środa, 4 września 2019

Podwyżka premii w CA do 350 zł wraz z KO na 3% w promocji jesienne korzyści


Banki prowadzą ciekawe zagrywki na swoich premiach dokładanych do kont z 3%. Jak się przekonaliśmy w poprzednim wpisie od września Pekao obniżyło bonus o 100 zł, za to w Credit Agricole jest dokładnie na odwrót, stawkę podwyższono o 100 zł

To bardzo dobra informacja, spodziewałem się bowiem czegoś innego. Wszak pamiętamy, że premia za wynagrodzenie w Santanderze została dwukrotnie obniżona, na szczęście CA idzie pod prąd i po obniżce mamy powrót do najwyższej stawki co jest rzadkością w przypadku promocji bankowych.

Co więcej w CA można dodatkowo zgarnąć 50 zł za skorzystanie z kodu polecenia. Powoli kończą mi się dostępne kody, mam jeszcze kilka więc jeśli ktoś chciałby skorzystać może jak zwykle pisać o kod polecający na marszr1@gmail.com


Dla przypomnienia mamy do wyboru trzy opcje, spośród których jedna wybija się znacząco. To praktycznie darmowe 300 zł za przelew od pracodawcy + 50 zł za skorzystanie z kodu polecającego

Tutaj łatwo zgarniesz 350 zł w CA według sposobu opisanego niżej

Link będzie aktywny przez 3 miesiące do 30 listopada 2019 mamy więc jeszcze dużo czasu by skorzystać z tej oferty. Z oferty nie mogą jednak skorzystać osoby, które posiadały konto w CA po 1 kwietnia 2018 czyli karencja wynosi tutaj 1,5 roku.


1. Przeniesienie dowolnego konta
Paradoksem w tej ofercie wydawała się konieczność zamknięcia przenoszonego konta. Szkoda zamykać konto w WBK ze stawką na 3%, więc jedną z opcji było przeniesienie najpierw wynagrodzenia do innego banku, którego konto nadaje się do natychmiastowego zamknięcia.

Okazuje się, że przeniesienie dotyczy DOWOLNEGO konta. Innymi słowy nie musi to być konto na które dziś wpływa nam wynagrodzenie. Może to być konto, którego nie używamy, a którego nie chce się nam zamknąć. 

A więc robotę może załatwić za nas Credit Agricole. Francuzów interesuje tylko numer konta do zamknięcia i może to być nieużywane przez nas konto w Toyocie, Inteligo czy Optimie. Nie trzeba więc przenosić konta by zabezpieczyć obecne:)

Spośród 3 możliwości pierwsza jest z pewnością najciekawsza

2. 300 zł dla każdego bez wyjątku 
Drugim problemem był podział nagrody na 100 lub 300 zł w zależności od naszych dochodów. Okazuje się, że to też nie ma żadnego znaczenia łatwo bowiem sami możemy sobie zadbać o to by zgarnąć całą pulę.

Nie ma znaczenia jakie wynagrodzenie dostajemy od pracodawcy. Ważne jest, by jeden wpływ był faktycznie od pracodawcy, zaś suma wpływów wynosiła 3000 zł. Więc jak dostaniemy od pracodawcy 1200 zł to sami sobie możemy przelać 1800 zł by zgarnąć całą pulę.

Tutaj łatwo zgarniesz 350 zł w Credit Agricole

Innymi słowy zabezpiecza to nas przed wypadkami losowymi za które dostaniemy niższe wynagrodzenie. Mam tu na myśli powszechne zwolnienia L4 czy np. liczne ostatnio strajki. Przykładowo nauczyciele wiosną dostali tylko 1/3 wypłaty, co w niektórych przypadkach powodowałoby nawet brak premii.

Wszystkie te przypadki wskazałem konsultantowi podczas pobytu w banku. Zostałem zapewniony, że działa to na podobnej zasadzie jak kiedyś w starym dobrym BGŻ, gdzie bank niby płacił 1% od dochodu, ale wystarczyło sobie przelać 5000 by zgarnąć całe 50 zł:) 3. Konto oszczędnościowe 3%
Co więcej obecnie konto oszczędnościowe nie oferuje 2,50% jak bo było gdy oferta pojawiła się na rynku. Obecnie mamy 3% czyli tyle samo ile oferuje Getin! Jak dla mnie to furtka, która otwiera się, gdy pod koniec lipca skończy mi się oprocentowanie u zielonych.

Co prawda mamy tutaj ograniczenie kwotowe do 30.000 zł, ale zawsze jest to dobre uzupełnienie innych kont ze stawką 3% czy to w wubeku czy Aliorze. Stawka obowiązuje przez 4 miesiące.

Jeśli chciałbyś podkręcić zysk z założenia konta i skorzystać z kodu polecenia możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod. Na dziś to bez wątpienia najlepsza oferta na rynku.

1. Nowy regulamin promocji Letnie Korzyści dla Ciebie 2019
2. Regulamin programu poleceń w CA 

56 komentarzy:

 1. Ogólnie to są 3 możliwe premie. Przy zakładaniu można sobie wybrać tylko jedna promocje. Oprócz premii za przeniesienie i wpływy, są do wyboru jeszcze zwrot za rachunki 5% oraz CA Saver z bonusem +50%.
  Fik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale w przypadku zwrotu za rachunki wątpię czy ktokolwiek zgarnie 300 zł zwrotu, nawet jeśli ogrzewa swoje lokum gazem. CA Saver też już nie jest korzystny jak jeszcze kilka lat temu.
   Wpływ to bez wątpienia najlepsza opcja i co więcej praktycznie darmowa. Z niej skorzystałem i to ją polecam najbardziej. Wystarczy dać nowy rachunek do przelewu dla księgowej - ot cała robota do wykonania za 300 zł.

   Usuń
 2. 300 zł dla każdego bez wyjątku ?

  Ten jeden detal niepokoi troche:

  2)Z Promocji nie może skorzystać Klient, który:
  a.korzystał z promocji Banku polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomnę, że 'dla każdego' dotyczy faktu podziału klientów na 100/300 zł. Nie trzeba dzielić klientów na dwie kategorie, każdy kto jest uprawniony do udziału w promocji może dostać pełne 300 zł, jeśli brakujący przelew (tzn. wymagane 3.000 zł) uzupełni sobie sam.

   Usuń
  2. Hm, ale czekaj jak brałem udział w chyba pierwszej promocji z przeniesieniem konta (2 lata temu?) to mogę teraz?;P
   Fik

   Usuń
  3. Niestety nie. Przeniesienie to jednorazówka o czym mówi punkt 4.2.a

   Usuń
 3. A emeryturę można podciągnąć pod wynagrodzenie i załapać się na te trzy stówy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, to też wynagrodzenie. Według regulaminu może to być: pensja, emerytura, renta, zasiłek lub stypendium (punkt 14)

   Usuń
  2. "A emeryturę można podciągnąć pod wynagrodzenie i załapać się na te trzy stówy?"

   Można, tylko dla 300zł premii musi ona wynosić min. 3 tys. zł.

   Usuń
  3. Nie musi, pisałem już o tym wielokrotnie. Nie ma znaczenia ile wynosi wynagrodzenie, brakującą kwotę do 3k można sobie wpłacić samemu, ważne by był to przelew z innego z banku.

   Usuń
  4. "Nie musi, pisałem już o tym wielokrotnie."

   Racja. Zapomniałem o tym ;)

   Usuń
  5. Z tego co widzę regulamin jest taki sam jak w poprzednich promocjach. Więc w ogóle nie trzeba przelewać wynagrodzenia żeby dostać premię. Przerabiałem to we wcześniejszej edycji. Liczy się tylko to, że trzeba wypełnić druk o przelew wynagrodzenia, natomiast pracodawca nie musi nam tego wynagrodzenia przelewać. Ponieważ w paragrafie 5 punkt 3 mamy: Uczestnik Promocji otrzyma jednorazową Premię za przeniesienie konta uzależnioną od wysokości Wpływów na konto:
   a. Premia w kwocie 100 zł – jeśli zapewni Wpływ na Konto w kwocie co najmniej 1 000 zł miesięcznie przez kolejne
   3 miesiące kalendarzowe,
   b. Premia w kwocie 300 zł – jeśli zapewni Wpływ na konto w kwocie co najmniej 3 000 zł miesięcznie przez kolejne
   3 miesiące kalendarzowe. A więc jest tutaj mowa o wpływie, a nie wynagrodzeniu!. Natomiast definicję wpływu na konto mamy w paragrafie 2 punkt 13 Wpływ na Konto - suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca
   kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów
   z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich
   posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika. Pierwszy Wpływ na Konto musi nastąpić do końca
   kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta;
   Więc jak widać wpłata gotówkowa, we wpłatomacie czy przelew od małżonki wystarczy żeby spełnić warunki. Ja jako firmę podałem swoją działalność gospodarczą, natomiast przelewy robiłem z konta małżonki i 300 zł premii dostałem:)

   Usuń
  6. To jak powyższe ma się do tego:

   "5. Jak otrzymać Premię za przeniesienie konta
   ............
   2) We Wniosku wskazuje co najmniej:
   d. nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, którą Bank ma powiadomić
   o zmianie rachunku bankowego Klienta."

   Jeśli klient da taką dyspozycję to bank powiadomi o zmianie rachunku do przelewu wynagrodzenia.
   Czy określenie "2) We Wniosku wskazuje co najmniej:" oznaczać miałoby albo - albo? że wskazanie instytucji przekazującej wynagrodzenie nie jest obligatoryjne do spełnienia warunków otrzymania premii?

   Usuń
  7. Mógłbyś to rozwinąć: "Liczy się tylko to, że trzeba wypełnić druk o przelew wynagrodzenia". przecież to papier do pracodawcy. Co do tego ma bank.
   Ja też działając na DG planuję robić przelew między mną a żoną i zakładam że premia będzie. Tylko ten druk mnie to tutaj zaskoczył.

   Usuń
  8. Jeżeli kumpel przeleje forsę z innego banku na moje konto w CA po czym ja wykonam przelew tej kasy na jego konto to warunek wpływu zostanie spełniony czy musi to być żona,mąż, ojciec, matka czy brat?

   Usuń
  9. Chodzi o to, że promocja ta polega na tym, że zamykamy dotychczasowe konto i przenosimy wynagrodzenie na nowe. I tak jak przy zamknięciu wskazanego konta, tak i przy podaniu nowego konta do wypłaty wynagrodzenia bank załatwia za nas wszystkie formalności. To znaczy przy podpisywaniu umowy wypełniamy deklarację o tym, że chcemy zamknąć konto (bank informuje o tym dotychczasowy nasz bank) oraz wypełniamy deklarację o zmianę konta do wypłaty wynagrodzenia, którą to bank wysyła do naszego pracodawcy . (czyli nie musimy iść do księgowości i informować jej o zmianie konta, bo zrobi to za nas bank). W moim przypadku ponieważ była to moja firma w deklaracji podałem dane swojej firmy z pominięciem mojego imienia i nazwiska. Ponieważ babeczka która mnie obsługiwała wiedziała, że jest to moja firma to stwierdziła, że deklaracji tej nie będą wysyłać do mnie. Natomiast jeśli bylibyśmy zatrudnieni, gdzieś i nie chcielibyśmy zmieniać konta na które wpływa wynagrodzenie to można poinformować księgowość, żeby olali pismo z banku (zresztą i tak wydaje mi się, że po wpłynięciu takiego pisma i tak by się z Tobą dział księgowości kontaktował) ). Ponieważ w regulaminie promocji jest mowa o tym, że żeby otrzymać premię trzeba taki wniosek wypełnić i trzeba zapewnić wpływ w wysokości 1000 lub 3000 zł w zależności od tego w jakiej wysokości chcemy uzyskać premię (100 czy 300 zł). Natomiast nie ma tu mowy o wynagrodzeniu jest mowa o wpływie na konto (w poprzednim poście cytowałem co jest wpływem).

   Podsumowując:
   Podanie instytucji przekazującej nam wynagrodzenie jest obligatoryjne (może być to też własna działalność, może być to też działalność np. naszej małżonki w której nie pracujemy bo bank i tak nie ma możliwości tego sprawdzenia), natomiast wpływ wynagrodzenia już nie. (czyli pracując u kogoś uprzedzamy, że takie pismo wpłynie, ale prosimy go, żeby je olał i przelewał wynagrodzenie na nasze dotychczasowe konto)

   Jedynie, gdy sam sobie przelewasz pieniądze to nie spełniasz warunków promocji, więc jak najbardziej kumpel może Ci przelać pieniądze.

   Usuń
  10. Ma to być wpływ nie z Twojego konta w innym banku, nie z Twojego konta w CA.
   Aby zaliczył się wpływ to:
   - można wpłacić forsę w Oddziale
   - do wpłatomatu
   - od innej osoby.

   Usuń
 4. A na jakiej podstawie jest weryfikowane czy jest to wynagrodzenie. Czy nie wystarczy jak na konto otrzymam jakieś środki od innej osoby?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak myślicie millenium przedłuzy promocję 2,7% na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od tylu lat przedłuża że zaprzestanie tego byłoby dużym rozczarowaniem

   Usuń
  2. "Od tylu lat przedłuża że zaprzestanie tego byłoby dużym rozczarowaniem"

   Przedłużyć to pewnie przedłużą - tylko pytanie czy dalej na 2,7%? ;)

   Usuń
 6. A jak się przedstawia kwestia opłat za konto? Trzeba wykonywać jakieś transakcje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy które konto wybierzesz. Jak wybierzesz najdroższe z przelewem na 10.000 zł, to wszystko masz za darmo.
   Jak wybierzesz drugie tańsze, to wystarczy jedna płatność kartą na dowolną kwotę.

   Usuń
 7. Można założyć konto w oddziale czy tylko przez internet?
  Jak długo trwa przeniesienie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja złożyłem konto przez internet, a dokończyłem w oddziale. Od razu dostałem numer konta, który przekazałem księgowej.
   Konta nie trzeba przenosić, dostajesz z marszu nowe, a stare zamyka się według reguł banku w którym zamykasz konto. U mnie było to Inteligo i całość trwała jakieś 35 dni.

   Usuń
  2. Konto można założyć w oddziale, przez internet i telefonicznie.

   Usuń
 8. Zawrotna w IB dzisiaj tylko 2,1% do getina i 2,11% do millenium.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam do odstrzału konto w Getin i T-Mobile. Tam nie mają wzoru mojego podpisu. Co w takim przypadku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez wzoru podpisu to nie przejdzie..Tak było u mnie ..

   Usuń
  2. Ja zamykałem konto na potrzeby promocji w Idea banku bez wzoru podpisu i wniosek przeszedł. Jedynie miałem telefon z Idea Banku i ze względu na brak podpisu musiałem potwierdzić ten wniosek telefonicznie. (weryfikacja mojej osoby i zapytanie czy składałem taki wniosek)

   Usuń
 10. czyli idea zapakowana kasą pod korek albo wygaszenie działalności

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy przelew z mojego konta w innym banku na konto CA będzie wymaganym wpływem? a jeśli nie to czy mogę dobić do 3 tys. zł przez wpłatomat bo nie chce mi się sterczeć do kasy aby wpłacić gotowiznę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odp. na 1 pytanie: nie będzie.
   Odp. na 2 pytanie: można załatwić sprawę wpłacając pieniądze do wpłatomatu.

   Usuń
 12. Nie ogarniam tematu.
  Zamiaruję ukatrupić konto na które nie wpływa moje wynagrodzenie, do tego mam inne.
  Czy wystarczy tylko przeniesienie konta do CA bez konieczności zmiany wpływu wynagrodzenia na konto w CA?
  Jest to w końcu warunek do otrzymania premii czy niekoniecznie?
  Proszę najlepiej w miarę łopatologicznie: tak lub nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wynagrodzenie nie musi wpływać, ale przy zakładaniu konta wypełniasz upoważnienie w którym wskazujesz swojego pracodawcę i upoważniasz bank do zmiany numeru konta na które ma wpływać wynagrodzenie, ponieważ bank wysyła to pismo do Twojego pracodawcy. Jeżeli nie chcesz tego zmieniać to musisz uprzedzić swojego pracodawcę, że takie pismo wpłynie i żeby je zignorował. Wtedy wystarczy sobie przelewać z konta innej osoby, lub wpłacać w banku wymaganą kwotę, żeby spełnić warunek do uzyskania premii. (Przez wpływy rozumie się sumę wpłat gotówkowych w oddziale lub przelewów od innej osoby z innego banku niż Credit Agricole )

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za wykład -:)

   Usuń
  3. Wpłata we wpłatomacie to też wpływ.

   Usuń
  4. Anonimowy5 września 2019 19:36 A na jaką kwotę takie "wynagrodzenie" od innej osoby musi być? Może na 1 zł wystarczy a resztę czyli 2999 zł sobie przeleję sam ? Chodzi o darowizny i skarbówkę żeby kiedyś się nie przyczepiła .

   Usuń
 13. Tak się zastanawiam po co ta cała dyskusja. Gdyby w bankach było dużo premii za wynagrodzenie jak kiedyś w pamiętnym BGŻ, gdy za przelew przez lata zgarnialiśmy 50 zł co miesiąc to ok, ale dziś tego już nie ma, a tutaj mamy ekstra premię w postaci zamknięcia przez CA zbędnego dla nas konta.
  Czy zmiana na 3 miesiące przelewu od pracodawcy to jakiś problem, jeśli nie gra roli na jaką kwotę jest ten przelew? We wrześniu ostatni wpływ od pracodawcy już wpłynął i od października mogę przenieść wynagrodzenie do innego banku.
  Pytanie gdzie to warto zrobić, skoro CA idzie powoli do odstrzału. Czekam na jakąś akcję w Nest z promowaniem przelewu od pracodawcy, bo szkoda jak przelew idzie za friko. Kiedyś był to Eurobank, ale ten znika niebawem z rynku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zmiana konta do przelewu to problem. Nie mam ochoty na wypełnianie karkołomnego formularza w PUE i pewnie jeszcze po drodze się walnąć. Bałagan wisi w powietrzu.

   Usuń
  2. W moim przypadku cały problem ograniczył się do wypełnienia trzech pól dla księgowej. Robota na jedną minutę: miejscowość i data, nowy numer konta oraz podpis.
   Trudno o lepszy sposób na zgarnianie premii za tak banalną czynność.

   Usuń
  3. Ja muszę pofatygować się do ZUSu innym mieście, odczekać w kolejce, dokonać zmiany i wrócić do domu autobusem. Telefon do ZUSu aby zignorowano polecenie przelewu nie zadziała.

   Usuń
 14. Mam pytanie a propos automatycznrgo zamykania konta przez CA. Mam konto ROR i KO w banku BNP oraz kartę kredytową Wizzair (spadek po przejęciu Raiffeisena) i chciałbym skorzystać z tej promocji do zamknięcia ROR i KO ale jednocześnie chcę zachować KK. Czy mogę to osiągnąć korzystając z promocji CA? Czy też ta promocja zamyka wszystkie produkty za jednym razem? z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak wygląda okres rozliczeniowy w tym banku to znaczy podobnie jak w innych, że miesiąc to miesiąc kalendarzowy, czy miesiąc jest liczony od dnia otwarcia konta. Bo otwierałem konto 5 i w informacjach o koncie mam, że okres jest od piątego? Czyli jeżeli wpływ wynagrodzenia będę miał np. 6 września i 2 października to będzie to liczone jako jeden miesiąc i nie będę spełniał warunków promocji?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy konto oszczędnościowe CA działa od chwili jego otwarcia czy wpływu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety od momentu otwarcia.

   Usuń
  2. Czy w związku z tym mogę otworzyć najpierw ror a dopiero później ko czy dzieje się to równocześnie?

   Usuń
  3. Niestety nie. Też tak chciałem, ale babka od razu włączyła mi KO. Kasę przelałem dopiero kilka dni później, przez co kilka dni straciłem.

   Usuń
  4. I przez to cały mój misterny plan może spalić na panewce. Pod koniec imprezy może się okazać, że CA już nie przyjmuje wniosków.

   Usuń
  5. Jeśli jest to oferta limitowana to może się tak zdarzyć.

   Usuń
 17. To jak w końcu jest?: na stronie CA stoi, że na konto oszczędnościowe można pakować na start do 30 tys. a tu, że 50?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 30k. Przez długi czas do końca wakacji było cały czas 50k, ja też mam gwarancję do tej kwoty, więc przeoczyłem fakt, że od września bank zmienił stawkę maksymalną do 30k. Moje niedopatrzenie, dzięki za tę informację.
   Zrobiłem już stosowną korektę we wpisie.

   Usuń
 18. Jeśli już miną 3 miesiące to aby mieć kartę za friko należy wykonać 1 transakcję na dowolną kwotę. A żeby nie skasowali za konto to czy wymagany jest jeszcze jakiś wpływ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku zwykłego Konta dla Ciebie wymagany jest wpływ na 1000 zł czyli warunki jak w Millennium.
   W przypadku konta VIP przelew musi być na 10.000 zł

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo. Zaraz sobie zapiszę w kajeciku.

   Usuń
 19. Jak będziecie zakładać konto to od razu olejcie usługę pt. serwis tekstowy, który rzecz jasna jest płatny.
  A jeśli już to macie to możecie wyłączyć tylko przez teleserwis.
  Chyba, że ktoś jest zainteresowany, no to już się nie wcinam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...