czwartek, 28 marca 2013

Harley Davidson Iron 883 w zamian za założenie lokaty


Sposobów na zachęcenie klienta do założenia konkretnej lokaty jest mnóstwo a co jeden to bardziej wyszukany. Pisałem już o bonach do salonów jubilerskich, tabletach najlepszych firm światowych Samsung czy Apple, loteriach samochodów...

Wszystkie oferty przebija jednak ostania propozycja dziadka. Za założenie lokaty przyznaje... Motocykl Harley-Davidson Iron 883. Do tej pory Noble Bank kojarzył się raczej ze stateczną ospałością staroświeckiej i konserwatywnej Anglii z okresu fin de siecle. Garniturki, szyk i elegancja, przepych i tak dalej

A tymczasem taki bank oferuje dziś Harleya Davidsona, który kojarzy się z zupełnie innym bardzo specyficznym stylem życia. Pełnym przygód, skór, wolności, przestrzeni i ruchu. Ale w biznesie nie jest ważne kto jak żyje w ekskluzywnym pokoju czy w ciągłym ruchu. Liczy się kasa a w przypadku opisywanej dziś lokaty mamy rekord nad rekordy.

Wydawało się, że lokata gold wymagająca jako minimum pół miliona to lokata z kosmosu wzięta. A gdzie tam. Tutaj mamy o wiele więcej. Próg minimalny zaczyna się od... dwóch milionów! A oprocentowanie wcale nie jest jakoś specjalne rewelacyjne:

4,40% - minimalna kwota 2 miliony
4,70% - minimalna kwota 4 miliony
4,80% - minimalna kwota 6 milionów 

 
Minimalny zapis dwa miliony! Źródło: noblebank


Wszystkie trzy lokaty są oferowane na okres 3 lat. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zerwanie lokaty przed tym terminem wówczas kary będą dość rygorystyczne: nie tyko nie dostanie odsetek, jakby nie patrzeć niemałych przy takich kwotach, to dodatkowo będzie musiał zwrócić Harleya.

Aż się prosi by sprawdzić ile taki model Harleya jest warty. Wyceniany jest na 7200 euro czyli mniej więcej 28.800 zł. Niemało ale warto tutaj wziąć pod uwagę wielkie straty jakie będziemy mieć, jeżeli wpakujemy nasze środki na lokatę oferującą mniej niż nowy dwukrotnie obniżony standard bloga.

Zróbmy małą symulację i obaczmy ile zarobiliśmy trzymając powyższe kwoty na wyżej oprocentowanych ofertach. Obligacje bankowe dają dziś 7%, SKOKi dają 6% a najlepsze oferty bankowe 5%. Jak owe zyski mają się do oferty harleyowskiej widzimy poniżej.

Symulacja zysków dla różnych obecnych ofert

Ostatnia linijka pokazuje różnicę dla kwoty 2 milionów. Na obligacjach po roku zarobimy o ponad 42 tysiące więcej a przecież to w miarę bezpieczne instrumenty finansowe. I to po okresie jednego roku a przecież lokata trwa 3 lata w takim przypadku na obligacjach zarobilibyśmy o ponad 126 tysięcy zł więcej. A to przecież nie jeden a kilka motocykli Harley Davidson.

A gdyby zrobić porównanie do opisywanej wczoraj oferty obligacji korporacyjnych, które jak się właśnie dowiedziałem oferują dwucyfrowy zysk to różnica zrobi się już kolosalna a oferta z harleyem po prostu kiepska.

Warto sobie jeszcze na koniec zadać pytanie: a kto po aferze na Cyprze o której pisałem tutaj ma jeszcze zamiar pakować do jednego banku takie kwoty?

4 komentarze:

 1. Kolejny żart: min. lokata to 2mln PLN, a gwarancja depozytu do 100k €. Nie ma to jak być banksterem...

  OdpowiedzUsuń
 2. Już po przeczytaniu samego tytułu artykułu od razu pomyślałem o banksterach z grupy Leszka Cz.
  Bo kto inny mógłby wymyślić równie idiotyczną lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przykroscią muszę stwierdzić że banda Pana Leszka ma swoich klientów NAPRAWDĘ za idiotów nie potrafiących policzyć do pięciu na kalkulatorze :(

  A przecież jak ktoś ma 2, 4 , 6 MLN to chyba nie jest aż tak głupi, bo jakos do tych pieniędzy doszedł - pomijam kwestie spadku po dziadku, który sie rozbił na Harleyu z Noble Banku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, prawdziwy Harley-Davidson. A myślałem, że jakby mi zaoferowali http://www.zegarkowy.pl/category/zippo-harley-davidson to już byłoby dużo.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...