piątek, 26 października 2012

500 zł w promocji na start II w Getin - szczegóły oferty


Wczorajsze informacje okazały się prawdziwe. Getin naprawdę rozdaje 500 zł dla wybranych osób a warunki do spełnienia są banalne więc jakby na to nie patrzeć to kolejna prawdziwa gratka w tym banku.

Udało mi się także dotrzeć do szczegółów promocji i dziś je sobie tutaj omówimy. Po pierwsze promocja nazywa się Na start II co sugeruję drugą edycję. Ciekaw jestem po co ta rzymska dwójka skoro oferowana jest tylko w kuluarach i szersze grono wiedzieć o tym nie powinno?

W regulaminie promocji napisano bardzo wyraźnie: 
Promocja jest skierowana do wybranej przez Bank grupy klientów, których Bank zaprosi drogą telefoniczną do udziału w Promocji.


Czyli jawnie w regulaminie czytamy oferta tylko dla wybranych. Cytowana wczoraj Joanna R. pisze, że jej mężowi udało się skorzystać z promocji ale jej niestety już nie. Oto fragment maila:
W oddziale się dopytywali skąd o niej wie i byli szczerze zdziwieni...., ale zalożyli konto z promocją

Przejdzmy zatem do szczegółów tej niecodziennej oferty. Jak przystąpić do niej można przeczytać na poniższych warunkach:


To nie sen, cuda się zdarzają

Tak jak już informowałem wczoraj umowa trwa przez 2 lata i jedynym warunkiem do spełnienia dla wybrańców jest po prostu dokonywać płatności na kwotę zaledwie 750 zł. Przy takich wymaganiach trzeba to przyznać że oferta pobija rewelacyjną lokatę 12%. Nie trzeba zamrażać kwoty 20.000 zł na kwartał a zysk i tak jest większy.

Największą zaletą jest brak warunku o płatnościach kartą. Ba nie trzeba wcale wyrabiać sobie karty. W umowie czarno na białym bije w oczy: 
Promocja polega na przyznaniu Uczestnikowi przez Bank nagrody w wysokości 500,00 zł jeżeli w ciągu pierwszego miesiąca kalendarzowego funkcjonowania Rachunku, na Rachunek wpłynie kwota o której mowa w pnkt IV.2 (widocznym na powyższym skanie czyli 750 zł) 
Rachunek Uczestnika zostanie uznany kwotą nagrody 11 dnia miesiąca następującego po pierwszym pełnym miesiącu funkcjonowania Rachunku.

Jak widać to nie lokata na 12% będzie wydarzeniem roku. Pytanie jednak jak zostać wybranym? Po pierwsze mając lokatę 12% z kontem nowego konta założyć się nie da. Ale mając konto w oddziale stacjonarnym można mieć osobne konto w oddziale online.


Pytanie być albo nie być, zamienia się dziś w jak być wybranym a nie być olanym. A to bardzo trudne pytanie skoro konsultanci twierdzą, że nic nie wiedzą na temat tej promocji. 

UWAGA!
Wybrani muszą jednak pamiętać o obowiązkowych 24 płatnościach. Obowiązkowo! Brak chociaż jednej płatności będzie skutkowało odebraniem premii 500 zł co może prowadzić do debetu w koncie. I na to pewnie bank liczy. Ale wiadomo coś za coś.

Jakby na to nie patrzeć na pewno pierwsze coś jest warte drugiego. Oferta ważna do 31 października chociaż bank zastrzega sobie możliwość odwołania tej daty.

19 komentarzy:

 1. CZy jak nie jestem klientem banku mam szanse na tą promocję? Zaznaczam, że mam również do ulokowania 20 tys. Wiem, że to pazerność, ale dla mnie najlepiej jak połaczę lokatę na 12% z propocją 500 zł na start:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki mają to do siebie, że nie łączą promocji to niemal reguła od której jak dotąd nie słyszałem o wyjątku.
   Innymi słowy jak masz jedną promocję to nie możesz mieć drugiej. Można jednak mieć konto w obu getinach. Wciąż jednak pozostaje problem jak sprawić by zadzwonili?
   Ostatnią lokatę w Getin online miałem w roku ubiegłym więc może zależy to od ostatniej aktywności?

   Usuń
 2. Nie chodzi przypadkiem o to, że Getin postąpi podobnie jak obecnie DB i po powiedzmy roku wprowadzi za to darmowe konto opłatę, żeby się odkuć? Jest w regulaminie coś na temat tego, że to konto będzie darmowe przez te 24 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tak zrobi to wówczas mamy prawo do bezkarnego zerwania umowy. Tak przynajmniej informuje regulamin lokaty z 12%.

   Usuń
  2. Do jakiego produktu DB wprowadziło opłatę?

   Usuń
  3. Czy ktoś do nich dzwonił i pytał o tę ofertę?

   Usuń
  4. @michau

   Dla kont w pakiecie Inwestor, które były wciskane wszystkim razem z kredytem jako darmowe, a teraz przywalili 12 + 3,5 za kartę/miesiąc.

   Usuń
 3. Witam,

  Trochę off-topic odnośnie tego artykułu, ale jakby kogoś zainteresowała lokata 7% stałe na 3 m-ce to podaję link:

  http://www.sbrzr.pl/interlokata-na-medal

  Gustaw

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie byłem klientem banku, nie miałem tam lokaty a chciałbym otworzyć konto w promocji na start II, więc co zrobić? skoro nie dostałem od nich zaproszenia, bo czemu miałbym je dostać? Nie opisałeś jak otworzyć takie konto:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dotyczy to Getin Online czy stacjonarnego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno stacjonarnego chociaż przy mnie jedna osoba została spławiona tak na infolinii online jak i w stacjonarnym.
   Nie była niestety wybranką.

   Usuń
 6. Ciekawa sprawa. Omijałam dotąd Getin łukiem szerokim. Ale oferta przyciąga uwagę. Chyba pójdę do nich na przeszpiegi.

  OdpowiedzUsuń
 7. od przedwczoraj (24 X) db wprowadziło m.in. opłatę już za pierwszy w miesiącu (wcześniej zwolniony) przelew w mcu z db NET (Oszczędnościowego)złożony za pośrednictwem internetu oraz podniosło wiele opłat na wszystkich kontach z 6-10 do 10-12 zł (dużo)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem - pierwszy jest darmowy tak jak było dotąd. Informuje o tym malutka jedynka przy 10 zł w punkcie 4 TPiO.

   Usuń
 8. Super POLCAN - dzięki za info, bo już się spociłem z tym pierwszym przelewem ;)

  Ale bym się nie zdziwił.
  W BOŚ jest takie konto oszczędnościowe fajnie oprocentowanie, którego prowadzenie kosztuje chyba 45 PLN miesięcznie co zjada wszystkie odsetki - bez sensu jak lokata - jak mówił kiedyś Kondrat w reklamie ING ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś dzwonił do mnie konsultant db w sprawie oferty funduszy oraz certyfikatów. Po długiej rozmowie zadałem mu dodatkowo pytanie co do nowych opłat. Potwierdził, że w dalszym ciągu jeden przelew jest darmowy w obrębie kont wewnętrznych.

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...