poniedziałek, 16 września 2019

200 zł do zgarnięcia w nowej promocji Alior banku Z nami najlepiej + 3% na KO


Dziś rusza nowa promocja w Aliorze, który niezbyt często premiuje swoje konto. Sam założyłem tutaj konto tylko dla 3%, a jak się okazuje warto tutaj poczekać na premię na wejście. Taka okazja nadarza się od dziś.

Do zgarnięcia jest 200 zł czyli tyle samo co w Millennium. Warunki też są łatwe do spełnienia, tylko odrobinę trudniejsze aniżeli u bordowych.


Kto może skorzystać z tej promocji? Karencja u melonika jest w miarę krótka wynosi bowiem jeden rok. Ściślej bank sprawdza, czy nie mieliśmy konta w Aliorze po 31 sierpnia 2018, jeśli więc nie miałeś tu konta możesz śmiało zgarnąć 200 zł

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Promocja ma potrwać do 16 października 2019 czyli do tej daty powyższy link powinien być aktywny. Po złożeniu wniosku mamy aż 30 dni na założenie konta.
Co trzeba zrobić by 200 zł trafiło na nasze konto?
Niewiele. Wystarczy spełnienie trzech warunków:
 • zalogować się do apki
 • przelać na konto 1000 zł 
 • zrobić 3 transakcje kartą na dowolną kwotę
Te trzy warunki wymagają jednak omówienia, są bowiem trochę napisane tak by nas wkopać, a tego nikt z nas nie lubi.


Po pierwsze banki zwykle wymagają jednego logowania do swoich apek. Alior prosi by robić to raz w miesiącu. Nie jest to jednak jakiś zaporowy warunek, a banalny i trwa nawet niecałą minutę więc jest do zaakceptowania.

Po drugie przelew wymagany to 1000 zł, ale warto zrobić sobie przelew na 1500 zł i nie patrzeć na wymóg w regulaminie. Dlaczego? Bo dopiero przelew na 1500 zł zwalania nas z opłaty za konto. 

Po trzecie karta. Z tą jest podobnie jak z przelewami: niby wystarczy 3 razy zapłacić by zgarnąć premię, ale karta jest darmowa dopiero gdy zapłacimy nią na kwotę 300 zł, a to już jest dość spore wymaganie.

Bardzo dobra korzyść do konta

Sam założyłem sobie kartę w sierpniu przed wyjazdem za granicę i szalałem nią ile się da, bo dzięki niej można płacić bez przewalutowania. Przedtem używałem innych kart, ale nie było miłe oglądanie historii, gdy bank dowalał nam prowizję za płatności za granicą. Teraz te czasy się już nareszcie skończyły.

Ale po powrocie do kraju pierwsze co zrobiłem to zamknąłem zbędną kartę, bo spełniła już swoją rolę i dalej jest niepotrzebna. Tutaj więc będzie podobnie. Będziemy nią płacić, ale po spełnieniu warunków dla premii 200 zł warto od razu ją zamknąć. Nowym przypomnę, że konto w Alior ma fajną rzecz w postaci dwóch darmowych korzyści, które można zmieniać wedle własnej woli. Jakie one są widzimy powyżej. Jak dla mnie żelazną korzyścią jest 3% na koncie oszczędnościowym, które tu mamy już od blisko 2 lat i z tej korzyści korzystam non stop.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Drugą korzyść można sobie dowolnie zmieniać. Najpierw korzystałem z bezpłatnych przelewów natychmiastowych, niedawno zmieniłem je na darmowe przewalutowania, teraz zaś wracam do przelewów. 

Alior to przykład banku, za którym kiedyś nie przepadałem, ale który w końcu dał się polubić. Rzadki to przypadek, bo do innych banków do których od dawna mam rezerwę jakoś dalej nie mogę się przekonać.  Melonik należy do wyjątków, bo jeden przelew na 1500 zł za serię korzyści to warunek jak najbardziej do zaakceptowania.

8 komentarzy:

 1. Wniosek złożony ale dokończenie zakładania konta przez kontakt telefoniczny z pracownikiem ciekawe kiedy zadzwonią

  OdpowiedzUsuń
 2. 300zł wydania kartą mnie odstrasza, czy jest sposób żeby jakoś to wydać "inaczej" niż przez zakupy, może poprzez Revolut, itp?

  OdpowiedzUsuń
 3. czy Admin może potwierdzić, że osoby które kiedykolwiek w przeszłości miały konto w Aliorze i nie mogą przejść przez proces rejestracji w Internecie łapią się na ta promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro regulamin mówi jasno, że wymagana jest roczna karencja, to jak nie miałeś konta po 31 sierpnia 2018 powinieneś się załapać na tę promocję.

   Usuń
  2. A zatem jeśli kiedyś ktoś miał konto, musiał je zamknąć - zlikwidować (do 31 sierpnia 2018 roku) i teraz może powrócić, by móc skorzystać z promocji?

   Usuń
  3. Tak właśnie brzmi definicja nowego klienta. Ma mieć nieco ponad rok przerwy w posiadaniu konta u melonika.

   Usuń
 4. korzyść KO 3% jest dostępna dopiero po założeniu "zwykłego" KO 2,3 - 2,6%

  OdpowiedzUsuń
 5. czy oprocentowanie na 3% jest dostępne na tym samym rachunku oszczędnościowym co oprocentowanie 2,6% znaczy 100 tysięcy oprocentowane jest na 2,6 natomiast 20 tysięcy ponad tę kwotę na 3% czy może trzeba założyć oddzielny rachunek?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...