niedziela, 31 marca 2013

Wesołe święta w Aliorku czyli tylko 5% w ninja show


Wielkanocne święta powinny być wesołe. W roku ubiegłym fajny prezent dostaliśmy od półrocznej zaledwie Optimy, która zaoferowała nam konto na 6,50%. Niestety od tego roku na Optimę już nie można liczyć oferta bowiem stała się bardzo przeciętna a konto szare, bure i ponure.

W roku bieżącym rolę Optimy odegrał drugi bank, który nie ma jeszcze roczku czyli raczkujący Alior Sync. Niestety najnowsza oferta wcale nie jest jakimś podarunkiem świątecznym i jeżeli święta mają być faktycznie wesołe to raczej w kabaretowym wydaniu.

Tuż przed świętami, a więc traktować to należy jako niechciany prezent, na stronie Aliorka pojawiło się szumne oświadczenie: zmieniają się wymagania klientów, zmienia się Internet, zmienia się otoczenie, w jakim działa Alior Sync, zmienia się także nasza oferta. A ponieważ ninja trochę namieszał, więc kabaretu czas zacząć.

Czarny chytry i podstępny ninja na święta zaserwował dla swoich klientów zestaw fatalnych wiadomości. 

Zestaw zmian na nie Źródło: konto.sync
1. Od kwietnia wyłączamy sekcję z muzyką w Strefie Rozrywki oraz program Zrób dobry Deal

Dobry uczynek. nikomu niepotrzebna do szczęścia usługa poszła w las. Muzykę można przecież sobie  skopiować w dowolnej ilości wedle naszej woli czy to na kompa czy na komórkę wedle upodobania? 

Zdaniem Aliorka robił to co setny klient. To naprawdę dużo. Przecież bank to interesy, kasa i problemy do czego od dłuższego czasu ciągle przychodzi nam się przyzwyczajać a nie rozrywka.


2. Nowe (czyli fatalne) zasady zwrotu 5% w sieci 
Tutaj ninja zagrzał swoich wiernych klientów. Od teraz dostaniecie tylko 200 zł rocznie czyli... 16,66 zł na miesiąc. Czyli rozdaje 'fortunę' która kołem się toczy szkoda tylko, że tratuje dotychczasowych podobno zadowolonych klientów.

Pewnie będzie to tłumaczyć faktem, że od nowego roku opłaty interchange zostały obniżone. Ale jakoś mBank oraz BZ WBK/KB to nie odstraszyło od zaoferowania nawet 10% cashback. I to nie w internecie. Słowem fruwający ninja pomylił chyba kierunki.


3 Lokata 90-dniowa na 5%

Tylko do 10 tys zł Źródło: aliorsync


Ojej to teraz naprawdę klienci sobie zarobią! Sęk w tym, że kolejny raz mamy tutaj komiczne ograniczenie do 10 tys zł a więc kwotę dwa razy mniejszą niż na Ping Pongu. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Aliorek oferował nam dobre 7,50%. Czy tym razem potraktował nas uczciwie i zniżył o 1,5 pp?

Jak na obecne realia to niby rewelacyjne oprocentowanie, bowiem wszystkie dobre lokaty obecnie nurkują w granice 4% i niżej. Atrakcyjne i uczciwe byłoby 6% a tak więcej oferują oba bumerangi, powitanie w Toyocie, polisolokaty w Idei, oferty SK banku oraz wielu SKOKów, nie mówiąc o ofertach obligacji, które opisywałem w tym tygodniu oraz tych które zostaną opisane w przyszłym na PP2. Słowem lepszych alternatyw nie brakuje.


4. 0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie
Rzecz która od dawna jest obecna w wielu bankach np. na koncie Concerto w Kredyt Banku czy w BGŻ w wersji bankowości osobistej. Cóż mały się uczy, tyle że tam zredukuje, tu doda ale suma summarum całość ujawnia czarny charakter ninji.

Na marginesie lepszą alternatywą do wypłacania kasy z bankomatu za granicą jest możliwość płatności kartą kredytową, posiadającą pojedyncze przewalutowanie. Lepszy zysk dla nas z kilku powodów o czym pisałem już na PP2.


5. 1500 darmowych biletów do kina
Bodaj jedyna ciekawa propozycja chociaż i tak ograniczona do zwolenników kina.Ot kropla w morzu potrzeb bez której spokojnie można się obejść.W każdym razie nie wynagradza pozostałych punktów szczególnie ostatniego.


6. Korzystasz z najlepszego konta w Internecie! (uwaga: opinia Aliorka Sync)
Porównaj je z innymi kontami internetowymi (tymi, które my wam pokażemy)

I do porównania mamy tutaj średnio atrakcyjne konto w mBanku i to bez uwzględniania fajnej promocji z buddą, która dziś się kończy i nijakie konto w ING w którym karta kosztuje... 12 zł. A więc chwyt rodem z Optimy, która też ma swoje rankingi. Nie ma tutaj tych faktycznie dobrych kont jak ostatni hit w BZ WBK czy najlepsze od lat w BGŻ czy Millennium.


Jeżeli tak Alior się zmienia to chyba celowo nie chce zauważyć prawdziwych potrzeb swoich klientów. Cóż przyjemnie jest mieć klapki na oczach by nie dostrzegać lepszych od siebie. A przykładowo nawet pompatyczny ING nie robi na grouponie rozgraniczenia na starych i nowych klientów co jest domeną zadufanego Aliorka. 

Podsumowując jest wesoło, szkoda tylko że w kabaretowym wydaniu, a uśmiech jest tutaj szyderczym półgębkiem. Rzekomo przy wprowadzaniu zmian były brane pod uwagę opinie i oczekiwania klientów. Ciekawe zatem ilu z ankietowanych chciało obniżenia cashbacku do 200 zł na rok?

14 komentarzy:

 1. Mam konta w tych bankach z tabelki i nie tylko. Za żadne nie płace ani 1gr. AliorSync na silę chce pozyskać wynagrodzenia klientów. Problem w tym, że ten bank skupił takie osoby które go nie mają albo korzystniej przelewają. Pozostali nie mają skąd wziętość wynagrodzenia. Naprawdę nie chcą bym zrobił swoją tabelkę. Np. AS - 5% -> 90dni lub 3.5% KO. dbNET 6% KO, mbank 7% KO itd. Bilety do kina - brak x 3 (nie ma CC u mnie). Co do karty darmowej, gdybym chciał kartę kupił bym prepaida bez żadnej umowy. No i na koniec komentarza paradoksalnie wszystkie te dwa banki z tabelki dały mi zarobić więcej niż AS za otwarcie konta. mBank o 100zł, ING o 200zł. A na tej lokacie ktoś zarobi 100zł, i o ok. 17zł więcej niż w Idea.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo szczęśliwy z wprowadzonych zmian i dlatego... już pod koniec maja rezygnuję z konta.Pa Pa aliorku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się pożegnałem jak tylko dostałem 100 zł za wejście. I jakoś do dziś tej decyzji nie żałuję, bowiem nic godnego uwagi nie było w tym banku czego nie byłoby w innym i to w lepszym wydaniu.

   Usuń
 3. To mamy rozbieżność w tym co mówią konsultanci Synca (ale w sumie to i tak ich kompetencje i jakość obsługi zostawiają daleko w tyle mBank). Ja też pytałem o przelew z konta firmowego, ale powiedział, że nie przejdzie. Złożył za to zgłoszenie propozycji zmiany warunków od klienta. Warto aby więcej osób to zgłosiło bo wydaje mi się, że po prostu stworzyli zbyt okrojony regulamin mówiący o możliwych wpływach kwalifikowanych do CB i wszyscy trzymaja się tylko tego co tam jest wymienione. Pewnie jakby ludzie mający własną DG zaczęli zgłaszać ten babol to by może dopisali coś przy okazji nowych zmian.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale tego cash backu szkoda, bo jak ktoś robi zakupy na allegro, to można było sporo kasy zaoszczędzić :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie, bardzo szkoda. Nie wiem, dlaczego ten bank był przez autora bloga tak nielubiany, bo dla ludzi takich jak ja, kupujących dużo w internecie, oferował naprawdę świetne i proste rozwiązanie. Większość swoich zakupów robię przez internet, czy to na aukcjach, czy w internetowych sklepach, kupuję w ten sposób właściwie wszystko oprócz spożywki i 5% cashback w Syncu był dla mnie naprawdę sporą oszczędnością, tym bardziej odkąd 'podpiąłem'' pod niego także swoje comiesięczne rachunki. I wszystko to bez cudowania z liczeniem transakcji dokonanych kartą, wydanych kwot i innych tego typu pierdów. To naprawdę był bardzo dobry ROR dla nowoczesnych ludzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Aliorek zaproponuje jakieś zmiany na lepsze będzie pozytywny artykuł. Póki co praktycznie nic co zaoferował nowego nie jest godne uwagi.

   Toyota, Getin, mBank czy BZ WBK potrafiły nas w tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyć. W przypadku Alior Sync mamy totalną ignorancję nie tylko w ofercie ale także w promocji na Gruperze a to mówi samo za siebie.

   Usuń
  2. O jakiej promocji mówisz? Był jakiś artykuł, przegapiłem coś?

   Usuń
  3. Tak ale nie tutaj. Na PP napisałem artykuł o promocji konta w Syncu na gruperze. Przestali rozdawać kasę.

   Usuń
  4. A, o te bilety do kina Ci chodziło?

   Usuń
  5. Dokładnie, ale na szczęście znów wrócili do rozdawania kasy

   Usuń
 6. Piszesz : Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Aliorek oferował nam dobre 7,50%. Czy tym razem potraktował nas uczciwie i zniżył o 1,5 pp?
  - a ma być 2,5 pp :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miało być 2,5 pp.
   Zapytałem - 'czy potraktował nas uczciwie i zniżył o 1,5 pp?'

   Pytanie było retoryczne bowiem nie zniżył o 1,5 pp co można by jeszcze pochwalić, lecz o 2,5pp a więc oferta nie jest uczciwa - stąd szyderczy ton całego artykułu.

   Usuń
 7. jeżeli chodzi o cashback to mysle że jest to ewidentne ciecie kosztów i odpowiedzią na aplikacje typu sprytny bill-płacenie rachunków kartą,które to transakcje widzi bank jako MOTO.
  Ja sam z tego tytułu wyciągałem średnio okolo 200 na miesiąc(czynsz,gaz,prąd,szkoła,telefony). Nie dziwi mnie to posunięcie banku, szkoda bo nieżle się reperowało budżet tym sposobem

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...