piątek, 29 grudnia 2017

Najlepsze okazje 2017


W końcówce roku jak zwykle przyglądamy się najlepszym okazjom jakie przyniósł mijający rok. Ubiegłoroczny lider yb wylatuje z rankingu, gdyż zmiany jakie tutaj zaszły spowodowały drastyczny spadek zysków.

Pojawiały się jednak inne możliwości zarobku, które w moim przypadku spowodowały drastyczną zmianę podejścia do finansów. Niżej jak co roku prezentuję 5 moim zdaniem najlepszych okazji jakie mieliśmy. Każdy z Was może też przedstawić własny ranking.

Być może w poniższym zestawieniu pominąłem coś istotnego. Niemniej jednak najbardziej w pamięć zapadło mi poniższe 5 okazji. 

Idea znów podgrzewa temperaturę:)
5. Promocyjne lokaty w Idea bank
W ubiegłym roku depozyty w IB zamykały ranking, w tym jest podobnie ze względu na wprowadzeniu od połowy grudnia obniżek na kontach niezgodnych z regulaminem. Oferty prezentowane pod koniec każdego miesiąca elektryzują większość z wisienkowiczów co widać po licznych komentarzach.

Co prawda w tym roku IB ma konkurentów w neo oraz Nest bank. Pierwsi jednak mają płatne przelewy, zaś drudzy wymagają konta dla lepszych lokat, co powoduje że w dalszym ciągu niebiescy są liderem wśród lokat na rynku. Tylko Teraz z 3% trwa tutaj już od hoho, a dziś pojawiła się niespodzianka: Lokata na Dobry Początek Roku z nieznaną jeszcze stawką ?.??%

Link dla chętnych do połączenia się ze mną na ybanking


4. Karta kredytowa w T-mobile z 5% cashback na koncie
To nowość w zestawieniu. Dopiero od tego roku wpadłem na pomysł by kartę debetową zamienić na kartę kredytową w T-mobile. Obie możliwości dają 5% zwrotu, ale kredytówka pozwala nie martwić się by nasze środki marnowały się na koncie z zerowym oprocentowaniem:)

W efekcie owe środki przelałem od razu do WBK by pracowały na 4% do połowy 2017 i na 3% w drugiej połowie roku. Każda nowa pensja też od razu zasila oprocentowany ror. Od maja bank wprowadził nakaz używania produktu kredytowego dla 5% zwrotu. W nowym modelu nie miało to znaczenia, skoro jest lepszy od zeszłorocznego.

Tutaj założysz kartę kredytową z 5% cashback w T-mobile


3. Liczne akcje specjalne z premią
Akcje specjalne pojawiają się w zestawieniu co roku. To oferty, które można znaleźć na blogach finansowych, a nie ma ich w typowej ofercie banków. Powód prosty, organizatorem jest firma współpracująca z bankiem i dodająca dodatkową premię.

W efekcie dla nas pozostaje premia podwójna. Pierwsza z nich jest promocją w banku, druga jest od organizatora, który oferuje dedykowany link do udziału w dodatkowej premii. Było ich dużo w tym roku zaś najobfitsza na 1620 zł kończy się pojutrze. Od nowego roku pojawią się już kolejne.

Dedykowany link na rekordową premię 1620 zł za iKonto Biznes w Alior


2. Zmiany zdecydowanie na plus w ofertach Citi bank
Nowość w zestawieniu. Citi bank poszedł w tym roku pod prąd. Gdy wszystkie banki przykręcały śrubę, tutaj było całkowicie na odwrót. Oferty kont dawały początkowo 300 zł by w drugiej połowie roku dać 700 zł i zgarnąć je było bardzo łatwo.

Nie inaczej było na kartach kredytowych. Tutaj zamiast kwotowych wymagań wydania 1000 zł dla premii 400 zł bank wprowadził wymóg zaledwie 5 płatności kartą. Jednak z takich ofert jest wciąż ważna do końca stycznia. Ciekawe czy od nowego roku Citi utrzyma ten trend.

Link do zgarnięcia 400 zł do Douglasa za 5 płatności kartą przez dwa miesiące

Obecnie trwa III edycja darmowego limitu:)
1. Millennium: darmowy limit w koncie + kk z cashback bez limitu
Liderem została bez wątpienia zupełnie nieoczekiwana oferta. Wiosną tego roku Portugalczycy zaoferowali darmowy limit w koncie przez 45 dni na start do czego dochodzi korzystanie z limitu przez cały rok w skali 7 dni w miesiącu.

Oferta była jak zwykle dla nowych, ale udało mi się odkryć, że limit może być przyznany za darmo, jeśli wyrobi się kartę kredytową. To pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych na start, gdyż Millennium od razu przyznaje pokaźną kwotę na kilkadziesiąt tysięcy. Można też zakładać lokaty w IB gdy brakuje nam kilka dni do zapadalności lokaty:)

Tutaj założysz kartę kredytową dla darmowego limitu w koncie w Millennium

Powyższy link jest dla posiadaczy konta w Millennium. Kto konta jeszcze nie ma może liczyć na nową promocję limitu w koncie, która potrwa do 31 stycznia 2018. Obecnie mamy 30 dni darmowego limitu na start - sprytni mogą więc nawet założyć lokatę miesięczną na 3% w Idea bank za kasę z Millennium:)

Tutaj założysz konto do którego można dołączyć darmowy limit w koncie

W przeciwieństwie do Eurobanku, który też przyznaje darmowy limit, w Millennium limit od razu jest bardzo pokaźny. Mało tego w trakcie trwania można było darmowo podkręcić na jeszcze wyższą kwotę, gdyż bank we wrześniu zaoferował darmowe zwiększenie dopuszczalnej kwoty.

Środki przydają się na późno zapadalne lokaty w Idea bank
Gdy już miałem limit zawnioskowałem o anulowanie karty. Tymczasem bank zaoferował 3% cashback na wszystko za zatrzymanie karty kredytowej przez 3 miesiące. Po upływie kwartału bank przedłużył 3% na kolejne 4 miesiące, dzięki czemu można było mocno zaszaleć ze zwrotami przez 7 miesięcy. 

Czy powyższe okazje będą podobne w nowym roku? Już pojawia się światełko, przykładowo limit po roku trzeba obowiązkowo zamknąć, bo bank za odnowienie pobiera słoną opłatę. Jednak Alior w ramach konta z 3% daje możliwość wyboru darmowego przyznania limitu jako drugiej opcji.

To otwiera furtkę i pozwala na trick jaki stosowałem w ubiegłych latach z Kredyt bankiem czy Credit Agricole. W Nowym 2018 roku w dalszym ciągu będzie się tu pojawiało tutaj to co najlepsze czego życzę wszystkim wiernym jak i okazjonalnym czytelnikom bloga.

Regulamin oferty specjalnej darmowego limitu w koncie w Millennium 

52 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i teraz zagwozdka... Czy zakładać lokatę w Idea 31 czy poczekać do 2 stycznia bo zgodnie z informacją,która wyświetla się po wejściu w Ranking lokat bankowych na stronie idei https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych coś się kroi.Wszystkiego dobrego na New Year 2018 dla wszystkich !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No faktycznie baner jest dość frapujący. Ja zakładam lokatę na miesiąc w sylwestra. Reszta środków czeka na WBK i w Aliorze, bo musieliby dać więcej niż 3% bym się skusił.
   Jak myślicie co się pojawi we wtorek w miejsce ?.??%

   Usuń
 3. Wykoncypowałem sobie, że będzie to lokata odrobinę lepsza od konkurencyjnych. Moja forsa czeka na rozwój wypadków do 2 stycznia. Jeśli Idea przebije BZWBK i Alior to nie ma sprawy. Wchodzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja też czekam do 2 stycznia. chociaż najgrubsza kasa będzie dostępna u mnie dopiero na początku lutego z lokaty kwartalnej. jak wiadomo lokata kończąca się w sylwestra automatycznie odnowi się na kiepskich warunkach. tak więc czy jak taką odnowioną lokatę zerwę to czy jest tam możliwość podać jako konto do zwrotu środków rachunek właśnie tej nowej lokaty? czy z automatu kasa wróci na konto, z którego wcześniej została lokata zasilona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem kasa z lokaty wróci na konto. IB poinformowała o zakończeniu lokaty w mailu, gdy ostatnim razem tak było, kasa wróciła na ror.
   Nie próbowałem zrobić tak jak sugerujesz, ale powinno to przejść.
   U mnie grubsza kasa kończy się po trzech królach.

   Usuń
 5. Przy ręcznym zerwaniu lokaty odnowionej na kiepskich warunkach można podać konto nowo założonej lokaty z wniosku i kasa automatycznie zasili nową lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lokata na dobry początek roku skończy się tak samo jak lokaty Black Friday.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy1: Też pamiętam tę niefortunną lokatę Black Friday z zeszłego roku! Od tamtego czasu nie było takich "zapowiedzi". Upłynął ponad rok. I znowu IDEA postępuje podobnie.

   Usuń
 7. Patrząc na baner i 2 miejsca po przecinku w formie pytajników wnoszę iż będzie to na bank 3% z hakiem. I teraz pytanie za 100 punktów: a ten hak to ILE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzy ??? sugerują, że będą to 3 takie same liczby. A jakie myślę, że nietrudno zgadnąć.

   Usuń
 8. Anonimowy kilka dni temu podał informacje:

  "Na 3 kroli Idea ma dac lokate na 3,33%"

  Może był dobrze poinformowany !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej to wyglądało na żart

   Usuń
  2. To nie zart. Lokata na dobry poczatek bedzie w kilku wariantach:
   1ms 3,33%
   2ms 3,13%
   3ms 3,03%
   Nie wszystkie ppwyzsze warianty beda dostepne- trwa finalne ustalanie.
   Wiecej nie moge napisac - sami rozumiecie dlaczego

   Usuń
  3. A to ciekawe:-)
   Można prosić o kontakt mailowy?

   Usuń
  4. A na przełom styczeń/luty coś IB planuje więcej niż 3.0%?

   Usuń
  5. Nie moge podac kontaktu email.
   Na przelom styczen/luty zbyt wczesnie aby o tym mowic. Wszystko zalezy m.in. od powodzenia poprzednich ofert.

   Usuń
  6. Dobrze mieć na blogu dobrze poinformowanych czytelników !

   Usuń
  7. no to jak bedzie 3,33 na 1M to jestem skłonny opróżnić wszystkie konta w WBK 1/2/3 :) Aktualnie nie mam wolnej gotówki, ale pod koniec stycznia, bardzo duża gotówka uwolni mi się w Idei, więc może wrócić z powrotem do WBK.

   Usuń
 9. Do ilu tys te natychmiastowe są w ib? Może by ich trochę zdopingować i przetransferować trochę gotówki do konkurencji?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ktoś wie, czy zrywane w IB lokaty z opcją zwrotu środków do innego banku wliczają się do dziennego limitu transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tal wliczaja, ale co to za probl zmienic samemu limity w bank. intern. ?

   Usuń
 11. Obstawiam 3,18% od dwóch ostatnich cyfr nowego roku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Lokaty TYLKO TERAZ już nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy z 30 grudnia 2017 00:35 pisał, że TT już nie ma. To by sugerowało, że zniknęła w punkt na przełomie 29.12/30.12, tak by nie dało rady już zawnioskować o TT 30.12, tak by wniosek był ważny do 01.12. Oczywiście w Nowy Rok przeszłaby wyłącznie kasa z lokat, co w tenże dzień się kończą w Idea. No trudno, liczę że ?.??% to nie będzie jakiś flak.

   Usuń
  2. Lokata na pewno zniknęła jeszcze 29 grudnia. Świadczy o tym wpis pod artykułem o Lokacie na Pokaz o godzinie 23:19 i była to pierwsza informacja z komentarzy:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2017/12/3-na-lokacie-na-pokaz-w-idea-bank.html?showComment=1514585976323#c8991641172143577917

   Więc nawet czekanie do północy by złożyć wniosek dla lokat zapadalnych w Nowy Rok nie miało sensu.

   Usuń
  3. Polcan: system IB ma taki feler, ze zlozenie lokaty po 23:00 jest obslugiwane przez sysyem dopiero pp polnocy i w emailu dostajesz termin waznosci o dsien dluzszy.
   Sadzilem, ze wiesz o tym, dkatego nie pisalem

   Usuń
  4. O ile wiem godzina jest wcześniejsza bo nieraz dostawałem taki komunikat przy zakładaniu Ping Ponga. Godzina graniczna to bodaj 21:00.

   Usuń
 13. Anonimowy1: Nie ma już lokaty Tylko Teraz na 1 miesiąc 3 % - została usunięta!

  OdpowiedzUsuń
 14. No i lokata TT zniknela w srodku nocy. Nadal uwazacie, ze to ktos fizycznie dokonal zmiany oferty?
  Nie, to wlasnie zadzialal automat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co w związku z tym?

   Usuń
  2. Ojej, traktujesz ludzi jakby byli półgłówami.

   Usuń
 15. Ciężko mi uwierzyć, że tajemnicza nowa lokata będzie jeszcze lepsza, skoro lokata na 3% została wycofana. Raczej spodziewam się czegoś w stylu Black Friday albo oprocentowanie wyższe od 3% o kilka setnych pp. tylko dla nowych środków i posiadaczy konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w każdym razie wczoraj złożyłem wniosek o 'lokatę sylwestrową' i jutro przerzucam środki z zakończonej lokaty.

   Usuń
 16. Skoro wszyscy obstawiają, to i ja obstawię.
  2.9X% odrzucam, bo z psychologicznego punktu widzenia lepiej już dać tę trójkę z przodu niż 'prawie trójkę'. 2.8X% trochę kpina, ale powiedzmy że nie byłbym w szoku po tym co było 13 miesięcy temu. No ale jednak za dużo kapitału by im popłynęło, nie, nie dadzą na pewno tak mało. 3.00%, niby ok, ale szału też nie ma, tym bardziej że TT jeszcze wczoraj wisiała z tą stawką, a teraz celebrują z wyprzedzeniem. 3.11%, całkiem prawdopodobne jak dla mnie. 3.33% raczej ciężko uwierzyć. Obstawiam przedział 3.10-3.20%. To co pisał Anonimowy z 29 grudnia 2017 18:21 brzmi całkiem prawdopodobnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dając 3% zgarniają tych co trzymają na 2,70% w Getin. Dając powyżej 3% choćby owe symboliczne 3,18% mają szansę zgarnąć tych co trzymają w WBK i Aliorze.
   Dlatego prawdopodobny jest scenariusz testowania jaki kapitał może wpaść po takiej podwyżce. Ciekawie się zrobiło

   Usuń
  2. symboliczne 3,18% mają szansę zgarnąć tych co trzymają w WBK i Aliorze ----------- czyżby? mam 6 kont 3% wbk- daje 18K. Lokata na 1 miesiąc daje do nadwyżki 0,18% jakieś 2-3zł do tego poślizg co najmniej 2 dni na przelewy. Zysk na waciki, Szkoda prądu....

   Usuń
  3. Swoja droga pochwalcie sie po ile kont 123 macie? :-)

   Usuń
 17. A ja otworzył lokaty systematyczne oszczędzania na 10 lat co mi teraz daje 3 procent co kwartał oprecentowanie zmienne na zasadzie wiboru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie tyś to otworzył? 10 lat to strasznie długo aby uzależniać się od wiboru. On może być nawet ujemny w tym czasie

   Usuń
  2. A gdzie ta lokata

   Usuń
 18. Oj, zeby nie bylo rozczarowania. Wszystko zalezy, ile IB sciagnelo na lokaty TT-3%. Praktycznie to przelom stycz/luty bedzie okresem zapadalnosci TT oraz poprzednich edycji z 3%. W tym okresie spodziewalbym sie lokat o lepszych parametrach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak jak piszesz, ale jak wszyscy tu znamy idee to zaczną testować na przełomie sty/lut. najpierw 2,7 dla frajerów, później 2,9 dla łosi, dzień później 3% dla wszystkich i w końcu pokerowo 3,3 dla koneserów :))) przerabialiśmy już to nie raz..

   Usuń
 19. Lokata na Dobry Początek Roku? Co to za nazwa?! Klientom wydaje się, że atrakcyjna oferta. A może tylko "dobry początek" dla Banku?! !

  OdpowiedzUsuń
 20. o tak! 3,2% na 15 dni! nic mnie nie zdziwi! dla banku to moze atrakcyjne, niekoniecznie dla lokujacych

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeżeli będzie coś naprawdę w stylu 3,33% to może być aktywne zaledwie kilka godzin. Ale to wystarczy by złożyć wniosek a później dwa dni na przelanie pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jakoś ciężko mi uwierzyć w ten opisany nieco wyżej rozkład oprocentowania przedstawiony przez rzekomego informatora z IB, w którym lokata 1M byłaby na 3,33%, a dłuższe okresy na niższy %. Ludzie w większości wybieraliby wtedy 1M, a konsekwencją takiej oferty dla Idei byłoby potężne skumulowanie na przełom stycz/luty zapadalności wielu lokat, także tych z 2017. Co się stanie jeśli na ten czas jakiś inny bank przygotuje mega ofertę i przejmie kapitał z zapadających lokat IB? Dla tak małych banków jak Idea byłoby to ogromne ryzyko utraty płynności. IB to nie PKOBP, BZWBK czy Pekao, które mają ogromne aktywa i nie muszą się przejmować kaprysami klientów. Dla Idei taki ruch byłby jak żonglowanie pochodniami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli dobra stawka dla różnych okresów jest taka sama, ja zawsze wybieram na 1 miesiąc.

   Usuń
  2. Wlasnie krotki okres z wysokim oprocentowaniem jest dla banku bardzo korzystny. Kwota odsetek pomimo duzego oprocentowania jest niewielka, a pozwala przeczekac kurencyjne - niby lepsze - oferty.
   Zauwazyliscie pewnie, ze ostatnio wlasnie banki zaczely stosowac skale degresywna. To jest wlasnie powod.
   Jesli nie wierzycie w to co napisalem we wczesniejszych komentarzach, nie musicie. Przekonacie sie juz niedlugo, karta produktu jest juz gotowa.

   Usuń
 23. Lokata do końca miesiąca na 3,15 % - dla posiadaczy konta w IB

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...