piątek, 5 października 2012

Lokata limitowana da ci 6,60%


Idea wzięła się ostro do roboty. Wiosną miała bardzo skromniutki zestaw lokat, ot dwie, góra trzy oferty i koniec. Znikała jedna pojawiała się druga ale liczba nie była większa od stopni na zwykłym podium. 

Od pewnego czasu obserwujemy jednak regularne powiększanie ilości lokat. Coraz więcej też lokat gości na stałe. Na chwilę obecną jawnie wiadomo o siedmiu z nich. A kilka sprzedaje się w kuluarach z których rekordy bije bez wątpienia Lokata Idealna Plus. Jest więc w czym wybierać. Od wczoraj wiemy już o następnej zwanej Lokatą limitowaną.

Nie wiedzieć dlaczego Idea przylepiła mu plakietkę Nasz Hit. Trudno wyrokować czy coś będzie hitem jeżeli jest oferowane po raz pierwszy bo tak naprawdę to okaże się to dopiero po okresie promocji. Zobaczmy zatem cóż to za hit?

Krótki rzut oka zdradza, że to po prostu odpowiednik Lokaty na Wyścigi, które raz za razem serwują nam bliźniaki Getin wraz z Open. Tyle, że nazwę zmieniono na Lokatę Limitowaną a limitem jest przydział tylko 5000 lokat.


Wolno jakoś to się kręci Źródło: idea


Gdy wczoraj zauważyłem tę lokatę pomyślałem ot nie napiszę o niej bo zapewne zniknie z oferty tego samego dnia, Skoro Idea zapowiada hit to sprzeda się jak ciepłe bułeczki. Wieczorem zajrzałem raz jeszcze na stronę banku. Lokata była dalej w ofercie a bułeczki już ostygłe nie sprzedały się nawet w połowie.

Wygląda na to, że Idea trochę się przeliczyła. Najnowsza oferta to lokata 4 miesięczna na której można zarobić 6,60% a więc całkiem przyzwoita stawka. Chociaż trzeba przyznać, ze namnożyło się ostatnio dobrych ofert nie tyle lokat ile kont, których ranking dziś publikuję na Polak potrafi 2. 

Maksymalną kwotę jaką można ulokować to 20.000 zł, Niby mało ale każdy może założyć 10 takich lokat czyli praktycznie górnego ograniczenia nie ma bo 200 tys na lokacie to już spora suma. Wróciły też stare dobre warunki zakładania lokaty gdyż mamy aż 2 tygodnie na wpłatę od momentu złożenia zamówienia.

Podsumowując  lokata w miarę solidna chociaż przy nowych kontach już nie tak atrakcyjna. Bo mając pieniądze w Millenium możemy mieć 6,50% z dostępem do kasy praktycznie w dowolnym momencie. Zysk prawie taki sam a wygoda o wiele większa a jedyną wadą ograniczenie do 25.000 zł. Konkurencja jak widać też nie śpi dlatego nie dziwi fakt, że hitem to ta lokata jest co prawda tylko w teorii ale jest godna uwagi.

2 komentarze:

 1. Ja założyłem jedną taką lokatę, środki już wpłaciłem. Co cieszy to na pewno łatwość założenia lokaty i brak dodatkowych warunków.
  Ostatnio faktycznie pojawiło się dużo ciekawych ofert ale większość z nich obarczona jest wymogami w postaci nowych środków z dziwnymi definicjami, osobistych wizyt w placówkach bankowych lub promocji nie dla wszystkich klientów co Idea Bank także praktykuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. 06.X.2012 - 04:30

  Z tych 5 tyś. ofert zostało im jeszcze 477 lokat.

  Bez zbytniego mojego rozpisywania się tym razem :D
  Tak jak pisałeś, Idea chyba troszkę przeliczyła się w tym wypadku.
  Nie tan czas i godzina aby 6.60%, kogoś kto jest w temacie zbytnio "rajcowało" - w dodatku na 4 miesiące gdy obniżka stóp procentowych została wstrzymana.
  Gdyby zrobili chociaż 7.00-7.50% dawno by tego nie mieli.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...