środa, 20 marca 2013

W kuluarach przybywa lokat czyli Lokata Idealna Plus Premium daje do 6,50%


Jeżeli wśród banków spółdzielczych króluje SK bank toteż śledzimy tutaj każdy ruch w tej instytucji, to wśród banków komercyjnych największym wzięciem cieszą się lokaty w kuluarach Idei. Mało tego oferta tych lokat, których próżno szukać na stronie głównej, rozrasta się.

Ostatnio pisałem o tym że dotychczasowa oferta lokat idealnej plus zwiększyła się o Lokaty Pewny Zysk z ubezpieczeniem Pewna Polisa. Tak naprawdę są to polisolokaty przygotowane odpowiednio z towarzystwami ubezpieczeniowymi Europa oraz Warta. I od poniedziałku kolejny raz wszystkie te lokaty równo zostały obcięte.

Co ciekawe do omawianych dwóch ofert doszła jeszcze trzecia zwana Lokata Idealna Plus Premium. A o tej do tej pory jeszcze nie mówiłem. Ale bardzo możliwe, że to nowa nazwa dawbej Lokaty Wieki Powrót, gdyż adresowana jest do wąskiego grona odbiorców. Ale po kolei.


 1 Lokata Idealna Plus
W poniedziałek Idea do praktycznie wszystkich atrakcyjnych lokat zastosowała jeden ruch. Obcięła wszystkie kolejny raz o głowę a jej wysokość wynosiła 0,50pp. I tak o tyle zmalały: Ping Pong (spadek z 5,50% na 5,00%) oraz Lokata na Dobry Początek (spadek z 6,50% na 6,00%). To widzimy na stronie głównej.

Ten sam ruch zastosowano do Lokaty Idealnej Plus oraz Lokaty Pewny Zysk. Tutaj dawne 5,60% zredukowano do 5,10% dla wszystkich okresów kwartalnego, półrocznego oraz na 9 miesięcy. Dzięki temu że zmieniono oprocentowanie na niższe podwyższono minimalne stawki. Teraz kształtują się one następująco:

Źródło: ideabank

2 Lokata Pewny Zysk
Jak mówiłem ostatnio idealna plus ma obecnie tylko dwa okresy natomiast Pewny Zysk oferuje w dalszym ciągu trzy okresy co widać niżej. 


Źródło: ideabank


3 Lokata Idealna Plus Premium
A co z trzecią ofertą? Ta oferta jest skierowana do osób, które mają w tym banku lokaty. Dokładniej chodzi o te, które kończą się w terminie kwiecień-lipiec. Przypuszczam zatem, że chodzi także o lokaty, które w ubiegłym roku można było założyć w lutym na okres 18 miesięcy i oferowały grubo ponad 75% (słownie: siedemdziesiąt pięć procent).

Takim osobom przygotowano dość lukratywną ja na dziś ofertę bowiem oprocentowanie Plus Premium jest w granicach 6,30% do 6,50% a więc więcej aniżeli oferuje dziś wabik na dobry początek. A na dodatek trwają dłużej bo wabik trwa tylko miesiąc a Premium odpowiednio kwartał oraz 5 miesięcy.

Ale ile osób ma jeszcze lokaty w Idei...

23 komentarze:

 1. Ja mam :) Zastanawia mnie negatywny wydźwięk pytania (???) postawionego na koniec artykułu. Czyżby Polcan wiedział coś, czego umoczona w "idealne" lokaty gawiedź nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak różowo. Lokaty idealne należą do jednych z lepszych na rynku w końcu są w pierwszej lidze, zasługują na uwagę więc o nich piszę.

   Na pewno jednak pytanie nie ma zamierzonego negatywnego wydźwięku, jeżeli tak to jest odbierane to po prostu usunę ostatnie zdanie. Zdanie sugeruje tylko tyle, że lokata idealna plus premium stanowi tylko magnes do zatrzymania obecnych klientów.

   A na postawione pytanie 'ile osób ma jeszcze lokaty w Idei...' odpowiedź brzmi - coraz mniej bowiem idealna to praktycznie jedyna dobra lokata nie ma bowiem już noworocznych, nr 1 i wielu innych ciekawych ofert, które do niedawna zmieniały się niczym w kalejdoskopie i naprawdę było w czym wybierać.

   Usuń
  2. Już widzę oczyma wyobraźni jak pod koniec kwietnia "konsultanci" Idei dostają telefonicznej sra... obstrukcji :D

   Usuń
 2. Założyłem lokate na dobry początek (jeszcze za 6,5%) skończy mi się w połowie kwietnia i zakładając, że oferta:
  "Takim osobom przygotowano dość lukratywną ja na dziś ofertę bowiem oprocentowanie Plus Premium jest w granicach 6,30% do 6,50% "
  będzie aktualna (nie wiem czy są dla niej jeszcze jakieś warunki?) wydaje się być korzystne przedłużenia nawet na 6,3%?
  A może się mylę... No i nie wiadomo co będzie za miesiąc...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaraz, zaraz ale to chyba nie są lokaty. Też mi zawracali głowę telefonami i z tego co zdążyłem się zorientować to są polisolokaty więc nie podlegają pod BFG. Proszę o skorygowanie jeśli są to normalne depozyty, które oferuje Idea.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, pisałem o tym już dziesiątki razy. Sam fakt, że to produkt oferowany we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym zdradza, że to polisolokaty.

   Ale wiadomo, że nazwa lokata sprzeda się lepiej skoro polisolokaty nie są zbyt dobrze u nas odbierane.

   Usuń
  2. Słyszałem, że ochrona jest podzielona - kapitał główny podlega pod BFG, natomiast odsetki pod towarzystwo ubezpieczeniowe.

   Usuń
 4. "Idealna plus" to kombinacja lokaty i polisy ubezpieczeniowej. Kapitał jest zwykłym depozytem bankowym podlegającym BGF, natomiast część odsetkowa stanowi dochód z polisy ubezpieczeniowej i podlega UFG. Konstrukcja dosyć fajna, i, co najważniejsze, bardziej bezpieczna od konstrukcji zwykłych polisolokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doradcy Idei z którymi rozmawiam często bez ogródek nazywają je po prostu polisololatami.

   Usuń
  2. Nie bardzo to rozumiem. Czyli odsetki od kapitału pokrywają składkę ubezpieczeniową?

   Usuń
 5. "Przypuszczam zatem, że chodzi także o lokaty, które w ubiegłym roku można było założyć w lutym na okres 18 miesięcy i oferowały grubo ponad 75% (słownie: siedemdziesiąt pięć procent)."
  Polcan, mógłbyś rozwinąć lub zarzucić jakimś linkiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, mowa o lokatach Tax Free które oferowały dokładnie do 78,87%. Dokładną tabelę oprocentowania zależną od dnia założenia lokaty jak również opis znajdziesz tutaj:
   http://polakcan.blogspot.com/2012/02/lokata-tax-free-na-7887-jeszcze-zywa.html

   Usuń
  2. No ale mylisz coś. Mam takich SPORO lokat na maksymalny okres i był to 15M (gdyby był dłuższy bym się skusił na 18M).

   Usuń
  3. 7,848% netto za 15M

   Usuń
 6. Polcan ostatnio jest o czym pisać prawda? Mam wrażenie, że jest za dużo promocji i nie wszystkie dajesz rade opisać. Może warto chociaż pokrótce wspominać o wszystkich których nie zdążysz/nie planujesz opisywać to na pewno doda czytelników i przynajmniej nic się nie przegapi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O promocji np. w mBanku oraz BZ WBK czy Kredyt Banku gdzie można zdobyć 700 zł pisałem na PP2. Tutaj było niedawno o Inteligo a jeśli masz na myśli ostatnią promocję kart w mBanku to ofertę pominąłem bowiem wydaje mi się bardzo mało atrakcyjna.

   Ten blog to przede wszystkim lokaty i to te najlepsze. A promocje to raczej blog Polak potrafi 2. Jeżeli coś pominąłem daj namiary a opiszę.

   Usuń
 7. niestety lokata idealna plus premium dotyczy tylko lokat limitowanych i noworocznej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś wie jakie dokładnie lokaty się łapią? Bo właśnie wygasła mi 2 letnia lokata na 6% i jak zawsze dzwonią i gitarę zawracają, tak tym razem konsultant nie zadzwonił ;/ Mam też kilka tax free, które kończą się 13.04, to może chociaż te by się załapały.

   Usuń
  2. A przyszedl mi do glowy jeden myk. Nie da sie tych konczacych lokat wrzucic na jakies limitowane i tych przerobic na plus premium? :)

   Usuń
  3. tax free jak się kończą to na pewno zadzwonią, wtedy oferują lokatę idealną plus, bardzo się to opłaca, zwłaszcza w dobie obniżania oprocentowania lokat, choć na moje oko to prawdopodobnie pojedyncze banki będą się wynurzać i powoli zwiększać oprocentowanie. Ale jak nie zadzwonią to sam wypełnij formularz kontaktowy na ich stronie internetowej

   Usuń
 8. Lokaty są fajne dla leniwych i nielubiących ryzyka. Kapitalizacja odsetek, długi czas odkładania nawet swoich drobnych może każdego uczynić milionerem na starość. Naprawdę milionerem. Oto jak stać się bogatym emerytem. Mówię o utworzeniu swojej własnej, prywatnej emerytury opartej na lokacie i swoim koncie bankowym.

  OdpowiedzUsuń
 9. A gdzie w ogóle można coś o tych lokatach na stronie banku znaleźć?

  OdpowiedzUsuń
 10. dziś dostałem wypłate pełnych odsetek. polisolokaty założyłem w listopadzie 2012 na pół roku do maja 2013. teraz przedłużyłem je ale już na 4,75% na pół roku. podobno mają być tylko do końca 2013 i rostek dobierze się i do tej niszy

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...