poniedziałek, 1 października 2012

Lokaty Nowy Zysk oraz XXL


Obserwując kalejdoskop jaki serwuje nam ostatnio Getin online można dostać prawdziwego kręćka od kalejdoskopu codziennie zmieniających się lokat: w piątek mieliśmy jeszcze Lokatę Tik-Tak, w sobotę wróciła Lokata na Wyścigi a wczoraj można było założyć Lokatę Im Więcej Tym Lepiej.

Nowy tydzień a zarazem miesiąc zaczął się od nowej lokaty a to już czwarty dzień z rzędu kiedy mamy coś innego. I dziś ten młyn się kończy gdyż lokata ma być w ofercie przez całych pięć dni. Nie pamiętam kiedy ostatnio był taki młyn w jednym banku ale nie zdziwię się jak powstanie blog lokaty Getin bo będzie o czym pisać. 

Ale do konkretów. Cóż nowego wymyślili spece od reklamy którzy muszą pewnie narzekać na nawał pracy. Weekendowe lokaty były powtórką z rozrywki natomiast lokata nowy zysk to nowość o jakiej jeszcze nie pisałem, ale nazwa jest bardzo wymowna i podpowiada co może się za nią kryć.


Jest to lokata półroczna z dość dobrym oprocentowaniem 6,60% niestety dotyczy tylko nowych środków. A więc okazuje się że Nowy Zysk to zysk głównie dla banku. Brany jest tutaj pod uwagę Na lokacie można ulokować wyłącznie nowe środki, czyli nadwyżkę powyżej salda lokat złotowych Klienta w Getin Online oraz Open Online a saldo to sprawdzane jest w dniu 24 września 2012.Kolejny raz trzeba się spieszyć z przelewem. Po złożeniu wniosku mamy bowiem zaledwie trzy dni na zapłacenie a właściwie osiem jeżeli brać pod uwagę czas trwania lokaty. Możemy bowiem złożyć dziś wniosek, który teoretycznie będzie ważny tylko do czwartku, i nie opłacić go ale złożyć ponowny wniosek w piątek  Tak więc po upływie terminu zapłaty jeszcze nic straconego o ile wciąż trwa promocja.

Bliźniak nie próżnuje lecz jak na bliźniaka przystało robi to samo co brat. Ale ubranko ma tym razem inne. Nie pisze na nim wysoki zysk ale XXL. I oczywiście na tym te pseudo różnice się kończą. Bo cała reszta bez zmian: 6 miesięcy na 6,60%, oferta ważna pięć dni i czas na założenie tylko 3 dni dla środków powyżej salda na dzień 24 września.Na koniec warto podkreślić jedną rzecz: początkowo obie lokaty gwarantują tylko 6,00% i tylko jeżeli warunek o saldzie jest prawdziwy, to znaczy faktycznie będą to nowe środki dopiero wtedy oprocentowanie zostanie podniesione o 0,60%.

Jakby na to nie patrzeć oferta całkiem przyjemna tym bardziej, że z oferty Idei zniknęła lokata PRO która oferowała 6,70%. Mało tego obie lokaty stoją na podium lokat półrocznych w najnowszym rankingu lokat na październik który można zobaczyć dziś tutaj.

4 komentarze:

 1. Widząc tą karuzelę lokatową to jest to u nich norma. Nie tylko lokaty ale i konta, karty wsyztko jest postawione na głowie.

  Jeśli ktoś ma konto GetinOnline to mu współczuję ... nie będę pisał dlaczego (ja miałem) :) odradzam ten bank w każdej formie, lokatowej też. wole mieć o 0.1% mniej ale w normalnym banku...

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonimowy 1 października 2012 11:52
  Może jednak wyjaśnisz dlaczego współczujesz osobą, które mają konto internetowe w Getin online ?
  Ja posiadam takie konto i jak na razie to nie mam do niego zastrzeżeń. Odsetki naliczają prawidłowo, lokaty kończą się w terminie i to jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jeśli kogoś to interesuje to piszę o moich przeżyciach z Getinem Online:
  - założenie konta 1.5 miesiąca
  - przelałem kasę na początek żeby założyć szybko lokatę. Niestety do momentu pełnej aktywacji konta nic z kasą nie zrobisz - czyli środki zablokowane na te 1.5 miesiące - OK może mój błąd bo chciałem to za szybko zrobić :(
  - czekanie na kartę debetową kolejne 1.5 miesiąca
  - blokada konta osobistego z niewyjaśnionej przyczyny (dodzwonienie się graniczy z ponad 10 minutowym czekaniem)
  - brak możliwości podejścia fizycznego do banku (nie można iść np. do Getin Bank - to jest całkiem inny bank)
  - blokada karty debetowej z niewyjaśnionej przyczyny
  - hehe i to dobre - hit miesiąca: przy płatności kartą w Castoramie dodatkową naliczyli mi potrójną wartość samych zakupów - miałem razy trzy(w sumie ponad 500zł). Musiałem wypełnić reklamację, wydrukować i wysłać fizycznie listem do banku. Czekałem dwa tygodnie i nic. Zadzwoniłem do nich, pani przeprosiła i w ten sam pieniążki mi zwrócili. Dodam tylko tyle, że na samych formularzu reklamacyjnym jest opcja: system naliczył podwójną wartość tranzakcji - u mnie akurat było razy trzy :)
  - system bankowy działa z porażającą prędkością
  - nie wspomnę o niewypłaceniu 1 zł za założenie lokat - bo rzekomo zmieniły się warunki - mimo zapewnień telefonicznych że system naliczy na 100%.

  Zresztą zapraszam na blogi gdzie są wypowiedzi ludzi korzystających z ich usług. Dodam że nie jestem odosobniony.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Anonimowy 2 października 2012 09:39

  Dziękuję za wpis i wyjaśnienie sytuacji.
  Ja posiadam jedynie rachunek techniczny do obsługi lokat w Getin online. Nie mam założonego żadnego konta, kart debetowych, kredytowych i dlatego zdziwił mnie Twój poprzedni wpis na temat tego banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...