wtorek, 9 października 2012

ING rozdaje 200 zł na grouponie


Na grouponie od wczoraj mamy nową ofertę konta tym razem w ING Bank Śląski. Zwykle banki, które ogłaszają się tutaj oferują 100 zł za przyciągnięcie klienta, lew ryczy dwa razy głośniej bo oferuje 200 zł. Pytanie czy warto?

No właśnie, postaram się schować wszystkie animozje do tego banku, gdyż lew ten zalazł mi za skórę jak żaden inny, i przedstawić ofertę w miarę obiektywnie. Tym bardziej, że oferta jest dość ciekawa co jest nietypowe dla ING. Kolejny raz groupon nie kosztuje nic, więc możemy zarobić owe 200 zł teoretycznie za darmo. No prawie, gdyż oczywiście czeka nas szereg warunków do spełnienia. Niestety. Jakie one są?


Wbrew pozorom nie jest ich dużo.
 1. trzeba wypełnić wniosek na grouponie - to typowe w tego typu ofertach
 2. do 9 listopada należy podpisać 3 umowy co też jest typowym warunkiem
 • o bankowość internetową, 
 • o konto 
 • kartę debetową zbliżeniową do wyboru VISA lub MasterCard 

Po trzecie i najbardziej istotne: trzeba do końca roku wybraną kartą dokonać zakupu na kwotę aż 1000 zł.

Pierwsze dwa warunki są oczywiste i nie podlegają dyskusji. Gorzej z trzecim bo płatność 1000 zł to niemało. Chociaż mamy na to niecałe 3 miesiące co oznacza mniej więcej płatność na 334 zł miesięcznie. Oczywiście za darmo czyli bez cashbacku.


Otwórz obierz i zamknij Źródło: groupon


Plusem jest fakt, że obejmuje to okres przedświąteczny gdy każdy w grudniu kupuje na pewno więcej niż zwykle, więc wydatki na pewno się znajdą. Inna sprawa to sprawdzenie, które karty już mamy w portfelu bo jeśli w Getin + BGŻ to mamy już 700 zł obowiązkowych wydatków. Dołożenie kolejnych każe wydawać ponad 1000 zł za darmo. Więc tutaj każdy musi zajrzeć do własnego portfela i skalkulować sobie opłacalność.

Na plus banku trzeba zapisać fakt, że tutaj mamy zakładkę do podglądu ile już wydaliśmy w danym miesiącu. Coś czego strasznie mi brakuje w BGŻ gdzie wydatki muszę wprowadzać w Excelu ręcznie pilnując kiedy już przekroczę nieszczęsne 300 zł. Zgłaszałem już taką reklamację ale jak to w bankach reklamacje grzęzną w odpowiednim oddziale a wszystko wskazuje na to, że właściwym oddziałem na tego typu reklamacje jest zapewne kosz na śmieci:)

W tego typu ofertach na grouponie zawsze dobrze jest gdy wymagana jest ilość transakcji a nie wyznaczona kwota. BPH dla przykładu w promocji wymagał tylko jednej płatności. Alior Sync wymagał 3 płatności więc to nie było praktycznie żadnym problemem. Jeżeli wymaga się płatności kwotowej to jest już o wiele gorzej gdyż musimy kombinować ile już wydaliśmy a ile jeszcze trzeba. 

Należy oczywiście pamiętać że płatności muszą być rozliczone jeszcze w tym roku. Zatem sylwestrowe zakupy na pewno nie wchodzą tu w rachubę gdyż rozliczone zostaną dopiero w przyszłym roku. To ważne. Księgowanie płatności kartą zawsze odbywa się z kilkudniowym poślizgiem więc należy o tym pamiętać i nie liczyć na wydatki w ostatnich dniach tego roku.

Kto może skorzystać? Osoby pełnoletnie, które nie mają konta w ING. Nie ma tutaj wzmianki o blokadzie dla osób, które były już klientami banku. Więc wydaje mi się, że będę mógł skorzystać z tej oferty. Ot w celach testowych, gdyż nigdy nie wiadomo jak banki traktują starych klientów.

Koniec kropka. Reszta to sprawy śmieciowe. Reklamowana oferta bankujesz-kupujesz jest zdecydowanie nieatrakcyjna. Oczywiście można mieć inne zdanie ale w całej mojej niemal 10 współpracy z tym bankiem nie zdarzyło mi się kupić ani jednego produktu, gdyż są po prostu z kosmosu wzięte i nie zasługują na swoją cenę a punkty rzekomo rabatowe wcale nie czynią oferty atrakcyjniejszą.

Przy rozwiązywaniu umowy wszystkie punkty tracimy bezpowrotnie. Miałem ich kilkadziesiąt tysięcy i nie da się ich spieniężyć. Zostają do dyspozycji banku. Personalizacja karty czyli wybór obrazka to też dziwoląg w moim odczuciu totalnie nieistotny. Chociaż niektórym może się podobać np. karta z własną podobizną. Ale wiadomo nie od dziś, że są gusta i guściki.

Z własnej opinii na siłę nieco bezstronną przyznaję, że bardzo dobrze działa internetowa komunikacja z klientem. Zapytania są w miarę dobrze wyjaśniane i dość szybko. O ile pamiętam mamy też darmowe nieograniczone przelewy wewnętrzne.

Na minus jest cała reszta. Ale miało być bezstronnie... Więc raz się ugryzę w język.

Zatem podsumowując oferta w miarę ciekawa ale przede wszystkim ze względu na fakt, że okres jest dość odpowiedni. Zamierzam skorzystać z oferty i przekonać się czy można sprzedać skórę dwa razy.  

Na blogu Polak potrafi piszę dziś o ciekawej ofercie rachunku inwestycyjnego. Tam jawnie jest podane, że mogą z niej skorzystać tylko te osoby, które nie posiadają i nie posiadali takiego rachunku. A więc ktokolwiek kto miał do czynienia kiedykolwiek z Noble Securities. Tutaj nie ma tak restrykcyjnego warunku, ale warto to zapewne sprawdzić w praktyce. Oczywiście napiszę o efektach.


Regulamin do wglądu tutaj. Oferta ważna do 21 października 2012.

Ciąg dalszy: Jak obejść blokadę grouponu ING z premią 200 zł

39 komentarzy:

 1. Po głębokiej wcześniejszej analizie z racji i moich własnych, niezbyt miłych doświadczeń z tym bankiem, wszedłem mimo to w te konto już wczoraj.
  Po pierwsze część osób może przyjąć że nie do końca roku ale choćby i jeszcze w tym miesiącu lub do połowy przyszłego nabije te 1000zł (ogólnie gdzie się da i jak się da płacę zawsze kartą zamiast gotówki). Poziom naszych indywidualnych wydatków miesięcznych to już osobna kwestia i każdy wie ile musi i ile wydaje.

  Po drugie
  "Dołożenie kolejnych każe wydawać ponad 1000 zł za darmo"
  Rozumie że te "za darmo" odnosi się do jakiejś karty z cashbackiem lub kredytówki - w innym wypadku nie rozumiem tego stwierdzenia skoro i tak za dane zakupy musimy zapłacić - choćby gotówką.

  Po trzecie
  Oferta nie była skierowana jedynie dla nowych klientów (jak zwykle) ale i dla osób które przed ogłoszeniem promocji nie miały produktów w tym banku - a to już spory plus (piszę z pamięci ale jak pamiętam była tam mowa o 27 czy 28 września).
  Na koniec wyszedłem z założenia że nabijając te 1000zł i odbierając premie 200zł mogę te konto zlikwidować choćby po 2-3 miesiącach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 oczywiście każdy ma indywidualne wydatki. Po prostu nie mam w zwyczaju kupować tego czego nie potrzebuję a 1000 zł w miesiącu raczej nie wydaję.
   Oczywiście przykład jest teoretyczny. Nie mam obowiązku płacenia kartą w Getin, gdyż wybrałem opcję tylko przelewy. W artykułach celowo stosuję hiperbolę gdyż nie piszę artykułów dla siebie ale dla szerszego grona więc stąd omawiam możliwe ograniczenia.

   2 Oczywiście darmowe oznacza bez zwrotu gotówki.

   3 To pierwszy plus ING stąd chowam animozje do banku śląskiego i na 2-3 miesiące zamierzam wrócić na stare śmieci.

   Usuń
 2. W BGŻ nie musisz wprowadzać tranzakcji do Excela - wystarczy w historii na górze strony odznaczyć TYLKO tranzakcje kartowe i okres 30 dni.
  Inna sprawa że bank księguje te tranzakcje BARDZO długo - ale przez 30 dni powinien dac radę ;)

  Co do ING - OGROMNA zaleta - wpłatomaty księgujące kasę od ręki - nawet w niedziele w nocy - SUPER.
  Natomiast nie nalezy tam oszczędzać i NIE ZBLIŻAĆ SIE do oddziałów - kolejki i prowizje za trzaśnięcie drzwiami ;)
  Karta trzeba robić obroty 100 PLN miesięcznie, wówczas uniknie się opłaty za kartę 7 PLN.
  Ogólnie jestem BARDZO zadowolony z ING - nie ma TYLKO cash backu, co prowadzący wielokrotnie już podkreślał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co da ograniczenie tylko do transakcji kartowych? Mnie interesuje suma transakcji a nie jakie dokonałem. Raz płacę np 23,15 zł innym razem 10,46 zł itd.
   I co mam sobie to liczyć ręcznie albo na kalkulatorze? ING chociaż pokazuje sumę płatności, BGŻ tylko robi listę płatności bez podawania sumy.

   Usuń
  2. Trzeba trochę pokombinować:
   1. Przeglądając historię transakcji rozwiń "wyszukiwanie transakcji i filtrowanie wyników".
   2. Zaznacz okres od 28 poprzedniego miesiąca i tylko płatności kartą, kliknij "Filtruj".
   3. Na dole strony kliknij "zapisz zestawienie (CSV)".
   4. Otwórz pobrany plik za pomocą OpenOffice.
   5. Przy otwieraniu zaznacz, że separatorem jest przecinek.
   6. Zamień w kolumnie z kwotami kropkę na przecinek, a w komórkę linijkę niżej wpisz: =suma( zaznacz obszar z kwotami i zamknij nawias.
   Suma płatności kartą pojawi się w komórce. Jak masz 3 transakcje, to nie warto się bawić, ale jak masz ich już 9, to jest to najszybszy sposób na policzenie ile Ci brakuje do 300 zł.
   Pozdrawiam, YKS.

   Usuń
 3. BPH wymagał 9 płatności, po 3 na każdy miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonałem tylko jedną. I dostałem zwrot.

   Usuń
  2. Raczej wymagał w sumie trzech płatności, dokonanych w dowolnym miesiącu, choćby i pod koniec ostatniego.
   Już mam kupon z groupona i idę rejestrować konto, tylko jeszcze sprawdzam tabelę opłat i prowizji... ;)
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Jak to jest z tym "drugim" znaczeniem cashbacka? Mam na myśli wypłacanie gotówki w kasie podczas zakupów. Czy to też będzie wzięte jako zakup?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobre pytanie. Jeżeli to by przeszło wystarczyłoby wybrać 5x po 200zł i kasa do odebrania do końca listopada

   Usuń
 5. Jak najłatwiej nabić to 1000zł do końca roku 2x? Bo na 2 osoby w rodzinie wydajmy z opłatami 700zł m-c (reszta np. targ). A chciałbym zgarnąć 400zł :) Myślę o robieniu opłat jedną a drugą jedzenie. Może Internet z góry do końca umowy... Kiedy można zamknąć kartę/y aby nie mieć na głowie 100zł-200zł / m-c czy 7-14zł / m-c? Da się przez www albo w oddziale? W jakich dniach aby uniknąć opłaty i wymogu 100zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapisałem się na kuriera. Zrobię opłaty na styczeń z góry w razie czego :) PS. Oferta została skrócona do dziś!

   Usuń
 6. szkoda ze nie napisałes nic o wkurzajacym odnosniku do tabeli opłat... takie rzeczy zniechecaja kompletnie, bo tzreba przeczytac jakie są oplaty, itd... tymczasem ing oferuje AŻ 3 RÓZNE TABELE, które zmieniaja sie w tych miesiacach... to jakas totalna kpina

  PS.
  pamiętajcie, ze by nie płacić za kartę, należy w kazdym miesiacu wydać z niej 100PLN - czyli do momentu likwidacji konta (czy nie ma przypadkiem jakiegoś haczyka jak w getin?), trzeba wydawac po 100PLN miesiecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozumiem, że konto można już zamknąć 02 stycznia 2013 bez konsekwencji. Biorąc zapewne 1 miesięczny okres wypowiedzenia, należy tylko w styczniu wykonać kartą zakupy za conajmniej 100 zł, żeby uniknąć opłaty 7 zł za kartę. Czy oby napewno już w 1 roboczy dzień stycznia można złożyć dyspozycję zamknięcia konta zachowując te promocyjne 200 zł? Weryfikował ktoś już regulamin?

  OdpowiedzUsuń
 8. kilka dni temu zamykałem konto ING.
  Nie ma np. 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia.
  Odbywa się to w ciągu jednego dnia a nawet jednej chwili :)
  Nie wiem natomiast o tym koncie które jest w promocji - może regulamin jest lekko zmieniony ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdzie nie widziałem w tym regulaminie aby pisało coś że konto należy utrzymać dłużej. Jeśli ktoś nabije te 1000zł już np do końca października to premie dostanie do 30.XI. Wynika z tego że już w grudniu może zlikwidować konto, warto jednak jeszcze w grudniu zrobić operację kartą za 100zł jeśli chce się uniknąć tej opłaty 7zł za grudzień.

  OdpowiedzUsuń
 10. wieczorem próbowałem otworzyć konto... po 1 stronie informacja, ze nie ma mozliwości otworzenia przez strone internetową...???? czy oni działaja w jakiś godzinach, czy cos jest nie tak? nie miałem konta w ING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj próbowałam założyć przez net, ale też mi nie przeszło. Byłam w oddziale i tam pani stwierdziła, że ponieważ kiedyś byłam klientką banku (chyba ze 20 lat temu), musi sprawdzić, czy "załapuję się" na promocję. Ja uważałam, że sprawa uległa "przedawnieniu"... ;) Po kilku godzinach dostałam telefon, że mogę przyjść do oddziału i założyć konto w promocji. Czemu nie mogę przez neta, nie wiem... Ale mam bliziutko oddział, więc nie ma problemu.

   Usuń
  2. ale Groupon twierdzi, ze musi byc przez internet...

   Usuń
 11. Zakładając te konto musimy zaznaczyć zgodę na nasz kontakt z doradcą. Po drugie przesyłają z umową dyspozycję przelewu wynagrodzenia na to konto. Po trzecie
  "7. Odwiedź dowolną placówkę ING Banku Śląskiego z wypełnionym formularzem zaświadczenia o zarobkach –
  na jego podstawie zaproponujemy produkty kredytowe, dzięki którym zarządzanie swoimi finansami
  stanie się bardziej wygodne."

  Innymi słowy proponują przy okazji założenia tego konta dodatkowe usługi i oby to był jedyny minus tej umowy.
  Zupełnie normalne polecenie przy okazji swoich dodatkowych usług a robią to w ten sposób dość "grzecznie" i "delikatnie" w porównaniu choćby do Optimy która zmusza nas przy zakładaniu tak promocyjnych produktów do wstawienia się do banku i wysłuchania doradcy, jakie to jeszcze cuda ma nam do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ani nie brałem ORO 5,5% ani nie będę przelewał prosto środków na ich konto. To jest chyba dobrowolna kartka jak w innych bankach...

   Usuń
 12. czy ma ktoś może kupon którego nie wykorzysta?? ;) madman25 NOSPAM wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. zarówno ING jak i GROUPON to jednak jakies beznadziejne instytucje, rodem z PRL

  napisłem wczesniej, ze nie udało mi sie złozyc wniosku wczoraj wieczorem (ani dziś), bo system podaje enigmatycznie:

  Brak możliwości otwarcia rachunku/usługi za pośrednictwem strony internetowej. Prosimy zgłosić się do oddziału Banku.

  A konto MUSI byc załozone przez formularz ze strony internetowej.

  Dzwonię do groupon - nic nie wiedza, bo nie obsługuja strony zgłoszenia.

  Dzwonię do ING - moge zgłosic reklamacje i czekac na odpowiedź (7 dni...). Nic nie wiedzą, byc moze powodem jest to, ze kiedys, lata temu, miałem lokaty (ale uwaga NIE konto, a taki jest warunek).

  Pytanie - w dobie internetu, jakim cudem takie hocki klocki sa możliwe?

  Albo trzeba napisać odpowiednio regulamin promocji (czyli jakiekolwiek produkty ING kiedykolwiek zakazuja udziału w promocji), albo ustawic swój system informatyczny - co NIE jest problemem - tak by PESEL nie blokował mozliwosci wypełnienia wniosku, albo chocby podac przyczynę.

  to jest niebywałe, by w dzisiejszych czasach, internetu, komputerów itp, nadal trzeba było wszystko załatwiac jak za króla cwieczka....

  Nie wiem czy uda mi sie załozyc to pieprzpone konto w promocji, ale taka postawa banku (i grouponu) całkowicie zniechecaja do korzystania z ich usług.

  Mnie osobiscie denerwuje to podwójnie, bo niedawno otwierałem mamie konto na Alior (zakłada się natychmiast, ale na karte czeka sie i czeka...) - miała dostac 50PLN, ale nie dostała, bo karta przyszła po terminie....

  Nawet komentować tego wszystkiego się nie chce. I co my tu chcemy, autostrad, szybkiej kolei...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wgraj inną przeglądarką, wyczyść historię przeglądania, jak tak zawsze robię przed "dotykaniem" banków, i mam bardzo mało błędów.

   Usuń
  2. "miała dostac 50PLN, ale nie dostała, bo karta przyszła po terminie" Ja bym składał reklamację. U mnie miało być "darmowe" a pobrało 5zł za wyciąg. Tego samego dnia w placówce oddali 5zł.

   Usuń
  3. Ja też wczoraj przez net nie mogłam, a dziś założyłam konto w oddziale. Wzięłam z sobą wydrukowany kupon z Groupona, ale okazał się niepotrzebny, bo wg pani doradczyni wystarczy, że próbując wypełnić wniosek netowy wpisałam kod kuponu. Kod został przyjęty, dopiero wpisanie pesela przytkało wszystko... Ciekawe, czy faktycznie promocja mnie obejmie, czy też po spełnieniu reszty warunków dowiem się, że niestety, ale nagroda mi nie przysługuje... He, he...

   Usuń
 14. U mnie podobnie - przez net bez efektu "podałeś błędne dane" - infolinia potwierdziła, że wina tkwi w PESELku, choć klientem byłem dawno temu. Zalecenie: wyprawa do oddziału. W oddziale Panie musiały zadzwonić po moich naleganiach na infolinię, która orzekła, ze konto należy założyć w trybie reklamacji. Z tym, że ja się wstrzymałem - nikt nie daje bowiem gwarancji, że zakładając konto w tym trybie (zwykłe konto bez premii plus reklamacja) premia zostanie wypłacona. Parę dni mnie nie zbawi, a nuż ING naprawi błąd w systemie?

  OdpowiedzUsuń
 15. ING ma 'tajna' notatke - która ponoć wyjasnia, że te osoby, które sa w ich bazie danych (dlatego formularz jest blokowany), moga jednak zakładac promocyjne konto, tyle że jest to robione w banku - a obsługa ma napisac reklamacje, która ma byc pozytywnie rozpatrywana. Ale jak napisał to juz poprzednik, zobaczymy dopiero za miesiąc czy naet za parę, czy faktycznie 'oddadza' te 200PLN.

  co do alior i tych 50PLN, niestety w sync nie mozna złozyć reklamacji na pismie, tylko trzeba ją zgłaszać przez konsultanta - nie będę maltretowac mamy - która nie jest osoba najmłodszą.

  co do przegladarki - nie to nie jest tym razem kolejny bład informatyków, którzy nie potrafia wykonywac swojej pracy profesjonalnie - to blokada nałozona celowo na numery PESEL

  OdpowiedzUsuń
 16. Wg regulaminu oferta miała być do 14 października, a zamknęli 9 października. Oczywiście, nie zdążyłem kupić :-( Jeżeli ktoś ma zbędny kupon (nie zamierza go wykorzystać), poproszę na maila qleczka(małpa)konto.pl. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzwoniła przed chwilą do mnie pani z obsługi (mimo soboty) popytać czy kurier dotarł, wszystko rozumie i czy mam jakieś pytania odnośnie tej oferty. Co jeszcze bardziej zaskakujące czy znam warunki aby konto było bez opłat (100zł miesięcznych transakcji bezgotówkowych).
  Wspomniała o aplikacji banku w telefonie oraz jako dodatek pewnie :) proponowała aktywnie korzystać z karty aby brać udział w programie bankujesz-kupujesz z cennymi nagrodami.
  Nie omieszkała też polecić ich konta oszczędnościowego na 5.5% a po usłyszeniu że mam troszkę lepiej oprocentowane konta wyraźnie ubolewała że nie ma możliwości zaproponować mi więcej na dzień dzisiejszy :) (zrobiło mi się jej zal a miała miły głos i wcale nie miałem zamiaru dobijać jej od razu 7-9% mSavera czy 8.10% Deutsche a jak już to jedynie 5.80% BGŻOptimy) :)
  Ogólne wrażenia miłe i zaskakuje mnie ING z tą obsługą.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dodatkowo jako upominek powitalny dostajemy Kasperski Internet Security 2012 na 90 dni oraz 300 punktów w programie bankujesz-kupujesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie jednak jaka jest wartość owych bonusów? Jakikolwiek software ma swój darmowy odpowiednik więc jego wartość wartość jest praktycznie zerowa.
   A 300 punktów co ci da? Przypomnę, że oddałem ponad 20.000 punktów przy zamykaniu konta. Nie przydały się na nic.

   Usuń
 19. dostał już ktoś kase?

  OdpowiedzUsuń
 20. Otrzymał już ktoś premie?

  OdpowiedzUsuń
 21. Tak ja otrzymałem 28-go listopada, tysiaka wydałem w październiku.

  OdpowiedzUsuń
 22. Tak z innej beczki do autora bloga. Właśnie dostałem premię 200 pln z ING. Czy da się zastrzec kartę z www i nie płacić 7zł bez żadnych rozmów i placówek jak w Inteligo? Czy jednak nadal będą pobierać 7zł mc bez karty jak mBank za bankomaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia. ING jako bank jest dla mnie tak staroświecki, że ograniczam jak się da kontakt z tym bankiem. Założyłem w końcu po wielu nieudanych próbach konto i zamknąłem tak szybko jak się da.

   Pamiętam że będąc klientem ING dawno temu można było zamknąć konto OKO z poziomu www. Więc sądzę, że się da.

   Ze swej strony mam poradę. Chociaż ING to jeden z najmniej ciekawych banków na polskim rynku jedno trzeba przyznać - ma bardzo dobrą komunikację z klientem poprzez wewnętrzną pocztę. Odpowiadają szybko i po odsianiu niepotrzebnych słów typu 'och jak dobrze że napisałeś jest nam niezmiernie miło ple ple ple...' typowych dla ING w końcu da się odczytać odpowiedź. I zwykle jest w miarę na temat.

   Usuń
  2. A może inaczej bo doczytałem na ich forum "Zastrzeżenie karty spowoduje zaprzestanie naliczania miesięcznych opłat od następnego cyklu rozliczeniowego po dniu zastrzeżenia." Tylko, czy zabiorą mi te 200zł jak dziś kiedy dostałem premie zastrzegę kartę z www? Czy lepiej to zrobić w sobotę ale to nie dzień roboczy więc kiedy zastrzec? W poniedziałek jest już ostatni dzień cyklu rozliczeniowego karty tj. 28 (liczą od 29 do 28 trzeba wydać 200zł albo płacić 7zł).

   Usuń
  3. Przecież karta nie powinna mieć nic wspólnego z premią. Jeżeli założyłeś konto z groupona i wydałeś 1000 w podanym terminie to powinno być ok. Co najwyżej ING potrąci sobie 7 zł.

   Lepiej zastrzegł już teraz. Jest dzień roboczy więc wszystko powinno jeszcze grać.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...