piątek, 15 marca 2013

Kolejne 8% na lokacie na wiosnę w SKOK


Miałem przygotować aktualizację rankingu lokat, ale przy przeglądaniu aktualnej oferty depozytów na dzień dzisiejszy natknąłem się na kolejny rodzynek. Znów bowiem mamy na wiosnę aż 8% na lokacie, które niedawno tak cieszyło w Wołominie.

Tym razem nie chodzi jednak o Wołomin, który tym razem traci palmę pierwszeństwa wśród Kas. Od teraz należy do ona do Kasy Polskiej, która wyraźnie idzie pod prąd. Wczorajszy bohater może się schować przy nowej ofercie.

Co ciekawe lokata nie jest nijak reklamowana na stronie głównej. Trzeba dobrze poszukać by do niej dotrzeć bo ginie w gąszczu innych informacji jakby była tak ciekawa jak inne nieistotne szczegóły. Jedyne co możemy znaleźć to taka skromne zdanie:Krótko a treściwie Źródło: kasapolska


Ot po prostu skromniutko bez krzykliwych haseł, bez specjalnego spotu reklamowego jaki zafundował Wołomin, jakby nie było się czym chwalić. Tylko krótka wzmianka - u nas jest sobie lokata, która daje 8% podczas gdy banki komercyjne szumnie reklamują swoje u nas rewelacyjne czy atrakcyjne aż... 4%.

Sytuacja wygląda zatem nieco paradoksalnie. A to przecież lokata kwartalna o stałym oprocentowaniu! Gdzie zatem tkwi diabeł? Znów w szczegółach?

O tak. On zawsze tkwi w przeklętych szczegółach. Tam zaklęty jest ów diabeł wcielony. Bowiem:
 • koszta wstępu do Kasy Polskiej są horrendalnie wysokie o czym pisałem w artykule tutaj
 • trzeba wykupić aż 8 udziałów a przypomnę, że jeden udział wynosi aż 80 zł!

Policzmy zatem: 
Wstęp w tym 1 udział - 165 zł
Dodatkowe wymagane 7 udziałów - 560 zł

A więc założenie tej lokaty będzie nas kosztowało aż 725 zł. No to diabeł to ohydny. Owszem udziały możemy odzyskać, ale nie tak szybko więc na długi czas musimy się pogodzić z zamrożeniem znacznej części tej niemałej kwoty.

Początkowe dobre wrażenie psują zatem wybitnie niepotrzebne koszta. SKOKi zaczynają brzydko kombinować. Nie ma raczej sensu wchodzić do 10 czy 15 kas tak jak w przypadku banków. Tutaj raczej należy wybrać jeden i zobaczyć czy ich archaiczne formy księgowania i archiwizacji dokumentacji papierowej są dla Was do zaakceptowania.

Mnie jakoś wybitnie one drażnią. Ciągle brakuje jakiegoś podpisu, notorycznie proszą o dosłanie dodatkowego podpisanego papierka, który musi iść do archiwum jakby nie wystarczył elektroniczny podpis, który dla zwykłych banków nie stanowi żadnego problemu. Zatem do kosztów wejścia dojdą Wam dodatkowo koszty operacji (drogie przelewy) oraz koszty administracyjne (poczta polska).

Podsumowując oferta jest doskonała. Ale bardzo drogie warunki wejścia oraz wybitnie przesadzona biurokracja czynią ofertę dyskusyjną. Jeżeli ktoś ma blisko do oddziału może rozważać opłacalność wejścia. Kto ma daleko zaoszczędzi wiele nerwów omijając kasy z daleka.

22 komentarze:

 1. Faktycznie drogo. Co niejako znowu potwierdza moją roboczą hipotezę, że SKOKi swoją strategię budują w oparciu o pozyskanie zamożnego klienta indywidualnego, którego totalnie zlewają banki komercyjne. Nie ma górnego limitu depozytu, oprocentowanie 100% wyższe niż oferują banksterzy. Ale nie dla dla drobnych ciułaczy bowiem aby kwota skokowstąpienia nie bolała za bardzo potrzeba lokować setki tysięcy pln. Jak dla mnie ok. Co do dodatkowej formy dokumentacji papierowej i braku elektronicznego podpisu. Wg mnie też dobrze bowiem przy wysokich kwotach depozytów niektórzy czują się pewniej jak mają dokument z podpisami w ręku a nie tylko elektroniczny zapis w bankowości elektronicznej. Mam eSKOK, nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tą funkcjonalnością w SKOK Wołomin i bankowością elektroniczną w jakimkolwiek banku komercyjnym, więc "archaiczność" jest nietrafiona. Ponadto z tego co widzę eSKOK jest na bieżąco ulepszany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko byłoby ok gdyby ów eSKOK był darmowy. Niestety SKOKi za tę przyjemność, która u banksterów jest darmowa tam kosztuje niemało bo aż 4,50 zł miesięcznie.
   Z tego powodu zrezygnowałem z tej zbędnej usługi. Skoro mam tam lokatę to po co na nią patrzeć? Uważam jednak, że Kasy mogłyby dużo zmienić na lepsze oferując to co jest standardem: darmowe przelewy, darmowy eSKOK, dokumentacja elektroniczna itp
   Niestety za wszystko każą sobie płacić jeden przelew miesięczny to ponad 10 zł (6 zł przelew + 4,50 zł usługa eSKOK) co jest raczej nie do przyjęcia.

   Usuń
  2. Jak masz eSKOK to przelewy są darmowe.

   Usuń
  3. Fakt. Przy zakładaniu lokaty skalkulowałem sobie, że przelewu dokonam raz czyli zapłacę w sumie 6 zł a opłacanie przez 3 miesiące czyli czas trwania lokaty usługi eSKOK da stratę rzędu 3*4,5 = 13,5 zł czyli drożej aniżeli dwie opłaty za przelew. Stąd wybrałem opcję bez eSKOK.

   Usuń
  4. Przecież eSKOK możesz założyć na miesiąc i później zrezygnować.

   Usuń
  5. Więc lepiej założyć go dopiero w miesiącu gdy lokata się skończy. Po co wcześniej?
   Tylko podejrzewam, że będzie to oznaczało kolejną wizytę na poczcie (która to już?) by wysłać kolejne dokumenty - po umowie o lokatę, po umowie o ror, po umowie o IKS itd
   Z niewiadomych mi bowiem powodów Wołomin co tydzień wysyła kolejne dokumenty do kompletowania swojej biurokracji a to już zakrawa na absurd.

   Usuń
  6. Obawiam się, że koszty wejścia, umożliwiające założenie lokaty 8% w Kasie Polska, są jeszcze wyższe, niż tu podane, bo w zakładce ,,Pliki do pobrania" jest plik ,,Cennik lokat" a w nim pod lokatą 8% jest info, że ,,z oferty mogą skorzystać wyłącznie Członkowie, którzy wniosą min. 8 szt. nadobowiązkowych udziałów" - 8 NADOBOWIĄZKOWYCH, czyli chyba razem 9...
   Po jakim czasie najwcześniej można im z powrotem odsprzedać udziały? I czy odzyskujesz wtedy 100% ceny, którą za nie zapłaciłeś, czy też mogą w międzyczasie zdrożeć albo stanieć?

   Usuń
 2. Witam, zwracam sie do Autora bloga z ogromna prosba. W poniedzialek musze zlozyc papiery, w celu zalozenia jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej. Oczywiscie musze w zwiazku z tym zalozyc rachunek w banku. Czy moge prosic o jakis ranking, podpowiedzi itp. Jestem w kropce jesli chodzi o podjecie tej decyzji, a czasu mam bardzo malo.
  Pozdrawiam i dziekuje. Micha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto rozważyć konto dające 1000 zł premii w Idei o którym pisałem tutaj:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/02/konto-z-premia-1000-z-w-idei.html

   Usuń
 3. A ja dzis zalozylam Lokate Idealna Plus Premium na 5 miesiecy. Odsetki 6.5% (ubruttowione) przychodza po 6 miesiacach ale kapital jest dostepny po 5ciu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie tą lokatę założyłeś, w IdeaBanku? Przez telefon?

   Usuń
 4. Rzezi % na lokatach ciąg dalszy..... SKBank -0.6%

  OdpowiedzUsuń
 5. Gangsterzy z banków nas okradają, dają jakieś śmieciowe procenty a zyski mają rekordowe:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zyski-bankow-znowu-rekordowe-2781656.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Inflacja w USA już rośnie, czyli znów się okaże, że w Polsce Rada obniżyła pod prąd stopy i za chwilę będzie musiała je podwyższać, co za ludzie nami rządzą?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wołomin SKOK też obniża
  3m-c=6.6
  6m-c=6.8
  12m-c=7%..ale tu nie jestem pewien
  Takie info mam z infolinii.

  Kurde 20 tego kończą mi się lokaty ..
  Najpierw założyłem konto w SK bank..i obniżyli już
  Teraz tylko tydzień mi brakowało żeby założyć w Skoku a tu obniżka.

  OdpowiedzUsuń
 8. hej moze moglby autor blogu pomoc/doradzic :

  powiedzmy ze posiadam 1 mln zl, chcialbym zainwestowac na rok 100% bezpiecznie (lokaty?) i po opodakowaniu otrzymywac 50 tys zl. rocznie.

  jest to wciaz mozliwe?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. Czy otrzymał już ktoś premię za luty od mbanku za płatności kartą do eKonta z premią? Według regulaminu miała wpłynąć pomiędzy 10. a 15. dniem kalendarzowym następnego miesiąca. Dziś 16. marca a premii, jak nie było, tak nie ma...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro na ten temat dwa artykuły. Mam nadzieję, że będzie większy odzew i dowiemy się czy ktoś dostał premię.

   Usuń
 10. Koszt przelewu w skok KasaPolska od kwoty 200 000 zł to az 100zł, wszystko jest w tabeli opłat którą wysylaja na maila (na stronie nie ma )

  OdpowiedzUsuń
 11. Polcan jakies szanse na odpowiedz? :

  hej moze moglby autor blogu pomoc/doradzic :

  powiedzmy ze posiadam 1 mln zl, chcialbym zainwestowac na rok 100% bezpiecznie (lokaty?) i po opodakowaniu otrzymywac 50 tys zl. rocznie.

  jest to wciaz mozliwe?

  P.S zna ktos jakies lokaty gdzie mozna negocjowac przy 400 tys zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawialiśmy już o tym na blogu, że jak ktoś ma milion to niejako z definicji wie jak inwestować i co z nimi zrobić.

   Przy takich kwotach nie masz gwarancji BFG gdyż te zawierają się w skromnej kwocie 100 tys euro. A więc należałoby ten milion porozkładać na kilka banków.

   Z drugiej strony skoro interesuje cię tylko bezpieczne lokowanie to odpowiedź jest banalna - rankingi. Najlepiej SKOKi bo one oferują dwa razy więcej aniżeli banki komercyjne. A jeżeli nie lubisz SKOKów to banki spółdzielcze jak popularny na tym blogu SK.

   Jutro najnowszy ranking.

   Usuń
  2. "Rozmawialiśmy już o tym na blogu, że jak ktoś ma milion to niejako z definicji wie jak inwestować i co z nimi zrobić." -- Dlaczego z definicji? za granica z pracy milion zl po paru latach to nie problem.

   Problem ze Skokami i bankami spoldzielczymi jest taki ze ich lokaty nie maja "stalego oprocentowania" plus czeba byc jakims udzialowcem w ich banku itd. chodzic po ich bankach itd. dlatego banki komerycjne sa proste w obsludze, podaja konto na lokate i to wszytsko - mnie interesuje piekne i pewne 5% po opodatkowaniu. Bez jakiegokolwiek/zero ryzyka.

   Dzieki za odpowiedz Polcan!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...