wtorek, 19 marca 2013

Ostatni dzwonek na dobrą lokatę w SK bank


Jak już informowałem wczoraj w SK bank dziś ostatni dzień na założenie dobrej lokaty. W przeciwieństwie do innych instytucji Bank Rzemieślników i Rolników uprzedza o swoich zamiarach i nie wprowadza znienacka nieoczekiwane obniżki ale pozwala się przygotować na zmiany co należy pochwalić.

Inne banki tego nie robią. Wczorajszy ranking początkowo zawierał dużo braków a wszystko dlatego, że banki wprowadziły zmiany właśnie od poniedziałku a ranking przygotowuję w niedzielę zatem musiałem kilkakrotnie nanosić tam poprawki. Niestety od jutra czekają nas kolejne korekty owego rankigu.

Co zatem za zmiany szykuje nam SK bank, czyli jakie poprawki powinny się tam znaleźć? Zmiany dotyczą całej serię najlepszych lokat zwanych eLokata24. Tylko do dziś obowiązują stare stawki, chociaż słowo stare to duża hiperbola skoro ostatnią obniżkę mieliśmy 27 lutego!


Wszystko ładnie prezentuje poniższa tabela:

Od jutra znaczne spadki Źródło: skbank


Jak widać w przypadku lokat półrocznych mamy kolejną obniżkę i to bardzo dużą, większą nawet niż nieoczekiwanie wielka obniżka stóp. W marcu RPP obcięła stopy o 0,50pp natomiast SK robi cięcie o 0,60pp. Kogo interesuje jak obniżki w SK banku wyglądały w lutym może zajrzeć tutaj.

A więc nie ma zmiłuj się. Od jutra reklamowane już będzie tylko 5,50%. Trochę łagodniej potraktowano lokaty  na dłuższy termin a więc 12 miesięczne dla nowożeńców oraz 13 miesięczne dla reszty klientów. Prezenty weselne w postaci gotówki będą oprocentowane o 0,50 pp mniej natomiast reszta mimo, że musi trzymać kasę dłużej będzie bardziej pokarana bo o 0,55pp. Widać to w poniższej tabeli.

Nie co łagodniejsze na dłuższy termin Źródło:skbank


Jak widać nowożeńcy są najbardziej uprzywilejowaną grupą wśród rzemieślników i rolników. Gwoli przypomnienia minimalna kwota na lokacie to 3.000 zł natomiast brak górnego limitu co ucieszy większość z Was. Ograniczenia widoczne przy lepszych lokatach są bowiem niewątpliwie irytujące

Dobrze by było gdyby wreszcie skończyły się te obniżki trwają już bowiem zdecydowanie za długo i są zdecydowanie zbyt drastyczne. Nikt na pewno nie spodziewał się tak olbrzymich rozmiarów spadków. Pytanie gdzie jest dno?

27 komentarzy:

 1. Polcan, ten temat jest już chyba nieaktualny, bo jest limit 100 lokat dziennie a już teraz został wyczerpany,a mamy 8 rano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zakładałem nigdy lokat w SK więc szczegółów zakładania nie znam.
   Z czystej ciekawości zajrzałem jednak na stronę banku i teoretycznie można zakładać w chwili obecnej lokaty. Po kliknięciu na SK bank w lewym górnym rogu jako pierwsza pojawia się reklama lokaty 6,10%. Po kliknięciu na nią otwiera się wniosek do wypełnienia.
   Nie ma nigdzie notki limit lokat na dzień dzisiejszy został wyczerpany, który kilkakrotnie widziałem na stronie banku.

   Usuń
  2. Przy dalszym testowaniu i wybraniu z listy combo lokaty 6 miesięcznej pojawia się komunikat
   Przepraszamy dzisiejszy limit lokat został wyczerpany.
   Są dostępne tylko lokaty 12 i 13 miesięczne. A więc praktycznie tylko te ostatnie.

   Usuń
 2. Zastanawiam się czy jest sens zakładać u nich ROR do tych lokat eLokata24, bo te 5.5% to i tak jest czołówka rynku.
  Chodzi mi dokładnie o to, czy przy tych lokatach eLokatach24 trzeba za każdym razem rzeźbić wszystkie swoje dane osobowe na tym formularzu i czekać na maila w kolejnym dniu roboczym, czy jak się założy u nich ROR to jest to od razu zakładane i przelewane z konta?
  Może ktoś potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam u nich kilka lokat jako posiadacz rachunku (tych na 6,40% na 3 miesiące z oprocentowaniem stąłym, co już ich niestety nie uświadczysz) i jeżeli masz środki na koncie to normalnie zakładasz lokatę w ciągu minuty, natomiast w przypadku eLokaty24 za każdym razem musisz wpisywać wszystkie dane i czekać na mejla

   Usuń
  2. Nie musisz za każdy razem wpisywać danych. Przy drugim wpisie, po uzupełnieniu nr pesel, nazwiska rodowego matki i własnego nazwiska, kolejne dane uruchamiają się z pamięci. Meil przychodzi w tym samym lub następnego dnia. Od kolejnego dnia po otrzymaniu meila jest 5 dni na przelanie pieniędzy na podany rachunek. Brak wpłaty w tym czasie powoduje wygaśniecie umowy, o czym bank informuje w kolejnym meilu.

   Usuń
 3. Polcan: wydaje mi się, że inaczej należy czytać tą tabele - jako że mamy oprocentowanie zmienne to (np.lotata 6 m-cy)do dziś ma oprocentowanie 6,1% a od jutra 5,5% - nie oznacza to, że dziś trzeba ją zakładać.

  Przykład ten co założył lokatę 6m-cy dnia 15.02 ma ją oprocentowaną do dziś 6,4% a od jutra 5,8%.

  A ten co założy dziś i tak nie będzie miał jej dziś uruchomionej - więc "akceptuje" oprocenowanie zmienne na dzień dzisiejszy 5,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem powinien rozwiązać ten kto ma tę lokatę. Kto ma podgląd internetowy powinien widzieć oprocentowanie lokaty, łatwo więc sprawdzić czy jutro się zmieni, czy też dopiero przy kolejnej zmianie.


   Usuń
  2. Zmieni się jutro.

   Usuń
  3. Dokładnie tak jest.

   Usuń
  4. To czywiste, że jest dokładnie tak, jak pisze Anonimowy. Nie wiem, jak można to rozumieć inaczej? Oprocentowanie zmieni się tak czy siak, więc dzisiejszy dzień nie jest "ostatnim na zakładanie", a co najwyżej ostatnim z wyższym progiem, dla tych którzy już lokatę otworzyli. W zależności od tego natomiast, kiedy lokata została otwarta różne były wartości poszczególnych progów.

   Usuń
 4. Jest tak jak pisze wyżej anonimowy. Od jutra ta loka będzie oprocentowana 5,5% niezależnie czy była otwarta dzisiaj czy jutro.

  OdpowiedzUsuń
 5. oczywiście że się zmieni. To są lokaty ze zmiennym oprocentowaniem i właśnie zmieni się ono na takie, które podane jest w komunikacie i tabeli

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy19 marca 2013 08:21

  masz 100% rację. Oprocentowanie jest zmienne więc bez różnicy kiedy założymy lokatę, Pare dni będzie lepiej oprocentowanych, pozostałe gorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok przyjmuję do wiadomości, że tak jest w SK.

   Usuń
  2. Tak jest wszędzie, na tym polega oprocentowanie zmienne. SK ze swojej dobrej woli różnicuje spadki wzgledem tego, kiedy lokata została założona (wcześniejsi depozytariusze mają nieco wyższe oprocentowanie, choć tak samo i w tych samych momentach następują spadki)

   Usuń
 7. SK bank ma bałagan w powiadomieniach.

  Dostalem dzis mail że moja lokata 6 mies/zmienne miała oprocentowanie 6.4% do 19 marca, i będzie oprocentowana 6.4% od 20 marca ????????, czyli żadnej obniżki :)  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy aby na pewno chodzi o lokatę 6 miesięczną? Ja otrzymałam potwierdzenia, że lokata 3 miesięczna (nie ma ich już w ofercie), która była oprecentowana 6,45 pozostaje na takim samy poziomie. Odnoście 6 miesięcznej jeszcze nie dostałam meila i spodziewam się, że przyjdzie z wiadomością o zmianie oprocentowania.

   Usuń
  2. ups, masz rację, bez zmian dla lokat 3 mies
   Odnosnie 6 mies jeszcze nie ma maila..

   Odszczekuję komentarz że SK ma bałagan :)

   Usuń
  3. no właśnie, odnieśnie bałaganu i lokat na 3 miesiące

   treść dzisiejszego e-maila:
   "Środki zaksięgowane na rachunku w/w eLokaty24 w skali roku:
   • do dnia 19.03.2013 r. są oprocentowane 6.45%,
   • od dnia 20.03.2013 r. będą oprocentowane według stawki 6.45%."

   treść pdf'a, który mieli na stronie jeszcze w niedzielę:
   "Oprocentowanie (w stosunku rocznym) dla wniosków złożonych od dnia 15 stycznia 2013 r. do 26 lutego 2013 r.
   do dnia 19 marca 2013 r. 6,45 %
   od dnia 20 marca 2013 r. 6,15 %"

   ja zakładałem lokaty właśnie w tym terminie... to w końcu zmiejszają oprocentowanie, czy pozostaje 6,45%?

   Usuń
  4. A jednak 3 - miesięczne od dzisiaj są 6,15%, a nie 6,45%. I tak potraktowano je łagodnie.

   Usuń
 8. Specjalnie założyłem tam konto jak jeszcze lokata była na 3 miesiace 6,75 ale czekałem na papiery no i jak przyszły to lokata zeszła i nawet nie otwierałem papierów od banku ... jak się coś zmieni to może aktywuje konto...

  OdpowiedzUsuń
 9. Na chwilę obecną niema ciekawej oferty lokat zakładanych nawet przez ror było 6.4% oproc. stałe w zamian nic nie zaoferowali na chwilę obecna brak lokaty godnej uwagi a co za tym idzie nie warto otwierać konta w tym banku.Dużym minusem jest brak możliwości założenia lokat które są na stronie głównej banku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od poczatku kwietnia rozpoczynaja sie kolejne edycje lokat sezonowych ze stalym oprocentowaniem. Podobno z warunkami lepszymi niz aktualne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś człowieku był prorokiem.

   Usuń
  2. Nowa Interlokata będzie w ofercie banku od 2.04.2013. A w sprawie braku zmiany oprocentowania eLokaty na 3 miesiące to błąd automatu. Informacje z http://www.facebook.com/pages/SK-bank/554189251263662 .

   Usuń
 11. Wybaczcie, że skrobnę komentarz bez czytania artykułu, ale już sił dzisiaj nie mam, a chciałem się tylko podzielić stroną skbanku, która wygląda na ten moment dosyć ciekawie
  http://i.imgur.com/b6uZij1.jpg
  Jeżeli mielibyście chwilę czasu, to spójrzcie proszę na poprzedni artykuł i mój dłuższy komentarz odnośnie liczenia kwoty odsetek do wypłacenia, byłbym wdzięczny.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...