środa, 10 października 2012

Wyjaśnienie BGŻOptimy w sprawie porównywarki na stronie banku


W niedzielnym artykule Krzywe zwierciadło BGŻOptimy skomentowałem dziwne przedstawianie danych na stronie tego banku, prezentując zarazem linki do prawdziwych danych tak, aby każdy mógł porównać oba zestawienia. Oczywiście jest zrozumiałe, że każda firma przedstawia swoje dane w jak najkorzystniejszym świetle

Firma ma do tego prawo, jeśli informuje o tym klienta wprost. I owszem po kliknięciu na Sprawdź tutaj widzimy na dole klauzulę: Porównywarka zawiera oferty wybranych banków czyli z założenia jest wybiórcza.

Nie da się ukryć, że BGŻOptima dba o swoje dobre imię i obsługa klienta stoi na bardzo wysokim poziomie. Szkoda tylko, że nie idzie to w parze z ofertą, ale jak to nieraz podkreślałem na blogu nie ma banku idealnego. Ze swojej strony jako aneks do artykułu pragnę poinformować, że jest już możliwość zamiany niewygodnego tokena na kody sms.


Nareszcie można pozbyć się kłopotliwego gadżetu Źródło: BGŻOptima


Szkoda, że takie informacje bank umieszcza gdzieś na dole strony. Osoby, które wykonują przelewy po prostu logują się od razu nie patrząc na szum informacyjny, który jest wokół. W końcu liczy się czas a nie spędzanie godzin na stronie mało atrakcyjnego wizualnie banku.

Na prośbę zespołu prasowego BGŻOptima publikuję poniżej wyjaśnienie w sprawie przedstawiania danych w porównywarce.


Dzień dobry,

Na stronie bgzoptima.pl od końca września znajduje się porównywarka lokat, do której dane są zapewniane przez internetową porównywarkę finansową Comperia.pl, największy tego typu serwis w Polsce.

Nie jest to ranking lokat, a porównanie oferty BGŻOptima na tle 15 konkurencyjnych banków – tych, z których najczęściej korzystają nasi Klienci (jako z konta powiązanego). Oferta BGŻOptima prezentowana jest na górze, następnie znajdują się oferty innych banków w kolejności alfabetycznej. Zadaniem porównywarki jest dać szybką informację Klientom, jak prezentują się produkty BGŻOptima w porównaniu z ofertą głównego banku Klienta, którego konto powiązane jest z tym w BGŻOptima. W przypadku, kiedy Klient chce uzyskać informację na temat oferty lokat z całego rynku może bezpośrednio przejść na stronę Comperia.pl.

BGŻOptima jest bankiem oszczędnościowym, dlatego nie oferuje funkcji transakcyjnych. Z tego powodu środki można przelewać tylko na rachunek powiązany. Mechanizm ten jest sposobem na zarządzanie środkami oraz elementem gwarantującym bezpieczeństwo oszczędności naszych Klientów. Warto podkreślić, że wpłat na Konto BGŻOptima można dokonywać z dowolnego rachunku.

Dodatkowo pragnę wyjaśnić, że bank BGŻOptima wygrał ranking przygotowany przez portal Money.pl i o tym informuje banner na stronie bgzoptima.pl.

Będziemy wdzięczni za opublikowanie naszego wyjaśnienia w związku z Pańskim wpisem z 7. października na blogu moneyafterhours.blogspot.com.

Z poważaniem,

Elżbieta Czerwińska
zespół prasowy BGŻOptima

4 komentarze:

 1. Szacun za uczciwe przedstawianie zdania obu stron :)

  Wiadomo, każda sroczka swój ogonek chwali ;)

  Ale tak prównując na rynku, to poza kilkoma koszmarnościami Optimy o których pisałeś nie ma sie co ich mocno czepiać.

  Moim zdaniem jest to druga oferta kont oszczędnościowych na rynku, po aktualnej ofercie MILLE o której pisałeś...
  ... i JEDYNA tak dobra bez ograniczeń kwotowych.

  Jeśli ktoś ma (daj Boże) 1 5000 000 PLN, to w MILLE 6,5% do 25 tys, a potem przepaść, 5,5% do 1 000 000 PLN i powyżej 5%.
  Sam widzisz ...
  Świnki dają 5,8% chyba bez ograniczeń, a,bo do 1 000 000 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poza Millenium dodaj jeszcze 10 tyś w Deutsche Bank na 8.10% i 10 tyś w mBanku na 7%.

  Dodam jeszcze że dzisiaj dostałem maila z BGŻOptimy w którym jako temat numer 1 wyświetla się możliwość zmiany autoryzacji na sms.
  Muszę też dodać że dla mnie osobiście info o zmianie sposobu logowania wydawało się cały czas dość widoczne w sporym oknie zaraz pod logowaniem.
  Dodatkowo jest cały czas dodatkowe info na głównej stronie banku.
  Co do rankingu wyświetlanego na stronie, cóż widząc w nim oferty po 3% nawet na niego nie zerkałem a co najwyżej wywołał u mnie mały uśmiech. Nigdy nie zerkam na takie dane ze strony banku, od tego mamy niezależne strony które rankingu nie będą wystawiać z poziomu własnego punktu widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. W meritum zmienił się regulamin, ma ktoś dokładne dane co uległo zmianie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tutaj coś znajdziesz:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/10/zwyczajowe-podwyzki-w-meritum.html#more

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...