wtorek, 5 marca 2013

Dobra lokata RENTIERSKA oraz Na Przyszłość w PBS Sokołów


Minorowe nastroje zdominowały parkiet lokat. Czas na kolejny bank z pierwszej ligi, który dołącza do grona pogarszających ofertę a ja zaczynam się zastanawiać czy warto opisywać te wszystkie spadki bo humoru to pewnie nikomu nie poprawia.

Przyjemność to żadna pastwić się nad bezdusznością banksterów, którzy bawią się w obcinanie oprocentowania niczym sadysta pastwiący się nad biedną ofiarą. Fajny wyskok Toyoty był praktycznie jedynym pozytywem lutego i należy niestety do wyjątków bo jakoś nikt się nie kwapi do podobnych czynów.

A do jazdy w drugą stronę chętnych nie brakuje. Teraz dołącza do całego peletonu kolejny i właściwie ostatni dobry bank spółdzielczy PBS Sokołów. I od tego momentu mogę zakomunikować, że niestety nie ostał się już nikt, spadki są wszędzie na całej linii.

Jako ostatnia spadek odnotowała omawiana niedawno lokata na przyszłość. Jest to co prawda lokata dynamiczna ale za to zakres zysków jest dość uczciwy bowiem od samego początku oprocentowanie jest ustawione powyżej aktualnego minimalnego warunku ustawionego na blogu na 5,50% a w dalszych latach oprocentowanie rośnie do 7,50%.

Szczegóły wyglądają na dzień dzisiejszy tak:
1 rok - 5,60%
2 rok - 6,50%
3 rok - 6,70%
4 rok - 7,00%
5 rok - 7,50%

O tym banku po raz pierwszy pisałem w styczniu tego roku. Wówczas również omawiałem tę ofertę ale oprocentowanie sięgało od 6,10% do ładnych 8,00%. Szczegóły można znaleźć pod tym linkiem. Porównując obie oferty dawną i dzisiejszą widać, że bank równiutko ściął oprocentowanie o 0,50 p.p. dla wszystkich okresów.

Na stronie głównej nie ma tych informacji lokaty Źródło: pbssokołów


Wadą banku jest ukrywanie oprocentowania innych lokat. Gdy klikniemy na zakładkę oprocentowanie wyświetli się... pusta strona. Nie wiadomo nic o lokacie Standard, RENTIER, Transfer, czy internetowej. Znamy jedynie lokatę na 5 ale ta w ofercie była jedynie do 28 lutego i wisi dalej na stronie.

Trzeba jednak dobrze poszperać by wyszukać szczegóły, to co najciekawsze przedstawia obrazek. Okazuje się, że oprócz lokaty na przyszłość godne uwagi są jeszcze dwie ofert.y Pierwsza to lokata rentier (IKE oczywiście nie bierzemy pod uwagę). Oto stawki dla rentierów:
1 rok - 5,50%
2 lata - 6,50%
3 lata - 6,70%

A więc także tutaj ścięto dokładnie o 0,50 p.p. Cała oferta została zmodyfikowana już w tydzień po publikacji pierwszego artykułu o tym banku spółdzielczym. Opisywane dziś oferty są dostępne od końca stycznia i niestety jak niemal wszystkie oferty spółdzielcze posiadają oprocentowanie zmienne co bez wątpienia jest ich największą wadą.

Druga godna uwagi oferta to lokata DOPŁATA, która jest nawet ciekawsza od pierwszej rentierskiej: minimum lokaty to zaledwie 100 zł a oferuje dziś 5,70% na okres jednego roku. Ale nie wiadomo jak długo tyle wyniesie, bo to także może się w trakcie tego roku zmienić.

Dopisałem powyższe dwie lokaty roczne do rankingu prezentującego pierwszą ligę. Niebawem kolejne posiedzenie RPP. Czy piąty raz z rzędu obniżą stopy procentowe?

3 komentarze:

 1. A orientuje się ktoś jak spadna lokaty kiedy wejdziemy do strefy €?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta sama mysl nasuwa mi sie,gdy widze jak spadaja lokaty. Jesli wejdziemy do strefy euro,to oprocentowanie ucierpi na pewno,wystarczy sprawdzic,co daja banki na zachodzie. Wiekszosc ludzi raczej zdaje sobie sprawe,ze na godziwe emerytury liczyc nie mozemy, rzadzacy zamiast ulatwic nam odlozenie czegokolwiek,dowalaja opodatkowanie. Przyszlosc raczej nie rysuje sie optymistycznie.

   Usuń
 2. Witam,

  a co to znaczy zmienie?

  1 rok - 5,50%
  2 lata - 6,50%
  3 lata - 6,70%

  to oznacza ze jezeli wezme lokate na 3 lata , to w pierwszym roku na 100% bedzie 5,50 czy moze sie zmienic?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...