poniedziałek, 9 września 2019

3% na KO do kwoty 100.000 zł przez pół roku za latwe warunki w Citi


We wczorajszym rankingu kont oszczędnościowych pojawiła się ciekawa nowość. Citi oferuje obecnie mocno poszukiwane 3% i to nie do mocno wyśrubowanego konta CitiGold, ale do zwykłego Citi Priority. 

Warto więc przyjrzeć się bliżej tej ofercie, skoro 3% to dziś rzadkość. Wszędzie zresztą mamy małe ograniczenia kwotowe: w Alior do 20k, w Pekao do 30k za to w Citi mamy dużo fajniejsze ograniczenie bo 100k.
Kto może brać w tym udział? Według regulaminu wyłączone są osoby, które posiadały tutaj konto po 1 stycznia 2018 - dotyczy to kont: Priority, Gold, Private Client lub Rachunek Oszczędnościowy. Nie dotyczy to CitiKonta, które można przekonwertować na wymagane do promocji Priority. 

Tutaj założysz konto ze stawką 3% w CitiHandlowy

Promocja ma potrwać jeszcze do 30 września 2019. Citi słynie z tego, że dotrzymuje terminów, więc jeśli podaje koniec września jako zakończenie promocji to raczej nie należy się spodziewać, że stanie się to szybciej.


Co trzeba zrobić by mieć 3% do 100k?
Jak zwykle należy skorzystać z dedykowanego linku, takiego jaki możecie znaleźć w niniejszym artykule. Cały trick polega na tym, że bank chce byśmy założyli zarazem konto i kartę kredytową co jest nowością.

Mamy jednak to szczęście, że karta Citi jest jedyną kartą tego typu, która przyznawana jest darmowo. Co więcej na start można na niej zarobić i zgarniać dodatkowe zyski za korzystanie z niej, więc z nią nie powinno być żadnego problemu. Sam jej używam od lat.


Konto zaś posiada dwa warunki, które o dziwo w Citi ma dwa tym razem łatwe. Przy czym są one do wyboru i wystarczy spełnienie tylko jednego z nich by mieć zagwarantowane 3%. Są to dwa pierwsze z poniższych:
 • wpływy w wysokości 8.000 zł LUB
 • utrzymywanie salda na poziomie 100.000
 • jednokrotne zalogowanie się do bankowości do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym założyliśmy nowe konto
Pierwszy warunek to typowe wymagania dla konta dla VIPów. Wystarczy przelać sobie 8k, po czym kasę zwrócić sobie na dowolne konto lub przelać na KO w Citi. Tak robimy od lat w wielu bankach i wszystko gra.

Jest jednak inna opcja. Jeśli chcemy od razu wpakować 100k na KO, to warunek dla 3% mamy z głowy. Jeśli jednak ruszymy kasę w dowolnego powodu, to pamiętajmy, że naruszymy drugi warunek, ale możemy się wspomóc warunkiem pierwszym, by dalej mieć 3% dla kwoty poniżej 100k.

Dodatkowo Citi w każdej ofercie ma banalny warunek logowania się do bankowości. To robi chyba każdy z nas jeśli bierze udziału w promocji, więc nie ma chyba sensu przypominanie o tym. Ten warunek spełni się sam:)

Tutaj założysz konto ze stawką 3% w CitiHandlowy

Regulamin podaje dwa warunki osiągnięcia 3%. Najpierw za spełnienie np. warunku przelewu 8k na konto oprocentowanie zostaje podniesione do 2%. Później za warunek posiadania karty kredytowej i jej spłaty stawka rośnie do 3%.

Oferta wydaje się być bardzo ciekawa i na pierwszy rzut oka wygląda na must have dla wisienkowicza. Należy jednak dowiedzieć się, czy adresatem może być osoba, która posiada już kartę kredytową, a nie ma konta. Czy taki wariant wchodzi w rachubę?

Regulamin oferty Citi Priority - Razem lepiej edycja I
Tabela Opłat i Prowizji dla kont w Citibank

19 komentarzy:

 1. A co trzeba zrobić żeby spełnić warunki otrzymania karty? Zatrudnienie w PL czy to dostaje się tak jak debetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredytówki w domyśle służą do pakowania nas w długi, więc banki zabezpieczają się na wypadek naszej naiwności. Dlatego wymagane są albo zatrudnienie przez 3 miesiące i dochody na poziomie 1200 zł, albo samozatrudnienie ale wtedy dochody muszą być wyższe i czas działalności dłuższy.
   My oczywiście widzimy to inaczej i używamy kredytówek jako sposób na życie na koszt banku i zgarniania dzięki nim wszelakich premii.

   Usuń
 2. Po wpłacie 100k trzeba jeszcze użyć karty raz w miesiącu i ją spłacić żeby mieć 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wynika z punktu 10b. To warunek podwyższenia oprocentowania z 2% na 3%

   Usuń
 3. Kartę dostanę za free, a są jakieś inne opłaty o których nie wiadomo na 1 rzut?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby są opłaty za konto Priority, ale warunki się spełnią same, więc nie trzeba się martwić. Przykładowo wymagany wpływ na konto to 5000 zł, promocja wymaga 8k, więc jest ok (alternatywnie saldo wymagane to 30k, my tu mamy do 100k.)
   Tabelę Opłat i Prowizji dołączyłem do artykułu do wglądu.

   Usuń
 4. Tak z ciekawostek - to IDEA znowu dziś obniżyła %. Tym razem tylko Lokatę Nr1 o 0,1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to dopiero IDEA poleciała. Wszystko w dół i to nie symbolicznie... :(

   Usuń
  2. Lokata na nowe środki już tylko do 2,3%

   Usuń
 5. Czy jest jakiś roczny limit płatności kartą, żeby była darmowa czy wystarczy tylko raz na miesiąc zapłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredytówka jest całkowicie darmowa, nie trzeba nią nic robić, jest darmowa. Raz płacę nią po kilka tysięcy w miesiącu innym razem wydam tylko kilkadziesiąt złotych. Opłat nigdy nie miałem żadnych.

   Usuń
 6. Wniosek o konto wysłany a doradca nie dzwoni.
  Jak długo się czeka na audiencję?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy można osobiście pójść do Citka i założyć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. doradca z banku powiedział że nie można. Tylko przez internet i kurier

   Usuń
  2. To Doradca chyba nie w temacie. Właśnie założyłam sobie konto w city w oddziale.

   Usuń
  3. Oni są tak zestresowani, że często prawią głupoty. Konto można jak najbardziej założyć osobiście w banku.
   Sugeruję dużą rezerwację czasową bo strasznie to długo trwa. Najlepiej w jakimś dużym centrum handlowym gdzie będzie można zabić czas w oczekiwaniu na otwarcie konta.

   Usuń
  4. Czy 6 miesięcy promocyjnego oprocentowania liczy się od dnia otwarcia KO czy od dnia pierwszego wpływu na to konto?

   Usuń
 8. Oprocentowanie jest liczone za cały miesiąc proporcjonalnie dla kwoty i ilości dni w saldzie konta.
  % jest naliczany od następnego miesiąca po otwarciu konta.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przedłużyli tę promocję do 30 stycznia.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...