poniedziałek, 15 października 2012

Lokata urodzinowa w Getin czyli będą lepsze dni


Każdy ma swój dzień. Ten jeden jedyny dzień w roku gdy staje się starszy i przybywa mu doświadczenia a wszyscy są dla niego mili i uczynni bo ów ktoś ma po prostu urodziny. Dla jednych to frajda bo czekają na prezenty, dla innych obowiązek bo solenizanci wiedzą, że muszą przygotować ucztę urodzinową.

Dziś urodziny ma potentat wśród lokat i najczęstszy bywalec tego bloga czyli Getin online. Jeden z bliźniaków obchodzi dziś drugie urodziny i chwali się, że zaufało mu aż 340 tys klientów. A skoro tak to teraz czas na torta dla 340 tys osób.

No to jak jest ten tort? Jest ale wirtualny. Zdjęcie widzimy na poniższym obrazku:) Jest oblany czekoladą i ugryziony? Fuj. Ale nie tutaj nie ma śladu zębów trzonowych tylko łabędzia szyjka dwójki. A więc malutki to torcik a dla każdego starczy tylko po kilka okruszków.


Nadjedzony tort


Jak widać zbyt hojny Getin nie jest. Otrzymujemy w miarę dobrą lokatę na 6,50% ale za to na rok czasu. Tym razem powiem, że to dobrze iż na tak długi okres czasu a dlaczego odsyłam do artykułu o najlepszej lokacie rocznej, która jest obecnie w Santander bank.

W ofercie Getinu jest widoczna pewna nieścisłość. Na powyższej reklamie mamy wstążkę urodzinową w prawym dolnym rogu na którym pisze Oferta ważna do 17 października czyli do środy. Natomiast na samej stronie opisującej produkt widzimy takie coś:

Która data jest ważna? Dowiemy się jutro.


Oferta ważna tylko dziś czyli 15 października. A więc ktoś tu coś namieszał i nie wiadomo oficjalnie która data jest wiążąca. Od razu rodzi się pytanie a co u bliźniaka zwanego czasami małpką? Jakąż lokatę on promuje?

Będzie dobrze Źródło: open


Nazywa się to Lokatą na lepsze dni. Oczywiście parametry te same 6,50% na rok czasu z minimalną kwotą wejściową o połowę mniejszą niż w Getin. Cóż może i dookoła się grzmi, że będzie fatalnie bo trzeba będzie zaciskać pasa, że gospodarka zwalnia, stopy procentowe spadną...

... mamy jednak nadzieje, że nie będzie takich zamieszek jak to ma miejsce w Grecji czy Hiszpanii a Polska w dalszym ciągu będzie zieloną wyspą gdzie mimo światowego kryzysu i tak będą lepsze dni. I to nie tylko te urodzinowe.

W każdym razie blog Finanse po godzinach będzie wyszukiwać takie oferty na rynku, żeby te dni faktycznie były lepsze.

10 komentarzy:

 1. (To komentarz nie tylko do tego postu)
  Ok, prawdopodobnie marudzę, ale ten blog trochę za bardzo próbuje być blogiem nie tylko finansowym, ale też literackim. Nie mówię, żeby miały być same suche fakty i tabelki, ale czasem bardzo trudno wyłapać przydatne informacje w gąszczu robionych na siłę metafor, gierek słownych i anegdotek.

  Tego typu blogi czytam właśnie żeby ominąć tego rodzaju krasomówstwo ze strony banków, i trochę przykro, że tu widzę styl zbliżony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łatwiej byłoby mi pisać w ten sposób:
   Lokata: Urodzinowa
   Oprocentowanie: 6,50%
   Rodzaj: stałe
   Okres czasu: 1 rok
   Minimum: 1.000 zł
   Maksimum: milion zł
   Termin płatności: 14 dni od złożenia wniosku
   Zerwanie umowy: oprocentowanie lokaty 0%
   ROR: niewymagany

   Pytanie tylko czy tak byłoby lepiej?

   Usuń
  2. To by dopiero była katastrofa. Dobrze jest jak jest! Przynajmniej można się uśmiechnąć czytając docinki w stronę banków i bankierów. Tak trzymać. :)

   Usuń
 2. Szukam czegoś na 5-10tys powyżej 8,10% aby zwolnić dbNET na nowe środki tak do 7M. Jest obecnie coś takiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za kilka dni będzie tutaj aktualny ranking lokat. Zajrzyj i wybierz najlepszą ofertę. Ostatni ranking był tutaj:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2012/10/ranking-lokat-pazdziernik-2012.html

   Usuń
  2. dbNET zapcham tak za 2-3miesiące a 6-7% mnie nie interesuje. Jak już będę musiał to 7,5%... Więc na razie 8.10% a potem najwyżej 9% w neoBanku albo coś świątecznego-sylwestrowego może zrobią na 8-12% :)

   Usuń
  3. Znam to uczucie. Jak się jeździ na 8% niechętnie zjeżdżamy na 7%.
   Rok temu wpakowałem niemal całą moją kasę do neoBANKu który oferował owe 9% do kwoty 10k a potem 8,50% do miliona! Zysk widziałem codziennie. Jazda niesamowita. Po czymś takim spadek na obecne 6,50% to niemiłe przeżycie stąd moje zainteresowanie obligacjami gdzie jazda zaczyna się właśnie od 8,50% ale oczywiście dzieje się kosztem ryzyka.
   A co do lokat, fajnie by było gdyby spełniło się twoje świąteczno-sylwestrowe marzenie. Sądzę jednak, że będzie to obwarowane wieloma warunkami.

   Usuń
  4. U mnie w sumie jest odwrotnie. Jeździłem na 1.75% netto do 5tys (PKO), 6-4.75% netto do 40tys (spadało), 6.03% netto do 45tys. Teraz wszedł podatek Belki do grosza, i wszystko poniżej 7,7724% (efektowne) brutto w co wszedłem na 50tys, to dla mnie żenada. Nowe mam na 8.10% w dbNET i nie zamierzam łapać niżej. Nic nie mam do 6-7% gdyby nie ten podatek 19% który z 6% robi 4.86%...

   Usuń
 3. IdeaBank da 16,5-19% na 3m-c'e dla nowych? http://ideabank.pl/indywidualni-lokata-plus10

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no co ty. Doliczy 10 procent wartości twojej lokaty a nie doda 10% zajrzyj do artykułu
   http://polakcandwa.blogspot.com/2012/10/prawo-dzungli-czyli-lokata-plus-10.html
   Tam opisałem o co w niej tak naprawdę chodzi. Dobry pomysł i można go wykorzystać.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...