środa, 3 października 2012

Konto w Millennium znów atrakcyjne oferuje 6,5%


Millennium poszedł po rozum do głowy. W lato mieliśmy tutaj bardzo fajnie oprocentowane konto z oprocentowaniem przewyższającym praktycznie wszystkie promocyjne lokaty bo aż 7%. Niestety promocja skończyła się już 20 sierpnia. Data dziwna i niczym nie uwarunkowana, ale bezlitosna gdyż od tego dnia oprocentowanie drastycznie spadło do zaledwie 3,8%.

Zapobiegliwi przenieśli wszystkie środki od razu w inne miejsce. Po raz pierwszy wówczas otrzymałem telefon z banku z zapytaniem czy to ja dokonałem przelewu na większą kwotę, gdyż zaraz po końcu promocji wyzerowałem konto. Zaskoczył mnie fakt, że konsultanci Millennium byli zdziwieni, że klienci masowo wycofywali środki z ich kont.

Od października ma sens powrót do Millennium. Gdyby nie fakt 3% cashbacku zamknąłbym konto w tym banku wraz z innymi które są w kolejce. Teraz jednak jest sens powrotu, gdyż konto oferuje 6,50%. A więc więcej niż świnka z Optimy.


Oferta jest ważna już od 28 września i ważna będzie przez 3 miesiące czyli do końca roku. Niestety znowu dobre oprocentowanie będzie gwarantowane tylko do kwoty 25.000 ale to i tak więcej niż można w Deutsche bank gdzie górny limit ustawiono na 10.000 czy mBank gdzie limit jest identyczny.

Całkiem sympatyczny bank Źródło: millennium


Oprocentowanie jest uzależnione od zdeponowanej kwoty i wygląda następująco:
6,50% - do 25.000 zł
5,50% - do 100.000 zł
5,00% - powyżej 100.000 zł

Praktycznie mamy tutaj powtórkę z rozrywki: trzeba posiadać lub założyć konto Millenet oraz przelać na konto oszczędnościowo nowe środki. To już norma, że tylko nowe środki mogą być atrakcyjnie oprocentowanie, dlatego warto od razu wypłacać nasze środki jak tylko promocje się kończą.

Tutaj uwaga dla klientów. Po burzach które rozpętują się w komentarzach wiem już, że takie informacje trzeba podawać za każdym razem mimo, że komentowałem to już niezliczoną ilość razy: Mamy tylko jeden przelew bezpłatny. Drugi i kolejne kosztują niestety 7,50 zł.

Uwaga:
Przy wpłacie środków na konto oszczędnościowe, należy dokonywać przelewu najpierw z konta ror w Millennium na oszczędnościowe. Jeżeli dokonacie przelewu bezpośrednio na konto oszczędnościowe z zewnątrz przelew nie zostanie zrealizowany a pieniądze wrócą na konto z którego dokonano przelewu.

Przy wypłacie z oszczędnościowego należy zawsze wypłacać zawsze na ror w Millennium i tylko raz w miesiącu. Za drugim razem spotka nas przykra niespodzianka. Co więcej należy uważać przy dokonywaniu przelewu, gdyż domyślnie ustawione jest przelewanie z konta oszczędnościowego na ror.

To bardzo zwodnicze. Osoby które wykonują mnóstwo przelewów robią to często machinalnie. Ot klik klik i po sprawie. W przypadku Millenium też zdarzyło mi się dokonywać transakcji dopłaty środków na konto oszczędnościowo a więc klik klik i...

... i pieniądze znalazły się nie tam gdzie trzeba bo bank domyślnie ustawia przelewy na odwrót z oszczędnościowego na ror więc łatwo przez nieuwagę stracić darmowy przelew. Na szczęście to był pierwszy przelew z konta oszczędnościowego na ror, więc mogłem znów wykonać przelew powrotny ale na cały miesiąc miałem już blokadę środków gdyż darmowy przelew już przypadkiem zdążyłem wykorzystać.

Oferta ważna do 31 grudnia 2012

31 komentarzy:

 1. W tabeli opłat i prowizji widzę coś takiego:
  "Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli ... łączne wpływy zewnętrzne na Dobre Konto wynosiły min. 1 000 PLN (do kalkulacji łącznych wpływów nie uwzględnia się przelewów z innych rachunków dla Klientów indywidualnych prowadzonych na rzecz Posiadacza w Banku Millennium)"
  Jak to wygląda u Was?
  Jeśli wykonam przelew z mego konta w innym banku to zostanie on uwzględniony w tej kalkulacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej tak. Na początku miesiąca najlepiej zrobić przelew do Millennium niech poleżą dzień na ror a potem można wpłacić na konto 6,50%.
   Nie musi to być przelew od pracodawcy.

   Usuń
  2. A po co mają leżeć? Od razu można coś z nimi zrobić. A co do wpływów, to zdaje się że za "wpływ zewnętrzny" jest również uznawana wpłata w kasie banku.

   Usuń
  3. Wystarcza jedna wpłata w miesiącu na 1000zł którą można od razu przelać z powrotem jeszcze tego samego dnia, czy chodzi im o 1000zł średniego miesięcznego salda na rachunku?

   Usuń
  4. Wystarcza wpłata. W umowie określają tylko minimalne saldo - chyba 7 złotych na ewentualne pokrycie opłaty za konto.

   Usuń
 2. Po zniknięciu 7% oferowali happy hours również 7% tylko trzeba było polować w okienku czasowym ja tam środki przekierowałem na lokaty 7% z konta oszczędnościowego teraz sytuacja jest identyczna tylko że oprocentowanie spadło na 6,5% i happy hors też to oferuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla osób już posiadających ror w Millennium (Dobre Konto czy Konto Osobiste) oferta jest atrakcyjna ale jeżeli ktoś musiałby zakładać nowy rachunek to można znaleźć ciekawsze oferty na rynku.
  Pamiętajmy, że konta w Millennium są bezpłatnie prowadzone przy spełnieniu warunków, czy to comiesięcznej wpłaty środków na konto lub utrzymywania salda w określonej wysokości.
  Ja osobiście skorzystam z tej oferty gdyż ror w Millennium jest moim kontem głównym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można mieć jedno konto więcej. Millennium raczej nie robi problemów, które można spotkać w niektórych instytucjach.

   Usuń
 4. A pytania takie:

  myślicie, że opłaca się teraz otwierać konto w DB, dla tych 8,1%? Nie wiadomo ile jeszcze takie oprocentowanie będzie, nie?

  oraz prośba do autora, czy opisał byś swoje aktualne zestawienie przepływu pieniądza takie jak opisałeś tu: http://polakcan.blogspot.com/2012/06/atrakcyjne-konta-pene-dziwow-ktore.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo pytanie zadała pewna pani pod koniec wiosny. W końcu 8,10% było gwarantowane tylko do końca lutego.

   Co do prywatnego cashflow to w dużej mierze się jeszcze pokrywa z opisanym w cytowanym artykule. Nie mam już kont w BPH, Meritum oraz mBanku, chociaż to ostatnie może być opłacalne. Aktualizacje planuję co pół roku.

   Usuń
 5. Kapitalizacja jest miesięczna?

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie dopóki oferta aktualna warto, nie ma praktycznie opłat a obowiązkowy do niego ROR nie ma akurat uciążliwych warunków aby był darmowy.
  Wystarcza jedna transakcja kartą debetową w miesiącu w dodatku bez min kwoty.
  Wpłacić np 9500zł aby nie pakować się w przelewy co miesiąc, ponieważ z oszczędnościowego mamy tylko jeden darmowy przelew w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 7. DB można mieć nawet bez karty i bez jedenej tranzakcji ...

  Co do MILLE to na infolinii informują że oprocentowanie jest ważne przez 3 miesiące od pierwszej wpłaty, więc jak wpłacisz 31 Grudnia, to do końca marca ... ale to chyba nie prawda - to trzeba sprawdzić.

  Co do przelewów - to pieniądze nie musza leżeć ani minuty. W BPH robiłem wpłatę w kasie, po czym po minucie wypłacałem z wpłatomatu - obroty uznawano, chociaz Pani w Banku mówiła co innego.
  Uczyć się kasjerzy, uczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. 25 tys. zł taka suma to niech sami sobie zakładają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak rozumieć definicję "Nowych środków" według regulaminu na stornie Banku Millennium ? http://www.bankmillennium.pl/static-content/PL/Regulamin_Promocji_1375870.pdf
  Czyli na koncie zarówno oszczędnościowym jak i rachunku ROR (Konto Osobiste, Dobre Konto) nie można mieć żadnych środków. Jeżeli na którymś z kont będą jakieś środki to dopiero nadwyżka nad tymi środkami będzie oprocentowana na 6,5%.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak dokładnie jeśli weźmiesz bez karty debetowej jest za free, kto ma kartę do dbNET wówczas jedna operacja w miesiącu lub 5zł opłaty ale to i tak praktycznie minimalne wymagania skoro nie ma wymaganej kwoty tej operacji :)
  Zresztą wpłacić jednorazowo nawet 1000zł po czym możemy to zaraz wypłacić to też bajka :D
  w porównaniu choćby to takiego Toyota Bank który wymaga min 1000zł bezgotówkowych operacji/mies aby konto czy karta była za free podczas gdy od niedawna usunęli dodatkowo cashback na kartach.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Gdyby nie fakt 3% cashbacku zamknąłbym konto w tym banku wraz z innymi które są w kolejce."

  To cashback czy raczej moneyback i do karty debetowej czy kredytowej?
  Wybacz ale prawie analizuje przeniesienie mojego głównego RORa do Millenium vs Eurobanku i stąd te moje pytania, bo ciężko mi dojść do tej najlepszej oferty.
  Darmowe prowadzenie konta i przelewy można wyrobić bez problemu u jednego i drugiego.
  Z jednej strony 3.5% odsetek, z drugiej 0% ale za to zwroty do 50zł z transakcji oraz 7 dniowy darmowy debet.

  Nie znalazł ktoś przypadkiem połączenia jednego i drugiego w ofercie jednego banku? :D :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzyciel się znalazł... Ale na poważnie: 3.5% w skali roku vs 3% od każdej płatności. Czyli np. mam 1666 zł i trzymam je w Millennium po to, żeby raz coś kupić za taką właśnie kwotę. Otrzymuję 3% = 49.98zł zwrotu. Z drugiej strony trzymając taką samą kwotę na rachunku w Eurobanku dostaję 4,95zł odsetek, a po opodatkowaniu równe 4zł. Różnica: 45.98 na korzyść Millennium. Nad czym tu się zastanawiać?

   Usuń
  2. Na korzyść Eurobanku trzeba dodać fakt, że tutaj też jest cashback i to w dwóch opcjach. 0,5% dla wpływów na kwotę 1.000 zł lub 1% dla opcji premium gdzie jedynym wymogiem jest wpłata 3.000 zł. Korzystam z opcji drugiej.
   O plusach Eurobanku jeszcze długo można by pisać i chyba lepiej z tego zrobić artykuł. Wniosek dla niecierpliwych jeden, Eurobank ma najlepsze konto na rynku jeżeli założyło się go w ubiegłym roku.

   Usuń
  3. Odnośnie Eurobanku
   1. To są cashbacki na karcie debetowej do konta czy kredytówce?
   2. O ile to debetówka to jej konto masz oprocentowane na 3.5 czy w takim wypadku na 0%?

   Usuń
 12. @Anonimowy
  Jest właśnie nad czym zastanawiać.
  Otrzymujesz te 49.88zł zwrotu z transakcji ale to już maksymalna kwota zwrotu miesięcznego.
  Natomiast jeśli na koncie Eurobanku nie masz 1666zł tylko wpłaty i obroty w wysokości np 10tyś i wyższe to już nie 4.95zł odsetek :)

  @polcan
  gdzie natrafiłeś na te zwroty 1% w Eurobanku bo nie widzę tego nigdzie na ich stronie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Sorry za wywołanie - znalazłem już.
  1% dla konta Prestige z ograniczeniem do 750zł rocznie, jednak to było jedynie do lutego 2012 i dla nowszych wniosków już tego wyraźnie nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku banków jeżeli coś ciekawego się pojawi bierze się od razu, bo szybko robią z tego nieciekawą ofertę.
   Powód dla którego wybrałem Eurobank była możliwość założenia 15 kont w obrębie jednego roru. To pozostawia wielkie pole do manewru w przypadku drastycznego pogorszenia warunków. O ile się orientuję teraz nawet tego nie ma też w ofercie.

   Usuń
 14. Chociaż słowo "Solidne" z 6.50% i limitem do 25tyś. bardzo mi się podoba oraz odpowiada :) to już słowa "Wygodne" w tej reklamie nie pojmę i nie zrozumie, mając jeden darmowy przelew w miesiącu na koncie oszczędnościowym :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie wygodne oznacza porównanie do lokat. Tam pieniędzy nie wypłacisz w dowolnym momencie, tutaj tak.
   Rozważ teraz pojawienie się półrocznej obligacji z oprocentowaniem na 12%. Wówczas w wygodny sposób wypłacasz środki z konta i kupujesz obligacje.
   Millenium zapłaci ci odsetki dopiero w następnym miesiącu i to jest też wygodne bo wówczas będziesz mógł je sobie darmowo wypłacić w końcu to nowy miesiąc a więc nowy jeden darmowy przelew.

   Usuń
  2. Można ustawić automatyczne zapisywanie odsetek od razu na ROR i wtedy masz dalej jeden przelew bezpłatny na miesiąc.
   YKS.

   Usuń
 15. Słowo "Wygodne i Funkcjonalne" konto to jak dla mnie BGŻOptima z 5.80% na którym mogę robić dowolną ilość przelewów w miesiącu.
  Wyżej oprocentowane konta jak te w Millenium, Deutsche Bank i mSaver mBanku powoli zaczynam bardziej traktować jak lokatę i w tych kryteriach rzeczywiście wygodniejszą lokatę, bo cały czas mamy na nich możliwość wykonania jednego darmowego przelewu w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem na jutro omówię konto w Optimie przy okazji podwyższenia oprocentowania lokaty. Jak dla mnie nie jest ono ani wygodne ani optymalne.
   Ale oczywiście każdy wybiera to co lubi.

   Usuń
 16. Witam,
  Jak to jest z tym kontem oszczędnościowym? Jeżeli wpłacę nowe środki 01.12.2012 to promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca trwania promocji tj. 31.12.2012 czy przez 3 miesiące, czyli do końca lutego?
  Czytałem regulamin nowych środków i nie ma tam słowa o 3 miesiącach od wpływu; natomiast na stronie można przeczytać:
  "Oprocentowanie promocyjne liczone jest od dnia, w którym nastąpi pierwszy wpływ nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie promocji i obowiązuje przez 3 miesiące.
  Promocja trwa od 28 września do 31 grudnia 2012 r."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie promocji nie jest to jasno opisane. Natomiast w cenniku usług widnieje taki zapis:

   "Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 92 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie Promocji."

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...