środa, 11 września 2019

3,50% w Getin przedłużone w VI edycji Bonus za aktywność 50 zł na start i 50 zł do Decathlon


Na Idea bank już dawno postawiłem kreskę, co potwierdzają Wasze ostatnie komentarze. Nie mogę jednak na szczęście tego powiedzieć o Getinie, gdzie we wrześniu przedłużono promocję z 3,50% na KO o kolejne 3 miesiące. Dodano też nową promocję: powrót do szkoły z Decathlon.

Mowa oczywiście o promocji Bonus za aktywność. Od tego miesiąca rozpoczęła się VI edycja, w której wszystko pozostało bez zmian, poza datami. Poza najlepszą stawką na rynku mamy tutaj szereg innych korzyści, co powoduje, że konto w Getin jest wciąż jednym z najlepszych na rynku.





1. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. VI już edycja tej promocji potrwa 30 listopada 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 sierpnia 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.



2. Konto oszczędnościowe - 2,80%
Na podstawowym koncie warto trzymać nadwyżkę ponad 10.000 zł.  2,80% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, a więc o miesiąc dłużej niż ma to zwykle miejsce w innych bankach. Najnowsza XXIII już edycja potrwa do 22 września 2019

Tym razem nowe środki są badane na dzień 12 sierpnia 2019 - na 7 dni przed startem promocji czyli o tak samo jak poprzednio. Dobrze, że staje się to regułą, bowiem dzięki temu wiadomo mniej więcej kiedy zerować saldo.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,8% do 200.000 tys

Pamiętajcie, żeby nie pakować kwoty powyżej 200 tysięcy zł. Człowiek łatwo wpada w nawyki i trudno nam je zmieniać, a dwa razy większa kwota była tutaj dopuszczalna od dość dawna. W dalszym ciągu nadwyżka ponad 200k daje już tylko 2% a to już mało ciekawa stawka.




3. 50 zł na start
Konto w Getin to wciąż must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta potrwa jeszcze do końca 31 października 2019. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Przed przelaniem kasy na KO warto swoje środki wpakować najpierw na lokatę mobilną. Mamy tu wszak 3% i to do połowy mniejszej kwoty. czyli nieco więcej aniżeli konto oszczędnościowe, tym bardziej, że jak dotąd tę lokatę można odnawiać.


 


Mam nadzieję, że to już ostatnia możliwa obniżka w Getin. Co ciekawe każda kolejna obniżka wynosi 0,20pp. Jeśli więc ten trend będzie kontynuowany, kolejna edycja miałaby 2,60% a to już mniej niż w Millennium. 

Nowość we wrześniu

5. Nowa promocja 50 zł do Decathlon
We wrześniu ruszyła nowa promocja. Nie jest to jednak promocja dla nas, ale zachęta do otwarcia konta dla swojego dziecka. Szczegóły w załączonym regulaminie nr 4, można je jednak opisać w jednym punkcie. Należy bowiem zrobić to co w Millennium czyli:
 • dokonać przelewu na 1000 zł
 • zrobić jedną płatność kartą na dowolną kwotę
W zamian dostajemy e-kartę podarunkową do Decathlon ważną przez dwa lata.

Podsumowując dużo się zmieniło u zielonych i to zdecydowanie na plus. Mamy bardzo dużo promocji jak na jeden bank. Do tego można doliczyć bardzo dobrą obsługę, to której trudno się przyczepić. A wszytko za jeden banalny warunek jednej płatności kartą:)


Regulamin VI edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin XXIII edycji 2,80% KO w Getin
Regulamin V edycji Polecam Proste Zasady
Regulamin Powrót do szkoły z Decathlon

25 komentarzy:

 1. Bonus dla aktywnych 3,5% według regulaminu wpłata 1000 zł (suma wpływów) więc nie musi być jednorazowy przelew ? Punkt 4 podpunkt b) wpływ "Wynagrodzenia" do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Osobistego
  To pierwsze odsetki wpłyną dopiero 2 miesiące po otwarciu rachunku ? Okres tych 12 msc. rozpoczyna się miesiąc po otwarciu konta ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby skorzystać z 3,5% do 10 tys przez 12 mies to muszę otwierać dwa konta oszczędnościowe?
  Jak to działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem jedno wystarczy.
   Po prostu bank wypłaca ci podstawową stawkę promocyjną, czyli na dziś 2,8% zaś po spełnieniu warunków z punktu 1 dla 3,5% dodatkowo wypłaca różnicę 0,7 pp na to samo konto.

   Usuń
  2. "...zaś po spełnieniu warunków z punktu 1 dla 3,5% dodatkowo wypłaca różnicę 0,7 pp na to samo konto."

   Dokładnie tak jest. Tą różnicę wypłaca do 15 dnia następnego miesiąca - po spełnieniu warunków ;)

   Usuń
 3. kto pomoże, 7 czerwca otworzyłem KO w Getin, biorę udział w XX edycji na nowe środki czyli mam do początku października 3,2%, kiedy musiał bym zerować konto by w październiku łapać się na promocyjne oprocentowanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...mam do początku października 3,2%, kiedy musiał bym zerować konto by w październiku łapać się na promocyjne oprocentowanie ?"

   Też biorę udział w tej edycji co Ty. Niestety w Getinie nie jest tak jak z KO Profit w Mille. Niektóre edycje trzeba ominąć - bo regulamin nas z nich wyklucza :( Ta najnowsza (jeśli w ogóle będzie) ruszy 23 września i wiadomo, że się na nią nie załapiemy. A kolejna, czy będzie i kiedy trudno przewidzieć, ale konta trzeba zerować na ok tydzień przed jej startem.

   Usuń
 4. Coś czuję jednak że Idea i Tax Care sie powolutko zwijaja, regularnie korzystam z Tax Care i w moim oddziale co miesiąc mniej biurek i ksiegowych. Szkoda mi Tax Care bo ja akurat miałem pozytywną opinię, szybko sprawnie, ceny ok. Ci co marudzą, to chyba za młodzi są, nie wiedzą jakim horrorem może byc słaba księgowa w firmie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Coś czuję jednak że Idea i Tax Care sie powolutko zwijaja"

   Po tym co zrobiła dziś IDEA z oprocentowaniem lokat - to chyba słuszne przypuszczenie ;)
   https://www.ideabank.pl/uploads/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf

   Usuń
  2. @TomTom
   Co do lokat uważam, że raczej ten temat jest pozamiatany, będzie coraz gorzej. I te 2,30 % w IB nadal jest atrakcyjne, biorąc pod uwagę co się dzieje w innych bankach. Jest jeszcze w Getinie 2,50 przy przelewie do Millenium, ale na jak długo ?
   Millenium ma 2,70 i Getin 2,80 i to wszystko, pomijając bzdurne oferty na 10 tys. Poprawy nie będzie. Euro po 4,34. Ja niebawem wymieniam połowe luźnej kasy, bo sie obawiam co będzie po wyborach, bo to, że wygra frakcja 500 plus jest raczej pewne.

   Usuń
  3. "I te 2,30 % w IB nadal jest atrakcyjne, biorąc pod uwagę co się dzieje w innych bankach."

   To przykre co piszesz, ale najgorsze, że niestety prawdziwe. Dziwne jest też to, że sytuacja wśród KO jest dużo lepsza - tylko niestety dla małych kwot :(

   Usuń
  4. Raczej ida lepsze czasy na trzymanie waluty, procent moze i mniejszy ale bedzie wartosc rosla dodatkowo bez podatku.

   Usuń
  5. Depozyt na walucie tez ma podatek;( Spekulacja wymiana? Nee

   Usuń
 5. to nie zrobiła Idea, tylko wysłannik najjaśniejszego :) https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych

  OdpowiedzUsuń
 6. A można mieć jedno konto oszczędnościowe z 200 tys. na 2,8% i drugie z 10 tys. na 3,5%? Czy na obu kontach w sumie można mieć nie więcej niż 200 tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można to pierwsze, czyli łącznie 210 000 złotych, jeśli spełnia się warunki.

   Usuń
  2. Czyli po otwarciu jednego konta oszczędnościowego "ładuję" na nie prawie 210 tys. Po 4 miesiącach "uciekam" z 200 tys.i mogę trzymać na nim przez pozostałych 8 miesięcy do 10 tys. na 3,5%. Czy trzeba otworzyć dwa oddzielne konta oszczędnościowe na promocję za 2,8% i oddzielne na promocję na 3,5%? Czy przy otwarciu jednego konta oszczędnościowego te promocje na 2,8% i 3,5% aktywują się automatycznie czy trzeba coś jeszcze zrobić?

   Usuń
 7. Jest jeszcze Lokata Specjalny Procent w GB, przy probie ucieczki od 110tys na 2.0%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy na rynku jest aż tak źle, że zaczynamy się "zachwycać" ofertami lokat na 2%? ;)

   Usuń
  2. No cóż,Glapa wespół z tuzami biznesu z Żoliborza i krzywoustym pinokiem trzymają rynek za pysk,a jak podniosą minimalną do tysi,to inflacja (oficjalna) poszybuje spokojnie w granice 10%,albo wyżej. Ciekawe,co wtedy zrobią?

   Usuń
  3. "Ciekawe,co wtedy zrobią?"

   Jak to co? Nic, tak jak i teraz. Dla nich pojecie inflacji nie występuje. Któregoś dnia dla śmiechu obejrzałem sobie Wiadomosci. Złapali "przypadkową" panią na bazarku robiącą zakupy, która stwierdziła, "że dla niej ceny są takie jak przed rokiem". A wszystko to wtedy - gdy ceny niektórych warzyw podskoczyły o kilkadziesiąt procent. Normalnie śmiech na sali i Korea w czystej postaci... ;)

   Usuń
  4. Teraz przy ewakuacji kasy z Getina jest promocja „Podwyższamy oprocentowanie".
   Można przelać kasę na KO - oprocentowanie 2,5% na 3M do 400k.

   Usuń
  5. "Teraz przy ewakuacji kasy z Getina jest promocja „Podwyższamy oprocentowanie"."

   Dobrze wiedzieć - bo za miesiąc będę musiał gdzieś zmieścić nadwyżki ponad to - co pójdzie do Mille ;)

   Usuń
 8. Oj mała niemiła niespodzianka. Linki w artykule będą aktywne tylko do końca tygodnia czyli 15 września. I to na tydzień przed startem nowej promocji KO. To pierwsza taka sytuacja w Getin.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli kiedyś brałem udział w ofercie na nowe środki i posiadam KO, trzeba złożyć nowy wniosek o otwarcie kolejnego KO żeby brać udział w kolejnej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. Jak masz konto które dawno używałeś, to powinieneś się załapać na nową edycję.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...