niedziela, 17 marca 2013

Premia 50 zł za konto w Inteligo ale z małym haczykiemPromocje na grouponie czy gruperze stały się ostatnio rzadkością. Ale na szczęście jeszcze są, a to oferty z których na pewno warto korzystać. Za kilka w sumie łatwych warunków można zdobyć dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset złotych o które na lokatach z dnia na dzień jest coraz trudniej.

Tym razem oferta pojawiła się na gruperze. Oferentem jest Inteligo, które ostatnim razem sprzedało się najszybciej z wszystkich znanych mi ofert. Dlatego pisząc ten artykuł mam nadzieję, że oferta będzie jeszcze aktualna w chwili publikacji.

Według zapewnień oferta zamawiania kuponu jest aktualna do 28 marca, natomiast kupon jest ważny do 21 kwietnia. A do zgarnięcia jest 50 zł za założenie konta. Nie jest to dużo ale 50 zł piechotą nie chodzi.


W zasadzie właśnie chodzi tylko trzeba je złapać jako jeden z pierwszych, bo chętnych do banknotów z mieszkiem jest dużo. Ale nie wystarczy tylko je podnieść trzeba dodatkowo spełnić kilka warunków czyli:
 • wypełnić wniosek online o konto Inteligo do 28 marca w klasyczny sposób czyli zamawiając przy tym wizytę kuriera oraz aktywując konto przez telefon
 • dokonać jednej transakcji bez gotówkowej kartą debetową
 • dokonać przelewu na swoje konto na sympatyczną kwotę 500 zł
Źródło: gruper.pl

Tyle podaje gruper oraz regulamin promocji. Trzeba jedna poszperać by znaleźć ukryte haki a są. Ostatnio premię 100 zł mieliśmy w Meritum i też wystarczyła niby zaledwie jedna transakcja + jeden przelew na 1000 zł i koniec.

Tymczasem po otrzymaniu kasy i próbie zamknięcia konta nie dało się tego zrobić, gdyż okazało się, że konto miałem zadłużone. Meritum pobrał sobie opłatę za kartę w wysokości 2 zł i dopóki owa zaległość nie zostanie uregulowana przelewem nie wolno zamknąć konta.

Tutaj mamy podobnie. Nie wystarczy jedna transakcja kartą debetową. Krótki rzut oka na warunki prowadzenia konta zdradza, że karta debetowa owszem może być darmowa ale trzeba dokonać operacji kartą na... 100 zł a to już jest dość nieprzyjemna rzecz bo przecież 100 zł wydane w mBanku da nam maksymalnie 20 zł zwrotu czyli de facto jesteśmy stratni na spełnieniu dodatkowego warunku o którym nie informuje gruper.

Co gorsza premia zostaje wypłacona dopiero do dnia 19 maja a więc robi się dodatków nieprzyjemnie, gdyż oznacza to konieczność trzymania aktywnego konta przez okres 3 miesięcy a to oznacza konieczność używania karty przez 3 miesiące a to oznacza realną stratę.

Oferta jest zatem średnio interesująca ze względu na niepotrzebną kartę generującą dodatkowe koszta. Miesięczna opłata za kartę to 4 zł zatem musimy się pogodzić ze stratą rzędu 12 zł. Suma summarum nie zarobimy na czysto 50 zł a maksymalnie tylko 38 zł a zachodu jest dość dużo.

Szerzej o optymalnej płatności kartami dziś na PP2.

19 komentarzy:

 1. @polcan jak się nie myle jak otwierałem konto w Inteligo to miałem 2/3 miesiące bez opłat za kartę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja planuję dokonać transakcji jednej i anulować niepotrzebną kartę. Zobaczymy jednak jak to będzie wyglądać w praktyce.

   Usuń
 2. Polcan, może to opisz. Jeśli nie masz konta w wbk lub kb warto się zainteresować.
  https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia.html?utm_source=strona_glowna_bzwbk&utm_medium=banner_glowna&utm_content=banner_KGP_15_03_2013

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę to wstawić do kolejki. Na razie artykuły na następne dni niestety obstawione.

   Usuń
 3. Nie opłaca się, ale za 700 można próbować ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie do osób, które zakładały już konto Inteligo przez internet: jaki jest czas oczekiwania na kartę od momentu podpisania umowy przy kurierze?

  OdpowiedzUsuń
 5. Rząd i Unia Europejska postanowiły dziś okraść ludzi na Cyprze.

  Posiadacze depozytów w bankach w kwocie poniżej 100 tys. euro stracą jednorazowo 6,75 proc. oszczędności, a kto nieopatrznie trzymał w banku ponad 100 tys. euro straci aż 9,9 proc. - Właściwie już stracili po rządzący zablokowali możliwość wypłat online, mamy weekend a jutro mają na Cyprze święto, więc ludzi są ugotowani i nie mogą nic zrobić.

  No jak dla mnie bardzo ciekawe jest to wskazywanie palcem na Cypr a przechodzenie obojętnie nad rabunkiem oszczędności Polaków, który odbywa się codziennie od 11 lat.

  Przecież od 1 marca 2002 w Polsce dochody od lokaty są opodatkowane stawką 19%.

  Skoku na kasę ciułaczy w Polsce dokonał niejaki Belka, który w nagrodę za tą grabież piastuje obecnie stanowisko prezesa NBP.

  Kradzież depozytów na Cyprze jest oczywiście skandalem ale to pikuś w porównaniu z tym jak grabią ciułaczy rządzący w Polsce.

  Cypr po tym ruchu oczywiście osłabi swoją wiarygodność jako raj podatkowy, ale i tak dla zwykłego obywatela jest to pod tym względem najlepszy kraj w UE. Obecnie kwota wolna od podatku na Cyprze to 19 500 EUR. Jest to równowartość 80 000zł.

  Czyli każdy kto zarobi tam nie więcej niż 80 000zł rocznie nie zapłaci ani grosza podatku.

  Jak to wygląda w porównaniu z zieloną wyspą szczawiu przedstawia tabelka tutaj:

  http://www.polskabieda.com/?opcja=graf&nr=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Nawet blogosfera dużo pisze o Cyprze jakby to było wydarzenie roku a jak słusznie zauważyłeś u nas jest dużo gorzej. I jakoś nikogo to nie dziwi mało tego po opodatkowaniu mamy do czynienia z dalszym zagrabianiem naszych oszczędności.

   Przymierzam się od jakiegoś czasu do poruszenia tego wątku na blogu.

   Usuń
  2. U nas podatek stanowi 19% kwoty odsetek, a tam podatek liczony jest od kwoty oszczędności, czyli wychodzi średnio tyle co u nas Belka przez 7 lat.

   Usuń
 6. Polcan, tylko co w tej edycji z podatkiem od premii?
  㤠6.
  Opodatkowanie premii
  1. Kwoty Premii uzyskanych w Promocji podlegają opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami
  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. 2012 r., poz. 361 ze
  zm.).
  2. Do Premii zostanie dołączona pieniężna nagroda stanowiąca równowartość 10% zryczałtowanego
  podatku dochodowego od osób fizycznych.”

  W poprzedniej edycji na Grouponie było tak (o wiele jaśniej i jednoznaczniej):
  㤠6.
  Opodatkowanie premii
  Kwoty Premii uzyskanych w Promocji podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na
  podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób
  fizycznych (Dz. U. z 3 kwietnia 2012 r. poz. 361).”

  Czyli co mam teraz sam podatek odprowadzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wygląda. Będę w przyszłym tygodniu w PKO więc dopytam o szczegóły chociaż brzmi to dość jednoznacznie.

   Usuń
  2. Wiadomo coś nowego?

   Usuń
  3. W PKO powiedziano mi, że Inteligo to oddział internetowy. Działa więc to na zasadzie Getin a Getin online.
   Z tego wniosek, że trzeba dzwonić i pewnie wisieć na słuchawce kilkanaście minut albo i dłużej. Zawsze najpierw w banku sprawdzam jak działa obsługa mailowa. Niektóre banki komunikują się doskonale w ten sposób. Teraz więc przyjdzie czas na testowanie Inteligo.

   Jeśli ktoś woli rozmowy telefoniczne i lubi słuchać melodyjki w oczekiwaniu na połączeniu a czegoś się w ten sposób dowie niech zostawi wiadomość w komentarzu.

   Ale na dobrą sprawę i tak rozliczać się z tego będziesz dopiero za rok więc czasu jest dość. Póki co warto sobie zanotować jakie masz dochody z premii.

   Usuń
  4. Kontakt mailowy z Inteligo wyborny: sprawa przekazana dalej, a czas na odpowiedź zgodnie z regulaminem do 30 dni - zobaczymy czy to tylko zabezpieczenie czy rzeczywisty czas odpowiedzi.

   Usuń
  5. Dokładnie, też zapytałem przez kontakt, ale nie zamierzam czekać miesiąc na odpowiedź :D Więc zadzwoniłem dzisiaj na ich bezpłatną (na szczęście) infolinię i rozwiałem wątpliwości podatkowe.

   Konsultantka zapewniła mnie, że to bank odprowadza sam podatek od premii i nie wysyła żadnych PITów do uczestników. Także dobrze jest.

   Usuń
  6. Dostałem odpowiedź mailową po kilku godzinach (a więc jest dobrze), która potwierdza powyższą informację, oto znaczący fragment odpowiedzi:
   "Uprzejmie informuję, że odprowadzeniem podatku dochodowego od osób fizycznych zajmuje się Bank. W związku z powyższym, Uczestnik promocji nie ma obowiązku samodzielnego rozliczania się z podatku."

   Usuń
  7. Ja pytałem na infolinii też o kartę. I można ją od razu zastrzec po wykonaniu jednej transakcji. Nie powinno to stanowić problemu przy wypłacie premii (wg konsultanta). Oraz, co najważniejsze, w takim wypadku nie pobiorą opłaty miesięcznej za kartę.

   Usuń
 7. SKOK Wołomin też "pikuje" w dół.ROR z 6,3% na 5,8%,po lokatach ani śladu- pewnie jutro pojawi się gorsza oferta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzielę się premią za polecenie po połowie. Zainteresowane osoby proszę o kontakt na feelthemusic2011@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...