wtorek, 25 czerwca 2013

Bumerangi lataja już niżej czyli gdzie jeszcze dają 5%


No i stało się. Od wczoraj bumerangi latają już niżej na poziomie, który był do przewidzenia. Tak jak zapowiadałem w artykule Symulacja zysków z lokat jeśli Ping Pong obniży oprocentowanie o 0,50 pp wkrótce to samo zapewne zobaczymy na bumerangu, który zwykle robi to samo co Idea ale z kilkudniowym poślizgiem.

Ping Pong zmienił ofertę dokładnie w środę 12 czerwca. Zatem bumerang pociągnął o 12 dni dłużej. I oczywiście oferta dotyczy nie tylko Getinka, bliźniak też solidarnie ściął oprocentowanie. Teraz w obu przypadkach mamy już tylko 4,50%.

Po tej zmianie zostało już tylko jedno konto, które oferuje 5%...Źródło: getinonline

Co ciekawe w dniu wczorajszym po zalogowaniu się do bankowości internetowej w dalszym ciągu widniało 5%. Niestety próba założenia lokaty kończyła się każdorazowo takim komunikatem:


Pośpiech i bałagan w jednym

Dopiero później wprowadzono poprawkę na 4,50%. Jak widać zmiany dokonano w pośpiechu z natychmiastową blokadą nowych lokat. Na pociechę pozostaje fakt, że chociaż trojaczki są solidarne w obniżkach a nie robią takich numerów jak, Toyota która ścięła oprocentowanie swojej jednodniówki o połowę z 6% na 3%.


Tu też Źródło: openonline


Na chwilę obecną zyski z bumeranga są już poniżej 1,00 zł dziennie co stawia pytanie o sens codziennego odnawiania. Gdy początkowo były na poziomie 6,50% gra była warta świeczki. Przy spadkach na 5,50% było średnio ciekawie, 5% było graniczną wartością.  Niestety nie ma już alternatyw poza jedną...

Obecnie drobne wydatki bardziej opłaca się regulować ze zwykłego konta ror w Kredyt banku gdzie w dalszym ciągu mamy oprocentowanie 5% i jest to praktycznie jedyne 5% dla codziennych przelewów. Niestety wadą oferty w KB jest ograniczenie do kwoty 5.000 zł oraz dodatkowe warunki, na szczęście łatwe do spełnienia, których realizacja zwalnia z opłaty 70 zł za konto.

Jest także inna wada natury technicznej. Konto w Getin obsługuje się szybko i wygodnie, natomiast obsługa konta w Kredyt banku do przyjemności nie należy co jest zasługą przede wszystkim niezwykle topornego tokena podobnego do tokena Eurobanku.  Na szczęście nie trzeba go obsługiwać codziennie.

7 komentarzy:

 1. Mam mały problem napisałem rezygnację z konta do Toyota Bank 4 czerwca nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi dziś sprawdzam moglem się zalogować do konta przez internet zaczyna mnie to niepokoić nie mam zamiaru płacić za konto co miesiąc bo jakieś są problemy z rezygnacją czy coś w Toyota kombinują

  OdpowiedzUsuń
 2. Co mogę powiedzieć, cieszę się, że nie założyłem tych dwóch kont na 2 tygodnie, przy moich kilkunastu. Za to skorzystałem z lokaty na start 3M i jak na razie wszystko wygląda dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo gdzie dają więcej :)

  Mariusz Gazda, prezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie, znalazł się w gronie dwudziestu osób, uhonorowanych w II edycji rankingu tygodnika Wprost TOP 20 – Najlepsi Managerowie na Czas Kryzysu. Prezes SKOK Wołomin został nagrodzony w uznaniu bardzo dobrych wyników finansowych Kasy, którym towarzyszy bardzo niski odsetek przeterminowanych pożyczek, wynoszący niewiele ponad 3% przy 17% średniej dla polskich instytucji finansowych.
  W gronie nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych branż i instytucji, m.in. prezes zarządu KGHM Herbert Wirth, prezes Orange Polska Maciej Witucki, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski i prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
  – Traktuję tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego zespołu SKOK Wołomin – podkreśla prezes Mariusz Gazda. – To dzięki wspólnej pracy nie tylko udało się nam zdobyć pozycję drugiego SKOK w kraju, ale stale poprawiać wyniki finansowe, gwarantując jednocześnie wysokie bezpieczeństwo depozytów naszych członków. Wiarygodność i przejrzystość była i jest dla nas najważniejsza.
  Wynik finansowy SKOK Wołomin za zeszły rok wyniósł ponad 45 mln zł, zaś w okresie styczeń-maj 2013 r. osiągnął już poziom 32 mln zł. Kasa posiada kapitały własne na poziomie blisko 7%, przy poziomie wymaganym ustawą 5%. Kasa posiada także 100% rezerw na poczet tzw. złych pożyczek, zawiązanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów.

  http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/122

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, będzie o tym jutro na PP2:) Do tego dochodzi inny artykuł o zwiększaniu ilości członków SKOKów.
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mimo-niekorzystnego-raportu-KNF-SKOK-om-stale-przybywa-klientow-2868635.html

   Jak widać jest dokładnie tak jak mówiłeś na początku. Mimo niedawnego zamieszania założyłem w maju drugą lokatę w Wołominie. I zastanawiam się czy nie założyć trzeciej...

   Usuń
  2. Zostałem klientem SKOK-u Wołomin na .... początku kwietnia br. Byłem zaskoczony reakcją kilku blogierów w tamtym okresie. Po przeanalizowaniu wielu czynników od II dekady kwietnia zacząłem zakładać kolejne lokaty. A może po prostu mylę się ?

   Usuń
  3. Też zdziwiłem się, że bloggerzy zaczęli... wypłacać pieniądze o czym napisałem w jednym z postów.
   Coż KNF rok temu doprowadził na siłę do upadku Amber Gold. Owszem firma z pewnością miałaby problemy w tym roku, ale zobaczyliśmy rok temu co potrafi nagonka medialna i nacisk KNF i raczej w tym upatruję popłochu.

   Usuń
  4. To Amber Gold nie był typową piramidą finansową?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...