wtorek, 11 czerwca 2013

4,75% na lokacie czyli nowy gość w kuluarach


Co tam słychać na lokatach do których dawno nie zaglądaliśmy. Czy spadły już na tyle, że musimy im postawić krzyżyk na drogę bowiem zdążają w zatraconym kierunku? Czy też znalazł się jakiś szaleniec, który idzie pod prąd oferując coś ciekawszego od konkurencji?

Jeżeli za dobrą stawkę przyjąć dziś 4,50% to znalazł się taki szaleniec. Wczoraj dostałem informację od jednego z czytelników o ofercie lokat ze stałym oprocentowaniem na 4,58% oraz 4,75% co przy obecnych stawkach wygląda w miarę przyzwoicie.

Oferentem jest Open online a oferta co ciekawe jest skierowana do stałych klientów. To dość nietypowe zagranie nie przypominam sobie bowiem sytuacji, żeby któryś z bliźniaków faworyzował swoich klientów na wzór lokaty w kuluarach w Idei.  Czy bliźniaki się pokłóciły a Open nie słucha już służalczo Getinka?


Open oferuje dwa warianty lokaty:
A - lokata 3 letnia: średnia 4,58%
I rok - 5,25%
II rok - 4,50%
III rok - 4,00%

B - lokata 2 letnia: średnia 4,75%
I rok - 5,00%
II rok - 4,50%

Przy takich stawkach wariant A pasuje do drugiej ligi a wariant B nadawałby się nawet na ostatnie miejsca pierwszej ligi. Lokatowcy którzy nie lubią innych form lokowania kapitału mają zatem ładny prezent, tyle że ograniczony do wybrańców.

Kto nie jest stałym klientem też może skorzystać z ofert lokaty na 2 oraz 3 lata, ale dostanie już mniej. I to u obu bliźniaków. W Open mamy obecnie taką reklamę.


Tylko na obrazku Źródło: openonline


Oczywiście to zwykłe mydlenie oczu bowiem w rzeczywistości w obu przypadkach 5% dostaniecie tylko w pierwszym roku. Potem oprocentowanie spada do 4% (wariant na 2 lata) oraz do 4,50% i 4,00% (wariant na 3 lata) w efekcie w obu przypadkach średnie oprocentowanie to 4,50%.

Getinek już tak nie czaruje na reklamie. Tutaj mamy tyle ile widać.


Tak jak w rzeczywistości Źródło:getinonline


A więc faktycznie oferta Open dla stałych klientów jest nieco ciekawsza. Doradca aby zachęcić do założenia lokat podaje takie argumenty:
W razie zainteresowania proszę o kontakt – w związku z ostatnim obniżeniem stóp procentowych  ( aż o 25 pkt. bazowych ) zapewne niedługo zostanie zdjęta lub zastąpiona niższym oprocentowaniem. Jest to zapewne ostatni moment by zabezpieczyć sobie oprocentowanie na poziomie  powyżej 4,5%. ( złożenie wniosku jest bezpłatne, na ewentualne opłacanie jest 7 dni )

Po czym podaje link do artykułu w którym zapowiadana jest jeszcze jedno cięcie stóp w lipcu lub we wrześniu. Tymczasem wczoraj pierwszy raz przeczytałem pozytywne słowa jednego z członków RPP a ściślej Adama Glapińskiego: 'cykl luzowania polityki monetarnej zakończony' czyli tłumacząc to na ludzki język koniec ze spadkiem stóp. Oby to były prorocze słowa a wrota na zatraconej ścieżce którą podążają lokaty powinny być jak najszybciej postawione, zatrzaśnięte i zaryglowane. 

Problem w tym, że decyzje RPP to dla banków pretekst by manipulować ofertami według własnego uznania. A te rzadko pokrywają się z oczekiwaniami klientów...

7 komentarzy:

 1. Witam, proszę o pomoc. Potrzebuje ulokować 150k jaką lokatę albo konto oszczędnościowe polecacie? Bardzo proszę o jakiś typ. Może być okres o 24 miesięcy. Posiadam ror w sk bank, ale tam jest tak to nieczytelne, że masakra... openonline oferuje 4.15% z tego co widzę na rok. Jest coś bliskie chociaż 5% gdzie można by ulokować? Bardzo proszę o jakiś konkret namiar. DZIĘKUJĘ!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Twoim miejscu z jakąś cżęścią tego kapitału poszedł bym do któregoś SKOKu. Znajdź coś w swojej okolicy, a znjadziesz też ładną ofertę lokat.

   Usuń
  2. Noble Bank 5, 25 procent.

   Usuń
  3. ja bym SKOK-i sobie odpuścił - przynajmniej do czasu, jak zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości związane z ich (para)bankową działalnością

   Usuń
  4. Dziś PING-PONG 4.5% przecież to kpina!!!

   Co do 5.25%
   "Założenie rachunku z kartą debetową (metalową lub plastikową) w Oddziale Noble Bank"
   http://noblebank.pl/oddzialy

   http://noblebank.pl/produkty/depozyty/lokata-na-otwarcie

   Nie ma u mnie w mieście, to se nie otworzę. Gdzie 20-30tys teraz powyżej 5%?

   Usuń
 2. Witam na demie w forex zrobiłem 70% w tydzień, czy warto wchodzić w to za 5tys zł (to dla mnie rok odsetek i premii).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakaś Ściema z tym oprocentowaniem, jestem klientem open a gdy się zaloguję i chcę założyć lokatę to oprocentowanioe 4,5% na 2 lata, chyba, żę to trzeba załatwiać bezpośrednio z konsultantem

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...