poniedziałek, 18 grudnia 2017

2,75% na Lokacie Świątecznej Plus w Idea bank czyli prezent który nie cieszy


Ranny news o nowej stawce w Getin jest mocno dołujący. Nie ma już 2,70% co pozwala Idea bank oferować niższe stawki na lokatach. Już po południu pojawiła się tutaj lokata świąteczna plus, gdzie mamy stawkę do 2,75%.

Słowo Plus zdradza z marszu, że mamy do czynienia z depozytem dedykowanym dla posiadaczy konta u niebieskich. Z kolei słowo Do sugeruje, że mamy różne stawki uzależnione od długości trwania lokaty.


I tak jest faktycznie. Mamy do wyboru dwie możliwości:
 • 1 miesiąc: 2,25%
 • 3 miesiące: 2,75%
Jak widać pierwszy wariant jest beznadziejny, sensowny jest tylko wariant kwartalny. Do niedawna nie było takiego podziału i mając do wyboru identyczne oprocentowanie wybierałem wariant miesięczny. Teraz właściwie opcja jest tylko jedna.

Mimo to z mojego punktu widzenia raczej nie ma sensu jej zakładać. Miesiąc temu uruchomiłem stawkę 2,70% na koncie oszczędnościowym w Getin, która potrwa jeszcze kwartał. Innymi słowy lokata u niebieskich i konto u zielonych potrwają jednakowo długo, a nie ma sensu przelewać środki dla niemal tej samej stawki kosztem blokowania środków.

Dużo ciekawszą ofertę ma Alior na KJO
Czy jest jakaś alternatywa? Po redukcji oprocentowania w Getin jedyna rozsądna możliwość to założenie Konta Jakże Osobistego z wyborem podwyższenia oprocentowania konta oszczędnościowego w Alior do 3%, które jest gwarantowane do 30 czerwca 2018.

Tutaj założysz konto z możliwością podwyższenia oprocentowania do 3%

Tę ofertę omawiałem szczegółowo w ubiegłym tygodniu. Jak pamiętacie można wybrać dwie darmowe korzyści, z których konto ze stawką 3% jest oczywiste. Z drugą jest większy problem, ale jak się dziś dowiedziałem można je zmieniać w trakcie trwania:)

Jedynym jej minusem KO w Aliorze jest ograniczenie kwotowe do 20.000 zł. Niewiele, ale zawsze jest to gotówka dostępna pod ręką na dowolny moment do przeniesienia na lepsze oferty aniżeli 2,75%. Zresztą aby przenieść środki, oferta musiałaby być lepsza niż 3,00%. W zasadzie minimum 3,15% które niedawno mieliśmy na lokacie noworocznej.

A więc Idea bank zaczyna swoje gierki jak to określacie w komentarzach. Pierwszy ruch już mamy, pytanie czy będzie drugi adresowany do osób, które nie mają i nie chcą mieć tutaj konta osobistego. 

Jeżeli to ma być prezent pod choinkę, to raczej jest to prezent nietrafiony. Nadaje się raczej do pooglądania i wyrzucenia do kosza.

25 komentarzy:

 1. U mnie mnóstwo lokat na 3% kończy się na koniec grudnia i początku stycznia.Dodatkowo lokata noworoczna kończy się z automatu 31 grudnia. Myślę,że wtedy idea da co najmniej 3 %.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby, mi też się kończą lokaty w tym terminie. Będę na bieżąco informować o każdym ruchu godnym uwagi nie tylko u niebieskich.

   Usuń
  2. Jak nie da przynajmniej 3% to wczoraj uruchomiłem getin na 2,7% więc nie mam wielkiego problemu.

   Usuń
  3. Dołączam, mi też kończą się pod koniec grudnia. Albo dadzą dobrą stawkę albo kasa wylatuje.

   Usuń
 2. Jakie oprocentowanie pokazuje wam system cloud dla kont zyskownych w idea banku? U mnie 2.8% a od 16 go mieli obniżyć do 2.4%. Raczej błąd w systemie bo nie sądzę by złodzieje z IB uznali reklamację. Ale ja robię printscreeny i zapycham konta pod korek. I wojowania pewnie ciąg dalszy..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie pokazuje 2,50% na Idea Saver i 2,50% na Zośce Pro. Konta jednak i tak są wyzerowane, bo wszystko poszło na lepsze stawki do innych banków lub na lokaty w IB.

   Usuń
  2. Polcan: jak moze Co pokazywać inaczej niz 1% skoro masz wyzerowane? Gdy masz 0zl na Zosce Pro wtedy we wlasciwosciach konta masz pokazywane zawsze 1%

   Usuń
  3. Bo system naliczył mi odsetki po wyzerowaniu. Na Idea Saver ma 0,01 zł zaś na Zośce Pro 0,02 zł :-)

   Usuń
  4. U mnie na Idea Saver pokazuje 2,1% pomimo złożenia reklamacji.

   Usuń
  5. Od dziś stawki mam zaniżone o czym będzie w kolejnym artykule...

   Usuń
 3. U mnie na koncie zyskownym również 2,8 %, chyba trzeba wykonać telefon na infolinię.

  OdpowiedzUsuń
 4. A po co telefon na infolinię? Jak reklamacja zlozona to jako, klient /konsument daję wiarę temu co system wyświetla na stronie, sądząc, że 'rzetelny' bank uwzględnił zastrzeżenia klienta.

  OdpowiedzUsuń
 5. tak tylko wspomnę. Bitcoiny. W ramach dywersyfikacji przeniosłem tam trochę oszczędności. Jestem zachwycowny, od początku miesiąca zysk duży, pomimo braku jakiejkolwiek wiedzy na ten temat.
  Po pierwsze chodziło mi o płynność. Uzyskana po założeniu konta Coinbase (serio nie wiem kto to), dalej giełda GDAX (związana z Coinbase), tam przelew SEPA kosztuje 0,15 eurocentów (np. nestbank dalej trzyma SEPA za free). Zastanówcie się. Z marnego 1,0k EUR jestem 1,5k EUR w tydzień.
  Te krypto po moich eksperymentach wyglądają dość zachęcająco... Polcan nie chcesz tego przeanalizować? ciemno szara strefa rozumiem, ale musisz przyznać, że hit roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od wszelkich x-coinów trzymam się z daleka. Już od dłuższego czasu przestrzegają nas przed tym, że to przekręt, np.:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes-najwiekszego-banku-w-USA-Bitcoin-to-oszustwo-7542909.html

   Temat raczej na PP3, ale tam już zaprzestałem poszukiwań alternatyw do lokat.

   Usuń
  2. Żaden przekręt, uczciwa spekulacja. I trzeba do tego podchodzić jak do każdej spekulacji- pamiętać, ze jutro BTC może być warte, bez żadnego widocznego powodu, 1/3 wartości. Ale no risk, no fun.

   BTC to żadna alternatywa dla lokat, raczej dla funduszy akcji. Jeśli już wchodzić, to niewielkim kapitałem (max 5%), żeby potem nie żałować straty.

   Usuń
  3. Jest dokładnie tak jak mówisz. To żadna alternatywa dla lokat, więc temat całkowicie poza spektrum tego bloga. I tylko dla minimalnego kapitału.

   Usuń
  4. Jeszcze w powyższym temacie - kilka godzin po powyższym wpisie doszło do gwałtownej przeceny Bitcoina
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gwaltowna-przecena-bitcoina-7562955.html

   Nie brakuje tam określeń typu: "Najbardziej ryzykowna inwestycja jakiej można dokonać"...

   Usuń
 6. Polcan, jako alternatywę polecam nową promocję w Eurobanku, w łaty sposób można zgarnąć 300 zł!
  http://konto-eurobank.pl/mediaexpert/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. Opisałem to w osobnym wpisie:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/12/250-z-premii-i-zwolnienie-z-opat-za.html

   Usuń
 7. Ja czekam do nowego roku. Jak nic się ciekawego nie pojawi to wrzucam wszystko na lokaty do Neo jako nowy klient

  OdpowiedzUsuń
 8. Konto zyskowne 2,4%

  OdpowiedzUsuń
 9. 3 i 6 m-cy w Idei na nowe środki 3%

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy1 Dziś (20.12.2017)Idea Bank wprowadził nową lokatę Wielki Powrót - 2 miesiące -2,75%. Także dla osób bez konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to proszę:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/12/275-dla-kazdego-czyli-wielki-powrot.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...