poniedziałek, 18 grudnia 2017

Jednak 2,50% na IV edycji konta oszczędnościowego w Getin


No i stało się to czego się obawiałem najbardziej. Od dziś zgodnie z oczekiwaniami Getin bank obniżył stawkę konta, która była sprawką zamieszania i podwyżek jakie w ostatnim czasie omawialiśmy na blogu.

Jak pamiętamy mieliśmy tutaj do wczoraj fajną stawkę 2,70% dzięki której zakładanie lokat poniżej tego oprocentowania nie miało najmniejszego sensu. Z tego też powodu banki musiały gwarantować wyższą stawkę by warto było przenosić środki.

Niestety poprzednia III edycja trwała bardzo krótko, zaś inne banki zafundowały nam spadki na depozytach. To sugerowało, że Getin obniży niestety stawkę minimum do poziomu znanego u konkurencji.


I faktycznie od dziś mamy już nową normalną stawkę 2,50%. Normalną dla lepszych banków oczywiście, tyle że z lepszymi pozostałymi parametrami, które pozostały bez zmian. Dla przypomnienia stawka obowiązuje przez 4 miesiące i można wpakować nawet 200.000 zł co jest ewenementem na kontach oszczędnościowych.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin 2,50% do 200.000 zł

Co więcej obowiązuje tu typowa zasada nowych środków. Getin nie stosuje zasady początek nowej edycji, to początek daty nowych środków znaną z Millennium. Data ważna dla nowych środków jest nieco uwsteczniona i liczona jest od 14 grudnia czyli 4 dni przed startem promocji.

Niestety konto ma jedną zasadniczą wadę - jest jednorazowe. Bank kategorycznie dalej stwierdza:
Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 18.12.2017 r. do 14.01.2018r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Mimo to warto skorzystać z tej oferty, która potrwa znów bardzo krótko bo tylko do 14 stycznia 2018. Stawki są co prawda takie same jak w Optimie, Millennium czy ING, ale dla wyższej deponowanej kwoty i nie ma żadnych blokad przy przelewach.

Tutaj założysz konto w Getin ze stawką  2,50% do 200.000 zł

Konto jak zwykle wymaga posiadania konta osobistego, ale to zdecydowanie najłatwiejsze konto w obsłudze. Wystarczy tylko jedna płatność na dowolną kwotę, więc tutaj faktycznie nazwa Konto Proste Zasady jest uzasadniona. Nie trzeba robić żadnych przelewów ani płacić kartą na określone kwoty by wszystko było za darmo.

Obniżka była do przewidzenia, ale niepokoi krótki okres trwania tej promocji. Jeśli jednak w połowie stycznia Getin znów obniży stawkę konto będzie całkowicie do odrzutu.Regulamin oferty specjalnej w Getin: Na nowe środki IV edycja

7 komentarzy:

 1. Phi.... niech się... Dziś wysyłam im wypowiedzenie. Generalnie podziękuję już bankom raczej z tą żałosną ofertą. Ostrzegałem ze banki po tym co wygaduje i robi Glapiński zaczna obniżać oprocentowania lokat. Szkoda ze miałem rację. ja do lutego ma 3% w Idea. Co dalej to pomyślę, ale jak nie bedzie czegoś podobnego to wyniosę się z banków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tia... do skarpetkowa. Też wymyśliłeś

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zubelewicz-z-RPP-Stopy-proc-nie-zostana-podwyzszone-moze-nawet-do-konca-2019-r-7562445.html

  Poczytaj i pomyśl czym to sie prędzej czy później skończy. owszem...Ot tak przypadkowo najtwardziej przy trzymaniu niskich stóp upiera się najtwardszy pisowski beton. Wibor i wibid może wzrosnąć szybciej, ale w sytuacji nacjonalizacji banków jaka się teraz odbywa nie liczyłbym raczej na to.
  Ceny mieszkań poszybują więc mocno. kilkanaście % rocznie można będzie zapewne zobaczyć przy tej polityce. Ostrzegał przed tym Hausner ostatnio. ostrzegał bo to zjawisko wbrew pozorom nic dobrego ze sobą nie przynosi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idea zaczyna gierki. Świąteczna plus na 2,75%

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli założyłem konto w zeszłym tygodniu i zostało aktywowane przez bank 15 grudnia to będzie oprocentowane na 2.7% czy już 2.5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2,5%. Trzeba było wpłacić 1 gr i byś miał 2,7

   Usuń
 5. Idea 3/3 na nowe środki!!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...