poniedziałek, 23 września 2019

2,80% na nowym Elastycznym KO w Getin z darmowymi przelewami do końca 2020


Dziś spotkała nas niespodzianka. Nie ma spodziewanej XXIV edycji konta oszczędnościowego, w zamian mamy jednak inne o nazwie Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Nowy regulamin zawiera w nazwie słowa Nowe środki, więc na dobrą sprawę mamy stary produkt w nowej szacie. Dalej ważne są nowe środki te bowiem dla banku mają zawsze szczególne znaczenie. Co zatem się zmieniło?1. Elastyczne Konto oszczędnościowe - 2,80%
Zaczniemy od tego co pozostało bez zmian. 2,80% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, bez zmian są też kwoty objęte promocyjnym oprocentowaniem. Promocyjna stawka obowiązuje dalej do 200 tysięcy, zaś powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 2%. 

Nie zmienił się też czas obliczania nowych środków. Do tej pory było to 6 albo 7 dni przed startem nowej edycji. Tym razem wzięto wariant 6 dni i data dla nowych środków przypada na 17 września czyli ubiegły wtorek.

Tutaj założysz nowe Konto Elastyczne na 2,80% w Getin bank

Zmienił się natomiast czas trwania promocji, do tej pory mieliśmy około miesiąca na decyzję czy chcemy skorzystać z nowej oferty. Nowa promocja potrwa ponad miesiąc bo do 3 listopada 2019.


Daty dla nowych środków i czas trwania promocji to jednak detale. To co najbardziej przyciąga uwagę to możliwość wpłaty i wypłaty środków za darmo. To zapewne ma sugerować słowo Elastyczne użyte w nazwie konta. Zdaniem banku do końca 2020 roku mamy możliwość bezpłatnych przelewów wewnętrznych. 

Informacji o darmowych przelewach nie było w pierwszej wersji regulaminu Elastycznego KO mimo iż taką informację można było zobaczyć na reklamie.  Pojawiła się ona w dodatkowym komunikacie, który można znaleźć na końcu artykułu.

Jak wiemy w innych bankach darmowy jest tylko jeden przelew z KO na ror. Getin znów idzie pod prąd co jest zupełną nowością, która może się przydać, jeśli na rynku pojawi się lepsza oferta aniżeli 2,80%. Getin znów idzie nam na rękę, co dziwi skoro bank ciągle ma kłopoty i pozwala nam na bezkarną ewakuację do innego banku i to w bardzo długim horyzoncie czasowym.
2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Nowe konto można też łączyć wa dalszym ciągu z ofertą na 3,50% którą omawiałem niedawno. Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. VI już edycja tej promocji potrwa 30 listopada 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 sierpnia 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.3. 50 zł na start
Konto w Getin to wciąż must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta potrwa jeszcze do końca 31 października 2019. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Przed przelaniem kasy na KO warto swoje środki wpakować najpierw na lokatę mobilną. Mamy tu wszak 3% i to do połowy mniejszej kwoty. czyli nieco więcej aniżeli konto oszczędnościowe, tym bardziej, że jak dotąd tę lokatę można odnawiać.


 


Mam nadzieję, że to już ostatnia możliwa obniżka w Getin. Co ciekawe każda kolejna obniżka wynosi 0,20pp. Jeśli więc ten trend będzie kontynuowany, kolejna edycja miałaby 2,60% a to już mniej niż w Millennium. 

Nowość we wrześniu

5. Nowa promocja 50 zł do Decathlon
We wrześniu ruszyła nowa promocja. Nie jest to jednak promocja dla nas, ale zachęta do otwarcia konta dla swojego dziecka. Szczegóły w załączonym regulaminie nr 4, można je jednak opisać w jednym punkcie. Należy bowiem zrobić to co w Millennium czyli:
 • dokonać przelewu na 1000 zł
 • zrobić jedną płatność kartą na dowolną kwotę
W zamian dostajemy e-kartę podarunkową do Decathlon ważną przez dwa lata.

Podsumowując dużo się zmieniło u zielonych i to zdecydowanie na plus. Mamy bardzo dużo promocji jak na jeden bank. Do tego można doliczyć bardzo dobrą obsługę, to której trudno się przyczepić. A wszytko za jeden banalny warunek jednej płatności kartą:)


Regulamin promocji Elastyczne konto oszczędnościowe 2,80% KO w Getin
Komunikat dla posiadaczy Elastycznego konta o darmowych przelewach 
Regulamin VI edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin V edycji Polecam Proste Zasady
Regulamin Powrót do szkoły z Decathlon

57 komentarzy:

 1. UWAGA !!! zakończyły mi się w miniony weekend lokaty w GB i kasy jak nie było tak nie ma na koncie, z którego zostały opłacone, co się dzieje ?! u Was też się tak dzieje ? bank jest już niewypłacalny, nigdy wcześniej tak nie miałem w tym banku !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w Getinie kasa jest. Moze to chwilowy problem. Bez paniki, w razie co mozna wyciagnac przeciez liste przelewow z Krajowej Izby Rozliczeniowej. O ile mi wiadomo bank nie ma problemow z plynnoscia (jak dotad)

   Usuń
  2. Mi również w weekend zakończyła się lokata w GB i dzisiaj o prawidłowej porze środki wpłynęły na konto w Santander bank

   Usuń
  3. Anonimowy23 września 2019 13:38 , sprawdzałem nr rachunku do zwrotu, wszystko się zgadza, tym bardziej moja kwota nie była duża, na której sesji wpłynęły Ci pieniądze ? to jest jakiś absurd co się dzieje teraz w GB, mam jakieś dziwne przeczucie, że dzisiaj i może nawet jutro nie wpłynie kasa.

   Usuń
  4. ok, już wszystko się wyjaśniło, fałszywy alarm, całe szczęście, dzięki wszystkim za odzew, przelew dopiero teraz dotarł.

   Usuń
 2. Sluchajcie, chcialbym potwierdzic czy dobrze rozumiem tresc listu emisyjnego Obligacji Skarbowych:
  Zgodnie z listem emisyjnym inflacja wyliczana jest za 12 miesięcy poprzedzających dzień rozpoczęcia nowego okresu odsetkowego.
  To znaczy, że jest to średnioroczna inflacja ? Czyli jeśli od stycznia do czerwca inflacja wynosiła 3% a od lipca do grudnia 1% to rozumiem, że otrzymam (1.25%+2%) czyli 3.25% BRUTTO dla obligacji kupionych przykładowo w styczniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tego dokładnie nie rozumiem ale znalazłem taki przykład: np
   COI1222, sprzedawane były w styczniu 2018
   01.2018-12.2018 mają stałe, niezależne od inflacji, oprocentowanie 2,4%
   01.2019-12.2019 inflacja+marża 1,25pp, gdzie: inflacja „przyjmowana dla 12 miesięcy i ogłaszana […] w miesiącu poprzedzającym pierwszy miesiąc danego okresu odsetkowego”, rozbijając:
   pierwszy miesiąc danego okresu odsetkowego -> 01.2019
   miesiąc poprzedzający -> 12.2018
   ogłaszana w miesiącu poprzedzającym (w danym miesiącu GUS OGŁASZA wyniki za poprzedni) -> za 11.2018

   W zalinkowanej tabeli szukasz części „Analogiczny miesiąc poprzedniego roku = 100”, danych za 11.2018
   i widnieje tam 101,3, czyli wzrost o 1,3%.

   01.2019-12.2019 inflacja+marża 1,25% = 1,3% + 1,25% = 2,55%

   Usuń
  2. No ale to troche nie fair by bylo, bo np. jesli ktos kupil obligacje w lutym 2018, a tu pisza, ze styczen 2019 - 100,7. Czyli co ? Zyska 1.25+0.7=1.95? przez caly rok? A przeciez juz w kwietniu bylo 2.2 czyli gdyby kupil w kwietniu 2018 to by mial oprocentowanie 3.45.... Dziwne to troche :|

   Usuń
  3. A kto powiedział że jest fair. Niestety nie działa to tak jak niektórzy myślą i rzeczywiście można trafić na 0,7+marża za cały rok:)

   Usuń
  4. Dlatego kupuje się je przez cały rok, po 1/12 planowanej inwestycji miesięcznie.

   Usuń
 3. A ta opcja 3,5% - ten 1000 zł to msui wpłynąć na konto i od razu można to przelać z powrotem do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 4. 12 sierpnia 2019 ? Ja widzę 17 września 2019

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem co jest grane i okazało się, że podmieniłem regulaminy ale nie dałem zapisz i stąd mój błąd. Teraz podmieniłem regulaminy prawidłowo i faktycznie jest to 17 września. Dzięki za czujność, poprawiłem to w tekście.

   Usuń
 5. Polcan, który to pkt regulaminu stanowi, cyt: "To zapewne ma sugerować słowo Elastyczne użyte w nazwie konta. Zdaniem banku do końca 2020 roku mamy możliwość bezpłatnych przelewów wewnętrznych." Nie znalazłem takiego pktu w tabeli opłat i prowizji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Info o darmowych przelewach do końca 2020 pochodzi ze strony reklamowej w sekcji 'Sprawdź jak wpłacać i wypłacać za darmo'. Dodałem obrazek informujący o tym do artykułu jako drugi screen, więc możesz to sprawdzić.

   Usuń
  2. Reklama, czy obrazek nie jest podstawą prawną, lecz Regulamin lub tabela opłat, a tam jak na razie nic o tym nie ma.

   Usuń
  3. Tu masz rację. Być może bank założył, że tak będzie, ale nie wprowadził ich jeszcze do regulaminu.
   Jak zwykle czekam na oficjalne linki z banku, gdy je już dostanę będę wiedział, że będzie to finalny produkt i wówczas sprawdzimy czy darmowe przelewy do końca 2020 będą wprowadzone czy nie.

   Usuń
  4. Jest dokument o zwolnieniu z oplat:
   https://www.getinbank.pl/dokumenty/komunikat-dla-posiadaczy-elastycznego-kontaoszczednosciowegow-getin-noble-bank-sa.pdf

   Usuń
  5. Dzięki za info. Dodałem ten dokument do zestawu regulaminów.

   Usuń
 6. jak mam KO stare w Getin to trzeba załozyć nowe KO elastyczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie tak, gdyż poprzednie Konta oszczędnościowe zostały wycofane z oferty. Jednak zadałem takie pytanie w bankowości elektronicznej i czekam na odpowiedź.

   Usuń
  2. Zgodnie z informacją na stronie www:
   "Jeśli jesteś Klientem i posiadasz już Konto Oszczędnościowe, możesz zamienić je na nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Wystarczy przyjść do najbliższego oddziału lub dokonać zmiany na infolinii."

   Usuń
  3. Jarystar23 września 2019 17:42
   Zgadza się można w ten sposób zamienić stare KO na nowe EKO lub w bankowości internetowe założyć nowe. Ja założyłem nowe i otrzymałem potwierdzenie, że jak najbardziej nowe EKO bierze udział w promocji na nowe środki, a pozostałe 2 KO które mam, już nie.

   Usuń
  4. "...i otrzymałem potwierdzenie, że jak najbardziej nowe EKO bierze udział w promocji na nowe środki, a pozostałe 2 KO które mam, już nie."

   Czy mam rozumieć, że gdy biorę teraz udział w starej promocji na KO (do 14 paźdz.) i założyłbym teraz to nowe EKO - to nadwyżka środków z daty 17 września - będzie pracować na promocyjny %??

   Usuń
  5. TomTom23 września 2019 19:48
   Jeśli posiadasz promocyjne oprocentowanie na starym KO, to do końca tej promocji możesz zapomnieć o promocyjnym oprocentowaniu na EKO.

   Usuń
 7. hmm a daloby rade otworzyc w banku drugie konto ROR i do niego to Elastyczne KO żeby miec nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz i dziesięć Kont oszczędnościowych założyć z tym, że tylko najstarsze bierze udział w promocji. Mam ich aż trzy

   Usuń
 8. Naszła mnie taka refleksja: zakładając, że mam na EKO 200K, to jeżeli dołożę jeszcze kilka tysięcy, będą one oprocentowane na 2%, a więc korzystniej, niż na Beztroskiej w Idei - dzięki temu, że dowolne BEZPŁATNE wypłaty z EKO (przez konto "podstawowe" - w moim przypadku Skarbonka) to już nie problem...

  OdpowiedzUsuń
 9. Dot. mobilnej. Jak to rozumieć?: "Mamy tu wszak 3% i to do połowy mniejszej kwoty".

  OdpowiedzUsuń
 10. mam KO , ale je nie uaktywniałem teraz założyłem EKO czy mogę robić przelew i otrzymam na nie 2.8 proceta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wpłacisz nowe środki względem 17.09.2019 roku, to nie ma przeszkód aby uzyskać 2,80% do 200k na założonym EKO. Stare konta Oszczędnościowe założone przed 23.09.2019 roku zostały wycofane z oferty banku.

   Usuń
 11. a ja założyłem KO we wrzesniu, 18.09 wpłaciłem na nie pierwsze środki przez co uruchomiłem 4 miesiące 2,8% dla 200k, teraz mogę założyć EKO i mieć dodatkowe 200k na 2,8%. :)
  Czy coś źle rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 12. W notach prawnych raz jest mowa o "wynagrodzeniu" (osoby, które zapewnią wpływ wynagrodzenia) minimum 1000 zł, innym zaś razem ogólnie o zapewnieniu środków na kwotę co najmniej 1000 zł. Czy zatem musi to być wynagrodzenie? Czy w tytule przelewu z innego banku powinniśmy wpisać "wynagrodzenie"? Oferta specjalna: „Bonus za aktywność” – VI edycja – możliwość przystąpienia do promocji do 30.11.2019 r., dla osób fizycznych nieposiadających Konta Osobistego w okresie od 11.05.2017 r. do 31.08.2019 r., które spełnia pozostałe warunki określone w Regulaminie Oferty Specjalnej, w tym otworzą Konto Osobiste, zapewnią wpływ Wynagrodzenia na Konto Osobiste w wysokości min. 1000 zł miesięcznie oraz wyrażą Zgody marketingowe dla Getin Noble Bank S.A.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe jaki jest limit tych kont ? Otworzyłem 3 z bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że to żart.

   Usuń
  2. Co z tego, że otworzyłeś sobie 3 konta, jak tylko jedno będziesz miał promocyjnie oprocentowane.
   z regulaminu:

   3. Uczestnik może wyłącznie raz przystąpić do Oferty.
   4. Oferta Specjalna obejmuje wyłącznie jedno EKO w Okresie trwania Oferty Specjalnej. W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego EKO, Ofertą
   Specjalną może zostać objęte najstarsze indywidualne EKO w Banku.

   Usuń
 14. To nie żart. Nie mam zamiaru też ładować ponad limit BFG. Po prostu byłem/jestem ciekaw ile tych elastycznych kont można otworzyć dla jednej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla zainteresowanych kondycją Getina: dziś podano info o dużych zyskach banku na rynkach wschodnich:
  https://www.money.pl/gielda/leszek-czarnecki-odbija-od-dna-getin-holding-swietnie-radzi-sobie-na-wschodzie-6427894993012353a.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tymczasem Getin, podobnie jak wcześniej Idea szuka oszczędności dla poprawy wyników w zwalnianiu pracowników - o czym donosi dziś Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Getin-Noble-Bank-planuje-zwolnic-nie-wiecej-niz-320-osob-7743411.html

   Usuń
 16. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Darmowy przelew z KO elastycznego w danym miesiącu jest tylko 1 natomiast 2 jest płatny 9zł.Natomiast bezpłatne są wszystkie przelewy na lokaty w GB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dziękuję za taką elastykę. Nie rozumiem po co ta zmiana?

   Usuń
  2. Wszystkie przelewy WEWNĘTRZNE są bezpłatne (analogia do Lokaty Beztroskiej w Idei, tylko z lepszym oprocentowaniem: 2,8/2,0% vs. 1,4%).

   Usuń
  3. Jest dokument. Sa bezplatne

   Usuń
  4. Znaczy się można robić dowolną ilość przelewów z konta elastycznego na ror a friko, ale z elastycznego na zewnątrz będzie płatne?

   Usuń
 17. Standardowe oprecentowania to 0. 5 więc oferta gorsza

  OdpowiedzUsuń
 18. Chyba nie widzę jednej informacji. Warto nadmienić, ze jeżeli trwa nam promocja z poprzedniej edycji o starej nazwie - nie możemy wziąć tu udziału, punkt IV.5 w regulaminie.
  Fik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przypominasz sobie sytuację w jakimkolwiek banku, byś mógł brać w dwóch promocjach KO? (poza kombinacją 3,50% do 10k + KO w Getin). W każdym przypadku jaki pamiętam, udział w jednej promocji wyklucza nas w udziału w nowej.

   Usuń
  2. jesteś pewien?
   "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać
   uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu
   w okresie od 23.09.2019 r. do 03.11.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."


   Słowo klucz: ZAKOŃCZYŁ
   czyli jeżeli jeszcze trwa to można mieć stare KO i EKO oba na 2,85?

   Usuń
  3. "Słowo klucz: ZAKOŃCZYŁ
   czyli jeżeli jeszcze trwa to można mieć stare KO i EKO oba na 2,85?"

   To jest właśnie debilizm niektórych regulaminów. Mi właśnie jeszcze ten okres się nie zakończył - to mam rozumieć, że mogę założyć EKO?? Może ktoś z bankowych mózgów to wyjaśni ;)

   PS. Chodziło Ci pewnie o 2,80%? Ale wkradła się jakaś "cyfrówka" ;)

   Usuń
  4. tak, chodziło oczywiście o 2,8%

   Ja również mam ten okres jeszcze niezakończony, mało tego, dopiero kilka dni przed 23.09 rozpocząłem swoje 4 miesiące na zwykłym KO. Ciekawe jak Getin do tego podejdzie i czy przez prawie 4 msc będę mógł mieć dwa konta po 200k każde na 2,8%

   Usuń
 19. Polecam zapytam z innej beczki swego czasu pisałeś o 3% moneyback na k.k. millenium przez 3 miesiące przy likwidacji. Do kiedy wypłacali zwroty za poprzedni miesiąc ? I co po tych 3 miesìącach zaproponowali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się okazało trafiłem w zły moment. Banki mają określony budżet na promocje i w momencie gdy budżet na dany rok zostaje wykorzystany promocja jest wstrzymana.
   Gdy dzwoniłem pod koniec roku, Millennium nie miało już wolnych środków na takie promocje. Gdybym poczekał do nowego roku, być może bym dostał znów przedłużenie ze względu na nowy budżet. Niestety korzystam z bardzo wielu kredytów i pożyczek i zależy mi na częstym zerowaniu starego, nieużywanego długu by korzystać z nowych okazji.
   Niebawem opiszę prawdopodobnie nowe tego typu okazje, gdyż w tym miesiącu zamknąłem limit w koncie w Millennium i mogę znów korzystać z nowych okazji.

   Usuń
  2. Mi wypłacają premię w okolicach 10 dnia miesiąca, premia wpływa na kartę kredytową, a więc zmniejsza nasze zadłużenie. Ogólnie ten zwrot 3% wpływa w innym terminie niż standardowy zwrot 5% do niektórych sklepów. (ten wpada wcześniej). Ja oprócz zwrotów, zostałem zwolniony z opłat za kartę do końca roku. dzięki Polcan za informację w takim razie poczekam do nowego roku i drugi raz będę zamykał kartę, zobaczymy czy coś zaproponują.

   Usuń
 20. Witam, w polowie grudnia konczy mi sie promocja na 2.8% na normalnym Koncie Oszczednosciowym w Getin. Poprzednio sprawa byla jasna, czekac do grudnia i na tydzien przed koncem promocji wyczyscic konto po czym przystapic do nowej i przelac ponownie srodki. Ale teraz jak widze zmienily sie terminy, kiedy zatem mam wyplacac srodki zeby moc przystapic do nastepnej edycji promocji?

  Na infolini powiedziano mi ze starej promocji nie da sie w zaden sposob wylaczyc a kiedy pytalem sie czy dalej bedzie obowiazywal termin 7 dni to mi powiedziano ze "byc moze 2-3 tygodnie".

  OdpowiedzUsuń
 21. Jest dokument na ten temat: https://www.getinbank.pl/dokumenty/komunikat-dla-posiadaczy-elastycznego-kontaoszczednosciowegow-getin-noble-bank-sa.pdf

  "Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019r. do 31.12.2020r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonanepoprzez Bankowość Internetową oraz Mobilnąz Elastycznego KontaOszczędnościowegona rachunki prowadzone w Banku.Pozostałe opłaty i prowizje są zgodne z TOiP."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juz to wiemy. Czytajcie inne komentarze zanim cos dopisujecie

   Usuń
 22. pomóżcie, 10 października kończy mi się promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (122dni 3,2%). Saldo badania nowego konta elastycznego jest 17 września, gdybym teraz przelał nowe środki na KO elastyczne a po 10 paździerenika zabrał wszystko z KO oszczędnościowego to czy to co zostanie na KO elastycznym będzie dalej pracowało na 2,8% ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...