo.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluje NoeGangowi. Przelalem pieniadze na lokate przed weekendem, podobnie jak ktos zauwazyl tutaj wczesniej lokata sie nie pojawila. Zmienili tez warunki, i teraz nowe srodki liczone sa od niedzieli, wiec srodki, ktore w piatek byly nowe, juz nowe nie sa. W dodatku potracili 40gr za przelew PRZYCHODZACY. Niech sie udlawia, nie chce miec z nimi wiecej do czynienia, bo tylko czas i kase czlowiek traci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja założyłem tutaj rachunek techniczny dla lokaty 3% na początku tego roku. Od razu po jego założeniu przelałem środki na lokatę.
   Jak się okazało w międzyczasie lokata zdążyła zniknąć z oferty. W efekcie od roku ów rachunek jest pusty, bo przy każdej ofercie znajdzie się coś lepszego na rynku, jak obecnie alior od kilku dni.
   Dziwi mnie jednak co napisałeś o przelewie przychodzących. Owszem denerwowały mnie kiedyś opłaty za przelew na zewnątrz po zakończeniu lokat, ale jak pamiętam nie płaciłem za przelewy do neoGangu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...