poniedziałek, 22 października 2012

12% w Getin wreszcie bez kuluarów


Lokata Idealna Plus nadal jest oferowana w kuluarach a jej szczegóły są znane tylko dla garstki wybrańców. Za to głośna lokata na 12% o której mówiło się dotąd pokątnie pojawiła się obecnie na pierwszej stronie Getin online z oficjalną reklamą. Teraz już wszystko o niej wiadomo włącznie z datą do kiedy to niezwykłe oprocentowanie jest w ofercie.

Do tej pory opisując lokatę 12% miałem na myśli Getin bank czyli oddział stacjonarny. Tym razem chodzi jednak o Getin Online czyli oddział internetowy. Wszystkie parametry są dokładnie takie jak opisałem w niedawnym artykule 12% na lokacie w Getin - zmiana warunków

A więc w telegraficznym skrócie przypomnienie: można założyć 2 takie lokaty po maksimum 5.000 zł na okres 3 miesięcy. Warunkiem jej a właściwie ich założenia jest założenie konta internetowego czyli oferta jest skierowana do nowych użytkowników konta. 

Dla wszystkich jest nareszcie dostępny regulamin tego konta. Niedługi bo zawierający tylko 3 strony informuje od razu, że chodzi o konto swobodne a nie reklamowane częściej konto skarbonkowe.


Nareszcie wyszła z cienia Źródło: Getin online


Lokatę z kontem trzeba założyć za pośrednictwem Contact Center czyli za pośrednictwem telefonu a nie wniosku internetowego. Co zatem należy zrobić? Obecna procedura jest trochę inna aniżeli to co kazał oddział naziemny. Tam trzeba było było najpierw otworzyć konto a potem dopiero lokatę.

Tutaj jest odwrotnie a więc:
 • należy założyć lokatę po czym w terminie do miesiąca założyć konto (liczy się dzień kiedy składamy dyspozycję założenia lokaty a nie wpłata środków)
 • utrzymywać to konto przez 2 lata wpłacając nań 1000 zł co miesiąc czyli innymi słowy dokonać 24 płatności
 • pierwszej płatności można dokonać po dwóch miesiącach o dyspozycji założenia lokaty
Jak widać nie musimy się spieszyć z wpłatą na konto ale czy zrobimy to od razu czy potem i tak nie unikniemy 24 płatności którą podwyższono z 750 zł do 1000 zł. Kwota jest więc mała a pieniądze leżeć na koncie nie muszą zatem warunek ten jest banalny w porównaniu do tego czego żąda na przykład Credit Agricole.

Wszystko byłoby fajne gdyby nie dodatkowy warunek: trzeba wyrobić kartę debetową i płacić nią 400 zł miesięcznie. Dla nowicjuszy warunek akceptowalny dla n-pasmowców raczej nie.

Dla zainteresowanych mogę nareszcie podać oficjalny link do szczegółów regulaminu który dostępny jest tutaj.


Co ciekawe bliźniak, który też oferował tę lokatę w kuluarach o czym pisałem tutaj w dalszym ciągu chowa się w cieniu i nie pozwala na jej założenie w sposób jawny. Ale co się dziwić on tylko kopiuje nieudolnie więc nic dziwnego, że nie wszystko mu wychodzi.

Oferta ważna do 31 października 2012

3 komentarze:

 1. Mat.

  A ja dalej nie mam pewności, czy w przypadku Lokaty Idealnej Plus, nie należy zapłacić podatku od SKŁADKI, którą opłaca za nas Bank.

  Może, ktoś zna się na tym lepiej i zna odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko fajnie, ale z tej lokaty można uzyskać ponad czterysta zlotych lokując 20tyś, a czy nie lepiej te pieniądze zlożyć na innej lokacie a skorzystać z PROMOCJI NA START, gdzie otrzymujemy od banku w prezencie 500zł zł za samo zalożenie konta i spelnienie takich samych warunków jak przy lokacie 12 procentowej, ta promocja nie jest naglaśniana, ale jak zadzwonić na infolinie i dobrze dopytać to poinfomują o niej, jak dla mnie to jest rewelka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie można już tylko ulokować 10 tys. Dwukrotnie większa kwota była możliwa w wakacje teraz mocno zmieniono ofertę.
   A co do PROMOCJI NA START to przyznaję, że nie słyszałem o niej i brzmi ciekawie. Ale warto dopytać czy jest w niej konieczność płatności kartą na 400 zł miesięcznie bo to znacznie ogranicza atrakcyjność nawet nowej opisywanej przez ciebie oferty. A podejrzewam, że niestety odpowiedź będzie tak.
   Będziesz musiał kartą dokonać płatności na minimum 9600 zł. Dla mnie to jest największa wada tego konta. Założyłem tę lokatę tylko dlatego że w pierwotnej wersji nie było tego trudnego bądź co bądź warunku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...