środa, 20 grudnia 2017

2,75% dla każdego czyli Wielki Powrót małej niebieskiej lokaty


Sagi o lokatach w Idea bank akt III i prawdopodobnie ostatni. W tym tygodniu dzień po dniu niebiescy serwują nam nowe lokaty i w teorii każda kolejna jest lepsza od poprzedniej. Czas więc na najlepszą, tyle tylko, że daleko jej do oczekiwań.

W poniedziałek było 2,75% dla wybranych co posiadają tutaj ror, wczoraj zaoferowano 3% dla okazjonalnych lokatowców, dziś zaś mamy 2,75% dla wszystkich na Lokacie Wielki Powrót. No tak, ale za słowem Wielki drepta mała lokatka.Nie trzeba konta, by ją założyć. Nie ma limitów kwotowych. Fajny okres deponowania bo 2 miesiące czyli nie za długo i nie za krótko. Niby dobrze, ale stawka tutaj jakaś kiepska bo 2,75% nie powala na kolana, skoro w ubiegłym miesiącu akt III dawał porządne 3,15%.

Przy poprzedniej lokacie z aktu III użyłem dwóch limitów na kontach by ją założyć, bo szkoda było takiej okazji marnować. W tym miesiącu oba limity zasiliły konta z lepszymi stawkami, bowiem tutaj mamy tylko małą lokatkę.

Stali czytelnicy bloga pozakładali sobie liczne konta z ograniczeniami na 3% oraz z dużym zapasem na 2,70% więc dla nich Wielki Powrót to strata czasu i zmniejszenie zysku. Depozyt adresowany jest więc raczej dla tych co nie założyli wspomnianych kont.

Z miesiąca na miesiąc kurczy mi się saldo w Idea bank. Dziś jest już kilka razy mniejsze niż w wakacje. I jak tak dalej pójdzie, to w nowym roku po raz pierwszy wyzeruję tutaj saldo całkowicie. 

Na kontach oszczędnościowych saldo już jest wyzerowane, bo oba dobre do niedawna konta dziś stały się tylko poczekalniami dla zabłąkanych lokat przeznaczonych do ewakuacji. Zaś z kilkunastu wakacyjnych lokat obecnie zostały obecnie tylko trzy.

Kolejne zapadają mi w Sylwestra i Nowy Rok podzielą więc los zabłąkanych lokat na kontach do odstrzału. Chyba że niebiescy wpadną na pomysł lokaty Wielka Niespodzianka zamiast Wielkiego Powrotu do średnich lokat, których komentowanie nie należy do przyjemności. 

Do tego 200 zł bonusu do fly.pl
Podsumowując lokata raczej dla nowych klientów lub tych co przegapili lepsze oferty w innych bankach. A jeśli należysz do pierwszej grupy i nigdy jeszcze nie miałeś żadnego produktu w Idea bank, lepiej na start zacząć od zdecydowanie lepszej stawki 4% wraz z sowitym bonusem na 200 zł

Tutaj założysz lokatę Happy na 4% z bonusem na 200 zł do fly.pl

To niewątpliwie najlepsza okazja na rynku lokat, która skończy się już niebawem oferta ma być bowiem aktywna tylko do 31 grudnia 2017. Niestety to jednorazowy prezent, warto więc drogo sprzedać swoją skórę

25 komentarzy:

 1. Alioru czy 123 w BZWBK chyba nie przeskoczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię. Lokata na 3% zawsze będzie gorsza od kont na 3%.

   Usuń
  2. pozwolę się nie zgodzić ze słowem "zawsze", gdyż lokatę można założyć bez żadnych wymogów, a do konta zawsze jest wymóg założenia ... konta.

   Usuń
  3. Lokatę też musisz założyć;)
   Co prawda konto trzeba co miesiąc zasilać określoną kwotą w formie ping ponga, ale za komfort dostępu do gotówki w dowolnym momencie jest to warte zachodu.

   Usuń
 2. w ib namawiali ostatnio na strukturę, ciekawe czy znaleźli odpowiednią ilość chętnych.
  w każdym razie zaczął się im odpływ środków z lokat więc coś kombinują.
  ale jak patrzę na moje lokaty w ib to prawdziwy odpływ będzie od 28-gru do 5-sty.
  wtedy się okaże co w trawie piszczy.
  ich obecnej oferty nawet nie analizuje. czekam.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi poza początkiem czyli sławetnej lokaty z kuponem struktur nie oferowali. I dobrze.

   Usuń
  2. Gdy mi ostatnim razem oferowali strukturę, to grzecznie wysłałem ich do diabła i prosiłem o zanotowanie, że nie życzę sobie żadnych takich produktów w przyszłości. Od tamtej pory już nie dzwonili.
   Mi lokata w IB kończy się już 25. Czyli zimuję do 27, a jak nie będzie nic ciekawego, to robię move out.

   Usuń
 3. Wydaję mi się, że coś ciekawego pojawi się dopiero pod koniec stycznia. Wtedy kończą się lokaty kwartalne na 3% dla wszystkich. Moja też

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej na Sylwestra. W tamtym miesiącu nic nie dali, tylko tą do końca roku.
   A i wcześniejsze lokaty zapadają.
   Muszą dać 3%

   Usuń
  2. W Sylwestra tylko 2 sesje elixir. Więc mogą coś kombinować.

   Usuń
  3. Moje koncza sie 28 grudnia.
   29 to piatek gdy sa tylko dwie sesje elixir. Jesli wiec cos dadza to najpozniej 28

   Usuń
  4. jest 3% na 1 miesiąc

   Usuń
  5. 3% na miesiac
   zeby polcan i niczyjpan poglaskali po glowce

   Usuń
  6. Jak dla mnie oferta pojawiła się o wiele za wcześnie.

   Usuń
  7. Liczę na to że sylwestrowa da 3,25%

   Usuń
 4. 3% w piątek gdzie wiadomo że przelewy przejdą dopiero w środę. trochę to dziwne.
  prawdopodobnie testowanie klientów.
  jeśli będzie mało wpłat to 28-29 grud będzie 3,1%.
  wniosek jest prosty - czekamy dalej.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj w Idei 3% dla każdego, czyli wrócili do realizacji swojego klasycznego scenariusza, który opisywałem miesiąc temu. W listopadzie zrezygnowali z etapu IV, w grudniu już bez zaskoczeń. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W listopadzie było jednak lepiej, w końcu mieliśmy stawkę 3,15% a nie tylko trzy.

   Usuń
  2. ale te 3,15 było wyłącznie dla posiadaczy ROR w Idei. Nie doczekaliśmy się jednak jakiejś wystrzałowej oferty dla wszystkich.

   Usuń
 6. Wniosek ważny 2 dni. 27 i 28.01.2018 r. to sobota i niedziela.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy1 Jeśli kończy ci się lokata w czasie świąt, pieniądze z lokaty przelać trzeba na konto idealne i wykonać z tego konta w święta przelew wewnętrzny - na nową lokatę 3%. Pieniądze z takiego przelewu wpłyną w ciągu 5 minut - także w święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki mądry to ja nie jestem by zakładać lokaty kończące się w dni inne niż robocze.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...