czwartek, 14 grudnia 2017

Lokata na 4% oraz konto na 3% czyli skąd się biorą ponadprzeciętne oferty


Skąd biorą się nieprzeciętne zyski jakie oferują banki? Cieszymy się z ofert na 3%, bo wiemy, że dziś to dużo.  Nie jest jednak przypadkiem, że takie stawki pojawiają się tylko sporadycznie i dość łatwo przewidzieć, gdzie można na nie liczyć.

Pomijam oczywiście banki z pudła czyli trio Idea-Nest-neo, które raz na jakiś czas oferują nam lepsze stawki na lokatach. Tutaj trzeba zapolować na nie, bo wiadomo z góry, że prędzej czy później znikną one z oferty.

Mam na myśli banki, które mają lepszą ofertę na dłużej niż na kilka czy maksymalnie kilkanaście dni. Dłużej oznacza tutaj minimum pół roku, a takie przypadki można policzyć na palcach jednej ręki.

W tym roku nie przez przypadek w Aliorze jest więcej lepszych ofert
W zasadzie w tym roku były dwa takie przypadki. Są to lokata na 3% w Deutsche bank wraz z KO na 2,55% oraz lokata na 4% czy dostępna od kilku dni oferta Konta oszczędnościowego na 3% w Aliorze, a dla tych co nie lubią konta także stawka 2,50% na oszczędnościowym koncie lokacyjnym. 

Ostatnia z nich z 3% na KO jest najciekawsza
Dlaczego akurat te banki? Odpowiedź jest prosta od pewnego czasu mówi się o tym, że tak Deutsche bank jak i Alior mają w planach fuzję z innymi bankami. A na fuzjach klienci mogą zarobić korzystając z oferty przejmowanego banku.

Tak było już na blogu wiele razy. W Kredyt banku był ror na 7% zanim przejął go WBK. W Meritum było konto oszczędnościowe na 4% i bonus do lokaty na 5% zanim przejął go Alior bank. W BPH był fajny cashback 3% na wszystko zanim przejął go melonik. Dziś tych banków już nie ma, ale kto skorzystał z tych okazji zarobił więcej niż w innych bankach.

Tracimy przez to okazje jakie posiadały przejęte banki, ale rynek się konsoliduje, mniejszych przejmują więksi. W tym roku mowa jest o przejęciu Deutsche bank przez BZ WBK. Dziś podano, że Bank Zachodni przejmuje część Deutsche bank Polska i zapłaci za to 1,3 miliarda zł.

Oferta już wycofana
Podobnie od pewnego czasu jest mowa o zacieśnianiu współpracy między Pekao oraz Alior czemu przygląda się PZU. Na razie badane są różne opcje, zaś fuzja jest jedną z nich. Decyzja ma zapaść już po nowym roku. Póki co można skorzystać na tym zakładając w Aliorze lokatę na 4% dodawaną do konta internetowego.


Poza lokatą Alior ma także promocję konta oszczędnościowego do Konta Jakże Osobistego, którą opisywałem w niedzielę, a która potrwa do połowy 2018. Ale tutaj oczywiście im szybciej skorzystamy z okazji tym więcej zyskami, bo 3% gwarantowane jest przez ponad pół roku do 30 czerwca 2018.

Tutaj założysz konto Jakże Osobiste dla 3% na KO w Aliorze

Warto korzystać z takich nieprzeciętnych okazji póki są. Rynek będzie się coraz bardziej zacieśniał wokół potentatów, a giganci nie są skłonni dawać nam dobrych ofert. Tam będzie się nas przekonywać, że 0,50% to typowa stawka, zaś 1% to już okazja...

2,50% na oszczędnościowym koncie lokacyjnym do 100.000 zł
Na marginesie przypomnę, że rekordowe zyski w Alior mogą zdobyć osoby posiadające firmę. Dla nich melonik przygotował z bankierem akcję specjalną w której zgarnąć można 1620 zł, szczegóły opisywałem niedawno na PP3. Promocja potrwa znacznie krócej, bo tylko do 31 grudnia 2017.

Tutaj zarejestrujesz się w akcji specjalnej z premią 1620 zł dla firm

Po przejęciu zdarza się, że przejmujący bank jeszcze jakiś czas pozwala na utrzymanie poprzedniej promocyjnej stawki. Ale dni takiej promocji są już policzone, a nam pozostaje obserwować który bank jako kolejny zaoferuje ponadprzeciętną ofertę przed zniknięciem z rynku.

23 komentarze:

 1. 3% to nie jest wcale dobra oferta, bo ledwo pokrywa inflację i podatek Belki. Zarobek z tego jest bardzo mały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to trzymaj na 0% na ror, albo na 0,05% w którymś PKO.
   Twoja wola. Wtedy zyskasz dużo.

   Usuń
  2. A tak naprawdę to nie pokrywa, 3,09% pokrywa..

   Usuń
  3. Niestety, Anonimowy 14 grudnia 2017 15:08 ma rację, dopiero depozyt oprocentowany na poziomie 3,09% pokrywa inflację i Belkę. Nawet Rzeczpospolita ostatnio o tym pisała. Niezależnie od tego, jakbyśmy się jarali oprocentowaniem typu 2,75% czy 3%, nadal jesteśmy pod kreską.

   Problemem jest brak alternatyw. Można szukać w korpo-obligach, tylko co to za alternatywa, jak Orlen daje tyle co na lokacie. Można iść w nieruchomości, tylko teraz jesteśmy na rynkowej górce, a poza tym to wymaga min. 200-300k na wejście. Jakieś pomysły? Ktoś, coś?

   Usuń
 2. Kto może otworzyć konto internetowe w Alior Bank z lokatą 4% na 2 m-ce?Chodzi mi o definicję nowego klienta.Po jakim czasie od zamknięcia takiego konta można otworzyć je ponownie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bank Zachodni kupi całość polskiego DB ale bez kredytów walutowych. Akurat taki posiadam więc będzie ciekawie jak to zostanie rozwiązane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tymczasem w Neobanku spadło już do 2,8%..

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w Idea Bank stary system i nie mam konta, tylko same lokaty.Czy w Idea Cloud można samodzielnie zmienić status lokaty z odnawialnej na nieodnawialną? Pytam, bo IB przysłał mi emaila:
  "Szanowni Państwo,

  informujemy, że w ciągu 2 dni udostępnimy Państwu nowy serwis transakcyjny Idea Cloud, stanowiący bankowość internetową Idea Bank SA.

  Od momentu nadania dostępu do Idea Cloud nie będzie możliwe logowanie do dotychczasowego serwisu transakcyjnego.
  Dane służące do logowania do Idea Cloud (login oraz hasło internetowe) oraz dane służące do kontaktu z infolinią (hasło telefoniczne) pozostaną niezmienione.


  Aby korzystać z zalet usługi maskowania hasła także w nowym systemie, wystarczy wejść w sekcję „Ustawienia”, która znajduje się na górnym pasku, następnie z poziomu Menu wybrać kolejno „Logowanie” oraz „Maskowanie hasła”. Potem należy aktywować usługę poprzez wciśnięcie przycisku „Włącz” i potwierdzenie dyspozycji kodem SMS przesłanym na Twój numer telefonu komórkowego. "

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy z oferty konta internetowego i lokaty na 4 % mogę skorzystać jak mam konto w t-mobile? z góry dziękuję za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 7. Ledwom sobie założył konto nadzwyczaj osobiste. Czy mogę również założyć konto internetowe aby załapać się na tę lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam info z banku, ze mozna miec jedniczesnie maksymalnie dwa kobta ROR

   Usuń
  2. I to jest dobra wiadomość. Dzięki.

   Usuń
 8. Czemu nikt nie odpowiada???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz spróbować założyć oba konta. W najgorszym przypadku odrzucą Ci wniosek, więc i tak nic nie tracisz.
   Ja jestem dopiero na etapie zakładania pierwszego konta jakże osobistego. Dziś rano zrobiłem przelew natychmiastowy z innego banku i czekam na weryfikację. W Optimie trwa to chwilę i po godzinie konto już aktywne, w Aliorze jak widać jest inaczej.

   Potem przypomniałem sobie, że mam nowy dowód, więc może coś im się nie zgadza, bo nie uaktualniłem go w Aliorze, a zrobiłem to w WBK skąd robiłem przelew...

   Usuń
 9. Polcan nr dowodu nie jest przekazywany z przelewem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dziś w Idea Bank Konta Zyskowne, Saver, Zośka, Zośka PRO powinny być dla starych klientów z nową obniżoną stawką. U siebie w bankowości internetowej Idea Cloud dalej widzę niezmienione oprocentowanie. Składałem w tej kwestii reklamację z Twojego Polcan wzoru. Odpowiedzi brak, reklamacja zarejestrowana w systemie IB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja juz dostalem odpowied na reklamacje. W skrocie mpwiac odpisali, ze oni inaczej interoretuja swoj regulamin i dla nich stala wartosc wskaznika nizsza niz 100 ma takie same znaczenie jak zmiana wskaznika w dol.
   Tlumaczenie tak absurdalne jakby ucznia w szkole podstawowej, ktory mowi po niezaliczeniu sprawdzianu, ze dobrze policzyl zadanie bo traktowal znak plus jako minus...
   Oczywiście zlozylem odwolanie, a jednoczesnie skarge.do KNF i do UOKiK.
   Nie odpuszcze i wszystkim innym tez tak radze.

   Usuń
 11. Konto internetowe w Aliorze z 4%/2 miechy już nie działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś dostałem informację, że oferta już nieaktywna.

   Usuń
  2. No właśnie, i zamiast wysyłać maile, że wniosek nie przeszedł weryfikacji mogli coś bąknąć na ten temat. Człowiek tylko główkuje niepotrzebnie jakież to nieprawidłowe dane podał we wniosku. Ale bajzel, pisząc delikatnie.

   Usuń
  3. Ja dostałem takie info na maila:

   "W związku z brakiem poprawnej weryfikacji danych Konto Jakże Osobiste w Alior Banku nie zostało otwarte. Kwota 1 zł została zwrócona na Twoje konto w innym banku. Sprawdź poniżej co mogło być powodem odrzucenia, popraw dane i złóż nowy wniosek o Konto Jakże Osobiste.

   Powodem odrzucenia przelewu mogły być:
   - niezgodność Twoich danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres), podanych na wniosku z danymi w banku, z którego wysłałeś przelew,
   - nieaktualne dane z dowodu osobistego (jeśli jesteś już Klientem Alior Banku),
   - przelew wykonany z innego rachunku niż podany na wniosku.

   Zachęcamy do zawarcia umowy w procesie kurierskim. "

   Usuń
  4. Zachęta do zawarcia umowy przez kuriera też spaliła na panewce. Trza było ruszyć do Oddziału no ale tam pani obsługująca dała ciała pod każdym prawie względem.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...