poniedziałek, 8 października 2012

Kolejna lokata PREMIEROWA na 7,50%


Zauważyłem, że lokaty oferujące 7% i więcej wzbudzają najwięcej emocji. I nic dziwnego skoro średnia promocyjnych lokat oscyluje wokół 6,50% a tyle samo można mieć przecież na koncie oszczędnościowym w Millennium i to do kwoty 25.000 zł więc po co zamrażać pieniądze na lokatach na szóstkę z plusem?

Na niniejszym blogu przyglądamy się też SKOKom. Z prostego powodu Kasy Oszczędnościowe lada dzień trafią pod nadzór KNF stąd bardzo ciekaw jestem jak ten fakt wpłynie na ich ofertę, która trzeba to przyznać przebija to co mają dla nas banki komercyjne czy spółdzielcze.

Dlatego aby zdążyć przed tą feralną datą, która prezesom SKOKów spędza sen z powiek bo nie jest im na rękę nowe zwierzchnictwo, zaprezentuję jeszcze kilka kolejnych, tych nazwijmy z górnej półki, a po nadzorze warto będzie się przyjrzeć i porównać czy dalej SKOKi będą miały lepszą ofertę od banków.Źródło: skokarka.pl


W bankach żeby mieć 7,50% trzeba spełniać dodatkowe warunki. Być nowym, być wybranym, założyć konto, pofatygować się do oddziału - do wyboru, do koloru w zależności od inwencji twórczej bankierów. To już stało się normą. 

Okazuje się, że ta plaga rozprzestrzenia się także na SKOKi. W ofercie Kasy o nazwie Arka mamy obecnie lokatę PREMIEROWĄ, która oferuje 7,50% na całkiem wdzięczny okres 3 miesięcy. Kasa nazywa ją najbardziej oczekiwaną Premierą Roku.

Źródło: skokarka.pl


Klienci zapewne bardziej od oczekiwanej premiery wolą nieoczekiwane niespodzianki takie jak lokata 12% w Getin, której ostatnie zmiany prezentuję dziś na Polak potrafi 2. Ale jedno trzeba przyznać lokacie PREMIEROWEJ - ma jeden atut, którego nie mają inne banki. Można zerwać lokatę w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

No dobrze, ale co z tego? Skoro lokata jest tak atrakcyjna to chcemy przecież założyć ją na jak najdłuższy okres by czerpać jak największe korzyści. Więc ten ukłon w stronę klienta raczej tak ważny nie jest i tylko w sporadycznych przypadkach będzie wykorzystywany.

To co faktycznie jest zaletą tej lokaty to duża kwota do zdeponowania gdyż mamy możliwość powierzenia Kasie nawet do 50 tys zł. Takich ofert w bankach nie ma, gdyż tam przy takich stawkach mamy zwykle ograniczenie do 10 tys. Jedynie Idea zaszalała ostatnio i pozwoliła na 25.000 zł na Lokacie Idealnej Plus.

I wszystko byłoby piękne i ładne gdyby nie fakt, że lokatę oferuje SKOK a to wiąże się z wieloma niedogodnościami, które trzeba spełniać. Największą wadą jest fakt, że nie ma tu darmochy, którą oferują banki i za wejście w ten biznes trzeba zapłacić wpisowe i inne opłaty o których przeczytacie w linkach poniżej.

Kogo interesują szczegóły niech zapozna się z poprzednimi ofertami, które prezentowałem dotychczas:
SKOK Wołomin: Lokaty powyżej 7% w SKOK Wołomin
Kasa Polska: Wyprzedaż lokat nawet na 8,50%
Kasa Stefczyka Kasa Stefczyka: Ciekawy rekord dla 6,95% na eLokacie
Kasa Wspólnota:  Lokaty powyżej 7%
SKOK Nike: Lokaty z oprocentowaniem do 7,50%
SKOK Nike: Lokata Diamentowa na 16%

7 komentarzy:

 1. własnie na gruponie pojawiła się oferta 200PLN za otworzenie konta w ING - wyglada na to, że chodzi o 20% zwrotu od opłaconych zakupów za 1000PLN (kartą do konca roku) może kogos zainteresuje - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewne autor bloga niebawem prześwietli ofertę ING.
  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że więcej minusów niż plusów w tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne.Dostałem dziś rano tę ofertę i przyjrzę się temu. Byłem długo klientem ING i coś o tym skrobnę.

   Usuń
 3. Jest szansa na sprawdzenie oferty http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/ING-BANK/10884208?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_282&a=1661 tak jak miało to miejsce w przypadku promocji Meritum Bank? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta była ważna jedynie do 09.X.2012 i aktualnie już jej nie ma.

   Usuń
 4. Mała ciekawostka dla tych co 6% to mało :
  https://pl.psfcu.com/files/psfcu/1/file/Promos/PSFCU_OCT_85x11_PL_sml.pdf

  OdpowiedzUsuń
 5. Artykułów o mSaver z mBanku jest już wręcz cała masa.
  Szukając czegoś osobiście wbijam to w wyszukiwarkę w górnym lewym rogu strony "Szukaj w tym blogu".
  Ostatni artykuł mamy np tutaj:
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/cztery-warianty-msavera-czyli-komu-ile.html#more

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...