sobota, 22 czerwca 2013

Lokata rewolwer oferuje 4,50% czyli klient kontra bank


Chcielibyśmy już wrócić do normalności do czasów gdy oferty lokat były stabilne, przewidywalne i pozwalaliśmy się pozytywnie zaskakiwać. Dziś aby policzyć takich w miarę dobrych ofert wystarczy spojrzeć na palce jednej ręki.

Ale nawet ogarnięcie ilości palców na jednej ręce podsuwa myśl - za dużo tych palców na jednej ręce. Wystarczy aż nadto by policzyć aby wskazać co dziś jest ciekawego. I to jeszcze po dodatkowym namyśle czy warto daną ofertę uznać za ciekawą czy też tylko powyżej przeciętnej.

Na dzień dzisiejszy za ciekawą można uznać lokatę rewolwer u Getinka. Bliźniaki od pewnego czasu są ewidentnie pokłóceni i nie oferują już w takiej zgodzie tego samego w tym samym czasie i przez tyle samo dni. Owszem oferują to samo ale w innym terminie a lokata rewolwer jest jednym z przykładów. Co w niej jest ciekawego?

Skrótowo opisałem ją w najnowszej aktualizacji rankingu. Oferuje na dzień dzisiejszy 4,50% co, patrząc na to co wyprawia konkurencja, jest godne uwagi. Lokata jest dwuletnia a więc dość długo i wśród lokat na taki okres jest niekwestionowanym liderem.

Źródło: getinonline

Co w niej jest fajnego? Przecież w ofercie Getin online jest już lokata dwuletnia oprocentowana na 4,50% o czym pisałem tutaj. To samo zresztą jest w nieco zawoalowanej formie u bliźniaka który udaje na reklamie, że oferuje 5% a i tak nie da więcej niż 4,50%.

Lokata rewolwer ma tę przewagę, że chociaż lokata jest dwuletnia to jednak nie musimy zamrażać środków na tak długi okres czasu, tylko mamy możliwość zerwania lokaty co pół roku za w miarę rozsądną karę. Karą jest bowiem zmniejszenie oprocentowania do 4%, a to stawka uważana dziś za w miarę dobrą.

Należy jednak pamiętać, że można ją zerwać tylko przez 3 dni po upływie pół roku, roku lub półtora roku. Kto się pomyli w dniach straci całość odsetek i nie dostanie nic oprócz włożonego kapitału, a to oznacza darmową pożyczkę dla banku i pewnie na to Getinek liczy.

Co ciekawe do tej pory gdy opisywałem lokaty u bliźniaków zawsze mówiłem, że to Open naśladuje Getinka i kopiuje jego poczynania. Tym razem jednak to Open był pierwszym, który zaoferował Lokatę Rewolwer i podał - oferta ważna do 19 czerwca.

Open był tym razem pierwszy
Jak widzimy, kto lubi sobie postrzelać może stanąć do pojedynku, który odbędzie się za 6,12 lub 18 miesięcy:
 • po jednej stronie stoi klient, który może zarobić 4% 
 • po drugiej stronie bank, który może zarobić darmowy kredyt. 
Na strzał mamy 3 dni... Obstawiam na klienta;)

Ciąg dalszy: Lokata antyinflacyjna czyli dobrą lokatę też trzeba trzymać na muszce

7 komentarzy:

 1. Dlaczego mam takie dziwne przeczucie, ze przez te 3 dni pewien procent klientów będzie miał "problemy techniczne" z zalogowaniem itd, itp?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarno patrzysz na świat:)
   W artykule następnym pokazałem, że wykorzystałem owe 3 dni i muszę przyznać lokata zerwała się bez problemu a odsetki zostały naliczone.
   Dodałem link do opisu pod koniec artykułu.

   Usuń
 2. "Karą jest bowiem zmniejszenie oprocentowania do 4%" jeśli ktoś myśli o pół roku to szkoda zachodu. W Meritum tyle jest. Sprawa ma się inaczej, gdy patrzymy na horyzont roczny lub półtoraroczny. Ale SK na 2-3lata daje dużo lepsze stawki. Więc jak ktoś zamierza trzymać do końca na 4.5% to może lepiej wybrać się busem do SK banku bo 4% to mamy zapewnione.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widzę tej lokaty rewolwer na stronie getinonline.pl
  Pojawiła się za to ciekawa lokata pół na pół 4%

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wystarczy aż nadto by policzyć nby wskazać co dziś jest ciekawego."
  Tu się chyba jakaś literówka wkradła. Oraz:
  okres czasu -> okres

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytasz nawet takie nieaktualne oferty dla samej zabawy wyszukiwania błędów? Jak zwykle wielkie dzięki:)

   Usuń
  2. Często odnosisz się do wcześniejszych wpisów, więc w momencie, gdy nadrabiam zaległości, wolę czytać wszystko bez wyjątku. Będę przynajmniej wiedział, co mnie ominęło i będzie to motywacją, żeby jednak następnym razem być na bieżąco.
   W sumie możesz przekazać jakiś limit, np. że nie ma sensu zgłaszać literówek starszych niż 3 miesiące, to nie będę Ci zajmował czasu takimi komentarzami. Dla mnie to bez różnicy, przy okazji czytania jednak zawszę mogę przekazać wyłapane chochliki.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...