czwartek, 21 marca 2013

Bisowanie w Wołominie już bez oklasków czyli lokaty bezpieczne bis


Po najnowszych obniżkach w bez wątpienia najlepszym banku spółdzielczym oraz teoretycznie najlepszej ofercie lokat w banku komercyjnym czas na omówienie zmian w jednym z najlepszych SKOKów a za taki jest uważany SKOK w Wołominie.

Wołomin też zaczyna zmieniać swoje oferty coraz częściej. Niedawno pisałem o ofercie lokat, którym po dyskusjach na temat gwarancji środków w Kasach Spółdzielczych nadano nazwę bezpiecznych. Widocznie nazwa ma nie pozostawiać wątpliwości co do tego, że pieniądze powierzone Kasom są bezpieczne.

Oferta jednak szybko została zastąpiona przez obecną ofertę, której dodano słowo bis w czym zwykle gustuje neoBANK. I niestety mamy tutaj oczywiście obniżki, zachowano tutaj podział na lokaty z ror oraz bez konta osobistego.  Zobaczmy zatem jakie spadki zafundował nam czołowy SKOK.


Ostatnim razem lokaty dla osób posiadających konto osobiste w Wołominie były z przedziału 6,50%-7,70%. Dziś wygląda to tak:


Stawki dla osób posiadających ror Źródło: skok.wolomin

Teraz mamy przedział 6,00% - 7,30% zatem spadki spadki są nierównomierne. Najwięcej tracą osoby posiadające najmniejszą liczbę udziałów 0,50pp a najmniej ci którzy zdecydowali się ofiarować Kasie nieoprocentowaną pożyczkę w wysokości 30*50 czyli aż 1500 zł.

A jakie stawki są dla osób nie posiadających ror? Ostatnim razem były to stawki z przedziału 6,30%-7,70%. Dziś bis wygląda tak:


Stawki dla osób bez ror

A więc mamy przedział 5,80%-7,10%. Czyli zdecydowanie gorzej aniżeli poprzednio. Dolna granica jest bez zmian za to pożyczkodawcy mający 50 udziałów tracą aż 0,60pp. Mimo obniżek trzeba przyznać, że oferta dalej trzyma poziom i jest dość atrakcyjna.

W przypadku lokat w Wołominie warto przypomnieć o dwóch możliwościach. Albo korzystamy z usługi eSKOK, która wynosi 4,50 zł miesięcznie, albo z niej rezygnujemy a wszystkie dyspozycje składamy mailowo. Powoli kończy się lokata z klasą zadałem więc pytanie o aktywację usługi eSKOK. Otrzymałem taką odpowiedź:

Informuję, że w usłudze eSKOK nie ma możliwości samodzielnego zakładania lokat a także w celu aktywacji tej usługi Klient musi osobiście udać się do najbliższej placówki SKOK w Wołominie.

Dlatego jeżeli kończy się jedna lokata a chcemy założyć kolejną musimy mailowo złożyć dyspozycję otwarcia lokaty. Wówczas na maila dostaniemy numer do przelewu środków oraz dostaniemy na adres domowy umowę o lokatę, którą trzeba będzie odesłać na własny koszt.
Nie wykluczamy w przyszłości rezygnacji z umów papierowych jednak na chwilę obecną forma papierowa jest potwierdzeniem zawarcia umowy. Jedyną drogą odesłania dokumentów jest wysłanie listowne.

Niestety owe w przyszłości jest bardzo rozmyte i może praktycznie oznaczać dowolny termin.

9 komentarzy:

 1. Mnie ostatnie obniżki nie dziwią (chociaż mam nadzieję, że teraz oferta będzie już bardziej stabilna). Mimo wszystko trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że oferta SKOK Wołomin jest o ponad DWA(!) punkty procentowe (czyli prawie 50%) lepsza od najlepszej aktualnie oferty banków (pomijając jednorazowe "wabiki dla początkujących).

  OdpowiedzUsuń
 2. Wabiki chyba też już nie działają. Od tyg. czekam na kontakt z Neobanku po złożeniu wniosku o lokatę dla nowych 5,15%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli osoby zamieszkale na Slasku sa bez szans na zalozenie lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie? Każdy może za pośrednictwem maili oraz poczty.

   Usuń
 4. Koniec z obniżkami stóp. Inwestorzy zagraniczni uciekają z Polski, złotówka traci, obligacje spadają, akcje spadają. Belka będzie musiał podnieść stopy albo naszą gospodarkę szlak trafi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy myslisz bedzie podwyzka stop?

   Usuń
 5. Wybaczcie, że znów komentuję bez czytania posta, ale czasu mało, a dostałem reklamę lokaty z getinonline na maila - 9% na trzy miesiące.
  "Lokata z oprocentowaniem stałym 9% w skali roku, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu umownego. Klient może założyć maks. 2 lokaty. Lokatę mogą założyć Klienci, którzy zawrą umowę o Konto Perfekcyjne i umowę o kartę debetową, w ciągu miesiąca od założenia pierwszej lokaty aktywują Konto Perfekcyjne, zadeklarują na nim comiesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł przez 30 miesięcy oraz nastąpi pierwszy taki wpływ, wykonają 2 transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty debetowej wydanej do Konta Perfekcyjnego. Niespełnienie powyższych warunków skutkuje obniżeniem oprocentowania lokaty do wysokości obowiązującej dla Lokaty Standardowej. Szczegółowe warunki promocji Konto Perfekcyjne + Lokata 9%, w tym informacje o opłatach za Konto Perfekcyjne znajdują się na stronie www.getinonline.pl. Promocja trwa od 19.03.2013 r. do odwołania."
  Nie wiem co w przypadku, gdy lokata się skończy, klient wypłaci zysk a później (w ciągu tych 30 miesięcy) nie spełni warunku promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostaną mu odebrane odsetki, będzie mieć ujemne konto i zaczną się kłopoty. Pisałem o tym już kilka razy.
   U mnie to pierwszy punkt każdego miesiąca: robić przelew do Getin, później dopiero cała reszta.

   Usuń
 6. Nie polecam Toyota banku, wysłałam wypowiedzenie wraz z tokenem, zapomniałam tylko że bez tokena nie zrobię przelewu na swoje 15tyś zł na koncie. Od miesiąca Toyta nie zwraca mi pieniędzy, pomimo licznych telefonów, każą czekać aż zakończą proces zamykania konta.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...